Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ladybird

Odp: Seriale
« Odpowiedź #600 dnia: Sierpień 03, 2008, 10:18:46 am »
Heh, niejako z polecenia gravesa zapoznałem się jakiś czas temu z firefly (świetny serial)
a dziś właśnie skończyliśmy finał BSG. Ogólnie serial rewelacyjny już od samego pilota.

Finał bardzo klimatyczny.
Spoiler: pokaż
Gdyby była Statua Wolności to mielibyśmy nawiązanie do Planety Małp. Nasi odyseusze odnajdują ziemię, a tymczasem ludzie sami się powybijali atomówkami. I nie potrzebowali do tego żadnych cylonów.


to prawda, ale czasami powiewa nudą. Ogólnie jednak jest całkiem spoko

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #601 dnia: Sierpień 05, 2008, 09:08:09 am »
Obejrzałem zwiastun kolejnego sezonu Dextera:

http://pl.youtube.com/watch?v=Vsu2YYUozP4

Zapowiada się ciekawie.

Offline Idaan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #602 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:42:39 am »
Cytuj
Heh, niejako z polecenia gravesa zapoznałem się jakiś czas temu z firefly (świetny serial)
a dziś właśnie skończyliśmy finał BSG. Ogólnie serial rewelacyjny już od samego pilota.

Finał bardzo klimatyczny.
Ale to nie finał, zostało jeszcze 10 odcinków. A w listopadzie startuje prequel opowiadający o powstaniu Cylonów.
Spoiler: pokaż
A co do Statuy, to niekoniecznie musi to być Ziemia po upadku właśnie naszej kultury. Wszystko wskazuje na cykliczność rozwoju ludzkości (all of this has happened before and will happen again), więc może to być Ziemia za kilka "cykli".
Tak czy inaczej, Statuy tam nie ma, ale jest coś na kształt Kolosa z Rodos:

Offline graves

Odp: Seriale
« Odpowiedź #603 dnia: Sierpień 23, 2008, 09:32:39 pm »
StarGate - ciąg dalszy   :D
Za hatakiem:

Cytat: Hatak
Koniec "Stargate: Atlantis", kolejne filmy telewizyjne i nowy serial - tak wygląda przyszłość uniwersum Gwiezdnych Wrót

Wczoraj pojawiła się smutna wiadomość dla fanów serialu "Stargate: Atlantis". Piąty sezon ma być zarazem ostatnim. Chcą zastosować podobny zabieg, jak to miało miejsce przy "Stargate: SG1", czyli zakończyć cliffhangerem i kontynuować wątki w pełnometrażowych filmach telewizyjnych. Najpewniej motywacją do tej decyzji był olbrzymi sukces na rynku DVD filmów "Stargate: Ark of Truth" i "Stargate: Continuum". Zatem możemy spodziewać się w przyszłym roku więcej filmów na DVD. Poza filmami z "Stargate: Atlantis", będą oczywiście też kolejne ze "Stargate: SG1".

Ostatni odcinek, prawdopodobnie będzie to odcinek numer 100,  5 sezonu zostanie wyemitowany w styczniu. Filmy będą tworzyć oczywiście twórcy serialu.

Jednak w smutku, pojawiła się i radość. Otóż dano w końcu zielone światło dla długo zapowiadanego trzeciego serialu w świecie Gwiezdnych Wrót. Będzie nosić tytuł "Stargate: Universe".

Będzie opowiadać o ekipie badaczy, któzy odnajdą pusty statek pradawnych zwany "Przeznaczenie". Nie mogąc wrócić na Ziemię, załoga musi pozostać na statku, który ma zaprogramowaną misję udania się w najdalsze zakątki Wszechświata.

Szczegółowo opis serialu wedłu stacji SCI FI wygląda tak :

Po odblokowaniu dziewiątego szewronu, ekipa badaczy udaje się dopustego statku zwanego "Przeznaczenie", wypuszczonego przez Pradawnych u szczytu ich cywilizacji, jako część ich eksperymentu, który nigdy nie został ukończony.

To, co zaczyna się jako prosty rekonesans, zmienia się w niekończącą się misję, gdy ekipa odkrywa, że statek nie może wrócić na Ziemię. Muszą teraz zostać na pokładzie "Przeznaczenia".   

