Autor Wątek: Najlepszy wydawca z USA  (Przeczytany 4034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yaro444

Najlepszy wydawca z USA
« dnia: Maj 05, 2003, 08:11:15 pm »
Poprzednim razem gdy zrobiłem podobna ankietę z polskimi wydawcami słychać było trochę żali ze nie zamieściłem kilku mniejszych oraz mangowych...tym razem też nie zamieszczę wszystkich amerykańskich, bo by mi prawdopodobnie klawiatura zeszłą zanim bym ich wszystkich wypisał, więc ograniczę się do "debeściaków"......gwoli jasności - najlepszy wg mnie to wydający najlepiej dobrych komiksów, ale glosujcie na kogo tam chcecie :P
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline perro

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2003, 08:51:17 pm »
Dałem Vertigo za całokształt, ale moja ulubiona seria z juesej pochodzi z Dark Horse...
NSICHTBAR

Offline pookie

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2003, 09:43:05 pm »
Po pierwsze bardzo podobny temat już był. Po drugie, i tak mamy sporo przyklejonych tematów, więc ten odkleję. Możecie protestować, jak będzie dużo głosów sprzeciwu to przykleję z powrotem.
 for Pookie

Offline Macias

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2003, 10:01:30 pm »
coz,zaglosowalem na marvela z powodu sentymentu,ale uwazam,ze kazde wydawnictwo ma swoje dobre tytuly i nie ma tak naprawde lidera.kazde z wyzej wymienionych moze pochwalic sie jakims dobrym tytulem.

Offline wilk

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2003, 10:08:20 pm »
Oczywiscie Dark Horse, zarowno ten zwykly jak i Maverik. Dodatkowy plus za wydawanie komiksow frankofonskich oczywiscie po angielsku :)

Offline Inszy

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2003, 10:15:35 pm »
Bez wachania DC.
A Vertigo sobie ominąłem, bo jest częścią DC ;)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline mykupyku

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2003, 11:20:59 pm »
mi brakuje w zestawieniu jeszcze dwóch znaczących wydawnictw: Top Shelf, Fantagraphics

a głosowałem na Vertigo/DC
opyright by mykupyku

Offline Błendny Komboj

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2003, 11:46:24 am »
Vertigo.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Rzezbiarz.wg

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2003, 04:17:08 pm »
Nie ma "mojego" wydawnictwa - NBM.
A lubie ich za to, że wydają po angielsku komiksy frankofońskie  8)

Offline KoM@R

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2003, 06:27:39 pm »
Zrobiłem prawie identyczny temat, ale wybaczam ci bo walnołeś ankietę....
mmmm....

Offline yaro444

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2003, 05:13:59 pm »
Jak narazie przoduje Vertigo, potem "Czarny koń" w daleko za nimi DC i Marvel (!) - coś mi się wydaje ze wyniki podobnej ankiety w USA wyglądałyby trochę inaczej  :wink: , ale taki już nasz Polski rynek, w chwili obecnej w sptrzedaży mamy więcej komiksów z DH niz np. z Marvela.
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline Macias

Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2003, 07:00:17 pm »
a ja znow powtarzam,ze kazde wydawnictwo ma dobre pozycje i nie da sie stwierdzic,ze ktores ma najlepsze.dlatego tez wzialem marvela ,bo jest neutralny.cudow zadnych nie wydaje,ale ma najlepsze komixy glownego mainstreamu,dc ma plusa za batmana,vertigo ( kaznodzieja!!!!),czesc rzeczy z wildstorm,dark horse ma niezle serie na licencjach,oni press wydaje ciekawe fabularnie komixy (czekam na polska wersje queen and country....) itd.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Najlepszy wydawca z USA
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2003, 09:50:39 am »
faktycznie każde wydawnictwo ma coś ciekawego. ale u mnie marvel za całokształt :)))))
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"