Autor Wątek: Nintendo Wii  (Przeczytany 29028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dr. Zoidberg

Nintendo Wii
« dnia: Listopad 27, 2006, 08:30:48 pm »
Są już wątki o Xboxie 360 (a nawet dwa) oraz Playstation 3, czas na Nintendo Wii. Słaba grafika w zamian za potężne możliwości gameplay'u - czy przy cenie 1100 zł Wii zawojuje Polskę? Zapraszam do dyskusji!
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Bere

Nintendo Wii
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2006, 09:16:55 pm »
Japonię i USA może i tak, Polska na razie rządzi się swoimi prawami i większość graczy strasznie tu wieśniaczy w wiadomo jaki sposób. Ja jako zwolennik Nintendo przez dłuższy czas obnosiłem się z zamiarem kupna rzeczonej konsolki, ale zrezygnowałem dochodząc do wniosku że jest dobra dla casual gamerów niż dla ludzi chcących sobie na co dzień uczciwie pogiercować. A jestem przekonany że magia Wiilota pęknie, i to bardzo prędko. Prawda, może się świetnie sprawdzić w FPS-ach, ale nie dlatego Wii chciałem kupić. Przewiduję też że wsparcia ze strony developerów znowu zabraknie, po prostu brakuje i będzie brakować konkretnych gier! Jest Zelda, jest Red Steel, będzie Metroid. I w sumie na tym się kończy lista, bo w tych 60 zapowiadanych grach mieści się naprawdę mało konkretu.

Offline greah

Nintendo Wii
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2006, 11:13:07 pm »
jestem jak najbardziej prowii, pronintendo i propopierdółki ale jak sprzęt ninny, który nie obsługuje filmów, graficznie zostaje lata świetlne za xo  ma kosztować 250pln mniej niż xo to przepraszam bardzo ale chyba zdradzę ninny z billem do czasu aż nie dostanę konsoli cenę adekwatną do możliwości


btw
niestety ale Red Steel ssie :?

Offline Dr. Zoidberg

Nintendo Wii
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2006, 11:33:02 pm »
Cytuj
ale jak sprzęt ninny [...] ma kosztować 250pln mniej niż xo


200 zł mniej! A tak w ogole, co czujecie, gdy argument za taka cena jest tak podejrzany??
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline DARKMAN

Nintendo Wii
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2006, 02:53:52 am »
Wii -> ciekawy pomysl jednak czy to wystarczy? Pozyjemy zobaczymy, obecnie nadal sprzedaje sie jak swieze buleczki... Sam rozwazam zakup dla mozliwosci pogrania w stare gierki z GCN, N64 (vide GoldenEye czy Super Mario 64) czy SNES'a....

Sam argument za cena do mnie nie przemawia, IMHO gry sa najwazniejsze - jak wyjdzie sporo odpowiednich tytulow to trzeba bedzie to sobie sprawic jak nie to nie bardzo (dlatego nie mam GCN - dla 5 gier nie qpie konsoli).

Co ciekawe Wii ma killer appa na launchie -> Zelda ponoc po prostu wymiata, reszta raczej juz tak roznie... PS3 ma niby Resistance ale gra na miare Zeldy czy GoW to ona nie jest....

Obecnie zostaje przy X'ie...

P.S. Z tego co mi sie zdawalo Ninny mialo chyba dorzucic odtwarzacz DVD do Wii...

Offline greah

Nintendo Wii
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2006, 02:12:57 pm »
dorzuci w przyszłym roku ale nie jest wiadome czy jako special czy jako standard.
polska cena Wii to kpina - konsola z założenia tania kosztuje tyle co znacznie bardziej zaawansowany technologicznie xo w wersji core. zawiodłem się, bo myślałem, że odłożony tysiąc wystarczy na konsolę i Red Steel. okazało się, że nie dość, że zabraknie na grajpudło to jeszcze Red Steel okazało się być kiszką

Offline Bere

Nintendo Wii
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2006, 03:58:56 pm »
W Polsce ceny wyglądają tak ponieważ są one nastawione na ludzi którzy kupią konsolkę bez względu na cenę; to samo z grami. Po prostu nie opłaca się tu sprzedawać po międzynarodowych cenach skoro jest na nie stosunkowo bardzo niewielki popyt.

