Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 464555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nomada

Odp: Seriale
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:33:11 am »
Wspomnieliście o Camelocie i dodam ze swojej strony - że nie bardzo da się to oglądać. Pal sześć, kostiumy i budżety, jeśli aktorstwo siada i jeszcze bardziej scenariusz. Ja autentycznie lubię Eve Green, ma grację i klasę, choć jeszcze nie jest naprawdę dobrą aktorką, Joseph Fiennes należy raczej do zdolnych, ale jak ich zobaczyłam w I odcinku, to mi się całkowicie odechciało. Reszta (szczegól. chłopię grające Artura) gra jeszcze bardziej na jedną nutę niż wymieniona dwójka. Ale ten scenariusz jest gorszy dla mnie, bo to jest to, co ostatnio mnie już zupełnie irytuje - wszystko w stylu Tudorów czy jakiejś ostrzejszej produkcji HBO - dużo seksu, machinacji i manipulacji, brutalność i hiperrealizm, za to mało logiki w strukturze scenariusza i budowie świata kreowanego, dobrej psychologii postaci i generalnie realizmu... Ten styl mnie nudzi, tak, jak wysyp cyników w stylu House'a  w dużej liczbie produkcji...
Żeby nie było, że krytykuję jednego producenta albo filmy generalnie "dla dorosłych", to HBO generalnie miało kilka dobrych seriali - Kompania Braci, Generation Kill albo Deadwood i pewnie coś jeszcze by się znalazło...
Osobiście przypadł mi ostatnio do gustu mini-serial "Zen" produkcji BBC...

Offline Rafał

Odp: Seriale
« Odpowiedź #766 dnia: Maj 02, 2011, 07:00:38 pm »
 Z kostiumowych polecam jeszcze serial Water Margin z 1997 r.  W porównaniu do niego większość seriali HBO moze się schować. Tutaj macie ending.
Serio ktoś poza mną lubi chińskie seriale kostiumowe : o? Akurat "Water Margin" nie oglądałem, ale oglądam akurat "Romance of three kingdoms" z 1994 roku (adaptacja klasycznej chińskiej powieści historycznej napisanej w 14. wieku) i pomimo, że produkcja trąci myszką i napisy angielskie są beznadziejne to ogląda się to świetnie. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie postać Cao Cao, który stał się jedną z moich ulubionych historycznych postaci. Niby skurczybyk, ale z klasą!
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2011, 12:10:32 am wysłana przez Rafał »

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #767 dnia: Maj 02, 2011, 08:57:36 pm »
Hm, a to ciekawe. Jako, że jestem ostatnio oczarowany wuxią, to zastanawia mnie, czy ktoś mógłby polecić serial w tej tematyce?
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Rafał

Odp: Seriale
« Odpowiedź #768 dnia: Maj 02, 2011, 09:34:51 pm »
Hmmm, z tego co wiem żelazną klasyką wuxii są powieści Jin Yonga aka Louisa Cha, który doczekały się wielu serialowych adaptacji. Te najbardziej znane doczekały się nawet kilku wersji, ale za najbardziej udane uważane są te nakręcone w latach 80. Najlepsze seriale to podobno trylogia "Condor Heroes" oraz "Duke of mount deer" (oferujący bardziej komediowe podejście do tematu). Jeśli interesujesz się azjatycką kinematografią to możesz rozpoznać niektórych aktorów, np. Andy'ego Laua i Tony'ego Leunga. Sam jeszcze nie miałem czasu tego wszystkiego obejrzeć, ale mam zamiar :).
Jeśli chodzi o "Romance of three kingdoms" to jest to ciekawa produkcja, jednak ma pewną wadę - ogląda się to trochę jak ekranizację podręcznika do historii, tzn. właściwie pokazane są tylko intrygi i bitwy, na życie osobiste bohaterów prawie nie ma miejsca. O dziwo nie przeszkadza to aż tak bardzo w tym, zeby emocjonalnie zaangażować się w akcję, ale jednak dobrze by było, gdyby pokazano, że bohaterowie mają inne zainteresowania poza wojaczką. Ciekaw jestem, czy w "Water Margin" jest podobnie.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #769 dnia: Maj 18, 2011, 09:21:18 am »
Właśnie skończyłem 1 sezon serialu "V", który jest co prawda mocno średni, ale jakoś udało mi się obejrzeć całość bez bólu, zaś sama końcówka sezonu jest całkiem niezła, i  zachęca do dalszego oglądania.  :smile:
RIP Gildio...

