trawa

Autor Wątek: Moderacja  (Przeczytany 202900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marys

Moderacja
« Odpowiedź #750 dnia: Czerwiec 14, 2006, 06:15:30 pm »
a ty sie naucz czytac ze zrozumieniem ja nie mowie o banie tylko o zamykaniu tematow czy cos jest niezrozumiale w tym co napisalem??

Offline High Elf

Moderacja
« Odpowiedź #751 dnia: Czerwiec 14, 2006, 06:26:23 pm »
Cytat: "Marys"
a ty sie naucz czytac ze zrozumieniem ja nie mowie o banie tylko o zamykaniu tematow czy cos jest niezrozumiale w tym co napisalem??


Przed chwilą starałeś się powiedzieć coś, co miało nas przekonać, że masz rację. Prawie Ci się udało, ale kiedy zobacyzłem tego posta od razu mi przeszło dobre wrażenie. Narzekasz na zachowanie innych a sam nie jesteś w porządku.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline bless

Moderacja
« Odpowiedź #752 dnia: Czerwiec 14, 2006, 06:31:55 pm »
Moje stanowisko wyglada tak:
Zaczelo sie od tematu "top8", ktory ciagle wisi zamkniety (bo jest w nim jednak sporo istotnych dla srodowiska informacji; szczegolnie na poczatku). Poziom dyskusji na koncu tematu siegnal dna.... Nie widzialem innego wyjscia niz zamknac temat. Dlaczego? Bo gdybym zaczal usuwac posty, skonczylo by sie krzykiem, ze jednych kasuje, a drugich nie, wiec na pewno kogos faworyzuje i mam w tym jakis swoj brudny interes (takie spaczenie batlowcow, ze wszedzie widza "Rzady Kolesi"). Zamkniecie tematu mialo byc rozwiazaniem mozliwie neutralnym (bo dotykalo wszystkich po rowno). Wielu uzytkownikow uznalo, ze to byl dobry krok. Niestety jednak znalazlo sie tez kilku, ktorzy uznali to za zamach na ich wolnosc. Z niezadowolenia z mojej decyzji o zamknieciu tematu powstal nowy: "DLACZEEGO???". Przymykalem oko na to, co sie dzialo w tym temacie (bo nie byla to powazna dyskusja a raczej dowcipkowanie) do momentu pojawiania sie w nim postu Stasia, ktory zachecal do nowej zadymy ("Proponyje żeby wszytscy ci którzy się najeżfdzali w tamtym temacie konynuowali jazdy w tum temacie;)"). Od razu ostrzeglem, ze wracanie do tamtego flejma (obrzucanie sie miechem, itp.) bede karal ostrzezeniami. Po kilku wypowiedziach innych uzytkownikow uznalem, ze samo istnienie tego tematu (o powodach) zacheca do burdy, wiec temat zamknalem i zachecilem wszystkich do przejscia do dyskusji na bardziej sensowne tematy. Wtedy pojawia sie Malal ze swoim tematem: "Dlaczego zamknieto temat o top 8 a potem temat o powodach?", ktory rozpoczyna od pomowienia Jankiela o cos, czego nie zrobil. Bo w sposob jawny to ja zamknalem oba wczesniejsze tematy, wiec oskarzenia pod adresem Jankiela bylo po prostu smieszne i znow uznalem, ze to proba wzniecenia ognia. Malal ubzdural sobie spisek i nie dawal sobie wytlumaczyc, ze zaden spisek nie istnieje. Konsekwentnie takze temat zamknalem. A poniewaz uprzedzalem, ze powrot do awantury ukarze ostrzezeniem, wiec przyznalem je Malalowi. W tym tez momencie uznalem, ze dwa z trzech zamknietych tematow jedynie zasmiecaja obraz forum, wiec je usunalem. Wyslalem tez Malalowi prosbe o uspokojenie sie i skierowanie swoich uwag do administracji, lub do tematu moderacja, ktory jest przeznaczony do dyskusji na temat pracy moderatorow. Poinformowalem go tez, ze nie wyjasnia sie takich spraw poprzez zakladanie osobnych tematow. Odpowiedzia na moja prosbe bylo zalozenie przez Malala nowego tematu, pod tytulem: "Wolnosc slowa a okres u moderatora" . Hmmm... sam temat mnie obrazal. A sprawe pogorszylo odsylanie mnie do moderowania Cytadeli... Temat usunalem i dalem Malalowi kolejne ostrzezenie. Znow przypomnialem mu, ze sa bardziej odpowiednie sposoby na temat wyrazania swojej dezaprobaty dla dzialan moderatora... Potem pojawily sie kolejne tematy Malala, o ktorych niestety ciagle nie moglem powiedziec, by byly sensownym wyjsciem do jakiejkolwiek spokojnej dyskusji. Pojawilo sie tych tematow co najmniej kilka (nascie?). Dlatego postanowilem Malala zbanowac tymczasowo - do momentu ochloniecia. Szczegolnie, ze mniej wiecej w tym czasie Jacek, z wlasnej inicjatywy, zalozyl temat, w ktorym w sposob normalny zachecil do rozmowy o top8. Uznalem, ze moze byc to szansa dla tych, ktorzy naprawde chca rozmawiac na ten temat, a nie chodzi im tylko o robienie dymu. Zaczalem tez wtedy dyskutowac z Jackiem na gg na temat zachowania Malala. Jacek zaproponowal, bym cofnal bana i sprobowal jeszcze raz przemowic Malalowi do rozumu.
Do tej sugestii chcialem sie zastosowac, lecz niestety w tym momencie Malalowi odbilo zupelnie i zaczal ode mnie zadac przeprosin i przyznania sie do bledu. Zaczal produkowac tematy na forum i nie dalo sie do niego w zaden sposob przemowic. Chcial przeprosin i juz. Uznalem, ze w takim razie ban zostaje a sprawe przedstawie administracji do rozstrzygniecia. Samemu Malalowi odpisalem w temacie, ktory zalozyl Jacek (temat jest otwarty, wiec mozna przesledzic jeszcze spory kawalek dyskusji):
"Przeprosin nie doczekasz. Nie jestes instancja, przed ktora musialbym sie tlumaczyc. Moze bym to nawet zrobil (bo zwykle wychodze uzytkownikom forum naprzeciw), lecz przedstawiona przez ciebie forma jest po prostu nieakceptowalna.
Skoro tak sie znasz na prawie, to sam sie do niego stosuj. Masz uwagi na temat pracy moderatora? Zglos je do administracji. Zakladanie do tego osobne tematu jest nieuzasadnione i samo w sobie jest karane. Podobnie jak nieautoryzowane publikowanie prywatnej korespondencji. Zasluzyles sobie na bana juz z 3 razy. I dlatego tymczasem pozostajesz zbanowany (ban wkrotce zacznie dzialac). Sprawe wyjasnie z administracja i ustalimy, czy mozna cie potem z powortem, warunkowo, odblokowac.
Tymczasem jest temat zalozony przez Jacka. Tam mozna sie wypowiadac na temat Euro. Uprzedzam z gory, ze zadnych flejmow nie bedzie. Bede temat uwaznie obserwowal."

