trawa

Autor Wątek: Kometa  (Przeczytany 5196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lith

Kometa
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2006, 11:08:23 pm »
Cytuj
Masz zasade z 6 ed wyszedl Faq przepisali wiekszosc textu faq do tego jeszcze nie wyszedl wyklucasz sie tylko po to zeby rzucic taka komete na kilku turniejach zanim sprawa oficjalnie sie nie wyjasni ?

To bylo FAQ 6to edycyjne, tak samo jak to:
A. Once the comet is on its way, the death of the wizard does not
automatically cancel the spell (you can jump up and down on the
wizard all you like, it ain't gonna stop fifty tons of star iron
slapping into the battlefield). You can however attempt to dispel
it in subsequent turns as usual.
S. Warhammer Chronicles 2004 page 115

Nie twierdze, ze nie bedzie jak mowisz i jak wyjdzie odpowiednie "FAQ by GW", faktycznie bedziesz mial racje. Ewentualnie LS moze wydac stosowne uscislenie juz teraz, albo mozna to uscislic na potrzeby jednego turnieju/klubu, ale na razie opis komety wyglada tak (chodzi o sens):

Kometa 12+
Dziala dopoki nie zostanie rozproszona przez czarodzieja, przeciwnika lub czarodziej nie umrze.
Dopoki czar dziala to co ture (swoja i przeciwnika) rzuc kostka, na 1-3 doloz marker na 4-6 kometa spada itd.

A jezeli Faq jednak tego nie zmieni? To co? Bede mogl grac zgodnie z zasadmi, a na razie mam czekac? Drugie pytanie, dlaczego GW, wiedzac o pewnych niejsanosciach w komecie, nie wyjasnilo jej dokladniej w rulebooku? Moze FAQ wcale nie bedzie sie odnosic do komety? Chcesz sie bawic we wrozke? Jak trzymamy sie zasad, czasami idiotycznych, to trzymajmy sie we wszystkim. Inna sprawa, ze znajac GW, faktycznie mogli zapomniec o zaktualizowaniu opisu komety w rulebooku. :)
Cytuj
Zycze powodzenia w przekonywaniu przeciwnikow i sedziow to twojej obcji bedziesz go potrzebowal. Juz widze te raporty bitewne zostalem oszukany na turnieju w ...... przeciwnik rzucal komete "seryjnie". Bo chyba nie masz zludzen ze na 90% twoja obcja poprostu nie przejdzie a na pozostalych 10% pozostawi smrodek .

Po to staram sie sprokurowac dyskusje tutaj, bo wiem, ze proba uzgadniania tej zasady na turniejach, prawdopodobnie skonczy sie jak piszesz. Jezeli nie udalo mi sie nikogo przekonac to szkoda, bo wiecej argumentow nie mam. Innymi slowy z mojej strony EOT  8)

P.S. Nie moge znalezc faq, o ktorym piszesz (szukalem na DW w dziale magic), dalbys rade jakos mnie nakierowac tutaj albo na priv? Juz z czystej ciekawosci :)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline JAsiuuu

Kometa
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2006, 11:18:13 pm »
Nie no , zgodnie z tym opisem który przytoczyłeś to  kometa spada tak długo jak trwa RIP.... jeśli tego nie zmienią w erracie oczywiście.  Ale imo wcale to nie jest takie mocne  , ale to już kwestia która nie jest ważna w tej dyskusji.

Btw powinni zmienić nazwe na Grad Meteorytów .  :D
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Barbarossa

  • Gość
Kometa
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 18, 2006, 01:23:30 am »
Powiem krótko: NIE.

Offline JAsiuuu

Kometa
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 18, 2006, 10:02:15 pm »
No ale dlaczego  nie ?
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Barbarossa

  • Gość
Kometa
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 18, 2006, 11:18:39 pm »
Bo w angielskiej wersji masz napisane że uderza "the comet". Gdyby miało ich być więcej niż jedna, musieliby napisać "a comet has struck" co gwarantuję jako anglista. "The" oznacza jedną rzecz - tą kometę, która jest przedmiotem czaru. Koniec, kropka, sprawa skończona, idźcie się pastwić nad jakimiś innymi rzekomymi "lukami" w prawie i nie zawracajcie ludziom głowy.

