trawa

Autor Wątek: Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby  (Przeczytany 19789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barbarossa

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 27, 2006, 08:00:01 pm »
Nawet zacząłem coś pisać, ale jednak skasowałem i na tym poprzestanę; przepraszam, zapomniałem o tym, że ignoruję Twoje wypowiedzi w necie, ten błąd się więcej nie powtórzy.

Offline Marcin Galoch

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 27, 2006, 08:50:41 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Nawet zacząłem coś pisać, ale jednak skasowałem i na tym poprzestanę; przepraszam, zapomniałem o tym, że ignoruję Twoje wypowiedzi w necie, ten błąd się więcej nie powtórzy.

Zbyt często mam racje ?
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 27, 2006, 09:10:12 pm »
Jaaa.... dobrze ze mam wlosy krotkie bo bym je rwal sobie z glosy... co to za teorioa ze nie ma gdzie bannera trzymac jak ma luk/etc. ??!! to co nie moze szmaty niesc na wloczni/toporze albo na kiju na plecach? Przyczepienie sobie bannera w inne miejsce niz kij w reku przerasta wszystkie nacje starego swiata??!!

BIGPASIAK: jak dla mnie to jest sprawa dosc prosta:

WE AB: "The BSB loses his long, cannot choose any extra non-magical weapons, nor may he use a shield"

Z tego wynikaja trzy zasady:
- traci (czyli nie moze miec, nosic i tymabrdziej uzywac) long bow
- nie moze wybrac zadnej niemagicznej rzeczy bedacej bronia
- nie moze uzyc tarczy, zadnej

I tworzymy teraz trzy zbiory:

A: wszystkie longbows (czyli zgodnie z opisem przedmiotow: Bow of loren, Asyendi's Bane, longbow niemagiczny)

B: wszystkie niemagiczne bronie

C: wszystkie tarcze (ench. shield, zwykly shield etc.)

Sa to trzy zbiory rzeczy jakich WE BSB nie moze miec ze soba na bitwie. Mozesz to rozlozyc bardziej szczegolowo, np. zbior A na luki (a) i luki magiczne (b) wtedy zbior b bedzie sie zawieral w a, etc. cala masa wzorow logicznych i gadania. Wniosek jeden: A,B,C sa zabronione dla WE BSB.

Zastanowcie sie, po co pisac w przedmiocie ze to longbow, a nie lok o zasiegu 30"?

Zauwazcie ze GW wylacza konsekwentnie wybrane przedmioty, przez co jest mocno logiczne to ze jak czegos nie wylacza to znaczy ze mozna to miec! Co w tym dziwnego?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Scimitar

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 27, 2006, 09:28:25 pm »
Cytat: "trojek84"
Sa to trzy zbiory rzeczy jakich WE BSB nie moze miec ze soba na bitwie. Mozesz to rozlozyc bardziej szczegolowo, np. zbior A na luki (a) i luki magiczne (b) wtedy zbior b bedzie sie zawieral w a, etc. cala masa wzorow logicznych i gadania. Wniosek jeden: A,B,C sa zabronione dla WE BSB.

No jednak trochę nie tak. Nie możesz wrzucać łuków magicznych nie-magicznych do jednego wora tylko na tej podstawie, że to łuk.
Czy napisali że BSB nie może mieć łuku żadnego typu ?? Nie może mieć żadnej dodatkowej nie-magicznej broni. A to implikować może do wniosku, że jeśli broń jest magiczna, to może jej używać, chyba, że to jest wspomniana wcześniej tarcza, bo tam wręcz napisali, że nie może używać tarczy. O łukach nic takiego nie ma.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline trojek84

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 27, 2006, 09:33:13 pm »
Cytat: "Scimitar"
O łukach nic takiego nie ma.


Zgadza sie, jest tylko o longbow. Wiec moze miec shortbow, bow. Ale obw of loren to longbow (ma w opisie)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 27, 2006, 09:34:30 pm »
Eee tam, jesteście poprostu zazdrośni, że wasz bsb niemoże dzierżyć dwuraka  8) . Nie to co nasz czarnuch  :badgrin: .
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Shino

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 27, 2006, 09:44:55 pm »
Cytat: "Scimitar"
A czy łuk zajmuje 2 ręce ?? Nie napisali nigdzie tego.
Ja pier... bsb wedlug nawet tego faqa nie mogl miec tyle co broni zajmujacych 2 rece co broni innych od magicznych hw... przeciez wg. tego co piszesz bretonczycy by sobie radosnie popierali z morgensternami lub lancami a tkanie moga... nie chodzi o zadne 2 rece... ta druga czesc tekstu to jakies fluffowe pierdy...

