Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 474156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #630 dnia: Kwiecień 20, 2009, 01:42:58 am »
to zależy. miałem podobne jak Ty odczucia odnośnie pierwszych odcinków drugiej serii, ale moim zdaniem później było już lepiej. to znaczy, że albo przyzwyczaiłem się do niższego poziomu drugiego sezonu, albo rzeczywiście im dalej tym sezon się poprawia. nie zobaczysz, nie ocenisz.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #631 dnia: Kwiecień 21, 2009, 04:00:47 pm »
Moim zdaniem drugi sezon jest lepszy. Bardziej skomplikowany psychologicznie. I bardziej wiarygodny (też psychologicznie :)).

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seriale
« Odpowiedź #632 dnia: Czerwiec 01, 2009, 12:04:10 pm »
Wczoraj skończyłem oglądać serial o gliniarzach "The Shield". Jest to serial nietuzinkowy, nic nie jest tu czarne czy białe. Bohaterowie robią złe rzeczy z dobrych pobudek i dobre rzeczy ze złych, są niezwykle przekonujący, sprawiając, że widz momentalnie przywiązuje się do nich. Serial miażdży (i to wielokrotnie), wjeżdża na psychikę jak mało który. Nie ma tu sielanki jak w większości seriali tego typu, nigdy nie wiadomo który z bohaterów zniknie w ten czy inny sposób. Co ciekawe trzyma poziom przez całe 7 sezonów, a końcówka to majstersztyk. Jeśli komuś podobał się Dexter, polecam zabrać się za "Świat gliniarzy" (bo tak brzmi polski odpowiednik).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #633 dnia: Czerwiec 01, 2009, 05:27:44 pm »
A ja po obejrzeniu siedmiu odcinków w Canal+ gorąco polecam "Mentalistę". Dobrze zrobiony, wciągające scenariusze i bardzo trafnie dobrana obsada.

Offline zyon

Odp: Seriale
« Odpowiedź #634 dnia: Czerwiec 08, 2009, 03:44:53 pm »
pierwszy odcinek Shield'a...i będą kolejne, od razu widać, że serial będzie pełen zaskakujących rozwiązań, nic nie jest takie jak się wydaje etc.:)


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline kingquest

Odp: Seriale
« Odpowiedź #635 dnia: Lipiec 22, 2009, 10:58:09 am »
Po obejrzeniu czwartego sezonu Gotowych na Wszystko stwierdzam, że wreszcie twórców tego serialu dopadł kryzys. 4 seria wyraźnie odstaje poziomem od trzech poprzednich. Mam wrażenie, że przejadła się nieco formuła tego serialu, już nic więcej wymyśleć się nie da. I stąd pomysl o przesunięciu akcji o 5 lat w przód w sezonie 5tym jest bardzo słuszna.
Co do czweartego sezonu. To przede wszystkim zawiodła główna tajemnica, która na początku miała całkiem spory potencjał, jednak rozegrano ją bardzo nieumiejętnie i wszystko schrzaniono. Naprawdę momentami nie miałem ochoty oglądać kolejnych odcinków. Po prostu twórcy zagubili się i jakby nie mieli pomysłu co można jeszcze ciekawego wymyśleć.
Owszem podobała mi się cała akcja tornado i kilka innych historii. Jednak ogólnie przeważały kiepskie pomysły.
Jednak z optymizmem patrzę na 5 sezon i mam nadzieję, że sie nie zawiode.

Offline ArtiS

Odp: Seriale
« Odpowiedź #636 dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:17:16 am »
Moje ulubione seriale:

Z zagranicznych: Lost, Medium, MillenniuM, Miracles, Prison Break, Terminator: TSCC, Z Archiwum X.
Z polskich: 07 Zgłoś się :P

Offline ManiaC

Odp: Seriale
« Odpowiedź #637 dnia: Październik 09, 2009, 08:03:05 am »
Rozpoczął się pierwszy sezon serialu określanego jako następca Losta. Mowa tutaj oczywiście o FlashForward. Jestem aktualnie po obejrzeniu dwóch pierwszych odcinków i wciągnąłem się. Generalnie polecam. Na razie jest bardzo dobrze. Fabuła wciągająca, oryginalny pomysł.
Mam nadzieję, że tego nie zaprzepaszczą wymyślaniem niestworzonych historii rodem z filmu Fredy vs. Jason, albo kolejnymi 10 sezonami.

Info o serialu http://abc.go.com/shows/flash-forward
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline zyon

Odp: Seriale
« Odpowiedź #638 dnia: Październik 09, 2009, 08:34:55 am »
ja ostatnio oglądam shielda, sons of anarchy i drinky crow show - wszystkie trzy serdeczenie polecam:)


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #639 dnia: Październik 09, 2009, 12:34:35 pm »
Obejrzałem sobie ostatnio Firefly, BOŻE JAKI TEN SERIAL ZAJEBISTY i trwa tylko jeden sezon, jak coś takiego można zabić po jednym sezonie, a beznadziejnego battlestara ciągnąć przez cztery i jeszcze kręcić do niego serial - prequel, no jak można? :eek:

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #640 dnia: Październik 09, 2009, 01:49:37 pm »
Fakt. Firefly jest świetny. Szkoda, że potem, nakręcili do niego dość średni film kinowy Serenity. Ale przynajmniej co nieco wyjaśnili.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 11:00:55 am wysłana przez Hollow »

Offline arox

Odp: Seriale
« Odpowiedź #641 dnia: Październik 09, 2009, 09:44:31 pm »
+1

Chyba jedyny serial który po pewnym czasie nie zaczął nudzić. Szkoda że nie pociągnęli tego przez przynajmniej jeszcze jeden sezon bo z pomysłami na kolejne odcinki na pewno nie byłoby problemu. Tym bardziej że główna fabuła przedstawiona jest jakby pobieżnie i możnaby co nieco rozbudować pewne wątki.


Flash Forward na razie bardzo dobry i oprócz Heroes S4 i Dextera to na ten serial najbardziej czekam co tydzień.
Heroes nie zachwyca na razie ale liczę że nabierze tempa z czasem. Dobrze zobaczyć znów "starych znajomych"

Dexter to Dexter, klasa sama dla siebie

Nowe Californication trochę słabe, Hank zamiast bawić to bardziej wku*wia.


Oprócz tego przymierzam się do Stargate SG-1 (10 sezonów - będzie co oglądać w zimie)
Słyszałem też że Warehouse 13 jest niezłe więć i to ściągam
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 09:51:14 pm wysłana przez arox »

Offline Kalasanty

Odp: Seriale
« Odpowiedź #642 dnia: Październik 10, 2009, 02:08:33 am »
Ja sobie właśnie zacząłem 4. sezon Dextera (bardzo ok, polecam), w międzyczasie skończyłem 2. sezon True Blood (rozczarowaniem, bnie polecam)m, zacząłem 2. seszon Mentalisty (bardzo fajniutki, o ile ktoś lubi te klimaty).

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #643 dnia: Październik 10, 2009, 10:57:12 am »
Herosi jak na razie nie zachwycili, ale może w końcu coś się rozkręci. Jak na razie jedyne co mnie zaciekawiło to głucha, która... widzi dźwięki  :D

Offline Konował

Odp: Seriale
« Odpowiedź #644 dnia: Październik 11, 2009, 06:53:33 pm »
również zacząłem oglądać Flash Forward, po 3 pierwszych odcinkach zapowiada się ciekawie, przeraża mnie tylko perspektywa ciągnięcia tej historii przez 5, 6 sezonów.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything