Autor Wątek: Shadow of the Colossus  (Przeczytany 5365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Shadow of the Colossus
« dnia: Luty 06, 2006, 01:40:04 pm »
O Shadow of the Colossus usłyszałem jakiś czas temu. Usłyszałem dwie rzeczy. Po pierwsze, że jest niesamowitą grą, a po drugie, że cały myk polega na zabiciu szesnastu przeciwników. I koniec. Jakoś nie byłem w stanie zrozumieć, jak gra, w której toczymy tylko 16 walk, może być tak cudowna. Jeśli Wy też nie możecie zrozumieć, przeczytajcie recenzję.

Zapraszam do dyskusji.

Offline Qraq

Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2006, 05:26:16 pm »
Gra magiczna; ma w sobie 'coś'. Posiada cudowny klimat, oraz oprawę, której nie spodziewałbym się po leciwej ps2. Widoczność na kilometry(widać użyte w tym celu sztuczki, ale i tak potężne wrażenie), piękne scenerie. Kraina jest jednym z bohaterów opowieści. Użekająca, różnorodna.
Patrząc na rozgrywke myślę tylko jedno: minimalizm. Bohater, rumak, kraina i kolosi - to wszystko.
Właśnie - Agro. Zachowuje się niesamowicie realnie. porusza się z pewną bezwładnością, reaguje z lekkim opóźnieniem. Pozostawiony sam zaczyna  kręcić się po okolicy, skubie trawę, biega. Aż momentami żal mi było zmuszać go do galopu. Bałem się że go zamęcze.:)
Muzyka pojawia się tylko w intrze i podczas walk z bossami. Gdy trzeba, ze spokojnej zmienia się w dynamiczną.
a same walki są niepowtarzalne. Starcie z 13 kolosem zapamiętam chyba do końca życia.
Zakończenie pozostawia dziwne uczucie smutku i radości jednocześnie.

Na koniec chyba dość powiedzieć, że jest to jedna z gier, której orginał chce mieć na półce(razem z mgs3:subsistence). Czekam na wersję PAL. Może mieć kilka ciekawych dodatków.

PS. Gambit, nie wiem o co chodzi ci z tym biegiem bohatera. Mi się spodobał. Widać że to zwykły chłopak, a nie jakis heros. Mały, chudy, biega jakby miał się potknąć:) Miałem wątpliwości czy napewno dam radę pokonać pierwszego kolosa grająckimś takim :)[/i]

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2006, 05:43:37 pm »
Qraq --> Wiesz, chodziło mi o pewien kontrast między tym jak biega (jakby miał kolana w drugą stronę i zaraz chciał zabić się o własne nogi), a tym Jak zwinnie skacze, wspina się po kolosach, zeskakuje z konia.

A co do gry, to doam jeszcze jedno. Hideo Kojima powiedział niedawno, że gry nie powinny być traktowane jako sztuka. Może i nie. Ale Shadow of the Colossus to dzieło sztuki jest i basta. Zadaje kłam słowom Kojimy.

Offline Qraq

Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2006, 06:31:30 pm »
A ja nie zauważyłem żadnego kontrastu, ale to detale.
Jedno jest dla mnie pewne - w to sie nie gra, to sie przeżywa.

Gra posiadająca szczątkową fabułę i "tylko" 16 walk stała się jedną z najlepszych gier zeszłego roku:)

A udało ci sie wleźć na świątynię? Zbierałeś owoce i jaszczurki? ja spędzilem nad tym troche czasu, zwiedzając przy okazji krainę :) Niektóre miejsca dają przepiękne widoki :). A ponoć można zdobywać później specjalne przedmioty(strzały, maski, miecze). Ta gra oferuje wiele więcej niż się wydaje.

Offline DARKMAN

Shadow of Colossus
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2006, 03:22:34 am »
Chyba sie starzeje.... Nie wiem czytalem tyle dobrych recenzji na temat Shadow of Colossus ktore to mialo byc takie super ekstra nie wiadomo jakie....

Tak wiec na poczatku wydaje sie to calkiem spoko - sam pomysl jest ciekawy, nie powiem walka malego czlowieczka z ogromnymi bestiami ktore to trzeba odpowiednio zachodzic zeby zabic jest spoko. Zabilem polowe Colossi i roznia sie one glownie wygladem, ale sam motyw zabijania takiej bestii jest taki sam... Dodatkowo gra nie posiada praktycznie zadnej fabuly - wiem takie mialo byc zalozenie - po prostu walki z bossami, ale by nie szkodzilo, zeby cos tam mialo jakis sens.

IMHO sterowanie moglo by byc znacznie poprawione - rozlokowanie funkcji jest nie wygodne (wiem mozna to po czesci zmienic), sterowanie podczas jazdy konno wola o pomste do nieba (chociaz mozna to wytlumaczyc, ze w rzeczywistosci kon zapewne zachowuje sie podobnie - nie wiem nigdy nie jezdzilem konno) czy tez akcje z kamera (szczegolnie denerwujace gdy mamy gdzies wskoczyc/zlapac sie czegos).

Nie wiem, po prostu spodziewalem sie czegos wiecej...

Offline Dr. Zoidberg

Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2006, 03:54:31 pm »
Ooo, zaraz sie zacznie, przyjdzie Dziadek i bedzie bitewka ;)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2006, 08:39:59 pm »
Jedyna bitewka będzie o to, że Darkman zrobił nowy wątek, zamiast dopisać się do już istniejącego :P

A co do zdania o grze, to każdy ma prawo mieć swoje. Shadow of the Colossus to gra cholernie specyficzna. Ten klimat albo się lubi, albo nie. Jednak z drugiej strony, zrobienie gry tak sterylnej, a jednocześnie tak naładowanej treścią to według mnie sztuka sama w sobie.

Offline DARKMAN

Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2006, 07:09:35 pm »
Tak sie zastanawialem czy ktos jeszcze tu zaglada :P Widac ze cale 3 osoby....

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2006, 07:21:39 pm »
Zaglądają, tylko nie piszą...

Offline KoZZ

Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2006, 06:36:06 pm »
Niech będę czwarty, który zagląda:) W gierkę grałem tylko w demo, ale jest niesamowita. Klimat, muzyka, walka z kolosem, ogromny świat, wszystko idealnie współgra. Dawno żadna gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak Shadow of colossus.
Niestety ma parę wad. Największą jej wadą jest fakt, że wyszła na ps2 :? i nie może w pełni rozwinąć skrzydeł. Brak płynności, mała rozdzielczość, która wyjątkowo razi jak patrzymy pod ostrym kątem na podłogę i zamiast ładnych tekstur widzimy pikselozę. (tragicznie wygląda most, w intrze). Gra poprostu przerosła możliwości konsoli ps2 i moim zdaniem powinni byli ją wydać na ps3.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Qraq

Shadow of the Colossus
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2006, 02:46:09 pm »
KoZZ- czepiasz się