Offline Tigerius

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 27, 2006, 09:55:58 pm »
Cytat: "trojek84"
Cytat: "Scimitar"
O łukach nic takiego nie ma.


Zgadza sie, jest tylko o longbow. Wiec moze miec shortbow, bow. Ale obw of loren to longbow (ma w opisie)


Inaczej: nie moze nosic magicznego ekwipunku, jezeli nie moze nosic non-magic equivalent...

Jeżeli Bow of loren uznamy jako Longbow, to odpada, bo nie może nosić longbowów
Jeżeli uznamy za bow, to nie może nosić, bo nie może wogóle używać bowów

Chyba, ze BOW of Loren to hand weapon jest...
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Barbarossa

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 27, 2006, 10:14:28 pm »
Cytat: "Tigerius"


Inaczej: nie moze nosic magicznego ekwipunku, jezeli nie moze nosic non-magic equivalent...



Po raz setny przypominam, że taka zasada nie istnieje i nigdy nie istniała. Istnieje podobna zasada dotycząca jedynie zbroi.

JJ

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 27, 2006, 10:23:30 pm »
Cytat: "trojek84"
[Chyba ze wskazesz mi inne miejsce gdzie jest napisane ze BSB nie moze dwuraka? Jak bylo w VI ed. RB? Moze ktos dac cytat?


Wskazałem. Kroniki 2004 str 116. Dałem pełen cytat z RB 6 edycji dot. BSB. I Ty mnie oskarżasz, że nie czytam Twoich postów?
Niechętnie podałem ten cytat, uprzednio zastrzegając, że będę zrdobniale nazywał wsyztkich którzy wyciągną z niego wniosek że trzeba mieć opcję wykupu zwykłej broni by móc wykupić magiczną.
Powtarzam, że to odwołana później bzdura.
To rozumowanie dotyczy tylko zbroi i tarczy.
Edit;
E, widzę że Barb już to napisał....

@ Marcin. Ależ ja Marcinie tłumaczę tę kwestię od ponad roku. Bez najmniejszego skutku.

Shino

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 27, 2006, 10:25:22 pm »
alez przeciez jacek sam wyslal faq z 6 edycji ktory wlasnie to pokazywal.. wiec itniala.. tylko sie tyczyla tylko i wylacznie bsbkow...


Cytuj
Q: Battle Standard Bearers
cannot use weapons that
require two hands or normal
shields, but they have
access to magic
items. Can a Battle
Standard Bearer be
given a magical
shield or a magic
weapon that requires
two hands?
A: No. If they cannot
use the mundane
version of an item,
they cannot
use their
magic
equivalent.
In
other words, they
have to devote
one hand to keep
the banner up
and cannot do
anything else
with it.

JJ

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 27, 2006, 10:28:15 pm »
NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEE

Shino

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 27, 2006, 10:31:36 pm »
cyhba, ze zostal odwolany... jednak nie zmienia to faktu, ze istnial... nadal uwazam jednak, ze z tymi dwoma rekoma to bzdura bo jak w to wpakowac speary/lance/morgensterny itp.

Offline aldean

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 27, 2006, 11:39:59 pm »
(bardzo przepraszam za oftop)

Powiem Wam ze zajebiscie mi sie was czyta:D

Pozdrawiam
ldean...pokryty cieniami Drzew...sluga Isildaa

Offline Scimitar

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 27, 2006, 11:51:43 pm »
Po prostu powtórzę, to co Barb napisał - to w świadomości graczy utarło się, że skoro heros nie może nosić jakiejś niemagicznej broni to nie może nosić magicznego odpowiednika. To po prostu bajdurzenie bez sensu, bo nie ma nigdzie takiej zasady. Tyczy się tylko zbroi, co wyraźnie zapisano. Na bronie to nie ma wpływu.

A co do łuku u BSB WE - BSB tylko łuk traci kosztem sztandaru, a to nie tożsame z tym, że nie może używać (a nawet tak przewrotnie to zabrzmi tutaj - wykupić :D ).
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

 

anything