trawa

Autor Wątek: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu  (Przeczytany 184998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julius Corentin A.

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 17, 2007, 06:41:41 pm »
Cytat: "Archie"
Tylko 2 pytania? Masz szczęście. Ja dostałem 4, 1 od babki z innej szkoły i 3 od wicedyrektorki.


jak sie wszyscy chwalą, to powiem, ze do mojej zeszlorocznej matury ustnej nie mieli żadnych pytań  ;)

Offline Archie

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 17, 2007, 10:12:41 pm »
Cytat: "Julius Corentin A."
jak sie wszyscy chwalą, to powiem, ze do mojej zeszlorocznej matury ustnej nie mieli żadnych pytań  ;)

Szacun 8). Jaki miałeś temat?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Julius Corentin A.

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 18, 2007, 12:26:06 am »
Cytat: "Archie"
Jaki miałeś temat?

'dziwność świata przedstawionego w kreacjach artystycznych (komiks) i tekstach literackich'

(gdzies tam gleboko powinny byc pozostalosci po wątku jaki zakladalem w sprawie tego tematu)

koniec końców komiksu nie bylo w tej prezentacji tak duzo jak sobie to zaplanowalem na poczatku, ograniczylem sie tylko do tworczości marca mathieu, nazywanego niekiedy 'kafką komiksu'.

Offline akuma na eros

Praca maturalna (POMOCY!!)
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 09, 2007, 03:40:04 pm »
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szukam czegoś na prace maturalną na temat środków językowych w komiksach współczesnych macie może jakieś sugestie??
Za każda pomoc z góry dzięki, w końcu od tego zależy moja przyszłość  :(
Ogólnie chce się oprzeć na komiksach japońskich :) - mandze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Jotun

Poszukuję komiksów
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 18, 2007, 09:28:29 pm »
Mam wielką prośbę. Piszę pracę magisterską poświęconą kreowaniu sylwetki bohatera w literaturze amerykańskiej i w filmie lat 1960 - 1970. W zakres pracy chciałbym włączyć też komiksy. Czy ma ktoś może do sprzedania jakieś komiksy z tamtych lat np. Showcase, czy Incredible Hulk, ewentualnie orientuje się gdzie można je dostać w Polsce ? Z góry dziękuję.

Offline graves

Re: Poszukuję komiksów
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 19, 2007, 11:20:09 am »
Cytat: "Jotun"
Mam wielką prośbę. Piszę pracę magisterską poświęconą kreowaniu sylwetki bohatera w literaturze amerykańskiej i w filmie lat 1960 - 1970. W zakres pracy chciałbym włączyć też komiksy. Czy ma ktoś może do sprzedania jakieś komiksy z tamtych lat np. Showcase, czy Incredible Hulk, ewentualnie orientuje się gdzie można je dostać w Polsce ? Z góry dziękuję.

Najłatwiej to wziąść polskie wydania Essentiali DareDevilla lub Spider-Mana tom 1 i 2 - obejmujący pierwsze zeszyty z lat 60-tych.

O Essentialach możesz poczytać tutaj.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
Re: Poszukuję komiksów
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 19, 2007, 10:03:12 pm »
Cytat: "Jotun"
Mam wielką prośbę. Piszę pracę magisterską poświęconą kreowaniu sylwetki bohatera w literaturze amerykańskiej i w filmie lat 1960 - 1970. W zakres pracy chciałbym włączyć też komiksy. Czy ma ktoś może do sprzedania jakieś komiksy z tamtych lat np. Showcase, czy Incredible Hulk, ewentualnie orientuje się gdzie można je dostać w Polsce ? Z góry dziękuję.


Chciałem dyskretnie zwrócić uwagę, że to bardzo bogata w wydarzenia literackie i filmowe dekada, i że nie mozna wziąć dowolnych komiksów po to, żeby opisać to, co było w niej najistotniejsze.
Przede wszystkim kup sobie "Kota Fritza", a potem zdobądź książkę Jamesa Estrena "History of Underground Comics". Jesli zaś jeszcze będziesz chciał opisywać komiksowy mainstream, to wesprzyj się ksiązką Reitbergera i Fuchsa "Comics: Anatomy of a mass-medium" - wydana w 1972 roku ładnie (i z bliska) opisuje, co się wydarzyło w latach sześćdziesiątych w komiksie amerykańskim (choć nie tylko komiksowi amerykańskiemu jest poświęcona).

Offline rafik3000

Re: Praca maturalna (POMOCY!!)
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 21, 2007, 05:31:02 pm »
Cytat: "akuma na eros"
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szukam czegoś na prace maturalną na temat środków językowych w komiksach współczesnych macie może jakieś sugestie??
Za każda pomoc z góry dzięki, w końcu od tego zależy moja przyszłość  :(
Ogólnie chce się oprzeć na komiksach japońskich :) - mandze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



witam!
ja w tamtym roku na maturze ustnej mialem temat pt. "Jezyk komiksu i jego rola w kreowaniu swiata przedstawionego w komiksie". Komisja byla zachwycona ze pokazalem im kadry z "komiksow ich dziecinstwa" generalnie praca nie byla ciezka, a efekt byl zadowalajacy (100%  8)  ). Ja opieralem sie na ksiazkach Szyłaka- "Jezyk komiksu" i "Komiks" i na ksiazce Toeplitza jakos z lat 70 ( jedna z pierwszych publikacji o komiksie)i z komiksow "Preacher"(w oryginale i po polsku zeby pokazac roznice w tlumaczeniu ) , "Sin City", "Band"-Mavila, i pojedyncze kadry z Kapietana Zbika, Kajko i Kokosza.. Generalnie to jest az nadto. Na tych prezentacjach po prostu musisz zaciekawic komisje, i tak nie beda wiedzieli o czym mowisz, po prostu trzeba mowic ciekawie i najlepiej opierac sie przykladami i pokazywac duzo obrazkow :P

