Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #795 dnia: Wrzesień 08, 2011, 09:17:27 pm »
Jak oceniacie nowy sezon Breaking Bad?
  Poprzedni był bardzo dobry, ale już wtedy zaczęła kuleć logika.   
Spoiler: pokaż
Postać Jessie'iego stała się dla scenarzystów kulą u nogi i nie   za bardzo wiedzieli, co z nią zrobić. Walt zaczął zachowywać się   irracjonalnie, broniąc go za coraz większą cenę. Bo czemu on go tak   bronił? Gadanie o traktowaniu go jak członka rodziny brzmią totalnie   nieprzekonująco, bo nigdy wcześniej się tak nie zżyli. Szef Walta też   zaczął zachowywać się irracjonalnie, dbając o Walta niby z racji tego,   że tylko Walt wie, jak produkować wysokiej jakości narkotyk. Nie   czarujmy się, w świecie ćpunów nie ma znaczenia jakość. Co więcej żaden   problem jest wyciągnąć od Walta przepis.

  Obejrzałem na razie pierwszy odcinek nowej serii. I podczas, gdy   wcześniej scenarzyści starali się odwracać uwagę od braków w logice, tak   teraz już im się zupełnie odechciało. A wszystkie te poważne miny, gesty, sceny są jakieś takie teatralne. Jeśli dalej tak będzie, to odpadam po tym sezonie.
 
 

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #796 dnia: Wrzesień 09, 2011, 09:42:21 pm »
IMO 4 sezon jest najlepszy dotychczas, mnie podoba się każdy odcinek i trzyma w napięciu (tak od 30 minuty jestem aż nerwowy :biggrin: ). Ale po pierwszym odcinku chyba miałem podobnie, napisz jak obejrzysz dalej, może będziesz miał tak samo.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #797 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:56:07 am »
Kurde, jak czytam te wasze posty, to zaczynam żałować, że nie mam kablówki...  :sad:
RIP Gildio...

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #798 dnia: Wrzesień 10, 2011, 10:00:22 am »
Nie masz czego żałować. Ja nie mam telewizora i jestem szczęśliwy :smile:

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #799 dnia: Wrzesień 10, 2011, 11:44:12 am »
Kurde, jak czytam te wasze posty, to zaczynam żałować, że nie mam kablówki...  :sad:

lol, a Ty myślisz że seriale oglądam w TV? XX wiek się skończył, TC ;)

To chyba nie spoiler, bo w sumie mało istotny fakt. A'propos BB jeszcze: wydaje mi się że całkiem ładnie wyjaśniono sprawę "czystości" chemicznej mety w ostatnim (aktualnie) odcinku, podczas retrospekcji. Może to nie wszystkich przekonać, ale wygląda na to, że Gusowi właśnie zależy na jakości - sam zresztą powiedział tak podczas dyskusji.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline kingquest

Odp: Seriale
« Odpowiedź #800 dnia: Wrzesień 14, 2011, 02:55:01 pm »
Cytuj
Gorąco zachęcam wszystkich którzy obejrzą cały pierwszy sezon amerykańskiego "The Killing", do podzielenia się opinią na temat serialu, a w szczególności jego finału.


Jak dla mnie rewelacja. Bardzo podpasowała mi obsada aktorska i ten deszczowy, mroczny klimat.
Wszystkie wątki [kampania, śledztwo, rodzina ofiary] były naprawdę interesujące.
Zakończenie mnie jednak mocno zdziwiło.
SPOILER
Spoiler: pokaż
Wolałbym, aby zakończono wątek Rosie Larsen razem z końcem sezonu. Zwłaszcza, że wszystko wydawało się być ładnie ułożone. Mam wrażenie, że scenarzyści nieco sie zagalopowali. Ciekaw też jestem jak wybrną z tego w drugim sezonie, który ma ukazać się dopiero w 2012 roku :(


Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #801 dnia: Wrzesień 14, 2011, 04:54:54 pm »
BTW. dziś w TVP1 po 20 będzie pierwszy epizod serialu Pacyfik. ;)
RIP Gildio...

Offline slay

Odp: Seriale
« Odpowiedź #802 dnia: Wrzesień 14, 2011, 05:00:13 pm »
Mocno się zawiodłem tym Pacyfikiem. Gdy oglądałem jego zapowiedzi to myślałem, że będzie to coś w stylu "Kompani Braci" i w sumie jest. Tylko niestety kompani do pięt nie dorasta. Taki sobie serial, ale pomimo tego wielkie brawa dla TVP1 za wyświetlanie czegoś nowego.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seriale
« Odpowiedź #803 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:24:06 pm »
A propos "Kompanii Braci", kto oglądał serial  pamięta na pewno Damiana Lewisa jako Richarda Wintersa. Znakomita kreacja znakomitego aktora. Osobiście wolałem go w Life ("Powrót do życia" który emitowała i chyba wciąż emituje jeszcze TVP 2), ale ja nie o tym chciałem. Otóż do sieci wyciekł pierwszy odcinek nowego serialu Showtime pt. "Homeland". Widziałem go przed chwilą i zaliczyłem opad szczęki. Przede wszystkim mamy tu doborową obsadę. Gwiazd pierwszego formatu tu nie znajdziecie, ale są tu równie dobrzy, choć mniej znani aktorzy jak Morena Baccarin, Claire Danes, David Marciano (The Shield i "Due South" emitowane przez Polsat) i masa innych, których kojarzę z widzenia, ale nie z nazwiska. W każdym razie absolutnie każdy w pierwszym odcinku wypadł perfekcyjnie w swojej roli czego nie mogę powiedzieć nawet o Grze o Tron. Sama fabuła jest niezwykle interesująca i co ważne nie wyeksploatowana. To nie jest kolejny "procedural show", do których zalicza się już Dexter chociażby, ale serial z przemyślaną historią. Jeśli nie będą jej zbytnio przedłużać jak w Dexterze szykuje się na hit dekady. Wolę nie pisać konkretów żeby nie spojlerować, lepiej "na czysto" obejrzeć samemu niż wiedzieć co się zdarzy i czego się spodziewać. Wspomniałem o obsadzie i fabule, ale co chyba najbardziej przyciągnęło moją uwagę to reżyseria. Historia prowadzona jest po mistrzowsku co ostatnimi czasy jest rzadkością. Przeważnie seriale mają w każdym odcinku moment, który odrywa widza z przedstawionej rzeczywistości, moment w którym widz przypomina sobie, że to tylko serial. Nie tutaj. Tutaj wszystko idzie płynnie i ani się człowiek obejrzy, a 50 minut mija. Jeśli poziom się utrzyma  będzie to absolutny hit ostatnich lat, nie mam co do tego wątpliwości.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Qraq

Odp: Seriale
« Odpowiedź #804 dnia: Wrzesień 16, 2011, 07:15:03 pm »
Góralu, dzięki za info o Homeland. Ep1 daje nadzieje na coś naprawdę świetnego

Offline slay

Odp: Seriale
« Odpowiedź #805 dnia: Wrzesień 27, 2011, 09:28:48 pm »
Nie chcę nic mówić ale jesienny powrót oraz premiery seriali jak na razie jest kiepski. Obejrzałem dziś pierwszy odcinek The Playboy Club i mam mieszane uczucia. Jakby się tak zastanowić nad tym to serial ma wszystko co powinien mieć, aby być dobrym. Ciekawa fabuła z morderstwem, mafią i początkami playboya. Postacie ciekawe, z własnymi celami i problemami. Po prostu wielowymiarowe. Dobrze odwzorowane realia stanów w latach 50 XX w. ale po mimo tego wszystkiego trochę się wynudziłem oglądając pilota.
Pan Am to w sumie to samo co powyżej, tylko zabójstw nie ma na razie, ale za to są tajni agenci i szpiegostwo. Dodatkowo chyba jeszcze lepiej przedstawione postacie i realia, na które wspaniale się patrzy. Co wszystko jednak nie zmienia faktu, że też się nudziłem.
Tera Nova, nowe wspaniałe dziecko Spielberga to powtórka z Jurassik Park. Co prawda na początku jesteśmy na Ziemi w XXII w., wyniszczonej działaniami ludzi, ale szybko przenosimy się 85 miliardów lat w przeszłość i dodatkowo w inną linię czasową. Całość jest zrobiona marnie. Efekty wyglądają jak z tanich SF, a dinozaury są sztuczne przeokropnie. Trochę dziwi ten fakt biorąc pod uwagę, że jest to najdroższy pilot ever. Fabuła przewidywalna okropnie i spowodowała, że pod koniec już zasnąłem. Liczyłem na dobre kino przygodowe, a dostałem nudny odgrzewany kotlet.
Przede mną jeszcze The Walking Dead i Boardwalk Empire, na których mam nadzieję się nie zawieść.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seriale
« Odpowiedź #806 dnia: Wrzesień 28, 2011, 08:44:13 am »
Obadaj Homeland o którym wspominałem. Playboy Club ani Pan Am nie mam zamiaru oglądać. Od razu widać, że to nuda. A jeśli chodzi o piękne kobiety to Terra Nova wygrywa pod tym względem zdecydowanie. A co do reszty, oglądało mi się pierwsze 2 odcinki bardzo dobrze, nie nudziłem isę ani trochę. Faktycznie dinozaury są zrobione dość marnie, ale nie ma co się dziwić, to nie kinówka. A przecież lwia część budżetu poszła na scenografię i zbudowanie tego miasta (no i wynajęcie takiego widowiskowego terenu). Cieszy mnie za to, że nie ma tu szczególnie znanych aktorów, a ci co są spisują się świetnie. W pilocie nie podobała mi się jedynie polityczna poprawność (
Spoiler: pokaż
oczywiście drugim bossem musiał być murzyn, do tego kobieta, a w młodzieżowej grupce 2 murzynów też musiało się znaleźć)
) i to, że
Spoiler: pokaż
ta cała Tasha przeżyła, a co więcej sama doszła kilkaset metrów po bliskim spotkaniu z minityranozaurem (czyt. /erem - slasherem)
. Ale i tak w miarę udany debiut powiedziałbym. W zeszłym sezonie nic równie ciekawego nie było jak to, a w tym jest coś nawet znacznie lepszego - Homeland.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #807 dnia: Wrzesień 28, 2011, 11:17:28 am »
Nie wiem jak zakończy się ten przedostatni sezon BreakingBad, ale 2 odcinki do finału i jest CORAZ LEPIEJ.
Widział ktoś tu odcinek i nazwie Crawl Space? IMO zarówni gra aktorska, jak i poplątanie scenariusza jest po prostu piękne.
Spoiler: pokaż
A scena z panem Beneke wcale nie jest IMO głupia, takie wypadki się zdarzają...choć fakt, trochę rozweselająca sytuacja

Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seriale
« Odpowiedź #808 dnia: Wrzesień 28, 2011, 12:18:49 pm »
No ba. Niewiele jest seriali, które wyżej stoją w moim rankingu, na pewno nie jest nim Dexter, którym tak wiele osób się zachwyca. Chyba jedynie Firefly się broni (bo dla mnie Firefly >> all). Gra aktorska tutaj stoi na najwyższym poziomie, poziomie którego nie udało się osiągnąć w Grze o Tron (co powinno być wystarczającą zachętą do sięgnięcia po serial). Najważniejsze jednak, że fabuła jest spójna i logiczna, wszystko jest ładnie i zgrabnie rozwiązywane, a równocześnie nie brakuje zwrotów akcji i zapierających dech w piersiach scen. W 99% najpopularniejszych serii, plot twisty wrzucane są dla urozmaicenia, nie zważając na to czy trzyma się to kupy, czy nie powstaną dziury fabularne, itd. (patrz Dexter, Castle, Bones, Mentalista, etc.). Tutaj tego nie ma. Co więcej jest to najbardziej brutalny serial jaki znam, krwi nie ma tu tyle co w Dexterze, a mimo to przemoc jest tu ukazana w sposób znacznie bardziej sugestywny. W skrócie: bezbłędny serial.

A widziałem też pierwszy odcinek 6-go sezonu Dextera, który wyciekł i beznadzieja. Trochę zbyt długo z tym zwlekałem, ale rzucam tę telenowelę. Pierwsze 2 serie są genialne, ale potem szkoda gadać.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline anorexia

Odp: Seriale
« Odpowiedź #809 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:02:49 am »
@góral.
to nie jest poprawność polityczna. po prostu, co moze dla Ciebie byc nie do pomyślenia, afroamerykanie sa częścią społeczeństwa i po prostu grają w filmach, które maja w jak najbardziej realistyczny sposób odzwierciedlić rzeczywistość:> lekkim rasistą jestes, ale to nic:>
Firefly, naprawde fajny serial, ale moim zdaniem nie umywa sie do gry o tron:> playboy club - lipa:>