Autor Wątek: Halo 3  (Przeczytany 10717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Halo 3
« dnia: Listopad 16, 2006, 06:33:27 pm »
Slowem wstepu pare danych (zrodlo Gamespy):
- lacznie sprzedano 14.7 miliona kopii (Halo 2 + Halo)
- seria zarobila do tej pory okolo $700 milionow
- do tej pory zagrano ponad 4 miliardy (sic!!!) gier przez XBL

W 5 rocznice wydania pierwszego Halo (tak to juz 5 lat!!!) Bungie oglosilo pare ciekawych informacji (BUNGIE)

Dla tych co nie chca czytac calego artykulu:
- pierwsza reklama Halo 3 bedzie puszczona 4 grudnia podczas Monday Night Football (pozniej dostepna bedzie na Marketplace) - niestety bedzie to prerenderowana animacja a nie teaser na engine gry (calosc ma trwac 60 sek)
- nowe mapy do Halo 2 beda dostepne na wiosne (niestety za oplata i obecnie TYLKO na X360, chociaz nie wykluczaja wersji dla oryginalnego Xbox'a)
- wersja Halo 2 na PC bedzie posiadala edytor map (to akurat nie byla nowa wiadomosc -> ciekawe tylko czy bedzie mozna w te mapy zagrac na X'ie?)

No i teraz najwazniejsze

TADAM TADAM:
BETA HALO 3 MULTIPLAYER BEDZIE DOSTEPNA NA WIOSNE DO SCIAGNIECIA Z XBOX LIVE MARKETPLACE!!!!

Polecam zobaczyc ten nowy screen

P.S. Jak zapewne wiecie Halo 3 wyjdzie w 3 wersjach: zwyczajnej, Collectors Edition oraz Legendary. Ja oczywiscie qpuje ten ostatni :D:D:D

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Halo 3
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2006, 06:09:50 pm »
Ja nie wiem którą wersje kupie ale jak najbardziej kupie.Czytałem zapowiedź że bedzie dużo zmian odnośnie broni.
M.in.
Cytat: "PSX Extreme"

-Spiker
-Spike Grenade
-Battle Rifle
-Man Cannon


Zapowiada się ciekawie.Zobaczymy jak to bedzie w pratyce(Nie to żebym wątpił w Bungie :p)
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Arafel

Halo 3
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2006, 07:18:05 pm »
"Wybitna/Nie grałem/Badziew"? Do d**y taka ankieta! ;) Nie wszyscy mają skrajne opinie, wiesz? :)

Ja poproszę opcję: "Gra OK, ale grałem w wiele lepszych i ogólnie nie wiem czym wy się ludzie tak podniecacie."

Naprawdę nie rozumiem całego tego hype'u dookoła Halo. :oops:

Offline DARKMAN

Halo 3
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2006, 12:24:11 am »
Hehehe w koncu ktos sie odezwal.

Follow Me -> polecam co jakis czas odwiedzac stronke Bungie. Co jakis czas cos nowego maja.

Arafael -> spoko, ze ankieta sie podoba.

Czym tu sie podniecac.... hmmm -> wg wielu (m.in. wliczajac w to moja skromna (czasami) osobe) Halo 2 to najlepszy FPP dostepny na konsole (IMHO lepiej w to sie gralo na X'ie niz w Half Life 2, swoja droga takze bardzo dobre).
Skrotowo:
- spoko fabula
- bardzo dobre AI (polecam pograc na Legendary)
- dobrze wywazone bronie
- NIESAMOWITY multiplayer (jesli ktos gral tylko w single player to gra traci sporo, chociaz IMHO nadal jest jedna z lepszych strzelanek) - 4 miliardy gier przez XBL o czyms swiadczy... (na X'a jest takze sporo innych dobrych FPP). Poza Live takze mamy mozliwosc 4 tv + 4 Xboxy = 16 graczy po LAN -> swietne imprezy
- jedyny MINUS -> Halo 2 konczy sie w naprawde denerwujacym momencie :P



Czego chciec wiecej?

Prosilbym o podanie tych "lepszych" tytulow - Half Life 2? Hmmm osobiscie HL2 wygrywa jedynie pod wzgledem fabuly (lubie postapokaliptyczne klimaty), pewnie padnie zaraz argument za Gravity Gun - owszem spoko, ale ogolnie system broni wg mnie jest lepszy w Halo 2 (w jedynce pistolet + snajperka byly zdecydowanie za mocne)...

Jesli chodzi o inne tytuly to pewnie zostanie wymieniony Counter Strike -> w to za duzo nie gralem, wersja na X'a (wiem pewnie znacznei gorsza niz na PC) jakos mi w ogole nie podeszla, chociaz na PC gra nadal jest ultra popularna. Tylko, ze gra nie ma zupelnie fabuly single player...

Offline greah

Halo 3
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2006, 12:45:57 am »
Cytat: "DARKMAN"
Prosilbym o podanie tych "lepszych" tytulow
GoW

Offline DARKMAN

Halo 3
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2006, 03:24:05 am »
GoW to nie jest FPS. Jesli zas chodzi o sama rozgrywke to nadal multiplayer IMHO ma lepsze Halo 2 -> w Gears of War mozna grac praktycznie tylko Deathmatche... Nie zmienia to faktu, ze Gears of War nadal jest jedna z najlepszych gier jakie dane mi bylo pograc.

Offline Arafel

Halo 3
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2006, 09:52:10 am »
Cytat: "DARKMAN"
najlepszy FPP dostepny na konsole

A no właśnie. A ja jestem graczem (głównie) pecetowym, stąd zapewne moje mieszane uczucia. Rozpieszczony jestem. :)

Cytat: "DARKMAN"
IMHO lepiej w to sie gralo na X'ie niz w Half Life 2, swoja droga takze bardzo dobre

Bo i HL2 miało z deczka skaszaniony port, AFAIK. Na padzie, z gorszą grafiką, bez multi i modów? To nic dziwnego, że podobało Ci się mniej niż Halo. Radze poczekać na porta na PS3 i X360, bo ma wyjść chyba w przyszłym roku.

Edit: Albo zagrać na pececie, po prostu. :p

Cytat: "DARKMAN"
- spoko fabula
- bardzo dobre AI (polecam pograc na Legendary)
- dobrze wywazone bronie
- NIESAMOWITY multiplayer

Nie chcę zaczynać jakiejś konsolowo-pecetowej kłótni, ale ja to wszystko widziałem lepiej wykonane w innych grach. HL2, CoD, Far Cry, wszelkie UT, Battlefieldy, CS chociażby, a z drugiej strony np. Deus Ex czy System Shock 2 (fabuła i klimat; złożoność).

Natomiast zagrawszy w Halo na PC i konsoli, tudzież w Halo 2 (choć niewiele), stwierdzam że pecetowy HL2 podoba mi się o wiele bardziej, właściwie we wszystkich aspektach: grafika, klimat, gameplay, multi (mody!). Powiem więcej, HL1 mi się bardziej podobał, chociaż tu się pewnie wkrada sentyment.

Cytat: "DARKMAN"
Tylko, ze gra nie ma zupelnie fabuly single player...

I bardzo dobrze, jestem za specjalizacją. Nie ma co się czepiać, że np. WoW nie ma singla, a Gothic czy KotOR multi, niech się twórcy skupiają na tym aspekcie, który im lepiej wychodzi. (Wiem, zjechałem z tematem na erpegi).

Dla jasności powiem, że moim ulubionym FPSem jest Deus Ex, dlatego zapewne, że jest w gruncie rzeczy erpegiem.:p Jeśli natomiast miałbym wybrać bardziej klasyczną strzelankę, byłby to zapewne HL2 z "jedynką" zaraz za nim.

Offline Krova

Halo 3
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2006, 11:56:07 am »
Halo niszczy autentycznie i zupełnie! Z powodu braku konsoli przeszedłem tylko jedynkę - ta gra ma niesamowity klimat! Poza tym wciągająca, ciekawa fabuła, dużo rodzajów wrogów, GENIALNE AI, interesujące bronie (giwery obcych faktycznie były takie..obce, choćby needler), no i POWALAJĄCA końcówka - ostatni etap jest najlepszym finiszem w jaki grałem w FPSie - zamiast irytującej walki z mocarnym bossem, mamy coś innowacyjnego, wciągającego i megadynamicznego.


 Właściwie to głównie dla tej serii rozważam kupno Xboxa360. Przy Halo 3 exclusivy na PS3 odpadają.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Halo 3
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2006, 09:47:14 pm »
Cytat: "Krova"
Właściwie to głównie dla tej serii rozważam kupno Xboxa360. Przy Halo 3 exclusivy na PS3 odpadają.


Dobrze prawisz.Większość nowych FPs'ów które wychodzą zapoawiadają sie na HALO-killer,jednak ja żadnej nie uważam za takowego!

Co z tego że PS3 ma support japońców.Ja wole HALO.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline DARKMAN

Halo 3
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2006, 02:15:27 am »
Arafael:
Z tego co mi wiadomo port HL2 na X'a byl ponoc bardzo udany (poza brakiem multi) -> i wielu okrzyknelo go najlepsza gra FPP na konsole, moje odczucia byly raczej takie - super gra, ale Halo to nie jest...

Odnosnie wspomnianych gier, to moze i maja wykonane pojedyncze elementy lepiej (np. hisotrie czy klimat) ale w calosci juz tak nie jest:
HL2 -> wersji na PC nie probowalem to sie nie wypowiem, wersja na Xboxa jest dobra ale IMHO H2 bylo lepsze...
CoD = Call of Duty? Tutaj powiem tak -> PROSCIZNA.... AI jest slabiutkie, chociaz gra sie przyjemnie, zdecydowanie najgorsza w tym towarzystwie
Far Cry (Instincts) -> gierka spoko, ale czy to gra wybitna to juz bym sie spieral
UT -> jest pare dobrych wersji na X'a i spoko sie gra... brak single player
Battlefield -> spoko multiplayer, brak single, czy to gra wybitna takze bym spekulowal
CS -> wiem, ze ma ogromna baze fanow itp itd, jednak jakos nigdy mi nie podszedl...
Deus Ex i System Shock - niesamowita fabula polaczona z RPG, pamietam jak sie w to zagrywalem pare lat temu.... heh dobre czasy :D (u mnie akurat System Shock 2 wygrywa z Deus Ex :P)

W praktycznie wszystkei wymienione przez Ciebie gry posiadaja wersje konsolowe i we wszystkie gralem (w niektore raczej krotko), jednak zadna z powyzszych nie zrobila na mnie takiego wrazenia jak Halo (druga gra to Shenmue na DC)... Jak to sie mowi sa gusta i gusciki. Jesli chodzi o "specjalizacje" - owszem spoko, ze niektore gry z takim zamyslem powstaja, jednak RZADKO zdarza sie polaczyc zarowno swietny single jak i multiplayer w jednej grze.

Zgodze sie, ze na PC jest znacznie wiekszy wybor strzelanek, jednak nadal nie ma tak duzo gier wybitnych. Jesli chodzi o multiplayer to Bungie zapoczatkowalo cos wielkiego na XBL...

Jako, ze w Polsce Xbox nie jest zbyt popularny (a przynajmniej tak by wychodzilo z tego co mi mowiono) to i nie mozna odkryc wszystkich smaczkow Halo.... Echhh do tej pory pamietam 6 godzinne maratony (jedna gra zajmowala nam czesto 2h+) w Halo/Halo 2 przy zsieciowanych Xboxach i piffku oczywiscie...