Zwrocono mi potem uwage na fakt, ze publikowanie korespondencji nie jest juz u nas karane. Ale wiem, ze kiedys bylo...Moze nie dopatrzylem faktu zmienienia stanowiska administracji co do tej kwestii. Moze. Jesli tak, to wypomnialem to Malalowi nieslusznie (choc, co by nie mowic, taka publikacja pozostaje chwytem ponizej pasa...). Publikacja korespondencji byla jednak tylko jedna z wielu przyczyn zablokowania Malala i to tą najmniej istotną.
Ot, i cala historia flejma Malala.

Jesli moge teraz podsumowac za co Malal zostal zbanowany, to powiem tak:
- za niestosowanie sie do polecen moderatora
- za prowokowanie zadym
- za spamowanie
Uwazam, ze moja decyzja byla sluszna. Nie jest mi glupio i nie zamierzam przepraszac Malala. Jesli juz ktos tu powinien kogos przeprosic, to Malal mnie i reszte forumowiczow. Tyle z mojej strony.
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Grand Admiral Thrawn

Moderacja
« Odpowiedź #753 dnia: Czerwiec 14, 2006, 06:47:37 pm »
Jak dla mnie temat i ta cała dyskusja są już zamknięte. Ludzie...po grzyba się tak kłócicie. POLSKA dziś was wieczorem potrzebuje. I tylko to się liczy.  ;)
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Offline Husiat

Moderacja
« Odpowiedź #754 dnia: Czerwiec 14, 2006, 07:03:54 pm »
Cytuj
"Wolnosc slowa a okres u moderatora"

Skąd wiesz co miał na myśli? Tylko jego zdanie się w tej kwestii liczy . .  :D
Cytuj
Publikacja korespondencji byla jednak tylko jedna z wielu przyczyn zablokowania Malala i to tą najmniej istotną.

