trawa

Autor Wątek: Pytanie  (Przeczytany 4075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shilen

Pytanie
« dnia: Listopad 12, 2006, 07:52:09 pm »
Witam. Mam pytanie. Niedawno skończyłem tłumaczenie (amatorskie ale zawsze tłumaczenie) podręcznika Two Towers. Wiem jednak że w tej chwili obowiazują zasady z nowego podręcznika. Niestety niestać mnie na niego więc chcę zapytać czy jeśli chodzi o porównanie tych podręczników to zaszły jakieś poważne zmiany? Czy podstawowe zasady (poruszanie sie, walka czy strzelanie) zostały takie same? wiem że jakieś zmiany dotyczą salw i używania might. Nie chodzi mi tutaj o podanie tych zasad tylko zwrócenie mi uwagi na różnice. Dzięki z góry za odpowiedź.
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline bartolomeo00

Pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2006, 08:38:13 pm »
zasady chyba aż tak bardzo się niezmieniły. Nie pamiętam wszystkich zmian, ale napewno zmienia się strzelanie salwą (kiedyś trzebabylo mieć 6 stykających się ze sobą łuczników, teraz do wykonania salwy trzeba mieć ich aż 10). Dalej niepamiętam, jakie zaszly modyfikacje zasad.
oże kiedyś będę hobbystą....

Offline drachenfeles

Pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2006, 09:16:44 pm »
zmain jest sporo aczkolwiek są dość kosmetyczne, niemniej gra się zdecydowanie inaczej względem TTT

Offline Shilen

Pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2006, 09:56:10 pm »
Rozumiem że w mechanice podstawowej nic się nie zmieniło? Wystarczy tylko przenieść niektore zasady? No i oczywiście staty?
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Encaitar

Pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2006, 10:26:09 pm »
Raczej tak. Wyglad tury, kolejnosci i podstawy nie ruszone. Kilka zmian w strzelaniu, testach mestwa i walce przez przeszkody.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Shilen

Pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2006, 12:14:00 pm »
Dzieki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie czy wyszła jakaś errata do tych zasad? czy jednak należy kupic podręcznik?
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Herudaio

Pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2006, 01:29:48 pm »
Należy, zmiany są na dosyć płytkim poziomie ale rozległe, praktycznie wszędzie coś się zmieniło zwłaszcza względem TTT
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Shilen

Pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2006, 08:33:00 pm »
Uuuuuuuu. Więc sama errata nie wystarczy?
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Shilen

Pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2006, 08:34:36 am »
Sorry za banalne pytania ale jestem początkujący . Rozumiem więc że musiałbym zdobyć staty? Znalazłem artykuł o zmianach w lotr więc kilka zasad nowych już poznałem. Zastanawiam się tylko czy połaczenie różnych artykułów, errat i starszych podr (TTT, ROTK) pozwoli mi w miarę dobrze poznać zasady. Nie stać mnie na najnowszy podręcznik (trzeba wybierać podręcznik lub figurki), więc kombinuję jakby tu sobie przyswoić nowe zasady jak najtaiej  Dzięki z góry wszystkim za pomoc.
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline drachenfeles

Pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2006, 09:22:22 am »
IMO zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest poczytanie tematów w stylu Pytania, gdzie znajdują się odpowiedzi na większość zagadnień, a jeszcze lepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie turnieju prowadzonego prze kompetentnego sędziego, tam nauczysz się zasad szybciej i przyjemniej.

Offline Shilen

Pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2006, 05:55:15 pm »
Niestety w mojej okolocy niewiele jest miejsc i turniejów gdzie mógłbym się uczyć (też o tym pomyślałem). Staram się na własną rękę.
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Shilen

Pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2006, 08:58:59 am »
W miarę możliwości proszę o wskazówki na temat jak mógłbym połączyć TTT ROTK i nowy podręcznik bez kupowania go :)
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Ismaril

Pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2006, 11:25:32 am »
Najpostszy sposób: pójść do najbliższego sklepu z figurkami, poprosić aby pokazali Ci podręcznik i go przejżeć, zobaczysz co się zmieniło a co nie. Jak sprzedawca jest miły to nawet pozwoli ci zapisać z niego co chcesz.
b]Zobacz już teraz czym jest Mitril![/b]

http://www.youtube.com/watch?v=wl9ZCM78dx8

Offline Shilen

Pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2006, 03:32:02 pm »
Jestem początkujący więc umówmy sie że niema głupich pytań ok? :)
Oto jedno z nich:
podczas strzelania gdy strzał trafia do określenia czy zranił wroga czy nie rzuca się jeszcze raz kością czy używa się tego samego wyniku co przy ustalaniu czy strzał w ogóle trafił?
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Encaitar

Pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2006, 03:43:38 pm »
Trzeba rzucic ponownie sprawdzic wynik w tabeli obrazen.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."