Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 465858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dagu

Odp: Seriale
« Odpowiedź #675 dnia: Lipiec 04, 2010, 10:21:58 pm »
Czas Honoru - czekam na następna serię.
A ja byłabym cholernie szczęśliwa, gdyby ten gniot skończył się na pierwszej. Niestety - jak zwykle słabe seriale ciągnie się w nieskończoność, a porządne zlatują z ramówki po pierwszym sezonie. Oczywiście w wypadku naszych rodzimych produkcji...




Classic is fantastic. Yeah.

Offline krawiec[PL]

Odp: Seriale
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 20, 2010, 10:51:53 pm »
Ostatnio zacząłem nagrywać Kasię i Tomka. Strasznie to głupie, ale zarazem sympatyczne i przyjemne. Takie sobie coś.
Życie to one man show.

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 23, 2010, 09:27:34 pm »
Oglądam właśnie Breaking Bad. I jestem zachwycony. Samo zawiązanie fabuły może wydawać się naiwne i może sugerować naiwny serial sensacyjno-humorystyczny, ale to błędne myślenie. Od czasów "Rodziny Soprano" nie widziałem serialu sensacyjno-obyczajowego z tak doskonałym scenariuszem. Fascynujące jest też obserwowanie powolnej, stopniowej przemiany głównego bohatera.
Kolejna rzecz to zdjęcia i idealnie dopasowana muzyka oraz dwukrotnie - całkiem słusznie - nagrodzony odtwórca głównej roli i udani aktorzy drugoplanowi. Razem dają obraz wciągający i sugestywny (w wielu scenach bardzo klimatyczny) niezależnie, czy oglądamy wątek sensacyjny, czy obyczajowy. Każdy odcinek ogląda się z napięciem, siedząc jak na szpilkach i zastanawiając się "co i kiedy się spieprzy?". A scenarzyści są zawsze o krok przed widzem. Na jednym blogu filmowym blogger dobrze to opisał; co kilka odcinków scenarzyści pakują bohaterów w takie kłopoty, że myślimy "nie da rady, żeby oni z tego wyszli!". A jednak. I zawsze rozwiązanie jest racjonalne i realistyczne. Co więcej, kilka odcinków później bohaterowie wpadają w jeszcze gorsze bagno, a gdy my myślimy, że to już jest przesada, scenarzyści zaskakują kolejnym udanym rozwiązaniem. Dexter był świetny, ale z czasem coraz mniej realistyczny, coraz trudniej było uwierzyć w pomysły scenarzystów - siłą Breaking Bad jest inteligentny, zaskakujący, a jednocześnie realistyczny scenariusz. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecam! Niestety kolejna seria dopiero w marcu lipcu 2011 - nie dam rady :sad:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 10:37:29 am wysłana przez hans »

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpień 26, 2010, 01:37:21 pm »
Nie wiem czy już było, ale mogę polecić serial Mad Men. Opowiada o funkcjonowaniu agencji reklamowej w latach 60. XX wieku i przedstawia zmiany obyczajowe, zachodzące w Ameryce tamtych czasów. Jest niepoprawny, szowinistyczny, nieco rasistowski i niesamowicie wciągający. Właśnie wystartował czwarty sezon (każdy po 13 odcinków), polecam :)

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline kingquest

Odp: Seriale
« Odpowiedź #679 dnia: Wrzesień 03, 2010, 08:43:42 am »
Zgadzam się z przedmówcą.
Mad Men to chyba najbardziej klimatyczny serial ostatnich lat. Znakomicie odwzorowana atmosfera lat 60. Rzadko w ostatnich czasach ma się okazję spotkać z czymś równie magicznym jak ten serial.
Zdecydowanie POLECAM !

