Autor Wątek: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu  (Przeczytany 185003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 16, 2007, 12:39:24 pm »
Gratulacje. Dobra robota.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Anonimowy Grzybiarz

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 16, 2007, 02:54:08 pm »
Jak wyżej. Ja też bym prosił txt(mam nadzieję, że coś zrozumiem :p ):
jasiu.slawinski@interia.pl

Offline ainsel

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 16, 2007, 03:56:41 pm »
to ja tez poprosze, jesli mozna. w koncu matura juz za rok, nie zaszkodzi przeczytac> kotoos@tlen.pl
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline kingquest

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 16, 2007, 04:22:42 pm »
Gratulacje !
Trzymałem kciuki !  ;)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 16, 2007, 04:35:36 pm »
Ale ludzie, że wam wysyłam to jedno. Komentarzy trochę by się przydało  :p

Offline ainsel

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 16, 2007, 04:38:29 pm »
Beda po lekturze  :)

--po lekturze--

w pelni zasluzone 100%, ktorego oczywiscie gratuluje. wprawdzie wolal bym przyklady z Marvela, gdyz DC znam srednio i nie czytalem podanych tytulow (poza XIII i EN), ale watpie ze egzaminatorzy znali ktorykolwiek z nich :) Naprawde kawal dobrej roboty.
a jak z czasem? prezentacja jest sporawa, a mowiac na pewno dodawales jeszcze cos od siebie.
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 16, 2007, 06:20:03 pm »
pewnie zastosował złotą zasadę "nie daj dojść do głosu komisji".

Też miałem 100% w swoim czasie właśnie dzięki "keep on talking"
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Julek_

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 16, 2007, 06:43:33 pm »
drugiejszansy@gmail.com

Dziękuje!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 16, 2007, 07:33:05 pm »
Po tym co przeczytałem zapragnąłem mieć Batman: War On Crime oraz Superman: For Tomorrow...  :) A tak ogólnie to fajnie, i "podpieranie" się konkretnymi tytulami spoko :)

Offline Blacksad

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 16, 2007, 10:24:26 pm »
Gratulacje C.H.U.D.Y. i baaardzo chętnie się zapoznam. Obiecuję komentarz - z góry dzięki.
Chrzań się, Smirnov

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 17, 2007, 12:22:56 pm »
Cytat: "ainsel"
a jak z czasem? prezentacja jest sporawa, a mowiac na pewno dodawales jeszcze cos od siebie.


Tak właściwie to ignorowałem czas. Zależało mi na tym, by być sobą, mówić spokojnie, ale jednocześnie na tyle przekonywająco i ciekawie, żeby nie dopuścić do sytuacji, gdy jeden z egzaminatorów spojrzy w zegarek  :)

Tak po krótce, nie prezentacja sama w sobie jest najważniejsza, a pytania od komisji. Nie dość, że najwyżej punktowane, to jeszcze w nich ujawnia się, czy abiturient jest rzeczywiście "zafascynowany" tematem.

Offline Maciej

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 17, 2007, 12:37:10 pm »
I jakie pytania zadawała szanowna komisja?  8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 17, 2007, 12:57:12 pm »
- Jak to się stało, że podjąłem temat komiksu/zainteresowałem się komiksem w ogóle?
- Czy komiks jest uznawany za przejaw kultury wysokiej?

Najważniejsze w prezentacji maturalnej, by wybrać temat, który naprawdę fascynuje daną osobę, ALE jednocześnie warto się postarać o taką problematykę, o której komisja nie ma bladego pojęcia. Szczerze powiedziawszy podczas odpowiadania nie kontrolowałem tego, co mówiłem. Przeczuwałem, że takie pytania dostanę i mogłem się wykazać  :)

Najbardziej obawiałem się pytań z cyklu "udupimy Cię na do widzenia", czyli pytań związanych z bibliografią lub też z klasycznymi dziełami sztuki, których użyłem do prezentacji (czyli drzwi gnieźnieńskie i Stworzenie Adama). Po prostu słyszałem od osób trzecich, ze komisja podpiera się takimi błahostkami, gdy nie wie, o co spytać. Ale na szczęście się nie spytali. Wystarczyła im moja 10-minutowa improwizacja przeznaczona na dwa wyżej wymienione pytania  ;)

Zabawna sprawa z tymi pytaniami, bo o ile dobrze pamiętam dużą część czasu poświęciłem problemom Andreasa z środkami halucynogennymi  :lol:

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 17, 2007, 02:11:46 pm »
Cytuj
Czy komiks jest uznawany za przejaw kultury wysokiej?


o to pytanie z górnej półki

pare lat je męczymy na forum  :D
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Archie

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 17, 2007, 04:57:02 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
P.S. Temat to: Komiks jako synteza sztuki. Omów temat na podstawie wybranych przykładach.

Ja nie miałem tyle szczęścia co ty, bo na naszej liście nie było nic o komiksie. Co prawda jeszcze wcześniej, bo w 2 klasie próbowałem dać własny temat, ale wicedyrektorka do której nie docierały moje zapewnienia stwierdziła, że nie uda mi się mówić 15 minut na ten temat i lepiej by wypadło porównanie konkretnych książek i ich komiksowych odpowiedników. Pomyślałem sobie wtedy "Spierd@l@j!" i zrezygnowałem. W sumie dobrze zrobiłem, że się z nią nie sprzeczałem, bo na ustnej maturze była moją egzaminatorką.

Cytat: "C.H.U.D.Y."
100%

To możemy spokojnie przybić 5 ;-).

Cytat: "Titos2k"
pewnie zastosował złotą zasadę "nie daj dojść do głosu komisji".

Sprawdzona metoda, też ją zastosowałem kiedy ukazywałem sposób i cel kreowania bohaterów negatywnych.

Cytat: "C.H.U.D.Y."
- Jak to się stało, że podjąłem temat komiksu/zainteresowałem się komiksem w ogóle?
- Czy komiks jest uznawany za przejaw kultury wysokiej?

Tylko 2 pytania? Masz szczęście. Ja dostałem 4, 1 od babki z innej szkoły i 3 od wicedyrektorki.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."