trawa

Autor Wątek: Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?  (Przeczytany 41392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rav

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« dnia: Maj 03, 2003, 06:45:12 pm »
Pewnie wielu z was oprocz WFB czy innych gier ma jeszcze jedno bardzo kosztowne i angazujace czasowo hobby - wlasna dziewczyne, kobiete, zone. Bez wzgledu na to czy jest to Zona ver.1.0 beta czy Dziewczyna ver. 6.5 eng.  :roll: to chcecie z nimi wiele spraw laczyc. Sprawa wazna w zyciu czlowieka jest jego hobby. Ja ostatnimi czasy np chce i probuje sie nauczyc fotografii, ktora jest pasja mojej dziewczyny. Jednoczesnie zaczalem wysilki aby zainteresowac ja grami bitewnymi. No wiec moze i wy stoicie przed takim dylematem a moze juz sobie z nim poradziliscie...

Chcialbym aby temat ten byl odpowiedzia na pare kluczowych pytan w tej kwestii:
 :arrow: 1) czemu tak malo kobiet gra w WFB?
 :arrow: 2) co mozemy zrobic jako spolecznosc aby pojawilo sie wiecej przedstawicielek plci pieknej w naszych szeregach?
 :arrow: 3) co robic aby sprawic by twoja dziewczyna grala w WFB?

Napiszcie tez jakie byly wase postepy w tej sprawie i czy komus sie udalo...

Zapraszam do dyskusji na ten temat. Mysle ze to temat znacznie lepszy od tych w rodzaju "chopaki pomozice nie wiem czy wybrac krasnoludow z czerwonymi czy brazowymi brodami". Wydaje mi sie ze ten temat moze cos zmienic, cos poprawic, cos upiekszyc...

P.S. Proponowalbym takze aby dyskusja byla na podobnym, wysokim poziomie jak na drugim temacie jaki wprowadzilem. Dla zaintersowanych link -> No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wręcz...
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline Nosferatu

Re: Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2003, 06:48:49 pm »
Cytat: "rav"


Chcialbym aby temat ten byl odpowiedzia na pare kluczowych pytan w tej kwestii:
 :arrow: 1) czemu tak malo kobiet gra w WFB?
 :arrow: 2) co mozemy zrobic jako spolecznosc aby pojawilo sie wiecej przedstawicielek plci pieknej w naszych szeregach?
 :arrow: 3) co robic aby sprawic by twoja dziewczyna grala w WFB?

Napiszcie tez jakie byly wase postepy w tej sprawie i czy komus sie udalo...



Ad. 2 - najlepiej zapytaj tych, ktorych dziewczyny juz graja np. Marcina Galocha, Macka Krola, Macka Moryca (wiecej takich oso nie znam:( )
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline rav

Re: Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2003, 07:02:00 pm »
Cytat: "Nosferatu"
wiecej takich oso nie znam:(


Nie dziwi Cie to?

Nie masz na ten temat własnej opinii. Probowales? Jezeli tak, to w czym tkwil blad?
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline Halfing

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2003, 07:05:48 pm »
Aaaa widzisz Nosferatu nie znasz więcej bo jeszcze nie poznałes mnie

Moja dziewczyna bardzo by chciała grać w WFB ale kiepsko stoi z czasem
natomiast postęp jest o tyle duży że przeczytała rule booka i na Młotku który jak wiemy odbył się nie dawno sama zauważyła parę błędów mojego przeciwnika i mu je wypomniała ( jezu ale było mi wstyd że nie dopatrzyłem się tego sam ) Ponadto sama bardzo ładnie maluje jak na swój stopień zawansowania Co gorsza ma zamiar grać w WFB armią której najbardziej na świecie się boję czyli Wood Elfami

Ja sam nie musiałem jej do niczego nakłaniać poprostu raz zobaczyła moja armię innym razem poszła ze mną na turniej a wcześniej zapoznałem ja z większością moich znajomych od batla

gdyby nie to że jest obłożona dodatkowymi lekcjami i tym że sama udziela korków to pewnie już by na mnie testowała swoje WE

