trawa

Autor Wątek: Maksymalizacja a las  (Przeczytany 4081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thurion

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 12, 2006, 06:47:50 pm »
Cytat: "Shino"
ale sprawdzam jakim sie poruszam przed tym czy po tym jak przeciwnik zadeklarue ewentualne flee? i czy jesli po tym to jesli mialem zasieg a przeciwnik jednak bedzie chcial uciekac to gonie go lotem czy nie?


- po deklaracji reakcji, jesli koles ucieknie za las, to lecisz za nim lataniem, jesli koles ucieknie tak ze nadal jest czesciowo w lesie, to musisz isc na piechote i palisz szarze


IMO oczywiscie :) ale wydaje mi sie to najsensowniejsze...

Offline mlepkows

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 15, 2006, 09:55:22 am »
1. Latanie a chodzenie: nigdzie się tego nie deklaruje, więc jest tak, jak pisze thurion: jak się da to na piechotę, jak nie to lecisz.

2. Rydwany a laski: lasek nie neguje w żaden sposób obowiązku maksymalizacji walczących. Priorytet ma udana szarża oczywiście, więc jeżeli spowolnienie wynikające z lasku doprowadziłoby do szarży nieudanej to można go częściowo/całkowicie omijać. Zgodnie z RB trafienia z lasku są aplikowane natychmiast po dotknięciu tego terenu. Wszystko jedno, czy w trakcie "darmowego alignowania" czy podczas ruchu szarży. Impakty są częścią cc więc oczywiście do nich nie dochodzi (impakty podczas uciekania to inna sprawa - poza tym dochodzi do nich kiedy rydwan żyje!). Jak ktoś ma rydwan elfów na 1 ranie to nie szarżuje w takiej sytuacji - proste.

3. Rydwany a obeliski: priorytet to zetknięcie maksymalnej liczby modeli po obu stronach. Szarża jest udana, gdy dotknie się regimentu wroga. Jeżeli nie można dokończć "alignu" to przesuwa się regimenty tak, żeby się dało. Rydwan oczywiście się nie rozpada ponieważ hity dostaje się za wjechanie a w obelisk wjechać nie można (bo jest impassable).

Wszystkie te sprawy są raczej proste, nie ma co kombinować. Jedyne, co tu trochę śmierdzi to szarża, którą dałoby się wykonać bez przesuwania regimentów (mam na myśli pkt 3.) ale ze względu na maksymalizację robi się inaczej. Mam wrażenie, że to przesuwanie zostało wymyślone trochę jako ostateczność, a nie standard.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline thurion

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2006, 10:50:00 am »
bardzo dobre podsumowanie :)

 

anything