trawa

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1005 dnia: Luty 23, 2014, 08:11:19 pm »
5 odcinki kolejno drugiego sezonu The Following i pierwszego True Detective wbijają w fotel.
Kevin Bacon, James Purefoy i śliczna Jessica Stroup odwalają świetną robotę. Pod względem jakości sezon drugi dzieli i rządzi. Twórcy nie idą na łatwiznę, tylko naprawdę przemyślanie prowadzą największe indywidualności w tym serialu, szaleńcza pogoń za Carrolem wygląda do tej pory naprawdę imponująco.
W True Detective odcinek piąty wydaje się być tym przełomowym, nie należy jednak wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Na pewno można już do pewnego stopnia zorientować się dokąd będzie prowadził kolejny odcinek. Niesamowicie skomplikowana intryga, wielowarstwowe wątki, oby utrzymali ten poziom do końca.

Wymienione przeze mnie seriale to z pewnością jedne z najlepszych ostatnich lat. Jaram się!

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1006 dnia: Luty 26, 2014, 02:08:48 pm »
Nareszcie na antenę powróciły moje ulubione seriale. Z powodu emisji Olimpady w telewizji przerwano ich emisję. Teraz wszystko wraca do normy. :-)

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 26, 2014, 05:47:03 pm »
Nareszcie na antenę powróciły moje ulubione seriale. Z powodu emisji Olimpady w telewizji przerwano ich emisję. Teraz wszystko wraca do normy. :smile:

Można wiedzieć jakie?!? :wink:
Olimpiada była transmitowana w Telewizji Polskiej, a tam oprócz drugiego sezonu Homeland, który przecież był normalnie nadawany, nie ma praktycznie nic innego wartego uwagi.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 06:26:05 pm wysłana przez Itachi »

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 26, 2014, 08:19:20 pm »
Chodzi mi o stacje zagraniczne. Z powodu olimpiady nie emitowano takie seriale jak Arrow, Blacklist, Supernatural, Grimm, Originals i kilka innych.

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 28, 2014, 05:59:22 pm »
Kolejny odcinek The Following fenomenalny, to co twórcy robią w sezonie drugim jest epickie!

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1010 dnia: Marzec 06, 2014, 11:28:14 am »
Siódmy odcinek sezonu drugiego The Following, rozpoczyna nowy etap dla wielu bohaterów. Trzymający w napięciu do ostatnich minut, kiedy wydaje się, że już wszystko wraca do pełnej kontroli, ostatnie 1,5 minuty zmienia wszystko o 180%. Podoba mi się, że twórcy mają szeroki wachlarz pomysłów na ten serial, każdy odcinek zaskakuje inaczej, bohaterowie zatracają się w swoich obsesjach i szaleństwach. Często spotykałem się z produkcjami, w których najlepsze pomysły wykorzystywane były w pierwszy sezonie, później zaczynało wiać nudą. W The Following jest diametralnie inaczej, każdy następny odcinek nakręcą kolejny. WIELKIE BRAWA!

Offline Haldor

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1011 dnia: Marzec 11, 2014, 07:21:39 pm »
Jestem trochę rozczarowany ostatnim odcinkiem True Detective. Jest w mojej opinii dosyć naiwne i spodziewałem się lepszego scenariusza. Serial w zasadzie warto obejrzeć dla głównego duetu aktorskiego, gdyby nie Woody i Matthew, serial były kolejnym przeciętniakiem

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1012 dnia: Marzec 12, 2014, 08:26:12 pm »
Derlethowski rewizjonista detected. W pismach Lovecrafta i Chambersa nie ma nic, co wskazywałoby na to, że Hastur i Król w Żółci to to samo. :wink:
Po ostatnim odcinku zaczynam podejrzewać, że w sprawę może być również zamieszany Yog Sothoth.
Serial 10/10, obsada kolejnego sezonu będzie miała przed sobą nie lada zadanie, bo pierwszy ustawił poprzeczkę gdzieś w górnych granicach atmosfery.

+ ta zajebista piosenka przy napisach końcowych, omg <333

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1013 dnia: Marzec 13, 2014, 04:22:27 pm »
Znalazłem w końcu trochę wolnego czasu, obejrzałem więc ostatni odcinek True Detective i za cholerę nie mogę zgodzić się z tą opinią:

Jestem trochę rozczarowany ostatnim odcinkiem True Detective. Jest w mojej opinii dosyć naiwne i spodziewałem się lepszego scenariusza. Serial w zasadzie warto obejrzeć dla głównego duetu aktorskiego, gdyby nie Woody i Matthew, serial były kolejnym przeciętniakiem

Ja nie widziałem tam żadnej naiwności, od bodajże szóstego odcinka scenarzyści rozpoczęli tworzenie obrazu zakończenie, po kolei byliśmy świadkami dochodzenia, gdzie krok po kroczku zbliżaliśmy się do poznania tożsamości mordercy. Scenariusz serialu stworzył piękną, niebanalną historię, w której bardzo umiejętnie wpisano placówki szkolne, organizacje, które miały wyrównywać szanse. Słowo przeciętny jest nieadekwatne, jest to obraza dla świetnej gry aktorskiej, duetu głównych bohaterów oraz fenomenalnych zdjęć i klimatycznej muzyki. Bardzo realistycznie i interesująco wyglądały sceny przesłuchań, gdzie jedna i druga strona badały siebie nawzajem. Bohaterowie pokazywali siebie z każdej strony, tej jasnej i co piękne również ciemniej. Najlepszym odcinkiem moim zdaniem, był bezapelacyjnie odcinek 5, gdzie kwintesencją było ostatnie dziesięć minut filmu, w czarnej dzielnicy. Zakochałem się w zbliżeniach przedstawiających magiczną Luizjanę, było w nich coś niesamowicie komponującego się z fabułą serialu.
Jedno jest pewne, jeśli powstanie sezon drugi, to z całą pewnością nie pobije on duetu Matthew McConaughey - Woody Harrelson. Więź jaką stworzyli wymienieni aktorzy będzie niewątpliwie trudna do wyrównania. Szkoda, że to już koniec, jednak w niedalekiej przyszłości zamierzam obejrzeć ten serial ponownie, najlepiej jednego dnia, tak aby ujrzeć całość i wychwycić pewne elementy, które mogły uciec przez kilka tygodni. Serial oceniam na 9,5/10.

Offline adro

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1014 dnia: Marzec 30, 2014, 07:52:53 pm »
wlasnie skonczylem ogladac the wire. Powiem jedno, mylilem sie, to jest bdb serial. Zwracam honor Hansowi i innym moim dyskutantom. Trzeba przetrwac te pare poczatkowych odcinkow, ale pozniej jest juz tylko lepiej, czlowiek wczuwa sie w klimat. Jest pare niedorobek i fabularnych naiwnosci, ale nie bede nikomu nic spojlowal
Kroliczka, Babla, Cienkiego, czy lestera zapamietam na dlugo. Najlepszy IMO jest sezon 4. Nadal stawiam BB wyzej, ale the wire to jest naprawde kawal serialu......
Mam pytanko czy treme i the corner daja rade.
dzieki za  odp
pzdr
mam jeszcze pytanko o the shield i house of cards, dobre?

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1015 dnia: Kwiecień 03, 2014, 02:16:19 pm »
Dawno nie pisałem nic o The Following, więc pora nadrobić zaległości. Godzinkę temu obejrzałem 11 odcinek sezonu drugiego, serial cały czas niesamowicie intryguje i wciąga coraz bardziej w rozgrywkę pomiędzy trzema stronami. W obecnym odcinku ponownie pojawia się
Spoiler: pokaż
Lily Gray
, która od bodajże trzech odcinków była w cieniu innych bohaterów. I jak zawsze zrobiła sporo zamieszania, krwawy, niekontrolowany plan, okazuje się być strzałem w dziesiątkę, świat przypomniał sobie o jej istnieniu, do tego ocaliła swojego syna. Ma kobita głowę na karku!
Jednak chyba największym zwrotem w całym serialu jest powrót
Spoiler: pokaż
Clarie
! Po finale pierwszego sezonu, ten comeback wydawał się niemożliwy, jej obrażenia wyglądały naprawdę poważnie...no cóż widać, że scenarzyści powoli przygotowują nas na finał sezonu. Jestem ciekawy reakcji Ryana w kolejnym odcinku, a także to jak będzie tłumaczył się Mike. Zastanawiam się w jaką stronę pójdą ich relacje?
I na koniec wisienka na torcie The Following, gra aktorska! Tak perfidne ukazywanie szaleństwa, obłędu, pasji przy tych wszystkich atakach na ludzi to esencja tego serialu. Bardzo dobrze w tym klimacie odnajdują się wszyscy bohaterowie poboczni.
Hmmm, zostały cztery odcinki, co się w nich wydarzy? Która strona przechytrzy pozostałe? Kto zrobi więcej zamieszania? Lily Gray czy Joe Caroll? Co zrobią Ryan i Mike, aby schwytać wszystkich? Ile będą musieli poświęcić? Jaką rolę odegra
Spoiler: pokaż
Clarie
? Jedno jest pewne każdy kolejny odcinek będzie epicki!

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1016 dnia: Kwiecień 05, 2014, 01:25:59 pm »
Podobało mi się zakończenie drugiego sezonu Homeland, w końcu coś wstrząsającego! Czas się zabrać za kolejny, bodajże ostatni...

Offline madulka

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1017 dnia: Kwiecień 06, 2014, 11:16:01 am »
Przygotuj się na niezłe wrażenia ;) Trzeci sezon był najlepszy wg mnie, wciągnęłam cały naraz :D Ale to chyba nie jest jeszcze koniec z tego co słyszałam.

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1018 dnia: Kwiecień 06, 2014, 11:56:04 am »
Jeśli był lepszy od drugiego sezonu to lepszej reklamy nie mógł dostać;)

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1019 dnia: Kwiecień 06, 2014, 04:20:29 pm »

 

anything