nono to tyle :D Jakbys mial jakies pytania to pisz.
POZDRAWIAM ;D

Offline angry_angel

Kapitan Żbik
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 09, 2007, 11:59:51 am »
Witam!
Piszę pracę magisterską na temat komiksów propagandowych w PRL. Skupiam się na trzech tytułach: Kapitan Kloss, Kapitan Żbik, Podziemny front. Do tej pory udało mi się dotrzeć do dwóch tytułów. Problem dotyczy Żbików - w bibliotekach ich nie ma, a ceny na aukcjach czy w antykwariatach są porażające. Z naukowej dociekliwości chciałabym je wszystkie (a jeśli się nie da, to przynajmniej większość) przeczytać, jednak zakup ich przekracza moje możliwości finansowe.
Moje pytanie i prośba do użytkowników tego forum: czy ktoś z Was dysponuje może skanami z komiksów o Żbiku? Albo zna kogoś, kto zna kogoś, kto miałby możliwość (i chęci) zeskanować komiksy? Jeśli tak, prosiłabym o kontakt.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 09, 2007, 12:53:42 pm »
Skanów raczej nikt z obecnych Ci nie dostarczy.

stronę o Żbiku Adriana Ryczkowskiego pewnie znasz
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline tranway

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 09, 2007, 01:26:32 pm »
Jeśli chodzi o bibliografię przedmiotową i skromną (wedle możliwości) pomoc merytoryczną w zakresie Żbika i "jego" propagandy, to jeśli tylko będziesz chciał służę pomocą. Sam niedawno broniłem magisterkę ze Żbika.

Na skany jednak tu nie licz....

Offline Kuba Jankowski

Re: Poszukuję komiksów
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 09, 2007, 08:24:26 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Jotun"
Mam wielką prośbę. Piszę pracę magisterską poświęconą kreowaniu sylwetki bohatera w literaturze amerykańskiej i w filmie lat 1960 - 1970. W zakres pracy chciałbym włączyć też komiksy. Czy ma ktoś może do sprzedania jakieś komiksy z tamtych lat np. Showcase, czy Incredible Hulk, ewentualnie orientuje się gdzie można je dostać w Polsce ? Z góry dziękuję.


Chciałem dyskretnie zwrócić uwagę, że to bardzo bogata w wydarzenia literackie i filmowe dekada, i że nie mozna wziąć dowolnych komiksów po to, żeby opisać to, co było w niej najistotniejsze.
Przede wszystkim kup sobie "Kota Fritza", a potem zdobądź książkę Jamesa Estrena "History of Underground Comics". Jesli zaś jeszcze będziesz chciał opisywać komiksowy mainstream, to wesprzyj się ksiązką Reitbergera i Fuchsa "Comics: Anatomy of a mass-medium" - wydana w 1972 roku ładnie (i z bliska) opisuje, co się wydarzyło w latach sześćdziesiątych w komiksie amerykańskim (choć nie tylko komiksowi amerykańskiemu jest poświęcona).


dorzuciłbym jeszcze "Comix:the underground revolution" Deza Skinna i "Comics, Comix & Graphic Novels - A History of Comic Art" Rogera Sabina-  mozna zapoznać sie z tym, na co warto zwrócic uwagę jeśli chodzi o konkretne tytuły i autorów.
ttp://www.przypadkiem.blogspot.com/

N.N.

  • Gość
Re: Poszukuję komiksów
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 09, 2007, 09:23:55 pm »
Cytat: "Kuba Jankowski"


dorzuciłbym jeszcze "Comix:the underground revolution" Deza Skinna i "Comics, Comix & Graphic Novels - A History of Comic Art" Rogera Sabina-  mozna zapoznać sie z tym, na co warto zwrócic uwagę jeśli chodzi o konkretne tytuły i autorów.


W książce Sabina nie ma niczego, czego by nie było w wymienionych pozycjach (przynajmniej, tak mi się wydaje), a w kwestii zwracania uwagi na konkretne tytuły i autorów, to polecam jeszcze "Alternative Comics" Charlesa Hatfielda ( w kontekście lat sześćdziesiątych jedynie pierwszy rozdział, reszta jest o tym, jak wygląda alternatywny komiks dzisiaj).

Książki Skinna nie znam i byłbym wdzięczny za informacje, co ciekawego mogę w niej znaleźć.

Offline angry_angel

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 10, 2007, 12:22:25 pm »
Ystad, tranway - dzięki za odpowiedź.
Tak, stronę Adriana Ryczkowskiego znam.
Hm, chyba jednak zostaje mi allegro ;)

Offline Danielos1989

Komiksy inspirowane / powiązane z mitologią
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 17, 2008, 11:52:44 pm »
Witam, potrzebuję do prezentacji maturalnej jakiś namiarów na komiksy (może być manga) inspirowane mitologią lub jest widoczna mitologia w danym komiksie. Za bardzo nie mam czasu czytać wszystkich komiksów, aby się doszukać w nich mitologii dlatego proszę o waszą pomoc zakładając, że jesteście zaznajomieni w tym temacie. Dzięki za pomoc.

 

anything