Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 466537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #840 dnia: Marzec 15, 2012, 10:13:55 pm »
Ale Kino+ zrobiło ogromną niespodziankę i po I sezonie duńskiego "The Killing" nadało od razu sezon II. Serial jest naprawdę świetny. I tak sobie pomyślałem, że jeżeli ta skandynawska literatura kryminalna jest również tak wyjątkowa - a jeszcze nic z tego ogromu propozycji na polskim rynku nie czytałem - to czas najwyższy wziąć się za panoramiczną lekturę. :) 

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Seriale
« Odpowiedź #841 dnia: Marzec 29, 2012, 12:29:33 pm »
jak ja się cieszę, ze jestem obecnie wolna od serialowego nałogu.
Oglądam czasem Reguł gry, ale to jest raz w tygodniu, więc jeszcze nie podchodzi pod marnotrawienie czasu ;)
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline krawiec[PL]

Odp: Seriale
« Odpowiedź #842 dnia: Kwiecień 08, 2012, 06:34:11 pm »
A co myślicie o scHaBOwej produkcji, The Wire ?
Życie to one man show.

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #843 dnia: Kwiecień 08, 2012, 09:10:30 pm »
Jest arcydziełem wśród seriali. Przemyślana od początku do końca. Jej autor, mimo dużych przerw między kolejnymi sezonami dochował wierności swoim pierwotnym zamysłom. Niby każdy sezon jest o czymś innym - lub inaczej wszystkie są o tym samym, ale każdy to spojrzenie z innej perspektywy - a jednak pod koniec wszystkie kawałki układanki zgrabnie układają się w jedną całość, której widz wcześniej nie ogarniał.
Gdzieś (chyba nawet na tym forum) padło określenie "serial socjologiczny", a głównym bohaterem określono samo miasto i jak dla mnie to idealny opis serialu. Bo obok głównego wątku śledztwa naprawdę mocno wgłębiamy się w różne grupy społeczne, których dotyka to śledztwo. Pod koniec z tych elementów wyłania się jeden spójny obraz. I nie tyle chodzi tu o śledztwo - to obraz miasta, w którym rozgrywa akcja.
A do tego bohaterowie serialu, którzy są charakterystyczni i na długo zapadają w pamięć. Jak dla mnie dzieło sztuki.

Offline krawiec[PL]

Odp: Seriale
« Odpowiedź #844 dnia: Kwiecień 09, 2012, 03:32:54 pm »
Dzięki za odpowiedź!
Wolałem się upewnić przed zaczęciem, bo serial nie należy do krótkich. Ale widzę, że warto.
Życie to one man show.

Offline goldlady

Odp: Seriale
« Odpowiedź #845 dnia: Kwiecień 25, 2012, 03:46:30 pm »
Ja niezmiennie kocham "House M.D.". Bardzo mi przykro, że sie kończy.... Ostatni odcinek ma sioe nazywać "everybody dies"... Hmmmm.


Lubie też "Californication" - najnowsza seria jest swiatna. hank ma "opory" wieksze :)
"Też bym chciał, żeby ktoś kiedyś tak niecierpliwie na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty aż nie mógłby usnąć"

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #846 dnia: Kwiecień 29, 2012, 03:09:59 pm »
Dzisiaj na polsacie pierwszy odcinek Breaking Bad.

Offline Twardowsky

Odp: Seriale
« Odpowiedź #847 dnia: Maj 05, 2012, 09:41:08 am »
Pogromca wdów i sierot

Offline Pierniczek

Odp: Seriale
« Odpowiedź #848 dnia: Maj 07, 2012, 09:50:08 am »
Było kilka seriali, które oglądałam: House, CSI, Gra o tron, Dexter, Family Guy, wszystkie w końcu mi się znudziły. Nie nudzi mi się tylko South Park. :)

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #849 dnia: Maj 07, 2012, 03:42:21 pm »
Moja recepta: proponuję w końcu sięgnąć po dobre seriale, a nie taki szrot (poza GoT, ale chyba jeszcze tylko przez chwilę).

Np. Mad Men, Breaking Bad, Boardwalk Empire, The Wire..
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #850 dnia: Maj 07, 2012, 04:28:52 pm »
Akurat House jest całkiem spoko, przynajmniej z perspektywy kogoś, kto obejrzał tak jedną trzecią pierwszego sezonu i połowę piątego.

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #851 dnia: Maj 07, 2012, 05:30:04 pm »
oceniam jako całość, a nie na podstawie 2 dobrych sezonów i 6 słabych.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #852 dnia: Lipiec 31, 2012, 11:21:33 pm »
"Luck" - jeden z najlepszych seriali, jakie widziałem. Szkoda koni, ale szkoda też serialu.

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #853 dnia: Sierpień 04, 2012, 10:02:37 am »
Właśnie kończę oglądać "Firefly" i nie mogę zrozumieć, jak coś tak świetnego mogło zostać tak szybko zawieszone.

Proszę, napiszcie, że jest cień szansy na to, że ktoś kiedyś jednak zrobi kolejne sezony (pomimo tego, że powstał sequel kinowy).

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #854 dnia: Sierpień 04, 2012, 01:06:23 pm »
Jakiś czas temu skończyłem 3 sezon Fring'a i muszę przyznać, że rozbroił mnie twist na końcu -

Spoiler: pokaż
Peter Bishop nie istniał? WTF?!


 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2012, 09:11:50 am wysłana przez TC »
RIP Gildio...

 

anything