Autor Wątek: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu  (Przeczytany 184974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 09, 2008, 11:01:22 am »
Cytat: "KoRnish"
mam uwzględnić oryginalny czy polski rok, oraz miejsce wydania?


W bibliografii podajesz to, z czego korzystałeś. Jeśli korzstasz z polskich wydań, to podajesz w nast. kolejności:
Autor, tytuł, tłumacz, miejsce wydania, rok wydania

Offline wilk

Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 09, 2008, 11:20:17 am »
Jeśli jesteś ambitny możesz też zerknąć tutaj: http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=skladnica

Tylko pamiętaj, że jeśli będziesz cytował (nie wiem jak to jest z tą nową maturą dokładnie) czyjąś pracę musisz wskazać, że jest to cytat, a nie twoja myśl czy pomysł. Inaczej narażasz się na poważne konsekwencje łączące się z plagiatem.

Offline M2use

Komiks w kulturze masowej - prezentacja maturalna
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 16, 2009, 08:41:05 pm »
Witam !

W tym roku zdaje maturę i jednym z jej elementów jest ustna prezentacja z języka polskiego. Wybrałem temat : "Komiks jako przejaw kultury masowej. Przedstaw na wybranych przykładach. Omów środki artystycznej ekspresji i ich funkcje."

Zwracam się o pomoc do szanownego grona forumowiczów : podzielcie się swoją obszerna wiedza ze skromnym maturzystą. Jakie komiksy najlepiej nadadzą się do zrealizowania tematu ? ( Myślałem o klasycznych komiksach o superbohaterach którzy maja niezaprzeczalny wpływ na społeczeństwo amerykańskie, manga japońska, paski komiksowe w gazetach - co o tym myślicie ?). Jakie książki o samej naturze komiksu mógłbym wykorzystać jako literatura przedmiotu ? Jak rozumieć drugą część tematu ?

Może ktoś pisał juz taką prace i mógłby się podzielić doświadczeniami ?
Z góry dziękuje za wszelkie próby pomocy. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Offline tolman

Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 17, 2009, 07:51:29 am »
Witam
Zacznij od przeczytania całego tematu. Na pewno znajdziesz intersujące informacje.

Offline paszczak91

Pomoc w maturze. Jakie komiksy??
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 12, 2010, 02:16:38 pm »
Witam :)
Bardzo proszę o pomoc, wybrałem sobie temat maturalny:    Historia i odmiany komiksu. Omów zagadnienie, odwołując się do  wybranych przykładów.
I teraz mam prośbę do was :P do piątku muszę oddać bibliografie, wstępną oczywiście. Problem polega na dobraniu odpowiednich komiksów. Z każdego typu po 1 czy 2 tytuły potrzebuje, i tu pojawia się problem... nawet nie znam za bardzo tych wszystkich odmian :P

Prosiłbym was o pomoc w doborze, mam jedynie mange-dragon ball i bleach, potem myślałem o jakimś tomie batmana. Coś żeby się przyjemnie czytało ;) z góry dziękuje  :cool:

Offline yurek1

Odp: Pomoc w maturze. Jakie komiksy??
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 12, 2010, 02:18:46 pm »
mam propozycję dla moderatorów: temat "Komiks na maturze" - niech, kto chce, wrzuca tam zapytanie. ile to już tematów o tym było?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

godai

  • Gość
Odp: Pomoc w maturze. Jakie komiksy??
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 12, 2010, 03:23:38 pm »
Polecam tę książkę: http://kulturaliberalna.pl/2010/05/04/biedrzycki-swiat-przerysowany-komiksy-wedlug-szylaka/ - zasadniczo masz tam zagadnienie opracowane w całości.