Offline Solitaire

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2003, 07:11:52 pm »
Dobry temat. :)
Osobiście nigdy nie czułem potrzeby wciągnięcia mojego dziewczęcia w ten rujnujący nałóg, ale może uda się wymyslić tu cos mądrego.
Zdaje mi się, że dziewczęta czuja się nieswojo w stricte męskim środowisku, co może stanowić pierwszą przeszkodę na długiej drodze zapoznania z grami bitewnymi. Obecność mnogiej liczby facetów, niewątpliwie zaintrygowanych przedstawicielką piękniejszej płci w ich gronie wpływac będzie deprymująco na przyszłą panią generał.
1.Zainteresować grą. Metoda "jakie ładne figurki" wydaje sie tu optymalna.
2.Wyłożyć podstawy zasad przy okazji kibicowania jakiejś rozgrywce.
3.W żadnym wypadku nie przedkładać gry nad spotkania innego typu. :)
4.Podłożyć sie na pierwszej bitwie. To bardzo ważne...
 :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Halfing

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2003, 07:17:15 pm »
Cytat: "Solitaire"

4.Podłożyć sie na pierwszej bitwie. To bardzo ważne...
 :)


O tak zgadzam się z Tobą to jest najważniejsze pokazac jej jaka jest dobra w tych sprawach  :D

Offline KOOBA.84

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2003, 07:29:42 pm »
Spokojnie z tym.... Juz sam fakt, ze zaakceptowala fakt, ze zamiast wydawac kaske na jej zachcianki wole dokupic rycerzy i farby jest DUZYM SUKCESEM. Mozna powiedziec Solid Victory 8) . Na masakre jeszcze mam czas - nie spiesze sie. Wiecie, one musza do tego dorosnac :D
iech zyje krol!


Offline Solitaire

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2003, 07:41:02 pm »
Cytat: "KOOBA.84"
Spokojnie z tym.... Juz sam fakt, ze zaakceptowala fakt, ze zamiast wydawac kaske na jej zachcianki wole dokupic rycerzy i farby jest DUZYM SUKCESEM. Mozna powiedziec Solid Victory 8) . Na masakre jeszcze mam czas - nie spiesze sie. Wiecie, one musza do tego dorosnac :D

Święte słowa.
Cierpliwość jest kluczem. W końcu muszą sie złamać i spróbować. :wink:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Jankiel

  • Gość
Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2003, 07:54:53 pm »
Boże, to chyba najważniejszy temat, jaki się od początku pojawił. Że też nikt wcześniej na to nie wpadł. Mnie tak samo przeszkadza brak czasu ukochanej (pierwszy rok medycyny :evil: ) - jak już mamy chwilę dla siebie, to na pewno nie poświęcę jej na battla. Ewentualnymi doświadczeniami wesprę was dopiero w lipcu - na ten miesiąc zaplanowałem "wtłoczenie" Jej w świat WFB.

Offline Nosferatu

Re: Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2003, 07:59:50 pm »
Cytat: "rav"
Cytat: "Nosferatu"
wiecej takich oso nie znam:(


Nie dziwi Cie to?

Nie masz na ten temat własnej opinii. Probowales? Jezeli tak, to w czym tkwil blad?



probowalem ale powiedziala ze ja wfb nie interesuje a skoro nie chce to nie bede jej zmuszac
wazne ze jej nie przeszkadza wfb w naszym pozyciu :)
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline jachu_ka

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2003, 08:26:00 pm »
hehez co do wciagania w gre to ja spasowalem, ale moja lepsza polowa juz teraz maluje fantastycznie, a nie pokazalem jej jeszcze washowania i brushowania... strach sie bac co bedzie wyczyniac jak sie wciagnie ;) ... chce ja nakrecic na dopicowanie jakiejs fajnej figury i wystawienie jej na Mlotku za rok :)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline rav

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2003, 09:01:42 pm »
To ja wam powiem jak to bylo...

Moja dziewczyna uznala ze takie hobby jest bardzo fajne i ze powinienem kolekcjonowac moje szczury, bo to zalatwi sprawe kupowania prezentow na jakies pare lat. Teraz jest jeszcze szczesliwsza bo zaczalem zbierac Necronow...

Pozniej okazalo sie ze Mordheim jej sie podoba i zagralismy pare gier. Grala High Elves. No i podobaly jej sie moje figurki, budynki, konwersje itp.

Ostatnio dorwala moje farbki i... jajka wielkanocne byly w kolorach Snot Green, Mithril Silver, Boldgun Metal, Chaos Black... Spedzila 4 godziny malujac jajka... az sie boje pomyslec co zrobilaby z bardziej wyrafinowanymi modelami...

Czasami sie mnie pytala o jakies reguly. Ale zazwyczaj zapal jej sie na tym konczyl.

Niedawno opowiadala naszej kolezance z Egiptu o moim (naszym) hobby z takim przejeciem i przekonaniem ze nie moglem sie powstrzymac od smiechu wiedzac ze nie grala w to ani razu... Tak na prawde to ona chyba nie widziala 1 bitwy nawet w polowie.

Postanowilem... postanowilem wciagnac ja w to i kupilem podrecznik do armii, ktora do niej pasuje i ktora jej sie podoba. Moja dziewczyna jest nieco chaotyczna, potrafi i lubi byc wredna. Do tego jest piekna, uwielbia czern, ciemna czerwien i bordo oraz zloto. Fascynuja ja wyrafinowane ksztalty i piekne sylwetki. Zawsze chciala zyc w Stanach. OGLASZAM KONKURS: Jaki Army Book jej kupilem? - nagroda jest tygodniowy tytul Medrca.

No wiec teraz sprawa wyglada tak... Nigdy nie mialem problemu z przechodzeniem od slow do czynow w mojej relacji z ta kobieta, ale teraz tak... od 2 tygodni nie moge ja namowic ani na probe gry, pokaz, a nawet pokazanie regul...
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline Dracon2

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2003, 09:33:40 pm »
Pewnie podręcznik Chaosu :D , ale może to także być podręcznik DE

Offline Solitaire

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2003, 09:41:03 pm »
Cytat: "rav"

Ostatnio dorwala moje farbki i... jajka wielkanocne byly w kolorach Snot Green, Mithril Silver, Boldgun Metal, Chaos Black... Spedzila 4 godziny malujac jajka... az sie boje pomyslec co zrobilaby z bardziej wyrafinowanymi modelami...

Szczodry jesteś. :D
Te farbki troszkę kosztują.


Cytuj
Postanowilem... postanowilem wciagnac ja w to i kupilem podrecznik do armii, ktora do niej pasuje i ktora jej sie podoba. Moja dziewczyna jest nieco chaotyczna, potrafi i lubi byc wredna. Do tego jest piekna, uwielbia czern, ciemna czerwien i bordo oraz zloto. Fascynuja ja wyrafinowane ksztalty i piekne sylwetki. Zawsze chciala zyc w Stanach. OGLASZAM KONKURS: Jaki Army Book jej kupilem? - nagroda jest tygodniowy tytul Medrca.

Dark Elves
Cytuj
No wiec teraz sprawa wyglada tak... Nigdy nie mialem problemu z przechodzeniem od slow do czynow w mojej relacji z ta kobieta, ale teraz tak... od 2 tygodni nie moge ja namowic ani na probe gry, pokaz, a nawet pokazanie regul...

2 tygodnie? Przygotuj sie na dłuższą kampanię.
Z tego, co wyczytałem, widzę, że opanowałeś metode małych kroczków.
Trzymaj się jej.
Powodzenia. :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline jachu_ka

Jak sprawić by nasze kobiety grały w WFB?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2003, 10:02:01 pm »
Cytat: "rav"
Moja dziewczyna jest nieco chaotyczna, potrafi i lubi byc wredna. Do tego jest piekna, uwielbia czern, ciemna czerwien i bordo oraz zloto. Fascynuja ja wyrafinowane ksztalty i piekne sylwetki. Zawsze chciala zyc w Stanach. OGLASZAM KONKURS: Jaki Army Book jej kupilem? - nagroda jest tygodniowy tytul Medrca.


Orks&Goblins?   :P 8)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.