Ale była pierwszym ogniwem, które wszystko zapoczątkowało . . .    :?
Cytuj

- za niestosowanie sie do polecen moderatora

Mam robić wsyztsko co mi każesz? No bez przesady  :?  :?
Cytuj
- za prowokowanie zadym

Nic nie prowokował: chciał kontynłować temat . . .
Cytuj
- za spamowanie

Odnosi się do powyższych . . .
Takie jest moje zdanie, choć i tak się nie liczy, bo rządzą moderatorzy  :?

Cytuj
POLSKA dziś was wieczorem potrzebuje. I tylko to się liczy. Wink

Wiem wiem . . . Chciałbym żebyśmy wygrali . . . Ale to tylko marzenia jak dla mnie :(  :(  :(

< Slanesh >

  • Gość
Moderacja
« Odpowiedź #755 dnia: Czerwiec 14, 2006, 07:24:04 pm »
Cytat: "Husiat"
Cytuj

Cytuj
- za prowokowanie zadym

Nic nie prowokował: chciał kontynłować temat . . .


A temat tn był zadymą  :roll:

Offline StoryTeller

Moderacja
« Odpowiedź #756 dnia: Czerwiec 14, 2006, 07:47:26 pm »
Jejku...
Miałem się tutaj nie wypowiadać, bo to nie moja sprawa, ale niestety niepodoba mi się ta sytuacja, i pragnę wyrazić dla niej dezaprobatę ;)
Bless- brawo za decyzję. Porządek w aktach musi być, bez względu na ustrój. To nie Zasady Forum mają się przystosowywać do Malala. To Malal ma się przystosowywać do zasad Forum. Jeśli tego nie akcjeptuje, to cóż- są inne Fora... :roll:
Dalej- To że Malal imputuje Jankielowi machloje to już wogóle pomyje. I jak w takiej sytuacji możesz żadać przeprosin od Blessa(oczywiście ta prośba jest nieuzasadniona)? Przeprosiłeś Jankiela?
Masz rację Jacku. Rozum dostaje masakre. Z rozbiciem...
i][...]można przeczytać, że w Raju Krat, tj. przepraszam,
w Kraju Rad ludzie żyją dłużej,
albowiem ich zdrowiu sprzyja świeże powietrze wolności;
[...][/i]

Offline Vallarr

Moderacja
« Odpowiedź #757 dnia: Czerwiec 14, 2006, 07:51:35 pm »
zadyma w dokladnie takim samym stopniu jak zadyma jest temat JJ...

Publikowanie prywatnej korespondencji NIE BYLO nigdy zabronione. Czy moderator nie powinen znac regulaminu forum ? Czy pierwszy temat Malala zlamal jakikolwiek punkt regulaminu ? Czy bylo cos w nim zlego poza tym , ze Blessowi sie subiektywnie nie podobal ?  :roll:

To bezpodstawne decyzje Blessa nakrecily cala to bezsensowna spirale w wyniku ktorej i Malal , i Bless przesadzili ostro. Imho zostawienie Malalowi 2x ostrzezen i odbanowanie to wystarczajaca kara i o taka opcje bym prosil modow...

btw i zupelnie bez zwiazku z ta chryja - Bless - gratuluję :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Marys

Moderacja
« Odpowiedź #758 dnia: Czerwiec 14, 2006, 07:57:53 pm »
Przepraszam jesli moja poprzednia wypowiedz zabrzmiala za ostro. Poniewaz to medium ( czyli internet) nie dopuszcza tak istotnego elementu procesu komunikacji jakim sa pantomimika oraz wszelkie czynniki paralingwistyczne, moglo dojsc do nieporozumienia. Moze rzeczywiscie powinienem na koncu wypowiedzi wstawic emotikon. Moja wypowiedz nie miala nikogo urazic, nie byla nacechowana negatywnie i jesli mimo wszystko ktos sie poczol dotkniety jeszcze raz przepraszam.


