Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 464989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

Seriale
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 30, 2003, 08:34:29 pm »
Niestety MULDR I SCULLY juz nie kreca;( Ale jest za to kontynuacja z innym bohaterem (ten, ktory gral zlego Terminatora w dwojce), ktoremu partneruje "urocza" Gillian Anderson;-) Ale watpie aby to bylo porownywalne (chociaz) z pierwotnym pomyslem...

Pierwotne zas "Z archiwum X" rowniez polecam (ksiazki na podst. serialu rowniez - o wiele lepsze i niezle rozwijaja wyobraznie;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Spajder

Seriale
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 31, 2003, 12:53:19 pm »
To ciekawe. Nigdny nie sięgam do książek napisanych na bazie scenariuszy filmowych, czy serialowych. Mógłbyś napisać na ten temat kilka słów? Oczywiście odnośnie X-Files.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Mav82

  • Gość
Seriale
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 31, 2003, 02:30:20 pm »
ja przeczytalem kiedys "X-files- Skóra" (wyd. Libros)  i niekomu nie polecam bo jest ona bardzo hmmm... - przecietna, fabula jest nawet ciekawa, ale przedstawiona zupelnie bez zadnego polotu,  jezeli ktos nie jest wielkim fanem serialu to moze sobie z czystym sumieniem darowac

Offline adiego

Seriale
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 31, 2003, 03:53:17 pm »
A co moge wiecej napisac o ksiazce?;-)
Pierwsza seria jest dobra i mialem okazje porownac ja na podstawie odcinkow, ktore zobaczylem w TV. Ksiazki wypadaja calkiem niezle. Jak dla mnie, to niektore sa nawet lepsze od serialu, ale to tylko moje zdanie... .
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Kormak

Seriale
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 31, 2003, 10:16:58 pm »
Z książek pisanych na podstawie seriali polecam "Francuza" - na podstawie pilota do "Millennium". Tym bardziej warto, że napisała to Elisabeth Hand, jedna z moich ulubionych autorów (np. rewelacyjne "Zaślubiny Księżyca")

Offline Adam Waśkiewicz

Seriale
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 31, 2003, 10:27:13 pm »
Cytat: "adiego"
Niestety MULDR I SCULLY juz nie kreca;( Ale jest za to kontynuacja z innym bohaterem (ten, ktory gral zlego Terminatora w dwojce), ktoremu partneruje "urocza" Gillian Anderson;-) Ale watpie aby to bylo porownywalne (chociaz) z pierwotnym pomyslem...


 A w ostatniej serii nie ma już nawet sarniookiej agentki Scully vel Anderson, którą zastąpiła niejaka Lucy Lawless, bardziej znana jako Xeena. Xeena i T1000 - to dopiero para agentów.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Kormak

Seriale
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 31, 2003, 10:31:30 pm »
Ale na sam koniec Mulder i Scully wracają... czytałem streszczenia odcinków i pogubiłem się kompletnie, pojawiają się jacyś superżołnierze itd. Nie ma co spoilerować, chętnych zapraszam na świetną stronę www.epguides.com - kopalnia informacji o wszelkich serialach.

A "X-Files" powinni skończyć dawno temu... zamknięciem powinien być film kinowy. Potem serial stał się już tylko smutną parodią czegoś co na początku budziło emocje (chociaż zdarzały się jeszcze pojedyncze dobre odcinki).

Offline Zamorano

Seriale
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 18, 2003, 09:41:28 am »
1. Robin of Sherwood
2. Kompania Braci
3. Kanclerz ( polski o zamojskim dawno nie powtarzali)
4. Ja ,Klaudiusz
5. Królewski Sny ( tez polski, za fajny ciepły sposóbna pokazanie historii)
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline asgard

Seriale
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 01, 2005, 02:14:29 pm »
moim zdaniem najlepszym serialem jest Stargate!!!! i mimo ze w polsce dopiero wyswietlono 6 serii to kto jest w temacie wie ze historia  sie niezle potoczyla  :badgrin:
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Angelus

,,Anioł Ciemności"
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 01, 2005, 02:28:15 pm »
,,Anioł Ciemności"-To mój ulubiony serial i obecnie jestem w rozpaczy bo skończyli emisję 3 serii i teraz Bóg jeden wie ile czasu przyjdzie mi czekać na dalszy ciąg!Finał byl przerazający dlatego kontynuacja szalenie mnie ciekawi.Czy ktos z Was oglądał Anioła?
Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Last Viking

  • Gość
Re: ,,Anioł Ciemności"
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 01, 2005, 02:34:32 pm »
Cytat: "Angelus"
Czy ktos z Was oglądał Anioła?
Pozdrowionka!


Witaj Angelus!

Ja oglądam "Anioła" i stawiam na to, że w następnej serii Anioła uratuje... Buffy!!! :p

Serial wszechczasów to oczywiście... "Kosmos 1999" i kultowy moim zdaniem tekst:

"Nikt nie odpowiada. To musi być planeta zamieszkana przez głuchoniemych" (wypowiedziane poważnym tonem, po wysłaniu wiadomości dźwiękowej na obcą planetę, oczywiscie w jezyku multi uniwersum czyli angielskim)
 ;)
Pozdrawiam

Offline Jimmy

Seriale
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 01, 2005, 05:36:42 pm »
Polecam:
Monty Python - o tak, tak!!!
Colombo - wbrew pozorom serial kryminalny gdzie od poczatku znamy sprawce i praktycznie bez akcji moze byc bardzo wciagajacy...
Buffy - jako serial akcji (albo nie daj Bog, horror) beznadziejny, jako komediowy obyczaj o amerykanskich nastolatkach bardzo fajny :)
4 pancerni i pies - kultowe, smieszne, fajne, miejscami nawet wzruszajace ;)
Kapitan Kloss - j/w tylko bardziej na powaznie, a przez to chyba troche slabsze...
Podroz za jeden usmiech - suuuuuper! od razu przypomina sie ksiazka, a także inne pozycje, Bahdaja, Nienackiego... ech, mlodosci (chociaz de facto, w moim np przypadku to nie jest mlodosc tylko raczej wyobrazenie o mlodosci fajnej, superanckiej, luzackiej, ciekawej, pelnej przygod, niezapomnianej, najlepszym okresie w zyciu itepe itede... za pozno sie urodzilem...)
Twin Peaks - niesamowity klimat! (chociaz miejscami fabula mogla sie dluzyc i nudzic to ten duszny, dziwaczny klimat przykuwal do telewizora) szkoda ze skonczyl sie w polowie :(
X-Files - prawie wszystkie "luzne" odcinki z pierwszych serii nie nalezace do "glownego nurtu spiskowe", trzymaja w napieciu, strasza, smiesza (kilka fajnych autoparodystycznych kawalkow), maja klimat; nurt spiskowy to nudy na pudy, ile czasu mozna byc na skraju odkrycia tajemnicy, mieszac watki, zmieniac, wprowadzac nowe zaskoczenia "aby nic nie bylo takie jak sie wydaje i prawda byla out there", mowic ogolnikami i nic nie wyjasniac?!
Janosik - klasyka, troche akcji, ciekawe postacie, smiechu, a na koniec wielkie wzruszenie...
MASH - specyficzny humor, czasem moze przynudzac, ale warto dla wielu ciekawych postaci i skeczy
13 posterunek - czesciej glupie ale miejscami ciezko sie nie smiac :D
Ally McBeal - pierwsze serie fajne (ech, te piosenki...:)) i autentycznie smieszne, pozniej zaczelo wiac nuda i powtarzalnoscia
Czarne chmury - jednak polskie produkcje historyczne wcale nie sa takie slabe, kawal dobrego serialu ;)
Swiat wg Bundych - rewelacja, przy niektorych tekstach Ala ciezko bylo nie tarzac sie po podlodze :lol:
Allo, allo - sluchajcie uwaznie, bo nie bede powtarzac: jeden z najsmieszniejszych seriali jakie kiedykolwiek powstaly!!!
Przygody Pana Michala - swietne rozwiniecie "Pana Wolodyjowskiego"
Miami Vice - suuuuper, chociaz miejscami moze sie wydawc przydlugi i nudny to PM Thomas i D Johnson w kolorowych marynarkach rekompensuja wszystko (no i slynny kawalek Phila Collinsa "In the Air Tonight")
Rodzina Soprano - ciekawy temat, wciagajaca fabula i fajni bohaterowie, miejscami smieszny