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #770 dnia: Maj 29, 2011, 09:04:27 am »
Ostatnio obejrzałem serial Haven - opowiada o małym miasteczku, w którym mieszkają ludzie, którzy mają dziwne zdolności i nie potrafią nad nimi panować (człowiek nie czujący bólu, osoba kontrolująca pogodę itp.). Główną bohaterką jest agentka FBI, która w trakcie prowadzenia sprawy w miasteczku odkrywa, że stamtąd może pochodzić jej matka, która ją porzuciła. Serial nie na podstawie opowiadania Stephena Kinga Colorado Kid. Serial nawet ciekawy, ale pierwszy sezon pozostawia po sobie więcej pytań niż odpowiedzi. Są jakieś zapowiedzi 2 sezonu?

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #771 dnia: Czerwiec 07, 2011, 08:13:53 am »
Czy ktoś z was ogląda lub ogladał może Doctora Who?
Ten serial science-fiction ma 32 sezony, pamiętam że kiedyś widziałem urywek w TV, kojarzę elementy, które wdarły się na stałe do popkultury (Police Pox chyba każdy zna) a nigdy go nie oglądałem i chciałbym zasięgnąć cokolwiek języka na ten temat.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #772 dnia: Czerwiec 07, 2011, 01:42:34 pm »
Ja oglądałem 5 ostatnich sezonów (zaczęły się w roku 2005).

Offline slay

Odp: Seriale
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 10, 2011, 06:24:38 pm »
Ja właśnie jestem w trakcie oglądania 2 sezonu Dr Who i mocno mi się podoba. Tutaj co myślę o pierwszym sezonie http://coszzupelnieinnejbeczki.wordpress.com/2011/06/10/118-doctor-who-sezon-1special/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 02:49:46 pm wysłana przez slay »

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 10, 2011, 06:55:51 pm »
Jak ci się podoba to oglądaj dalej. Najlepsze odcinki dopiero przed tobą. Mi się najbardziej podobał odcinek 10 z 3 sezonu pod tytułem Blink - o posągach, które nie są posągami. Teraz wychodzi 6 sezon i pojawia się 3 wcielenie doktora i uważam, że najnowsze jest najsłabsze ( Jakby ktoś nie wiedział kiedy Doktor umiera to odradza się z nową twarzą i osobowością).

edit: Scenariusz do 4 odcinka 6 sezonu napisał Neil Gaiman.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2011, 08:58:22 pm wysłana przez Hollow »

Offline Quithe

Odp: Seriale
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 14, 2011, 01:34:29 pm »
To nie oglądam filmiku, bo epa nie widziałem jeszcze :wink:

Dzisiaj odpaliłem pierwszą połowę pilota serialu The Killing. Wgniotło mnie w fotel - świetny klimat mrocznego kryminału. Niestety potrwa, zanim zabiorę się za resztę, ale nie mogę się doczekać. Ogólnie mam wrażenie, że stacja AMC wyrasta na dostawcę naprawdę porządnych produkcji w odcinkach.

Bardzo podobał mi się też pierwszy odcinek serialu komediowego Love Bites. Dużo udanych żartów, dobre dialogi, ciekawe postaci. Liczę, że dalsze epku utrzymają poziom.

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 17, 2011, 03:01:01 pm »
http://www.filmweb.pl/news/Aronofsky+o+magikach+walcz%C4%85cych+z+Hitlerem-74692

o k**wa to może być epic win, jeszcze niech naziści spotykają się w ponurych gotyckich zamczyskach w bawarskich lasach i używają okultystycznych rytuałów do wskrzeszania germańskich wojowników z zamierzchłych czasów czy coś w tym guście i biorę w ciemno

Offline Idaan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 17, 2011, 04:23:09 pm »
Sam Aleister Crowley był współpracownikiem MI5. Kiedy Rudolf Hess rozbił się w Anglii, Ian Fleming, który był szefem Crowleya zaproponował, żeby to Crowley przesłuchiwał Hessa ze względu na ich wspólne zainteresowanie magią. Do niczego w końcu nie doszło, ale perspektywa pokonania Sowietów magią chaosu jest epicka.

Ale serial chyba będzie raczej o tym panu: http://en.wikipedia.org/wiki/Jasper_Maskelyne

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 17, 2011, 04:53:31 pm »
Dziex: też chętnie bym coś takiego zobaczył, Return to Castle Wolfenstein pełną gębą!  :biggrin:
Idaan: A co ciekawe, może by tak o tym na GT podyskutować?  :wink:
RIP Gildio...

Offline Idaan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 17, 2011, 09:53:56 pm »
Idaan: A co ciekawe, może by tak o tym na GT podyskutować?  :wink:
Dla mnie osiągnięciem jest już napisanie jednego posta poza offtopem. A tak serio, to wiele więcej nie wiem, ten fakt był napomknięty tylko w jakimś artykule o Hessie który czytałem.