Autor Wątek: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu  (Przeczytany 184980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline venomekk

Ankieta potrzebna do licencjata.Prośba o pomoc
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 12, 2011, 05:38:07 pm »
Witam Wszystkich 
   
  W związku z licencjatem ( praca musi być zakończona do czerwca 2011 ) którego to piszę Smile   potrzebuję Waszej pomocy.A mianowicie do tematu mojej pracy muszę mieć   opinie internautów/czytelników komiksów i stąd moja prośba na tym forum. 
  Ankietę zamieściłem pod adresem : 
   
  ankietadlastudenta.eu 
   
  wystarczy wypełnić go ( wszystkie pola poza ewentualnie sugestiami )  i wcisnąć WYŚLIJ FORMULARZ. 
  Proszę o wypełnienie ankiety tylko raz gdyż identyfikacja wypełniającego   jest po adresie IP łącza więc będzie wiadomo jeżeli ktoś wypełni kilka   razy Smile
   
  Serdecznie dziękuję zawczasu za Wasza pomoc

fragsel

  • Gość
Odp: Ankieta potrzebna do licencjata.Prośba o pomoc
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 12, 2011, 08:10:45 pm »
Bidna ta ankieta jakaś, po pytaniach o ulubiony komiks poznaję, że z fanem komiksu to raczej tu nie mamy do czynienia, (X-man? Nate Grey czy literówka?) a jeśli już to ograniczonym do komiksu superbohaterskiego (co nie jest złe,a le tam tez są lepsze komiksy).

Offline turucorp

Odp: Ankieta potrzebna do licencjata.Prośba o pomoc
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 12, 2011, 09:29:16 pm »
ja przepraszam, ale ta ankieta jest jakas taka "glupia" :neutral:
-w "zrodlo zdobywania komiksow" nie ma opcji "ksiegarnia" i "ksiegarnia komiksowa/specjalistyczna" (obie trzeba sobie dopisac), jest za to jakis abstrakcyjny "sklep" (z warzywami?) i "kiosk" (jak rozumiem chodzi o siec firmy "Ruch S.A."? a moze o "Inmedio" albo "Trafike"?)
-"ulubione komiksy" to jakies jajo
-"ceny komiksow" maja byc oceniane w stosunku do czego? zarobkow? cen komiksow w innych krajach? cen "konkurencyjnych" dobr kultury?
-"wybor miedzy papierowe a cyfrowe"? Mozna wiedziec skad koncepcja nizszych cen i szerszej oferty LEGALNEGO dostepu do postaci cyfrowej?


Offline adro

Odp: Ankieta potrzebna do licencjata.Prośba o pomoc
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 12, 2011, 10:39:00 pm »
Ankieta jest po prostu T-R-A-G-I-C-Z-N-A. Zmien ja jakos w porozumieniu z promotorem. Btw to chyba juz jest jakis zbiorczy temat odnosnie wszelkich prac "naukowych" zwiazanych z komiksami. Chyba nie ma sensu tworzyc kolejnego tego typu topiku. 
pzdr 
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline TeOdozjusz

Odp: Ankieta potrzebna do licencjata.Prośba o pomoc
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 12, 2011, 11:43:44 pm »
Tak sie usmialem, ze az tego nie wypelnie.. :D
Why so serious?

Offline Otherside

Odp: Ankieta potrzebna do licencjata.Prośba o pomoc
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:58:40 am »
Propozycje pytań do ankiety:

1. A komiks ?  (uzasadnij)

2. Dlaczego? (w dwóch słowach)

3. Twój ulubiony komiks to:
a) Batman
b) Superman
c) Superman/Batman (uzasadnij)

4. Ile sklepów specjalizujących się w sprzedaży komiksów znajduje się w Twoim mieście?
a) 5-10
b) 11-20
c) więcej niż 20

5. Na co (innego) przeznaczyłabyś / przeznaczyłbyś pieniądze, które wydałaś/eś na komiksy?

6. Czy wypełniając tą ankietę prowadzisz właśnie samochód?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 12:20:29 pm wysłana przez Otherside »

Offline soldamn

Odp: Tematy maturalne/licencjackie itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 15, 2011, 01:55:32 pm »
Jej, ja ze swoim tematem pracy "Pasek komiksowy jako komentarz do życia społecznego Amerykanów na podstawie ""Fistaszków" Charlesa Schulza" widzę zaszalałem trochę przy tym co tu widzę :)

Offline jo13@vp.pl

Ilustracja dla młodych- wypowiedz się
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 15, 2011, 01:39:46 pm »
Cześć wszystkim. Jestem ilustratorką i obecnie kończę studia na Wydziale Sztuki. Bardzo mnie ciekawi temat ilustracji dla młodzieży (12-19 lat) i piszę z tego obecnie pracę magisterską.  Jeżeli masz ochotę wypowiedzieć się na ten temat, prowadzę obecnie ankietę (tylko i wyłącznie cele edukacyjne, ankieta jest anonimowa
i bardzo dla mnie ważna). Kontakt mailowy

Asia

Dzięki!


Offline jo13@vp.pl

Odp: Ilustracja dla młodych- wypowiedz się
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 15, 2011, 01:43:25 pm »
A zapomniałam dodać:)
Ankietę można wypełnić przez internet, albo po polsku i angielsku, adres wraz z rysunkowym zaproszeniem wysyłam mailem:)

Offline Doriska

Temat maturalny. Może coś mi doradzicie
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 29, 2011, 11:15:57 am »
Witam, mam nadzieję, że piszę na dobrym forum.
Otóż wybrałam sobie temat maturalny taki:
"Wykaż, że komiks jest formą literatury. Odwołaj się do wybranych przykładów."

Nie jestem jakąś fanką komiksów, ale temat mnie zaciekawił.Może podalibyście mi jakieś ciekawe propozycję, których mogłabym użyć w tej prezentacji i doradzili co bym mogła napisać w niej?
Ja sama myślałam nad tytułami(oczywiście wszystkie w wersji komiksowej):
"Mistrz i Małgorzata" - Zasławski Misza, Akiszyn Askold
"Mały Książe", "Mity Greckie w komiksie", "Mity Rzymskie w Komiksie" wydawnictwa Ibis
"1940 KATYŃ Zbrodnia na nieludzkiej ziemi" - wydawnictwa Zin Zin press
"Dzieje życia Jana Pawła II. Z Wadowic do Rzymu" - wydawnictwo Biały Kruk
"Marzi 3.Nie ma wolności bez solidarności"

Zastanawiam się też nad książką "Mikstura czyli komiks i literatura" wydawnictwa G+J, ale nie wiem czy mi w czymś może pomóc.

Co o tym sądzicie?

Offline turucorp

Odp: Temat maturalny. Może coś mi doradzicie
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 29, 2011, 11:53:33 am »
"Wykaż, że komiks jest formą literatury. Odwołaj się do wybranych przykładów."

ech, kiepsko widze zdawanie matury bez elementarnej umiejetnosci czytania :sad:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,22605.0.html
BTW jak rozumiem, jutro ktos wyskoczy z tematami "film jako forma literatury" i "muzyka jako forma literatury"?
 
Dzięki Turu, scalone.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2011, 12:42:05 pm wysłana przez graves »

Offline Damian xyz

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 29, 2011, 02:29:09 pm »
Ależ Turu, film to literatura - idziesz do kina na film z napisami i czytasz;)

Offline graves

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 29, 2011, 05:42:41 pm »
Ależ Turu, film to literatura - idziesz do kina na film z napisami i czytasz;)
No teraz to pojechałeś :smile: :wink: To by znaczyło, że polski nie jest. A angielski w krajach anglojęzycznych też nie, tylko za granicą :smile:  A jak znasz język i trochę słuchasz, trochę czytasz, to trochę jest literaturą, a tochę nie? A niemy, też nie :smile:
 
To jak komiks, jak "bez słów" to nie jest :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline figielek16

Komiks jako synteza sztuk - praca maturalna
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 28, 2011, 10:33:02 am »
Witam, matura już się zbliża i muszę się zabrać do pracy. Dlatego zwracam się do na prawdę "ogarniętych" internautów o pomoc :P Moim tematem na maturę jest "Komiks jako synteza sztuk. Omów to zjawisko
      kultury współczesnej na wybranych przykładach." Tu jest mój problem nie wiem jak się do tego zabrać, chciał bym żebyście mi polecili jakieś książki do tego tematu, które pomogą mi w realizacji tego projektu :smile:

jest na to specjalny temat. Klodka - x.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2011, 11:57:07 am wysłana przez xionc »

Offline figielek16

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 28, 2011, 03:47:41 pm »
Witam, matura już się zbliża i muszę się zabrać do pracy. Dlatego zwracam się do na prawdę "ogarniętych" internautów o pomoc :P Moim tematem na maturę jest "Komiks jako synteza sztuk. Omów to zjawisko      kultury współczesnej na wybranych przykładach." Tu jest mój problem nie wiem jak się do tego zabrać, chciał bym żebyście mi polecili jakieś książki do tego tematu, które pomogą mi w realizacji tego projektu