Polecą w najdalsze zakątki Wszechświata, wypełniając oryginalną misję "Przeznaczenia". Oczywiście tytułowe Gwiezdne Wrota także będą miały swoje miejsce.

Nasi nowi bohaterowie spotkają nieznane rasy, wrogów i przeżyją niesamowite przygody. 

Tak po krótce wygląda fabuła nowego serialu. Na początek przypomina trochę za bardzo "Star Trek", lecz miejmy nadzieję, że to tylko pozory. Na pewno muzykę będzie tworzyć Joel Goldsmith, jak we wszystkich dziełach ze świata Gwiezdnych Wrót. Jako że inne seriale SCI FI dobiegły kończy, twórcy mają nadzieję, że przyciągną tym wszystkich fanów gatunku. Twierdzą, że będzie tu więcej akcji w kosmosie, niż to miało miejsce w poprzednich serialach.

Premiera jest zapowiedziana na początek 2009 roku, kiedy to zostanie wyemitowany dwugodzinny pilot, a na lato przewidziana jest emisja serialu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Idaan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #604 dnia: Wrzesień 05, 2008, 09:40:41 pm »
TVP 1 rozpoczęło emisję serialu "Rzym". Leci o 20.20, w całkiem niezłym paśmie. Gorzej, że pierwszy odcinek miał kategorię 12+ i był krótszy o parę minut po wycięciu wszystkich brutalnych i niemoralnych :roll:scen. Brak mi słów.

Za to w sobotę, na TVP 2 o 23.30 można obejrzeć normalną wersję. Radujmy się!
Chociaż w sumie miło, że tvp stawia ten serial na równi z Battlestar Galactica czy nawet Miasteczkiem Twin Peaks, które leciały o dokładnie tej godzinie.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #605 dnia: Wrzesień 05, 2008, 10:35:51 pm »
Już dziesiaj w internecie pojawił się pierwszy odcinek trzeciego sezonu Dextera. Już nie mogę się doczekać aż go uruchomię.

Offline Konował

Odp: Seriale
« Odpowiedź #606 dnia: Wrzesień 05, 2008, 11:17:15 pm »
Dzisiaj obejrzałem 1 odcinek już czwartej serii Prison Break'a.
Ucieczki z więzienia pasują do tego serialu ale nie walka z Firmą. W pierwszym odcinku ginie kilka osób, a jedna zmartwychwstaje.
Spoiler: pokaż
 Potrzeba czegoś więcej niż ścięcie głowy by człowiek umarł. I tak oto Sara powraca.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #607 dnia: Wrzesień 06, 2008, 04:56:01 pm »
There can by only one  :badgrin:

Offline 9cali

Odp: Seriale
« Odpowiedź #608 dnia: Wrzesień 30, 2008, 01:34:40 pm »
sezon serialowy rozpoczety a wiec

house-poprzedni sezon byl mistrzowski,pierwsza polowa z reality show druga w drugiej najbardziej dziwaczne przypadki,po nowym odcinku mam wrazenie ze zmienil sie scenarzysta,rezyser lub producent,nie wiem,chyba najgorszy odcinek jaki widzialem

californication-a tu dla odmiany chyba jeden z lepszych epizodow,wsystko na swoim miejscu mimo ze wydawalo sie ze po powrocie duchovnego do zony serial cos straci,na dodatek brian posehn i raining blood goscinnie

american dad-odcinek przecietny ale nowa czolowka bezbledna,powinna ostac na stale

Offline Twoja Trzustka

Odp: Seriale
« Odpowiedź #609 dnia: Wrzesień 30, 2008, 07:56:40 pm »
Ja wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek 5se Desperate Housewives i jestem pod dużym wrażeniem, nawet 1 odcinek 3 sezonu mnie tak nie zaintrygował, ten jest taki... mroczny 8-) Następny dopiero za tydzień :(
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #610 dnia: Październik 01, 2008, 08:27:13 am »
Są też już 3 odcinki trzeciego sezonu Heroes. Zaczyna się jak zwykle zamieszaniem, a potem jest tylko lepiej. Mam jak zwykle ratowanie świata, formuła mogąca zagrozić ludziom i powrót wesołego psychopaty zjadającego mózgi  :badgrin:

Offline 9cali

Odp: Seriale
« Odpowiedź #611 dnia: Październik 02, 2008, 03:49:39 pm »
drugi odcinek housa i od razu duzo lepiej,jest krojenie mozgu i sa strzelajace flaki,mniej wilsona(bardzo dobre bo nie cierpialem tej ciapy,niby dlugoletni znajomy housa a zawsze taki zdziwiony gdy house zachowywal sie po swojemu),ten detektyw w skarpetach powininen go zastapic,a testowanie kolejnego lekarza na nowego przyjaciela tez mocarne

twin peaks sezon pierwszy-postanowilem to sobie przypomniec,chociaz juz podchodzilem z 5 razy i po pierwszym odcinku wymiekalem,odcinki nie rezyserowane przez lyncha to zwykle wypelniacze(duzy minus dla calego serialu),fajnie ze polowa bohaterow bez przerwy jedzie na kwasie i tanczy do muzyki ktora slysza tylko w swojej glowie(drugs are bad),poza bobbym ktory ciagle jedzie na koksie,schematycznosc postaci momentami denerwujaca(twardy szeryf,buntownik motocyklista,indianin tropiciel,brakuje tylko upalonego murzyna),ujecia momentami jak u hitchcocka(to nie komplement tylko stwierdzenie ich oldskulowosci,chociaz nie watpie ze to celowy zabieg),cooper to fajna postac ale jakim cudem on zostal agentem?fajne,troche noirowe nawiazania w przypadku audrey horne i shelly johnson(dwie moje ulubione bohaterki zreszta),chociaz i tak najbardziej miazdzy serial ktory leci w tv czyli zaproszenie do milosci,podsumowujac:odcinki 2 i 7 nawet ok(pilot mimo ze tez lyncha strasznie nudny),reszta ponizej przecietnej

do nowych odcinkow prison break i heroes chyba sie nie zmusze po tej zenadzie  z poprzedniego sezonu

Offline Animus

Odp: Seriale
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 18, 2008, 01:53:32 pm »
Cały czas czekałem na drugi sezon Firefly, ale producenci niedawno ostatecznie potwierdzili zamknięcie serii, podobno serial przynosił za małe zyski, do tej pory nie mogę pogodzić się z tym faktem, już nigdy nie pooglądam Jayna w akcji  :cry:.

Offline FYLYP3G

Odp: Seriale
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 18, 2008, 02:41:27 pm »
Cały czas czekałem na drugi sezon Firefly, ale producenci niedawno ostatecznie potwierdzili zamknięcie serii, podobno serial przynosił za małe zyski, do tej pory nie mogę pogodzić się z tym faktem, już nigdy nie pooglądam Jayna w akcji  :cry:.

Oficjalnie to potwierdzono już lata temu, gdy nie dokończono pierwszej serii (choć zakończenie nijako doszło do skutku, tylko okrężną drogą, której imię "Serenity"). A będąc całkiem w temacie to Whedon teraz "Dollhouse" w pocie czoła skleja. Też w klimatach sci-fi. Premiera bodaj wiosną.

Offline frak

Odp: Seriale
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 20, 2008, 04:53:42 pm »
O, jaka miła niespodzianka, 2 sezon Californication już się zaczął,  a ja dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem. Miałem więc 4 odcinki do nadrobienia. Serial według mnie nie stracił na jakości, nadal trzyma bardzo dobry poziom. Przesadne szokowanie, groteskowość wręcz, nadal bawi tak jak w pierwszym sezonie.
Oprócz tego jestem w trakcie oglądania pierwszego sezonu Rzymu (9 odcinek). Bardzo dobrze ukazane realia epoki, zaś niektóre wydarzenia historyczne interpretowane w  hmm ... interesujący sposób (Cezarion:)), ale mnie to absolutnie nie przeszkadza, bardzo zabawnie czasem to wychodzi. Polecam lubiącym historie o Starożytnym Rzymie, ale raczej w stylu komiksu "Murena", niż hollywoodzkiego "Upadku Cesarstwa Rzymskiego"
"Gotowe na wszystko" obejrzę hurtowo, co najmniej 6 odcinków pod rząd. Możecie mi tylko powiedzieć, czy serial nadal trzyma swój poziom ?