Offline spookyPole

Odp: Seriale
« Odpowiedź #680 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:23:33 am »
Oglądam właśnie Breaking Bad. I jestem zachwycony. Samo zawiązanie fabuły może wydawać się naiwne i może sugerować naiwny serial sensacyjno-humorystyczny, ale to błędne myślenie. Od czasów "Rodziny Soprano" nie widziałem serialu sensacyjno-obyczajowego z tak doskonałym scenariuszem. Fascynujące jest też obserwowanie powolnej, stopniowej przemiany głównego bohatera.


Zgadzam się w całej rozciągłości. Moim zdaniem najlepszy serial w ogóle, zwłaszcza przez stopniową zmianę dynamiki poprzez te 3 sezony. Jestem po wszystkich trzech seriach i całość absolutnie miażdży - nie ogląda się tego jak innych dobrych produkcji typu wspomniany "Dexter", gdzie napięcie pozostaje mniej więcej takie samo z małymi zniżkami, co jest nawet zrozumiałe i co fani chętnie wybaczają...
Nie, w BB poziom nawet wzrasta, a całość jest majstersztykiem fabularnym / aktorskim / technicznym.

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #681 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:56:43 am »
Nie, w BB poziom nawet wzrasta, a całość jest majstersztykiem fabularnym / aktorskim / technicznym.

Genialne jest to, że często wydaje się, że scenarzyści wpakowali bohaterów w takie kłopoty, że nic już nas nie zaskoczy i nic tego nie przebije, podczas gdy kilka odcinków później jest jeszcze mocniej. I zawsze rozwiązanie jest logiczne, jeszcze nigdy nie byłem rozczarowany.
Chciałoby się powiedzieć, że te zaskakujące i trzymające w napięciu scenariusze to najmocniejsza strona Breaking Bad, ale gdy się pomyśli o grze aktorskiej, to... ech, ciężko jest wybrać :smile:

Offline adro

Odp: Seriale
« Odpowiedź #682 dnia: Wrzesień 24, 2010, 11:58:11 am »
Breaking bad naprawde dobra rzecz, polecam
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #683 dnia: Wrzesień 25, 2010, 11:22:11 am »
olać House'a, nowy sezon Big Bang wystartował!
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Kalasanty

Odp: Seriale
« Odpowiedź #684 dnia: Wrzesień 25, 2010, 01:45:49 pm »
jutro startuje nowy Dexter :*

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #685 dnia: Wrzesień 25, 2010, 03:37:12 pm »
Ej właśnie, czemu nikt nie pisze o Boardwalk Empire toż to chyba najbardziej oczekiwana premiera serialowa tego sezonu? HBO + Scorsese + Buscemi + Michael K. Williams (Omar z The Wire) = pewny epic win. Pierwszy odcinek mnóstwo ok, HBO jak zwykle nie zawodzi, czekam na więcej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2010, 04:46:29 pm wysłana przez Dziex »

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Seriale
« Odpowiedź #686 dnia: Wrzesień 25, 2010, 04:47:44 pm »
Nikt nie pisze, bo wiadomo, że dobre. Nie ma co hype'u marnować.
Ja bym jeszcze do wymienionych dodał Stephena Grahama (Tommy z Przekrętu) w roli Ala Capone'a.

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #687 dnia: Wrzesień 25, 2010, 10:21:24 pm »
Aj, trochę byłem zaskoczony jak się przedstawił na końcu tej pogaduchy przy papierosie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2010, 10:24:51 pm wysłana przez Dziex »

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Seriale
« Odpowiedź #688 dnia: Wrzesień 26, 2010, 12:36:24 pm »
Nu, Russel by lepiej zrobił gdyby zatrudnił Czeczenów.

Offline Kalasanty

Odp: Seriale
« Odpowiedź #689 dnia: Wrzesień 28, 2010, 08:46:36 pm »
Nowy odcinek Dextera większego wrażenia na mnie nie zrobił, raczej słabo się sezon zapowiada - w wątku sensacyjnym powtórka z s2.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 08:53:32 pm wysłana przez Kalasanty »

 

anything