Autor Wątek: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu  (Przeczytany 189164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 17, 2008, 11:57:44 pm »
Najprostszym przykladem bedzie Sandman.
Polecam przyjrzec sie tej plejadzie postaci roznych masci i rodowodow. Nie piszesz, jaka mitologia Cie interesuje ale cos byc powinno.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Danielos1989

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 18, 2008, 12:09:19 am »
Mitologia może być dowolna, aby coś było z mitologią, nie ważne czy grecka czy rzymska czy japońska czy jakakolwiek inna.

Offline Blacksad

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 18, 2008, 12:59:09 am »
Znajdź sobie Bracie temat, w którym będziesz zaznajomiony... Może lakiernictwo maszyn włókienniczych.... Może bitwy wojny kilkunastoletniej... nic na siłę, wszystko młotkiem....A jak nie masz czasu, to poczytaj coś innego... do matury trzeba czytać, przed tym nie uciekniesz...


Jeeezu!
Chrzań się, Smirnov

Offline Beryl

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 18, 2008, 07:06:04 am »
Z rzeczy wydanych w Polsce - spróbuj Takamagahary (japońska) i Oh! My Goddess (nordycka)- jeśli dasz radę zdobyć i przeczytać, bo to ostatnie ma ponad dwadzieścia tomików. Wątki masz też w Sailorkach (grecka, celtycka), Fushigi Yuugi (chińska) i NGE (hebrajska).

Cytuj
Mitologia może być dowolna, aby coś było z mitologią, nie ważne czy grecka czy rzymska czy japońska czy jakakolwiek inna.

A znasz wszystkie? Bo jeśli nie, jak się zorientujesz, co w danym utworze jest nawiązaniem a co nie? Czasem trzeba się nakombinować, żeby odkryć, że złota karta płatnicza jest dowcipem na temat złotej miseczki żebraczej...


A tak. I Thorgal oczywiście.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline ljc

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 18, 2008, 07:40:51 am »
jak chcesz bezpośrednie nawiązania do mitologii, to polecam "Legendy wyspy labiryntu". jak pośrednie to "Bunt olbrzymów" lub "Zagładę wielkiej wyspy" (i całą tę serię)
to ci będzię najłatwiej i najtaniej zdobyć
możesz także spróbowac dostać to: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/jak_chlop_labedzia_za_zone_wzial/1
a jak masz dużo wolnej kasy, to "Pierścień Nibelungów" sobie kup
tamtam!

Offline JAPONfan

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 18, 2008, 08:14:53 am »
Komiksy wydane w zebranym tomie "Ekspedycja" Polcha. Mitologia jak ta lala

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 18, 2008, 08:38:00 am »
No i oczywiście "Mity Greckie" dwie częsci -> Sąd Parysa, Atalanta najszybsza biegaczka świata

Seria HIPOTEZY też może podejśc (zagłada Atlantydy, Tajemnica Wyspy Wielkanocnej), ale nie do końca chyba
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

N.N.

  • Gość
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 18, 2008, 09:54:29 am »
Cytat: "Danielos1989"
Mitologia może być dowolna, aby coś było z mitologią, nie ważne czy grecka czy rzymska czy japońska czy jakakolwiek inna.


Mam niejasne przeczucie, że w Twoim temacie maturalnym nie chodzi o bezpośrednie nawiązania do mitologii w komiksach, ale o koncepcję, iż w przypadku opowieści kultury masowej mamy do czynienia ze zdegradowanymi mitami.
Czy mogłbyś podać swój temat w pełnym brzmieniu?

Offline JAPONfan

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 18, 2008, 10:38:11 am »
Stawiam flaszke Krona ze to "mitologia w dzielach XX wieku"

Offline Danielos1989

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 18, 2008, 04:33:35 pm »
Temat brzmi: "Inspiracje mitologiczne we współczesnej kulturze popularnej. Przedstaw, odwołując się do przykładów multimedialnych gier komputerowych, filmu i komiksu". O grach i filmach już mam pozostaje mi jedynie komiks.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 18, 2008, 06:02:39 pm »
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline Woof

Szatan w komiksie
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 23, 2008, 07:10:53 pm »
Cześć,

Mam temat maturalny pod tytułem (mniej więcej...) "Funkcje i sposoby kreacji szatana w literaturze i sztuce różnych epok literackich." Myślałem o dołączeniu do prezentacji jakiegoś komiksu, czy moglibyście podać mi kilka tytułów, w których pojawia się szatan? Niekoniecznie w rzeczywistej formie, może też ukazywać się np. we śnie ect.
Czy przychodzi Wam także na myśl jakiś rysunek z komiksu, gdzie diabeł jest przedstawiony w NIEstrasznej, może nawet zabawnej postaci?

z góry dzięki

godai

  • Gość
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 23, 2008, 07:33:52 pm »
Lucyfer - spin-off z Sandmana Neila Gaimana. Właśnie zaczął wychodzić w Polsce. Nie jest przedstawiony w sposób straszny.

[edit]babola walnąłem, przepraszam ;)[/edit]

Offline Ziemniakento

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 23, 2008, 07:42:24 pm »
Oj dużo komiksów. Choćby Kaznodzieja (Dawne dzieje: Swięty od Morderców), Lucyfer. Kurczę tak z pamięci to trudno, ale jutro spróbuje Ci podać obszerniejszą listę.  :)

Offline empro

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 23, 2008, 08:23:15 pm »
hehe tak mi się przypomniało, że dawno temu zmalowałem cos takiego:
http://www.eraport.com/komiks.php

a potem jeszcze robiłem serie o Szatku, synu Sztana dla Strefy HipHop
sampel tutaj:
http://www.digart.pl/zoom/282647/Szatek.html

ech, dawne dzieje :)