Autor Wątek: Bohater czy wróg?  (Przeczytany 9595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sirius

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2007, 09:07:49 pm »
Dobrze to znam. Wiele osób narzeka na Gatesa i jego "dzieło" a stale używa Windowsa bo nie umie posługiwać sie Linuksem.
Ale doszedłem do wniosku, że nie ma się czym przejmować bo to narzekanie ostatnio modne i nie da się czasem nawet z tymi osobami podyskutować na ten temat.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Ribald

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:39:24 pm »
Cytat: "Nehan"
ja tam go lubię, miły facet

poza tym nie wydaje mi się, by głodujący w Burkinie Faso się nim przejmowali


zwłaszcza jeśli akurat chwilowo nie głodują dzięki funduszom z jego fundacji
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Lu Tzy

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2007, 07:23:57 pm »
Cytat: "Gollum"
A` propos Polski, bodajże tuż przed ostatnim pobytem w Polsce papieża, w Polityce był bardzo interesujący, choć mocno złośliwy materiał nt. stosunku Polaków do papieża. Zgodziłem się z nim w ponad 90 procentach. Druga rzecz, to wizyta parlamentarzystów minionej kadencji u papieża. Mówił on o tym, że polityk powinien słuzyć ludziom a nie wywyższać się ponad nich. W tej grupie była m.in. niesławnej pamięci pani marszałek Senatu, znana z licznych podróży zagranicznych, i jazd z pełną eskortą na kogutach na zakupy. Po wizycie u papieża nie zmieniła się wcale. Inni też.
Przykładów zachodnich w tej chwili nie pamiętam, ale na pewno będą to opiniotwórcze pisma orientacji lewicowej i liberalnej. Szczególnie krytyczni są tu Niemcy.

Moge sie pod tym wszystkimi czterema lapami podpisac.
Karol Wojtyla jest baardzo kontrowersyjnym politykiem.
O tym, ze polscy bigoci maja pelne geby Papieza, a le nic z jego slow we lbach, pisal nieodzalowany ks. prof. Jozef Tischner.
O balwochwalczym stosunku do bylego biskupa Rzymu swiadczyc tez moze traktowanie jego literackich prob. Nie wiem, jak jest teraz, na poczatku lat 90tych Wojtyla byl kreowany na kolejnego genialnego katolickiego pisarza-dramaturga. A to nijakie i mdle sa sztuczki.
Po smierci Jana Pawla II mialem az nadto okazji mowic o nim z Brytyjczykami. Kazdy myslal, ze, skorom Polak, to to jest dla mnie szczegolnie wazne (co samo w sobie swiadczy, jaka jest opinia o Wojtyle i jego polskim kulcie). Ze ja sam szczegolnie tej postaci nie cenie, zawsze wywiazywala sie pouczajaca rozmowa. Efekty mozna usrednic tak: JPII byl dobrym czlowiekiem (tu moje ???), wybitnym politykiem (moje TAK) i kiepskim raczej papiezem (TAK).

A tak zupelnie na temat: nie da sie znalezc bohatera dla wszystkich. Kazdy wybitnie skuteczny polityk zrobil kuku sasiedniej nacji. Nawet naukowcy nie sa ok; w USA Karol Darwin jest postacia kontrowersyjna. Tatus obecnego prezydenta stwierdzil, ze nie mozna byc patriota, nie wierzac w boga; to jeszcze bardziej ogranicza pole poszukiwan.
Einstein byl Zydem. Odpada. Turing byl gejem; nawet przez to popelnil samobojstwo. Odpada.
Kant byl mizoginem straszliwym. Odpada.

Podawajcie typy, to moze byc zabawne.



P.S. Bilu Brama.... No nie lubie go, wlasnie dla tego, ze zmonopolizowal rynek systemow operacyjnych tak skutecznie, ze nie mam zadnej wygodnej alternatywy, i wykorzystuje to, olewajac potrzeby odbiorcow.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Radan

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 04, 2007, 04:01:38 pm »
Myślę, że jednak jest postać historyczna, wobec której wszyscy (nie licząc neonazistów) mają podobne zdanie: Adolf Hitler.