     Teraz do rzeczy wysluchalismy Blessa proponuje wysluchac Malala mam nadzieje ze wytlumaczy nam rownie kulturalnie jak Bless powody swojego zachowania.


     Slowo do Husiata: Temat "wolnosc slowa a okres u moderatora" w świetle wydarzeń i w kontekście zaistniałej sytuacji jest jednoznacznie nacechowany negatywnie, tu sie zgodzic nalezy bez polemiki.
Ja czekam na slowo od Malala ( na poziomie, bo wiem ze stac go na wysoooki poziom )

Jankiel

  • Gość
Moderacja
« Odpowiedź #759 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:00:46 pm »
Cytuj
Nie widzialem innego wyjscia niz zamknac temat. Dlaczego? Bo gdybym zaczal usuwac posty, skonczylo by sie krzykiem, ze jednych kasuje, a drugich nie, wiec na pewno kogos faworyzuje i mam w tym jakis swoj brudny interes

Mogłeś napisać do mnie. Ja bym wyciął 5 ostatnich stron (co zresztą częściowo zrobiłem) i miałbym kompletnie w dupie jakiekolwiek oskarżenia o machloje i kompetencje. Bless chciał to załatwić w miarę delikatnie i oczywiście skończyło się jak widać.
Tak samo założyłbym bana komuś, kto nie zastosował się do prośby po pierwszym ostrzeżeniu. I zakładałbym tyle razy, dopóki nie znudziłoby mu się zakładanie nowych kont i poruszanie w kółko tej samej kwetii.
Nie dziwię się absolutnie temu, że bless zamknął tamten temat. Dziwię się tylko temu, że na początku postąpił zbyt łagodnie.

Offline Tomash

Moderacja
« Odpowiedź #760 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:42:03 pm »
Cytat: "Marys"
Teraz do rzeczy wysluchalismy Blessa proponuje wysluchac Malala mam nadzieje ze wytlumaczy nam rownie kulturalnie jak Bless powody swojego zachowania.

Malal już nam wszystkim swoje stanowisko przedstawiał. W sposób trudny do przeoczenia i zignorowania.
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

Offline bless

Moderacja
« Odpowiedź #761 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:50:22 pm »
Oto podsumowanie administratorow (decyzja zapadla po obejrzeniu materialow jednej i drugiej strony):

Cytat: "adiego"

Rowniez macie moje, jak i Gravesa popracie.
Obaj uznalismy, ze Malal dostal bana slusznie. Tak wiec nie bedzie nam uprzykrzal zycia przez najblizsze 3 miesiace...

Jednoczesnie chcialem podziekowac Blessowi za szybka reakcje i cierpliwosc;) Mysle, ze pare slow od siebie dorzuci jeszcze Graves;)



Roma locuta causa finita.
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Husiat

Moderacja
« Odpowiedź #762 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:56:33 pm »
Cytuj
Slowo do Husiata: Temat "wolnosc slowa a okres u moderatora" w świetle wydarzeń i w kontekście zaistniałej sytuacji jest jednoznacznie nacechowany negatywnie, tu sie zgodzic nalezy bez polemiki.

W świetle prawdy nieważne jak to wygląda, jego słowo ma rację, bo nie udowodnisz mu, że tak nie jest  ;)  :badgrin:

Dobra, przez chwile sie nie kłóćcie bo coś nam dobrze idzie ( 0:0 ) ;)  :D  :D  :D  :D

Offline Piotr 'Szmaja' Szmajewski

Moderacja
« Odpowiedź #763 dnia: Sierpień 28, 2006, 10:15:08 am »
Czemu zostal usuniety temat 5th?
url=http://www.rogaty-szczur.prv.pl]
www.rogaty-szczur.prv.pl[/url]

JJ

  • Gość
Moderacja
« Odpowiedź #764 dnia: Sierpień 28, 2006, 10:18:44 am »
Cytat: "Piotr 'Szmaja' Szmajewski"
Czemu zostal usuniety temat 5th?


Słucham? :shock:  :shock:  :shock:

Nawet tam postów nie dotykałem - nie mógł zniknąć. :shock:


Eeee... Wróci..... Jak zniknął to i wróci... :roll:

 

anything