Nie polecam:
Straznik Texasu - beznadziejnie nudne i umoralniajace, bleee
Aniol Ciemnosci - to co najgorsze w Buffy :?
SG1 - mi sie nie podobal, za malo tam science-fiction i akcji za duzo pitolenia o niczym, a klimatu jakiegos szczegolnego tez nie uswiadczylem (to juz wole McGyvera ;))
Xena & Herkules czy inny Conan- nudne, w sumie nie wiem po co to ogladac, chyba ze chce sie na Lucy popatrzec...

Zaluje ze nie znam dobrze (pewnie wiekszosc by mnie teraz zanudzila smiertelnie, ale to klasyka i lata mlodosi :D), chociaz kiedys widzialem po kilka odcinkow, ale to dawno bylem, takich seriali jak: Druzyna A, McGyver, Detektyw Remington Steele, Detektyw w Sutannie, Rewolwer i melonik, Randall i duch Hopkirka, Star Trek, Muppet Show, Nieustraszony,  Cudowne lata, Na wariackich papierach, Ulice San Francisco, Kojak, Zar tropikow, Swiety, Dzien za dniem, Robin of Sherwood, Millenium, Futurama, Simpsonowie, Kosmos 1999 i pewnie wiele, wiele innych ;)

Sorry za mieszanie tytulow polskich i oryginalnych...

Offline smiglowa

Seriale
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 01, 2005, 07:00:00 pm »
Roswell!! szkoda, że tak mało odcinków nakręcili  :(   chociaż im dalej, tym było gorzej i fabuła siadła w drugiej serii.
Oglądałam jeszcze z tych ciekawszych: Ally McBeal, 24godziny, Glinę, NowojorskichGliniarzy, XFiles, Millenium i SześćStópPodZiemią, próbowałam się wkręcić w RodzinęSoprano, ale ciągle zapominałam, że leci:) Ze starszych to pamiętam najlepiej NaWariackichPapierach, ZarTropików i BrygadęAcapulco - to był klimat, co za czasy...:)
Teraz nie oglądam telewizji, więc nie wiem, czy dają coś ciekawego...

Offline Kormak

Seriale
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 02, 2005, 06:28:58 am »
"Monk" !!! Szkoda, że TVN puścił tylko pierwszą serię...

A o ile się nie mylę, to Polsat zamierza wyemitować drugą serię "24 godzin" - oglądajcie, bo warto.

Offline zombie_dragon

Seriale
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 02, 2005, 11:48:38 am »
niestety po kilku pierwszych odcinkach monka jakoś wypadłem z rytmu, i nie widziałem już potem żadnych odcinków. może kiedyś się zabiorę za całą serię jeszcze raz

nie licząc seriali animowanych i anime(bo tego to by było baaaardzo dużo), to moje ulubione to:

that '70s show  :D
robin of sherwood
buffy
detektyw collombo (tak to się chyba nazywało...)
carnivale (ciągle jeszcze nie ma nic poza 1 serią, czy ja po prostu nie jestem na bieżąco...?)
spin city (ale tylko kiedy grał tam michael j. fox, czyli chyba pierwsze 2 sezony)
przyjaciele (jak to możliwe że chyba jeszcze nikt ich nie wymienił? no nie wstydźcie się, ten serial się każdemu podoba  :D  )
quote="śmigło"]no to bede emo-true-black-boy :D[/quote]

:D

 

anything