Follow Me - dokladnie, jesli Halo to gry raczej przecietne to CZEMU wszystkie nowe FPS zapowiadaja jako HALO KILLER? Polecam poczytac artykuly na 1UP.com -> Halo 3 zapowiada sie po prostu niesamowicie... Wiadomo juz teraz, ze H3 znowu zaprowadzi rewolucje na XBL - po raz pierwszy w historii konsol bedzie mozna pograc w bete (czyli zamiast kilku tysiecy pracownikow MS przy H2 Bungie bedzie miala pare milionow beta testerow)...  Nie wiem jak wy ale ja juz teraz nie moge sie doczekac dema...

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Halo 3
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2006, 08:00:40 pm »
Kiedy wyjdzie Beta H3,zaszyje sie na kilka dni w mojej ciemnicy(nie,nie chodzi o piwnice :p) i bede sie delektował w samotności rozkoszą jaką dostarczy mi HALO3.Tylko pytanie czy dziewczyna zrozumie ten przełom w mojim zyciu...Pozyjemy-zobaczymy :D
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline DARKMAN

Halo 3
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2006, 02:42:18 am »
No ja juz sie zapisalem na bete :) Wszyscy chetni moga sie zapisywac na halo3.com

BTW ta reklama wyglada spoko, tylko tak jak mowiono nic nie pokazuje z gry.... Heh przyjdzie jeszcze troche poczekac.

Offline Wolvie

Halo 3
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2006, 08:28:39 am »
Z tymi testami Halo 3 to nie ma tak fajnie. Mogą to tylko zrobić mieszkańcy USA. Dla Europy jest ściśle określona pula dla tych państwa, ktore mają swoją wersję XBL. Niestety dla graczy z Polski nie ma :(

Offline DARKMAN

Halo 3
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2007, 04:27:54 am »
Jako, ze nikt tego nie napisal to podaje 2 inne sposoby na dostep do bety:
1) przy zakupie Crackdown (gra zapowiada sie swietnie)
2) od lutego do konca marca (czy jakos tak) trzeba zagrac minimum 2 godziny online w Halo 2 by otrzymac kod - pierwsze 13 tys osob bedzie moglo sie zapisac

Offline DARKMAN

Halo 3
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2007, 07:15:42 pm »
Buuu nie zostalem wylosowany do bety... Heh trzeba bedzie jutro w Halo 2 pogiercowac :)

Ostatnio mialem okazje pograc w Crackdown i nie powiem poki co zapowiada sie calkiem interesujaco. Demo jest raczej krotkie ale i tak w danym czasie mozemy sobie podszkolic umiejetnosci, ze zaden budynek nie bedzie nam straszny (w demie jest to przyspieszone i bardziej ograniczone - mozliwosc skoku tylko na 20 stop czy podniesienie 2 ton nie jest zle :)). Gra posiada charakterystyczny kreskowkowy klimat i nie powiem wyglada calkiem niezle (chociaz pewnie do GTA IV sie nie bedzie umywalo). Dodatkowo demo ma opcje co-op przez internet co takze nie jest glupim pomyslem.

Jak mysliscie Crackdown to bedzie kompletna klapa ktora odniesie sukces dzieki Halo 3 (kazda kopia gry bedzie posiadac zaproszenie do bety) czy tez calkiem niezla produkcja? W obu przypadkach na pewno beta Halo 3 grze nie zaszkodzi....

I kolejna sprawa - ostatnio goscie z Bungie mowili jak to "spartaczyli" Halo 2 -> jak myslicie tani chwyt "martetindodi" czy tez moze rzeczywiscie mowia prawde? Wydaje sie, ze Halo 3 bedzie murowanym hitem jednak czy bedzie to taka wielka rewolucja od czasow 2 przekonamy sie juz niedlugo (beta bedzie dostepna juz niedlugo).

 

anything