Offline Shakin' Dudi

Kometa
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 18, 2006, 11:30:46 pm »
Jeżeli jest tak jak mówi Barb to ja mu wierze (zresztą tu nie trzeba wiary, podstawowe zasady języka  ang się kłaniają : szkoda ze nie mam podręcznika po ang );) i proponuje kłódke.
)

Jankiel

  • Gość
Kometa
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 19, 2006, 04:21:10 pm »
Dodatkowo we fluffowym opisie pojawia się opis jednej komety. Nie wspomniano nic o jakimś gwiezdnym bombardowaniu, czy o sekwencji wybuchów z coraz większą siłą.

Offline Shakin' Dudi

Kometa
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 19, 2006, 07:41:53 pm »
Trocki...mnie kaka obchodzi flufowe pierdzenie...temat do zamknięcia pliss....
)

Offline JAsiuuu

Kometa
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 19, 2006, 09:15:06 pm »
Shakin' Dudi : przestań z tym zamknięciem ok ? Nie rozumiem takiego marudzenia.


Cytuj
Bo w angielskiej wersji masz napisane że uderza "the comet". Gdyby miało ich być więcej niż jedna, musieliby napisać "a comet has struck" co gwarantuję jako anglista. "The" oznacza jedną rzecz - tą kometę, która jest przedmiotem czaru. Koniec, kropka, sprawa skończona, idźcie się pastwić nad jakimiś innymi rzekomymi "lukami" w prawie i nie zawracajcie ludziom głowy.


No racja uderza kometa , która jest przedmiotem czaru.  Jedna - nie dwie czy trzy . Czar trwa nadal  i od nowa dorzucamy markery . Musze angielską wersje kodeksu dorwać  , ale  to co napisałeś nie świadczy wcale o skończeniu czaru a jedynie o tym że kometa -przemiot czaru wylądowała.

Niech ktoś jak może przytoczy pełny opis czaru z angielskiego rulebooka.
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Asassello

Kometa
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 19, 2006, 09:39:19 pm »
JAsiuuu chcesz by HE rzucaly 3-4 komety naraz - uwierz da sie zrobic.. no i co? ..co ture ze 2-3 spadna.. a ja bede siedzial w lesie..i czekal az zginiesz..ewentualnie bede przesuwal te komety..
gra nabrala by kolorytu.. by wygrac nie trzeba by bylo juz tyle tymi kostkami rzucac..o przesuwaniu modeli juz nie wspominajac :)

co do dyskusji to uwazam ze spada jedna kometa.. koniec i kropka :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Barbarossa

  • Gość
Kometa
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 19, 2006, 09:40:45 pm »
[ignoretopic="on"]

Offline lith

Kometa
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 19, 2006, 09:44:48 pm »
Dudi gra TK, to chce zamkniecia, zeby przypadkiem temat nie powrocil, kiedy ktos wpadnie na to, ze kilkukrotnie uderzajaca w to samo miejsce magiczna kometa z teleportem, jest rownie prawdopodobna co magiczny, jednoreczny, samonapinajacy sie luk  :D
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Junior Pasiak

Kometa
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 19, 2006, 09:47:23 pm »
:lol:  :lol:
dobre ;)
-(-.-)-)<---->Pasiaki górą!!
--Only two things are infinite - The Universe and Human Stupidity. --

Offline Shakin' Dudi

Kometa
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 19, 2006, 10:15:09 pm »
poprostu nabite zostaną posty...a odpowiedz na temat bedzie w srodku....bezsens....reszta po rozwikłaniu problemu powinna byc wycinana i temat zamknięty....no ale róbcie co chcecie

[olewanie tego tematu mode on] ;)
)