Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Seriale
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:58:31 pm »
"The Killing", bardzo, ale to bardzo rozczarowujący serial.
Zaczyna się świetnie: niesamowicie wciągająca atmosfera i dobre aktorstwo ( szczególnie para głównych detektywów i rodzice ofiary ) przykuwają do ekranu w historii o poszukiwaniu mordercy nastoletniej dziewczyny.
Niestety wraz z kolejnymi odcinkami, pojawia się coraz więcej mielizn scenariuszowych, postaci okazują się słabo dopracowane, momentami wręcz papierowe, zaczynają podejmować decyzje nijak nie pasujące do ich wcześniejszego postępowania, w oparciu o wyskakujące jak z diabeł z pudełka kolejne wolty scenariuszowe. Śledztwo przeważnie przebiega na zasadzie: odcinek kończymy cliffhangerem, wyraźnie wskazując podejrzanego, który na 90% jest winny, tylko po to by w następnym odcinku wskazać na kolejnego "pewniaka". Tyle razy stosuję się tu wielką zmyłę, że naprawdę pod koniec robi się nudno.
A już finał sezonu, to najgorszy możliwy wybór jaki jestem w stanie sobie przypomnieć w serialu kryminalnym.

Może lepiej zamiast amerykańskiej wersji, oglądnąć duński oryginał, "Forbrydelsen"?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #781 dnia: Lipiec 02, 2011, 08:06:03 pm »
Swoją drogą, co dobrego z nowych seriali oprócz GoT warto zobaczyć?
RIP Gildio...

Offline Quithe

Odp: Seriale
« Odpowiedź #782 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:11:38 pm »
Po pierwszych odcinkach na pewno wezmę się za całe The Killing i Love Bites. W przeciągu 2 tygodniu zobaczyłem około 20 pierwszych epów różnych seriali i tylko te dwa konkretnie mi się spodobały.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #783 dnia: Lipiec 03, 2011, 11:01:11 am »
Hm, niedługo wznawiają Futuramę i Breaking Bad.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Seriale
« Odpowiedź #784 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:37:14 pm »
Futuramę już wznowili.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #785 dnia: Lipiec 04, 2011, 06:34:30 pm »
Cold case theme song

Jeden z najlepszych themów jeśli idzie o seriale.  :cool:
RIP Gildio...

Offline Quithe

Odp: Seriale
« Odpowiedź #786 dnia: Lipiec 04, 2011, 09:33:20 pm »
Niby 11. ep X-Men czeka na przetłumaczenie, do tego 2. Marine :P

Offline AliensGroup

Odp: Seriale
« Odpowiedź #787 dnia: Lipiec 08, 2011, 11:56:55 pm »
Bardzo lubię oglądać różne seriale. Jestem serialomaniakiem:D Obecnie oglądam The Killing i Love Bites. Bardzo polecam innym.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #788 dnia: Lipiec 15, 2011, 06:39:48 pm »
Jeden z najlepszych themów jeśli idzie o seriale.  :cool:

Dobre, ale jak dla mnie nic nie pobije piosenki z serialu Twin Peaks.

Ostatnio zacząłem oglądać serial Jeremaiah - serial o przyszłości, w której wirus zabił wszystkich dorosłych ludzi przez co cywiliacja upadła. Dzieci, które ocalały dorastały same i żyją teraz na ruinach starego świata. 15 lat po zarazie tytułowy Jeremaiah wędruje po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu miejsca o nazwie "Valhalla Sector", o którym przed śmiercią opowiadał mu ojciec. Przyłącza się do niego naiwny jeszcze Kurdy i razem wyruszają w podróż podczas, której spotykają konkurencyjne odłamy społeczne i młodych ludzi, którzy muszą żyć i podejmować decyzje bez mądrości tych, którzy żyli przed nimi.  Na razie jestem po 2 odcinku i zapowiada się całkiem fajnie.

