Autor Wątek: Najlepsze horrory na PC  (Przeczytany 52007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2006, 03:12:37 pm »
Greathor --> Phantasmagorię skończyłem dwa razy. Świetna gra, jednak horrorem powiało mi tam ze trzy razy. W dodatku, przejście jej zajęło mi około 7 godzin. Kiepściutko.

Bardziej niż Phantasmagoria podobały mi się pierwsza i druga część Gabriela Knighta (w trzecią nie grałem, więc się nie wypowiadam). Całość bije na łeb pierwsza część Silent Hilla (ale to PSX), natomiast na PC Silent Hill 2, który nie tyle jest horrorem, co odmiennym stanem umysłu.

Oczywiście to jeno moje zdanie...każdemu podoba się co innego, choć przyznam, że kiedy na liście best horror widzę Doom 3 to zaczynam się głupio śmiać.

Offline pachu

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2006, 04:41:28 pm »
Cytat: "Gambit"
1. Silent Hill 2 - ta gra nie tylko straszy, ona sprawia, że człowiek zaczyna się nad sobą zastanawiać

Dokładnie, tam strach potęuje cisza.I jeszcze ten piramidogłowy.Gierka ma wiele wątków nad którymi osoby głowią się od lat.Chyba najlepszy Survival jaki grałem.

THE SUFFERING-można się pobać i to tak fest, fest.Końcówka powala... :badgrin:

Call of CTHULHU-Wyszedł sobie ostatnio.Czy gierka straszna???Na swój sposób na pewno... :arrow:  :arrow:
url=http://userbars.org][/url]

Offline misiaqu

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2007, 05:31:56 pm »
Ja do starej gwardii raczej nie należę, ale mimo to chciałbym zagrać w gry takie jak Black Dahlia czy Phantasmagoria. Czy moglibyście się bardziej na ich temat (a także innych horrorowych gier z brodą) rozpisać?

Offline Kilroy_06

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2007, 09:10:43 pm »
1. Alien vs Predator 2
2. F.E.A.R.
3. Silent Hill (wszystkie)
4. Resident Evil 8)

Offline Iber

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2007, 12:27:06 am »
Hi hi.
Tematu o Silent Hillu nie znalazłem - wrzucam tu.


W trakcie mych poszukiwań mieściny w stanach o najniższej populacji znalazłem sobie to:
Centralia is a borough in Columbia County, Pennsylvania, United States. Its population has dwindled from over 1,000 residents in 1981 to 12 in 2005[1] as a result of a 40-year-old mine fire burning beneath the borough.


Brzmi znajomo?
Nie wiem na ile to nowalijka dla fanatyków, ale mnie ucieszyła  :)

W każdym razie kocham wiek światłowodu
The Oracle wants to know: 'when is right'?


sir Charles Chaplin 16.04.1889 - 25.12.1977

Offline Snake

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2007, 09:41:26 am »
Az sie tak swojsko zrobilo :)  Mozliwe ze scenarzysta filmu, podlapal pomysl z kopalnia wlasnie wzorujac sie na tym miasteczku. Co do growych horrorow polecam serie Silent Hill, wymienione tu juz The Sufferring tez ma calkiem niezly klimacik, a ze starszych gier to faktycznie Gabriel Knight, naprawde klimatyczna seria no i Black Dahlia (giera wydana na 8 plytach cd!!!). Szkoda, ze na PC nie powstaly konwersje takich gier jak Project Zero z PS2 lub Forbidden Siren, sa to giery nastawione glownie na straszenie klimatem, a nie tonami zombie, cos dla fanow Ringu.



"Podczas pisania scenariusza Roger Avary odwiedził miasteczko Centralia, w stanie Pennsylvania (USA). Jest ono określane mianem Real Silent Hill (Prawdziwe Silent Hill). Wszystko przez to, iż do złudzenia przypomina miasto z filmu i gier - jest opustoszałe (ok. 15 mieszkańców) ale to nie wszystko. Brak mieszkańców jest spowodowany pożarem złóż węgla znajdujących się pod powierzchnią ziemi. Tak więc porównania nasuwają się same."  i sprawa Centralii sie wyjasnila :)
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline greah

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2007, 06:38:13 pm »
Cytat: "misiaqu"
Ja do starej gwardii raczej nie należę, ale mimo to chciałbym zagrać w gry takie jak Black Dahlia czy Phantasmagoria. Czy moglibyście się bardziej na ich temat (a także innych horrorowych gier z brodą) rozpisać?
szczerze? nie da się opisać Phantasmagorii bez zdradzania fabuły. ogólnie jest to przygodówka p&c z digitalizowanymi postaciami. opowiada historię babki, która wraz z mężem ląduje w wielkiej posiadłości w której coś_jest. po pewnym czasie mężowi zaczyna odbijać a na pierwszy plan wychodzą bardzo 'ciekawe' postacie

Offline Setsuna Mudo

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2007, 07:50:07 pm »
Z horrorów to lubię (kolejnośc dowolna):
Alien vs Predator 2
Resident Evil
The Suffering
img]http://xs210.xs.to/xs210/06525/syg2AS.jpg[/img]

Offline Hollow

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 04, 2007, 09:42:25 am »
Dla mnie dwa najlepsze horrory na pc to
Aliens vs. Predator 2 (w kampani marines na  poziomi nie oddało się ani jednego strzału, ale mimo to możnabyło się nieźle wystraszyć)
Call o cthulhu (Ogólnie za ciężki klimat)

Offline ArtiS

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 06, 2007, 11:28:28 am »
Najlepsze klimaty mają takie oto gierki:

1. Clive Barker's Undying,
2. Resident Evil 3,
3. Silent Hill 2.
4. Blair witch project vol 1 - Rustin parr

Z wersji demo na długo zapamiętam grę przygodową Penumbra (PS czy wydano już ją?)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 05:16:24 pm wysłana przez ArtiS »

Offline radoslaw

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2008, 10:46:07 am »
Jak juz wiele osob napisalo - oczywiscie Silent Hill, z tymze oprocz czesci 4 - to juz nie bylo to samo. Oczywiscie w czesc pierwsza rowniez istnieje mozliwosc zagrania na PC, umozliwia to emulator do PSX.
Silent Hill ma niesamowity klimat, mimo swojej prostoty wykonania jak na tamte czasy (potwory, teren), grajac w nocy pozwala wywolac napiecie.
Pozdrawiam!
efore you could "Scream"
     and way before "Last Summer..."
The Scariest name in Horror
                    was on "Elm Street"

Offline kort

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2008, 02:36:42 pm »
Silent Hill 2. Reszta to już nie horrory...

Offline Henry

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2008, 11:55:54 am »
Penumbra: Black Plague.
Krotka, ale ma naprawde dobry klimat.

Offline Hollow

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2008, 05:00:33 pm »
White chamber. Gra trochę mangowa, ale świetny klimat i ogólnie nieźle zakręcona. Bohaterka nic nie pamięta po przebudzeniu się na stacji kosmicznej na której były prowadzone badania nad jakimś artefaktem. Dodatkowo reszta załogi została przez coś zmasakroeana. Gra krótka, ale dość treściwa.

Offline misio141

Najlepsze horrory na PC
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 05, 2008, 08:38:51 pm »
dla mnie najlepszym horrorem z gier był pierwszy Blair Withch project. Jedyna gra na której się bałem. Bardzo dobry klimat też miał wg. mnie The Thing i pierwszy Unreal. Z Silent Hilla to grałem tylko w 4 część, jednak mnie nie przestraszyła. A w AVP2 to tylko raz sie wzdrygłem.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

 

anything