Autor Wątek: Higurashi/Umineko no Naku Koro ni  (Przeczytany 74637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 30, 2006, 08:49:33 pm »
Cytat: "Krova"
ale wiesz... tutaj jest niewiele krwi...

Ech, jakoś to przeżyje  :lol:

Offline marmoo

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 30, 2006, 10:10:22 pm »
Jakby ktoś już doszedł do 21 epizodu i jednocześnie jeśli nie czytał tipsów to polecam przeczytanie chociażby tłumaczenia tego fragmentu, odpowiadającego zakończeniu epizodu w grze. Chodzi mi o unaocznienie różnicy pomiędzy grą, a anime oraz o uronienie łezki nad tym, że producentowi anime było żal poświęcenia dwóch - trzech minut na porządne poprowadzenie tej sceny.
 
http://forums.animesuki.com/showpost.php?p=656438&postcount=111
http://forums.animesuki.com/showpost.php?p=656514&postcount=112

ostrzeżenie: nie czytać przed 21 epizodem.

Offline Krova

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 01, 2006, 01:32:05 am »
Cholera, było nie oglądać tego na świętą noc  :oops:


 Obejrzałem 12ep, i odnoszę wrażenie, że to anime to tak właściwie kilka niezwiązanych ze sobą zbytnio 'strasznych historii'. Mam nadzieję, że tak nie jest... ale chyba jednak jest :?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline marmoo

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 01, 2006, 11:37:01 am »
Dodatkowo w anime nie została powiedziana jedna rzecz. Po czwartym epizodzie wydarzyło się to samo, co miało miejsce w trzynastym. Po zajściach w ósmym epizodzie nic takiego się nie wydarzyło.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 01, 2006, 11:48:51 am »
Fajny jest singiel z Higurashi no Naku Koro ni; tak tytułowy utwór jak i nawet All alone :)

Ja jestem właśnie po 13 ep'ku. Ciekawe, co będzie dalej. Mam nadzieję, że nie sprawdzą się obawy Krovy (jak i moje), że części nie są na koniec powiązane. Z Twoich słów, marmoo, o ekranizacji tylko 6 części, można niestety tak wnioskować :/ Pociesz nas, jakby co ;) Choć i tak warto oglądać, bo historie ciekawe i, jak na anime, nieczęsto można takie rzeczy zobaczyć.

Offline marmoo

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 01, 2006, 11:57:49 am »
Cytuj
Z Twoich słów, marmoo, o ekranizacji tylko 6 części, można niestety tak wnioskować :/ Pociesz nas, jakby co



Będzie, że spoileruję, ale skoro jestem wywołany do tablicy :P.
Jeśli ktoś chce przeczytać, to łatwo odszyfruje, ale przynajmniej na pierwszy rzut oka nie wejdzie, jak ktoś nie chce :P. Swoją drogą przydałoby się jakieś coś co pozwoliłoby maskować spoilery.


Cytuj

ąS ez ąbos einlis enaząiwop, owoktadod yłaizdzor enoiwatsdezrp ąs w ukdązrop mynzciglonorhc.


tak lepiej? :) Wilk


Cytuj
sprytne, dzięki :)

Offline flowingwater

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 01, 2006, 12:01:45 pm »
Nie spojlerójcie!.  :)
wilku zapodeślij ten utworek "all alone" flowingwater@o2.pl

Offline Krova

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 01, 2006, 12:03:15 pm »
Cholera, korci mnie, żeby odczytać Twojego spoilera, ale nie chcę, nie cierpię tego :x


Cytuj
Swoją drogą przydałoby się jakieś coś co pozwoliłoby maskować spoilery.


 Przyjęło się coś takiego:

Cytat: "SPOILER"
Tutaj treść spoilera na biało

W efekcie wygląda to tak
Cytat: "SPOILER"
Wilku, wrzuć ten opening na rapidshare.com i daj linka, hm? ;]

Wystarczy zaznaczyć tekst myszką;) Cwane, nie?[/quote]
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Ryba

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 01, 2006, 12:50:12 pm »
Ta fajowe. Poszukam tego utworu. :)

Offline Krova

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 02, 2006, 01:42:18 am »
maroone - czytając  te tipsy, dostałem deja vu, a na pewno ich wcześniej nie widziałem...gulp.

Jestem po 22 epizodach. Mistrzostwo! Historie są, oj ze sobą powiązane, a naprawdę opadła mi szczena przy historii Shino. Sposób wytłumaczenia akcji przez pokazanie to z perpektywy innej osoby mistrzowski, Pulp Fiction wysiada! No i Shion liżąca loda w 21 epizodzie... heheheh :p

 Mam za to pewną nieścisłość, proszę osobę, która widziała serię o potwierdzenie bądź obalenie mojej wizji
Cytat: "ogromny spoiler"
Shion sparaliżowała Mion i wrzuciła ją do studni. Potem dźgnęła Keiichiego, ale spadła z balkonu i zginęła. W takim razie KTO dopadł Keiichiego pod koniec 8ep (kiedy zielonowłosa wyłoniła się spod łóżka). Shion zmartwychstała? Mion przeżyła upadek do studni i postanowiła zabić Keiichiego? Kto go zabił? A może to był bezsensowny bajerek, ot, dla efektu?  :?


 Naprawdę, za fabułę historii Shion, Mion i Keiichiego, za te zwroty akcji i zonki daję 10/10. Dawno mi szczęka nie opadła ze zdziwienia podczas oglądania.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline marmoo

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 02, 2006, 09:56:20 am »
Mam za to pewną nieścisłość, proszę osobę, która widziała serię o potwierdzenie bądź obalenie mojej wizji
Cytat: "ogromny spoiler"
Shion sparaliżowała Mion i wrzuciła ją do studni. Potem dźgnęła Keiichiego, ale spadła z balkonu i zginęła. W takim razie KTO dopadł Keiichiego pod koniec 8ep (kiedy zielonowłosa wyłoniła się spod łóżka). Shion zmartwychstała? Mion przeżyła upadek do studni i postanowiła zabić Keiichiego? Kto go zabił? A może to był bezsensowny bajerek, ot, dla efektu?  :?



Cytuj
Keichiego nikt nie dopadł, jego psychika była w stanie, w pewnym sensie zbliżonym do tego z czwartego i trzynastego epizodu - Shion zaatakowała go tylko w jego głowie, zaraz po tej scenie zapadł w śpiączkę, a po paru dniach zmarł na zawał serca.
Aha, wcześniej już podawałem, ale Shion nie do końca zginęła przez przypadek, w anime tego niestety nie przedstawiono, ale w grze ona spadła na betonowy podest parę metrów niżej, poważnie zraniła się w główę co pozwoliło jej odzyskać zmysły i uświadomić sobie co do tej pory uczyniła, po tym dopiero popełniła samobójstwo
 

Offline nolifesking

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 02, 2006, 10:24:47 am »
to i tak nie fair... ciężko się powstrzymać od czytania spojlerów:P
Nie możecie załatwić tego przez pw... wiecie, że jest taka możliwość ?..

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 02, 2006, 10:34:10 am »
Komu ciężko, temu ciężko, ja jakoś problemów z tym nie mam :) Spokojnie poczekam do poniedziałku i oglądnę czwartą część.

Cieszą mnie zachwyty Krovy; to dobrze rokuje podniesieniu oceny w recenzji ;)

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 02, 2006, 11:08:08 am »
Niech no jakiś znawiec odpowie: co oznacza tytuł? Ja to tłumaczę jako "Czas płaczącego czegośtam (lasu?)". Ktoś wie?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Krova

Higurashi no Naku Koro ni
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 02, 2006, 11:20:00 am »
Cytat: "haael"
Niech no jakiś znawiec odpowie: co oznacza tytuł? Ja to tłumaczę jako "Czas płaczącego czegośtam (lasu?)". Ktoś wie?


 "Kiedy płaczą cykady".




 Wilku - ba, chyba nawet napiszę własną recenzję!
/人◕ ‿‿ ◕人\