Ale głowy nie dam.

Offline OT

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 04, 2007, 04:37:37 pm »
Cytat: "radan"
Myślę, że jednak jest postać historyczna, wobec której wszyscy (nie licząc neonazistów) mają podobne zdanie: Adolf Hitler.

Ale głowy nie dam.


Przecież wielu (nawet Polaków) uważa go za geniusza (całkowicie niesłusznie)!
img]http://images27.fotosik.pl/27/0e350e50e340cbb1.gif[/img]

Offline Sirius

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 04, 2007, 04:42:58 pm »
Myślę, że znalazły by się jeszcze więcej osób, ale to raczej skrajne przypadki. Jednak nie można powiedzieć, że wszyscy go nie lubią bo ktoś by się znalazł na pewno.
Ale nie szukając daleko to taki np. Kopernik chyba nikomu obecnie nie przeszkadza i nikt nic do niego nie ma?
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline OT

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 04, 2007, 05:56:52 pm »
Cytuj
Myślę, że znalazły by się jeszcze więcej osób, ale to raczej skrajne przypadki. Jednak nie można powiedzieć, że wszyscy go nie lubią bo ktoś by się znalazł na pewno.


Bierzemy pod uwagę wszystkich ludzi - a na pewno znajdzie się taki, który Hitlera ma za idola (np. klon Idi Amina :roll: ).

Cytuj
Ale nie szukając daleko to taki np. Kopernik chyba nikomu obecnie nie przeszkadza i nikt nic do niego nie ma?


Ja tam sondaży nie przeprowadzam, ale może znajdą się tacy co nie uznają teorii heliocentrycznej (nie wiem, jakiś Pigmej czy Buszmen)? :D
img]http://images27.fotosik.pl/27/0e350e50e340cbb1.gif[/img]

Offline Sirius

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 04, 2007, 09:33:01 pm »
Nawet jeśli nie zna się lub nie uznaje teorii heliocentrycznej, nie trzeba od razu nie lubić Kopernika ;)
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Radan

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 04, 2007, 10:07:22 pm »
Cytat: "OT"
Cytuj
Myślę, że znalazły by się jeszcze więcej osób, ale to raczej skrajne przypadki. Jednak nie można powiedzieć, że wszyscy go nie lubią bo ktoś by się znalazł na pewno.


Bierzemy pod uwagę wszystkich ludzi - a na pewno znajdzie się taki, który Hitlera ma za idola (np. klon Idi Amina :roll: ).



Myślałem, że mówimy o narodach, a nie konkretnych osobach. Jeśli mamy znaleźć człowieka, którego wszyscy lubią/ nie lubią, to raczej nam się to nie uda.

Offline OT

Bohater czy wróg?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 05, 2007, 05:44:54 am »
Cytat: "radan"
Cytat: "OT"
Cytuj
Myślę, że znalazły by się jeszcze więcej osób, ale to raczej skrajne przypadki. Jednak nie można powiedzieć, że wszyscy go nie lubią bo ktoś by się znalazł na pewno.


Bierzemy pod uwagę wszystkich ludzi - a na pewno znajdzie się taki, który Hitlera ma za idola (np. klon Idi Amina :roll: ).



Myślałem, że mówimy o narodach, a nie konkretnych osobach. Jeśli mamy znaleźć człowieka, którego wszyscy lubią/ nie lubią, to raczej nam się to nie uda.


Jeśli mówimy o narodach - to ok. W większości ludzie uznają go za tyrana itp. jednak z tego co obserwuję na forach internetowych to czasami dochodzące do 25% opinie o Hitlerze, to opinie jak najbardziej pozytywne - uznające go za geniusza (antysemityzm to co innego).
img]http://images27.fotosik.pl/27/0e350e50e340cbb1.gif[/img]