Offline anorexia

Odp: Seriale
« Odpowiedź #789 dnia: Lipiec 19, 2011, 06:19:28 am »
Polecam miniserial injustice http://www.imdb.com/title/tt1730535/
+
jest miniserialem
jest brytyjski
swietna gra aktorska
genialna fabuła
 
-
jest miniserialem

Offline OOllaaffeekk

Odp: Seriale
« Odpowiedź #790 dnia: Lipiec 28, 2011, 08:38:17 pm »
Gorąco zachęcam wszystkich którzy obejrzą cały pierwszy sezon amerykańskiego "The Killing", do podzielenia się opinią na temat serialu, a w szczególności jego finału.

Obejrzałem i nie żałuję, choć serial z każdym następnym odcinkiem, powoli tracił impet. W pewnej mierze na pewno winny jest temu wprost niesamowity odcinek pilotarzowy, któremu emocjami i klimatowi nie dorównuje już żaden z następnych. Mimo to serial jest zdecydowania wart uwagi.
 
Co do końcówki:
 


Spoiler: pokaż
Co do końcówki 1 sezonu to się trochę zawiodłem, bo liczyłem na wyjaśnienie tej sprawy i na całkowicie nowe śledztwo (na czysto) w sezonie 2. Nie chcę teraz niczego wykrakać ani nic, ale obawiam się, że zakończenie było trochę nieprzemyślane i na siłę; może z tego wyniknąć masa naciąganych rozwiązań w sezonie drugim (najczarniejszy scenariusz: zamieszany jest w to rząd, prezydent, Unia Europejska, Arnold Schwarzenegger, Polański). Ale istnieje oczywiście opcja, że scenarzyści wszystko sobie w głowie poukładali i skleją z tego jakąś całkiem składną historię i tego sobie oraz wszystkim którzy są serialem zainteresowani, zdecydowanie życzę.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #791 dnia: Lipiec 28, 2011, 08:46:09 pm »
Skończyłem właśnie V...
Problemem jest to, że serial ten został skasowany tuż po zakończeniu 2 sezonu, przez co zostaliśmy zostawieni z dużym clifchangerem, aczkolwiek widać, że scenarzyści przeczuwali, że to już jest koniec, przez to w ostatnim odcinku odesłali na tamten świat kogo tylko się da... Co prawda V nie był jakimś tam wibitnym serialem, ale ten chlifchanger pozostawia spory niedosyt...
RIP Gildio...

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Seriale
« Odpowiedź #792 dnia: Sierpień 16, 2011, 04:40:01 pm »
Nie widziałem jeszcze drugiego sezonu "V" i nie pamiętam też zbytnio jego oryginalnej wersji, ale jeżeli fabuła remake'u w miarę wiernie szła ścieżkami oryginału to w ten sposób mógłbyś (chyba) poznać zakończenie :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #793 dnia: Sierpień 16, 2011, 11:43:08 pm »
Po obejrzeniu kilku odcinków "Rodziny Borgiów" dochodzę do wniosku, że ten serial jest mniej więcej tak samo zajebisty jak "Gra o Tron". Coraz bardziej przekonuję się do seriali, zwłaszcza tych robionych przez HBO, chociaż dotąd uznawałem tylko filmy pełnometrażowe.

Offline slay

Odp: Seriale
« Odpowiedź #794 dnia: Sierpień 20, 2011, 07:56:29 am »
Seriale HBO można prawie zawsze brać w ciemno bo to bardzo wartościowe produkcje. JA od siebie mogę polecić:
Broadwalk Empire - dobry serial o mafii w latach 30 XX w. w stanach.
Kompania Braci - o amerykańskich żołnierzach podczas II WŚ, moim zdaniem małe arcydzieło
True Blood - serial o wampirach i wilkołakach, ale z dużą dawką intryg i ciekawych postaci. Polecam dać szansę i przebrnąć przez pierwsze 5 odcinków, potem leci szybko.
Carnivale - serial o rupie cyrkowej w klimatach Twin Peaks, który niestety został zawieszony po 2 sezonie.