Cytuj

Sam argument za cena do mnie nie przemawia, IMHO gry sa najwazniejsze - jak wyjdzie sporo odpowiednich tytulow to trzeba bedzie to sobie sprawic jak nie to nie bardzo


Jak pisałem, ciekawych gier nie widać na horyzoncie i zapewne ciekawych gier nie będzie. Wii podzieli zapewne los GC.

Offline DARKMAN

Nintendo Wii
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2006, 11:48:31 pm »
Pare tytulow od Nintendo jest i zapowiada sie spoko - wiele osob kupi Wii dla samej Zeldy... Jak bedzie z innymi firmami to pozyjemy zobaczymy - ponoc Madden na Wii jest swietny (nie jestem fanem futbolu to i tak mnie to nie obchodzi) a to tez moze przyciagnac maniakow (czyt. Madden jest jedna z najlepiej sprzedajacych sie gier od EA).

Ponoc calkiem tez fajnie sie gra w ta operacje :P

Greahtor -> Wii kosztuje $250, X360 Core $300 - roznicy cenowej nie ma takiej ogromnej (ot 1 gra)... Przeliczajac na zlote wychodzi (z taxem) jakies 820-850 zl -> skad oni wytrzasneli 1100??

Obecnie wszystkie konsole dobrze sie sprzedaja (znaczy sie tylko X360 sie sprzedaje bo zarowno PS3 jak i Wii sa wyprzedane :P), jednak IMHO MS oferuje najlepszy produkt - najwiecej gier oraz cenowo nienajgorzej... Prawdziwa batalia zacznie sie prawdopodobnie w przyszlym roku...

Offline greah

Nintendo Wii
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2006, 03:45:48 pm »
$250 >>> E250 >>> 950pln >>> 22% vat (z kosmosu, bo konsola już ma na sobie 15% podatku) >>> 1159pln

widać robią nam łaskę, bo odpuszczają całe 59pln

Offline Wolvie

Nintendo Wii
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2006, 09:57:05 am »
No to Wii sobie raczej w Polsce nie poszaleje. A szkoda zaiste. Ja akurat nie jestem napalony na Wii, ale paru moich znajomych ostrzyło sobie zęby. Ja czekam na PS3, żeby dołożyć obok X360 :)

Offline [robak]

Nintendo Wii
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2006, 03:44:17 pm »
Mam zamiar zakupic Wii. Ktos juz zakupil ? Moze podzielic sie wrazeniami ? Nie chce nic robic w ciemno.

Offline Dr. Zoidberg

Nintendo Wii
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2006, 07:15:43 pm »
Do Darka w sprawie oceny, a u nas powinien byc artykul w ciagu miesiaca, poltora... =)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline DARKMAN

Nintendo Wii
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2006, 02:12:49 am »
Eee do mnie? Na Wii nie gralem zbytnio to sie nie wypowiem - z recenzji wynika, ze obecnie jest tylko 1 gra godna uwagi (Zelda). Poza Wii Sports ktore to przychodzi (lub przychodzilo) za darmo z konsola.

Wirtualna konsola jest spoko tylko, ze podobnie jak na Xbox Live Arcade trzeba placic za gry (chociaz tutaj chyba dema nie mozna sciagnac).

Co ciekawe Wii jest najszybciej sprzedajaca sie konsola (przynajmniej wg tego co twierdzi Nintendo) - 600 tysiecy w USA w 8 dni, 400 tysiecy w Japonii w ciagu jednego poranka i 325 tysiecy w ciagu dwoch dni w Europie. Wii ma bardzo przystepna cene -> czyzby to wlasnie Nintendo zostanie zwyciezca w konsolowym pojedynku?

Offline Piekarz

Nintendo Wii
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2006, 09:52:04 pm »
Interesuje mnie kwestia zapisu gier. Czy to prawda, że żeby nagrywać gry na Xbox 360 należy dokupić dysk twardy lub memory card, natomiast w Wii można nagrywać gry od razu w wewnętrznej pamięci flash konsoli?
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Bere

Nintendo Wii
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2006, 10:10:47 pm »
HDD do X360 masz w wersji Premium w standardzie. Wiem że do Wii dorzucają jakąś kartę SD (1GB bodajże?) ale nie mam pojęcia w standardzie.

 

anything