trawa

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 12, 2011, 06:25:36 pm »
Właśnie skończyłem drugi Sezon Fringe'a, dwa ostatnie odcinki to prawdziwe mistrzostwo świata! Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.
RIP Gildio...

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 13, 2011, 07:14:52 pm »
Zaczynam właśnie 3 sezon Breaking Bad...czy są na gildii jakowyś fani tego serialu?
Wbrew tradycyjnemu trendowi dotyczącego seriali, pierwszy sezon był... gorszy niż drugi, ale przecież wciaż na tyle świetny, zebym po drugi sięgał.  O trzecim słyszałem jeszcze bardziej pochlebne recenzje!
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 13, 2011, 07:44:35 pm »
Im dalej tym lepiej. Pisałem o tym w tym temacie. Autorzy wrzucają bohaterów w coraz większe kłopoty i za każdym razem myślisz: "Wow! Teraz to już nie ma szans, żeby im się udało!" Ale za każdym razem rozwiązanie jest i zaskakujące, i logiczne. Scenarzyści zawsze wiedzą, co robią. To jest genialny serial :)
Niestety na początek czwartej serii trzeba czekać bodajże do kwietnia :(

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 13, 2011, 07:51:17 pm »
Breaking Bad miażdży. Chyba najlepszy serial jaki obecnie leci i rzeczywiście każdy kolejny sezon jest lepszy. Finał trzeciego to już w ogóle totalny mindf**k!

Obecnie oglądam Boardwalk Empire, podobno najdroższy serial w historii (65 melonów). Powoli kończę premierowy sezon, początek nieco zamula, ale potem jest coraz lepiej (no i są cycki, dużo).

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Kalasanty

Odp: Seriale
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 13, 2011, 08:22:44 pm »
Breaking Bad peak zajebistości osiąga w drugim sezonie:
 Stay out of my territory - Breaking Bad
Póżniej jest niestety lipa, osobiście byłem zażenowany tym, co scenarzyści zrobili z Walterem i gdyby nie genialny Saul Goodman, pewnie bym sobie odpuścił w połowie.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #740 dnia: Marzec 02, 2011, 09:04:47 am »
Przypadkiem obejrzałem pierwszy odcinek serialu  V (goście), który chyba jest nową wersją serialu z lat 80. Przyznać trzeba jednak, że scena, w której ogromny statek kosmiczny obcych zajmuje pozycje nad miastem niczym w ID4 robi wrażenie, a że by było mało, to już w pierwszym odcinku dowiadujemy się, że Goście wbrew pozorom nie są nastawieni pokojowo... Chyba jednak skuszę się na ciąg dalszy.

P.S. Od kilku tygodni w poniedziałki zwykle po 23 tvp1 emituje serial pt. Mistrzowie Horroru. Fanów twórczości Lovecrafta pewnie zainteresuje fakt, że jeden z odcinków był adaptacją opowiadania tego jakże wielkiego twórcy powieści grozy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 08:34:38 pm wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Seriale
« Odpowiedź #741 dnia: Marzec 03, 2011, 11:15:12 pm »
Breaking Bad, świetny serial, wiele dobrego zostało o nim powiedziane w tym wątku i na wszystkie te pochwały zasługuje.
Przyznam, że też jestem pod wrażeniem przede wszystkim drugiego sezonu, w trzecim przez pierwszą połowę się nudziłem i dopiero w drugiej połowie akcja ruszyła z kopyta. W każdym bądź razie na pewno warto czekać na czwarty sezon.

Tymczasem skuszony podszeptem Górala, zacząłem oglądać Lights Out, nigdy nie przypuszczałem, że serial osnuty wokół boksu, którego wręcz nie znoszę, może być tak wciągający. Niestety martwi mnie jego niska oglądalność, która wskazuję na to, iż drugiego sezonu.

Naturalnie obecnie najbardziej czekam na połowę kwietnia i premierę Game of Thrones od HBO.
http://www.youtube.com/watch?v=XfAE3hIaPm4
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 11:20:39 pm wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #742 dnia: Marzec 10, 2011, 03:47:08 pm »
Podobno ma powstać 2 sezon Firefly. Słyszał ktoś może o tym?

Offline Carve

Odp: Seriale
« Odpowiedź #743 dnia: Marzec 10, 2011, 05:59:36 pm »
ale film wtedy 'unieważnią' czy co? byłoby spoko w sumie, chociaż pewnie nie wszyscy członkowie ekipy będą zainteresowani i wyjdzie z tego jakaś kupa koniec końców :<

btw nie wiem, czy to coś znanego szerzej, więc linkuję - http://followmy.tv
przydatne jak się ogląda więcej seriali na raz
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 06:22:40 pm wysłana przez Carve »

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #744 dnia: Marzec 11, 2011, 01:43:05 pm »
Już znalazłem. W Najnowszym numerze Nowej Fantastyki Jakub Ćwiek pisze, że Telewizja Showtime kupiła prawa do serii Firefly i wraz z jej twórcą planują nakręcić 2 sezon. Akcja ma się dziać w taki sposób, jakby film kinowy nigdy nie istniał.

Offline Comar

Odp: Seriale
« Odpowiedź #745 dnia: Marzec 11, 2011, 04:44:03 pm »
Artykuły Ćwieka w NF to tylko takie gdybanie co by było gdyby powstał taki to a taki film czy serial (w poprzednich numerach było o Powrocie Mrocznego Rycerza z Eastwoodem i filmie biograficznym o zmarłym Dannym Trejo).
A plotki na temat odnowienia serii pojawiły się ostatno bo Fillion się wypowiedział, że jakby mu się udało zebrać odpowienią kwotę to by odkupił prawa do serialu i nakręcił kontynuację.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seriale
« Odpowiedź #746 dnia: Marzec 11, 2011, 05:46:42 pm »
Burza w szklance wody. Jako samozwańczy fan #1 Firefly'a w Polsce wiedziałem o tym od dawna ;P. Zaczęło się od tego, następnie można było przeczytać to. Stronę tę jak i twitter Filliona śledziłem na bieżąco, ale było sporo głupich pomysłów, a gdy przenieśli się ze wszystkim na FB zrezygnowałem. Nie będę zakładał konta na żadnej Naszej Klasie czy Facebooku tylko po to żeby robić komuś promocję na koncie. Jeśli chodzi o kontynuację to wypowiedziałem się na jej temat tutaj: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,32578.0.html
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Seriale
« Odpowiedź #747 dnia: Marzec 12, 2011, 11:29:24 am »
Firefly to nieodżałowana strata, zaraz po Battlestar Galactica mój ulubiony serial sf. Choć bardzo bym tego chciał to wiele wskazuje na to, że kontynuacja starego serialu nie miałaby sensu. Być może rozwiązaniem byłoby nakręcenie zupełnie nowego serialu, z nową obsadą, ale czy udałoby się uchwycić właściwy klimat i utrzymać odpowiednią jakość?

Tymczasem dobre wieści ze strony HBO Polska, w sprawie najbardziej oczekiwanego przeze mnie serialu w tym roku,
Game of Thrones będzie nadawane u nas dzień po amerykańskiej premierze, w poniedziałki o 22.00, poczynając od 18 kwietnia.
http://www.hbo.pl/article/nowy-serial-hbo-gra-o-tron-w-polsce-dzien-po-premierze-w-usa_13043

Liczyłem, że HBO postąpi z Grą o Tron tak jak z Pacyfikiem w zeszłym roku i się nie zawiodłem.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline kingquest

Odp: Seriale
« Odpowiedź #748 dnia: Marzec 31, 2011, 07:33:58 pm »
Polecam wszystkim kolejną rewelacyjną produkcję Showtime'u - Shameless.
Przedstawia ona historię patologicznej rodziny z przedmieść. W głównej roli świetny William H. Macy.
Mocny, momentami zabawny, a napewno wciągający serial. Właśnie zakończył się pierwszy sezon.
Ale z racji świetnej oglądalności, już podpisano umowy na kolejny.

Offline anorexia

Odp: Seriale
« Odpowiedź #749 dnia: Kwiecień 01, 2011, 08:22:50 am »
amerykanom juz dawno skonczyly sie pomysły, obejrzyj sobie oryginał, czyli produkcje brytyjską. a wierz mi ze sie nie zawiedziesz;]