Offline Blacksad

Odp: Pomoc w maturze. Jakie komiksy??
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 12, 2010, 04:32:42 pm »
Jakoś tego nie kumam - kiedyś wybierałeś na maturze jeden z trzech - czterech tematów, w którym czułeś się najlepiej, pisałeś czy odpowiadałeś i już.
Teraz sam możesz (w pewnym stopniu) wymyślić sobie temat - lub wybrać jeden z pośród bodaj setki. I nagle biała plama i desperackie szukanie podpowiedzi. Kurde, jak nie znasz się na komiksie to czemu nie piszesz o czymś innym, o czym masz choć śladowe pojęcie???

... o mores!
Chrzań się, Smirnov

Offline paszczak91

Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 12, 2010, 06:47:56 pm »
niestety nic ciekawego nie bylo w tym roku :P pytalem sie o rade, dziekuje godai ;)
sry za offtop moj i poprzednika -.-

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 12, 2010, 08:16:46 pm »
Skandal. Na jakieś 300 tematów, które nam dali w szkole, żaden nie ma nic wspólnego z komiksem... :/
Moje wspaniałe plany wzięły w łeb i wychodzi na to, że maturę ustną będę zdawał opierając się o twórczość Arthura Conan-Doyle'a i Raymonda Chandlera. Też fajnie, chociaż wolałbym jednak komiksy... :P

Offline misio141

Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 12, 2010, 09:27:48 pm »
Skandal. Na jakieś 300 tematów, które nam dali w szkole, żaden nie ma nic wspólnego z komiksem... :/
Moje wspaniałe plany wzięły w łeb i wychodzi na to, że maturę ustną będę zdawał opierając się o twórczość Arthura Conan-Doyle'a i Raymonda Chandlera. Też fajnie, chociaż wolałbym jednak komiksy... :P
możesz zabrać problemy adaptacji filmowej, i zrobić ją w oparciu o komiksy :) ja swoją oparłem m.in o GitS i V4V
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline kingquest

Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 12, 2010, 11:30:23 pm »
Skandal. Na jakieś 300 tematów, które nam dali w szkole, żaden nie ma nic wspólnego z komiksem... :/
Moje wspaniałe plany wzięły w łeb i wychodzi na to, że maturę ustną będę zdawał opierając się o twórczość Arthura Conan-Doyle'a i Raymonda Chandlera. Też fajnie, chociaż wolałbym jednak komiksy... :P

Ale chyba miałeś możliwość wprowadzenia swojego własnego tematu do ogólnego zbioru pod koniec drugiej klasy ?

Offline paszczak91

Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 12, 2010, 11:53:54 pm »
no miałem, w połowie jakoś :P ale szczerze przespałem ten moment, nie tylko ja. Nauczyciele o tym nie wspominali ani nikt, ale to chyba dlatego że ja w technikum a nas traktują troszkę inaczej :P
a reszta tematów strasznie marna -.-

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 13, 2010, 02:39:21 pm »
Ale chyba miałeś możliwość wprowadzenia swojego własnego tematu do ogólnego zbioru pod koniec drugiej klasy ?

Miałem. Ale wtedy nie myślałem przyszłościowo ;)
Tzn. nie chcę wyjść na kogoś kto narzeka, a sam nic nie robi by było lepiej. Jednak gdzieś tam miałem nadzieję, że pojawi się choć jeden temat, do którego będzie można jakoś komiksem nawiązać. Stało się inaczej, więc wybrałem temat, w którym też czuję się w miarę mocny i nie mam zamiaru płakać, że nie będę miał prezentacji nawiązującej do historii obrazkowych.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tematy maturalne na temat komiksu
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 13, 2010, 05:18:50 pm »
Skandal. Na jakieś 300 tematów, które nam dali w szkole, żaden nie ma nic wspólnego z komiksem... :/
Moje wspaniałe plany wzięły w łeb i wychodzi na to, że maturę ustną będę zdawał opierając się o twórczość Arthura Conan-Doyle'a i Raymonda Chandlera. Też fajnie, chociaż wolałbym jednak komiksy... :P

Super, ja bym bral taki temat w ciemno!
Komiksy tez sa fajne, ale to tez zalezy od konkretnego tematu, np. jakbys dostal cos czego nie lubisz, to zadna przyjemnosc pisac taka prace.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything