trawa

Autor Wątek: Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby  (Przeczytany 19887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 29, 2006, 10:04:48 am »
Cytat: "Scimitar"
Dla mnie nie, chyba, że przyjmiemy kryteria interpretacji inne niż RB + FAQi, nie trzymając się tego literalnie.


przyjmiemy. Ten jeden raz - zdrowy rozsadek, nie trzymajac sie scisle litery rulebooka.

Zaden bsb nie moze uzywac broni dwurecznej - ani bsb luku, ani czarnuch dwuraka. To jeszcze chyba nieoficjalne, ale pewnie wkrotce takie sie stanie;)

Offline Jarek Tyszka

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 29, 2006, 10:25:23 am »
Cytat: "kosa_elf"

takie kusze miały trzonek do trzymania niczym pistolet i miały magazynki i znacznie słabszy odrzut niż zwyczajne kusze, dlatego da się strzelać z nich z jednej ręki i to nie jest wymysł DE tylko ludzi z naszej planety Ziemia ;)


A w jaki sposob sie taka kusze naciagalo ?
czoraj  PiS nie zaprosil dziennikarzy, dzisiaj  my nie zapraszamy PiS'u.
         Jacek Żakowski (Radio Tok FM)

Offline thurion

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 29, 2006, 10:27:18 am »
Cytat: "Jarek Tyszka"

A w jaki sposob sie taka kusze naciagalo ?


zebami ;)

Offline trojek84

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 29, 2006, 10:43:14 am »
Cytat: "Jarek Tyszka"
A w jaki sposob sie taka kusze naciagalo ?


A co za roznica?? Jak logicznie jest mozliwe aby uciekajacy smok zabil sie o obelisk? Przywali czacha i po nim? Nie ma logiki w WFB, nie mozna interpretowac zasad przez ten pryzmat...

JJ to wogole sie nie trzyma kupy... albo caly faq jest zly, albo caly dobry tertium non datur! Jezeli faq jest zly, to nie ma podstaw (poza AB poszczegolnych armii) do pozbawiania BSB czegokolwiek. A jezeli tak, to BSB moze uzywac wszystkiego (w tym magiczny dwurak) poza nie-magiczne przedmioty, z wyjatkiem zbroi (zasada powtarza sie chyba w kazdym AB) i dodatkowo nie moze np. tarczy jak chaos, albo longbow jak WE*



*tak bym potraktowal zasade ze BSB loses his longbow... traci go w calosci i w kazdym wymiarze, moim zdaniem to bylby polhammer, ale to jest kwestia ktora powinna omawiac LS - czy loses longbow oznacza ze nie moze tez Bow of loren (bo to longbow), a nie to czy BSB wogole moze uzywac dwoch rak...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline thurion

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 29, 2006, 10:47:32 am »
Cytat: "trojek84"

A co za roznica?? Jak logicznie jest mozliwe aby uciekajacy smok zabil sie o obelisk? Przywali czacha i po nim?


generalnie podales zly przyklad :)  bo
 1. na obelisku latacze sobie moga stac o ile sie nie myle (a przynajmniej o takich mykach czytalem w relacjach z turniejow), czyli obelisk nie jest impasable dla smoka

2. mnie bardziej cieakwi jak smok rozbija sie na drzewach :) zamiast je spalic, rozlupac...

3. i np jak dragon ogry moga rozbic sie na domku... i tutaj dochodzi twoj przyklad z rozbijaniem sie glowa :)  (taka przygode mialy moje dragon ogry na challengerze w Bydzi, po ucieczce na 15 cali ;) )


p.s.
w pelni popieram zakazanie wszystkeigo, bedzie to jedyne dobre wyjscie :)

Shino

  • Gość
Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 29, 2006, 10:51:42 am »
Cytat: "trojek84"
Cytat: "bless"
Pozatym zastanow sie bless 2x zanim komus nawrzucasz za ortografie, niektorzy moga od paru lat jezdzic do poradni i sie leczyc z dysortografi (to okropny proces, wyobraz sobie ze ktos dreczy cie zasadami ortografii przez parenascie lat, mozna zwariowac) i nie przynosi to efektu, a Twoje gadanie napewno nie pomaga. Smialbys sie z kogos ze tak wolno jezdzina wozku i nie nadaza za Toba?


zainstaluj sobie worda... ma sprawdzanie ortografii.. e3wentualnie firefoxa 2.. tyz ma ta opcje.. uwierz mi jestem dylektykiem lecz ja jakos nie czuje sie na silach robic bledy bo utrudnia to czytanie... (i dla tego juz mnie wkur***** takie teksty)...

@thurion mylisz sie...

Offline trojek84

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 29, 2006, 10:55:18 am »
Cytat: "Shino"
@thurion mylisz sie...


OSCAR! For knstryktywna krytyka i kreatywne opiniowanie goes to..... SHINO!
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline thurion

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 29, 2006, 10:56:51 am »
Cytat: "trojek84"
Cytat: "Shino"
@thurion mylisz sie...


OSCAR! For knstryktywna krytyka i kreatywne opiniowanie goes to..... SHINO!


tzn ze bylem walowany :P

Offline Scimitar

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 29, 2006, 11:03:34 am »
Widocznie tak ;) Smok może przelecieć, a nie może na nim się zatrzymać (chodzi o obelisk).
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Bachmat

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 29, 2006, 11:03:59 am »
Zdecydowanie smok rozbija się o obelisk :roll:
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline bless

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 29, 2006, 11:19:55 am »
Cytat: "Bachmat"
Zdecydowanie smok rozbija się o obelisk :roll:


Zdecydowanie rozbija sie... jesli skonczy ruch na obelisku. Ale jesli skonczy ruch za nim, to ma sie dobrze, bo po prostu sobie przelatuje. Str. 68 polskiego RB, ostatni akapit.


Ale chyba znowu sie rozproszylismy.
Prosze o powrot do tematu BSB.
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Bachmat

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 29, 2006, 11:27:12 am »
Ależ oczywiście, o to mi chodziło ze smokiem i obeliskiem ;)

Co do tematu - od poczatku jestem przeciwko dwuręcznym broniom na BSB. Nawet jeśli czytając zasady da się (choćby w dość karkołomny sposób) udowodnić możliwość ich użycia, to ja nie rozumiem, jak można się upierać przy tak ciężkim wałku :roll:

W każdym razie zgadzam się, że bardziej fair by było, jeśli by z WE zdjąć możliwość brania magicznego łuku (choćby nie był łukiem tylko rzutkami, kamieniami, czy pistoletem laserowym :lol: ). Rozwiąże sprawę uczuciwie i bez naginania rzeczywistości.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline bless

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 29, 2006, 11:50:41 am »
To co? Zgoda? Zabraniamy wszystkiego?
Bedzie się żyło łatwiej.

Ps.Trudno, odżałuję tego Bane'a na swoim BSB...
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline trojek84

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 29, 2006, 12:07:03 pm »
Ja rozumiem ze dla takiego saurusa to bedzie bardzo sprawiedliwe bo i tak nie zmieni mu to nic w zasadach, a chociaz nie bedzie sie musial przejmować jakims BO czy Aspiringiem BSB z magicznym albo i nie dwurakiem... ale dla pozostalych osob to jest bardzo nie-fair.

Bachmot, skoro z zasad wynika ze BO moze uzywac dwuraka i byc BSB, to czemu to jest walek? Sposob nie jest karkolomny, poprostu przyjmujemy ze CHOOSE to nie USE i po wszystkim.

Sprawa nie bedzie rozwiazana uczciwie bo BO straci zasade uzbrojony po zeby, a wiele armii nie straci nic... no i przechodzimy do porzadku dziennego nad tym jedne armie maja zakaz brania tarcz a inne nie (znaczy BSB niektorzy). Czemu Lizaki czy Chaos maja extra dopisek ze nie moga brac tarcz, a np. BO takiego dopisku nie ma? Jak dla mnie wynika z tego jasno ze BO moze brac magiczna tarcze! Chociaz z tego co tu czytam to zaraz ktos mi wyskoczy ze ma tarcze i szmate, wiec sie broni ale traci ataki... a ze tarcza jest magiczna to musi jej uzywac  :?

GW spapralo sprawe dajac komus bronie z automatu i nie wytlumaczajac nic, ale moze to oznaczac tylko ze sie pomylilo, albo ze uwaza to za logiczne ze BSB BO moze uzywac broni. Puki Gav albo ktos nie powie ze to pomylka nalezy przyjac wersje nr dwa (wszak nie mozna zakaldac ze kazda dziwna zasada to blad GW i na nia nie gramy bo prowadzi to do jakiejs niezdrowej sytuacji)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline bless

Black Ork BSB a zasada uzbrojony po zeby
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 29, 2006, 12:20:36 pm »
Trojku, ewidentnie sprawa nie jest jasna. Szukamy tak zwanego kompromisu. Żeby wszystkim ułatwić życie. Ktoś lekko straci, ktoś lekko zyska. Na tym to polega. W ostatecznym rachunku jest przyjemniej.

Cytat: "trojek84"

Sprawa nie bedzie rozwiazana uczciwie bo BO straci zasade uzbrojony po zeby,


Zasady nie traci. Moze z niej nawet korzystać, jeśli zgubi sztandar.
Ale jak dlugo trzyma drąga ze szmatą, to dwuraka nie używa.
Duzo na tym nie tracisz, a sytuacja się mocno klaruje. Wierz mi, ze welfy traca znacznie wiecej na tym, ze BSB nie moze użyc HoDA.
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

 

anything