Autor Wątek: domek  (Przeczytany 1617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thurion

domek
« dnia: Listopad 29, 2006, 11:27:20 am »
pytanei z testu z poznania:

5. Dla jakich typów oddziałów budynki są terenem nieprzekraczalnym?
Wszystko poza piechota


i teraz moje pytanie, czy moej dragon ogry, minotaruty itp (wg. rulebooka piechota) rozbija sie na domku w czasie ucieczki czy nie?

w Bydgoszczy mi sie rozbily DOGRy, pytalme sie sedziow i mowili ze tak, ale jestem ciekaw... bo chyba nikt nie wzial pod uwage tego ze dogry to piechota...


chyba ze w czasie ucieczki piechota tez sie rozbija na domku? jak to jest?

Offline Scimitar

domek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2006, 11:40:47 am »
Moim zdaniem powinna się też piechota rozbijać, ale tylko podczas ucieczki.
Oczywiście jakby to interpretować tak jak w opisie budynków to wtedy piechota przechodzi normalnie. Problem jest taki, że tam napisali o wchodzeniu/wychodzeniu z budynku. Pytanie czy należy to traktować tak samo jak oddział ucieka i wpada w domek.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline thurion

domek
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2006, 11:43:27 am »
no to jest dosc istotne.. bo jesli sie nie rozbilem ( a dzialo sie to 5tej bitwie na 2 stole) i sedziowie mnei zwalowali to bede mial moralne prawo do chwalenia sie 2 wygranymi challengerami.. ( bo gdyby nie to prawd. bym wyprzedzil Furiona, bo stracilem kilka pkt.. 237 dogry + tancerzy i wild riderzy + 3 tury ich hasania w moim deploy..)

dlatego bym chcial zeby sie ktos logicznie wypowiedzial i pozbawil mnie watpliwosci :)


(jak mnie mody zwalola to odpokoutuje w pociagu na DMP :P)

Offline Furion

domek
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2006, 12:04:03 pm »
Cytat: "thurion"
no to jest dosc istotne.. bo jesli sie nie rozbilem ( a dzialo sie to 5tej bitwie na 2 stole) i sedziowie mnei zwalowali to bede mial moralne prawo do chwalenia sie 2 wygranymi challengerami.. ( bo gdyby nie to prawd. bym wyprzedzil Furiona, bo stracilem kilka pkt.. 237 dogry + tancerzy i wild riderzy + 3 tury ich hasania w moim deploy..)

dlatego bym chcial zeby sie ktos logicznie wypowiedzial i pozbawil mnie watpliwosci :)


(jak mnie mody zwalola to odpokoutuje w pociagu na DMP :P)


1 Jerzy Brzozowski vc Strefa Zero 6 24 83 7722 113
2 Łukasz Łuczyński Chaos gdańsk 12 26 72 4725 110

;-)


nawet jesli ;-)

a jak by mi dzialo nie wybuchlo, bo kostka spadla ze stolu i musialem powtrozyc... ;-)
ozdro
poćwicz

Offline thurion

domek
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2006, 12:07:47 pm »
nie chodzi o to Furionie ;)

bo jak w relacji z tueniju napisalem nie zakladame 1 miejsca, miales duza przewag i zaslyzyles na zwyciestwo...


chodzi o to zeby to:

a) rozstrzygnac
b) w przpadku jsli okaze sie to pomylka sedziow, to zeby na przyslosc zastanowili sie nad swoimi kompetencjami i nie wydawali tak zdecydowanych werdyktow na 1szym duzym turnieju VII ed., na 2gim stole, w 5tej bitwie bez dokladnego uprzedniego zapoznania sie z rulebookiem...


jesli postanowili dobrze, to luz, kwestia wyjasniona na przyslosc... jesli zle to tak jak napisalem...

Offline thurion

domek
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2006, 12:25:48 pm »
Cytat: "Scimitar"

Oczywiście jakby to interpretować tak jak w opisie budynków to wtedy piechota przechodzi normalnie. Problem jest taki, że tam napisali o wchodzeniu/wychodzeniu z budynku. Pytanie czy należy to traktować tak samo jak oddział ucieka i wpada w domek.


zastanowielm sie i moim zdaniem oczywiscie !! piechota omija, wbija sie oknami, drzwiami itp, dragon ogr robi strzalke miedzy drzwiami i oknami itp ;)

dopiero jesli domek by byl zajety przez oddzial z US5 to sie rozbic powinni (uciekajac przz domek sa wybici przez wroga)

IMO to jest sensowne..

moze sie jakies LS wypowie, albo cos :P

Offline QUASSIMODO

domek
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2006, 01:29:39 pm »
ucieczka przez budynek-> RB str 99 ucioekajace jednostki traktuja budynki jak teren niedostepny
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Asassello

domek
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2006, 01:58:11 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
ucieczka przez budynek-> RB str 99 ucioekajace jednostki traktuja budynki jak teren niedostepny
dokladnie :).

z budynkami jest tak ze piechota moze tam wchodzic, moze szturmowac, moze uciekac z budynku.
Ale jak cos ucieka i wpada w budynek to od razu ginie (piechota rowniez) :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline TruePunk

domek
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2006, 02:29:53 pm »
Cytat: "thurion"
nie chodzi o to Furionie ;)

bo jak w relacji z tueniju napisalem nie zakladame 1 miejsca, miales duza przewag i zaslyzyles na zwyciestwo...


chodzi o to zeby to:

a) rozstrzygnac
b) w przpadku jsli okaze sie to pomylka sedziow, to zeby na przyslosc zastanowili sie nad swoimi kompetencjami i nie wydawali tak zdecydowanych werdyktow na 1szym duzym turnieju VII ed., na 2gim stole, w 5tej bitwie bez dokladnego uprzedniego zapoznania sie z rulebookiem...


jesli postanowili dobrze, to luz, kwestia wyjasniona na przyslosc... jesli zle to tak jak napisalem...


Racja, jesli mieliby popelnic blad to lepiej zeby w ogole turniejow nie organizowali. W 100% sie zgadzam.
Poco samemu przeczytac zasade ktora w rulebooku jest czarno na bialym (i to w miejscu, w ktore od razu sie zaglada w kwestii uciekajacych oddzialow chyba), lepiej zawracac dupe pi****lami sedziemu, a potem robic teorie spiskowa ze specjalnie Cie oszukali.

Gratuluje podejscia :-)

Moze EOT?

Offline thurion

domek
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2006, 05:06:21 pm »
Cytat: "TruePunk"
 lepiej zawracac dupe pi****lami sedziemu


wkoncu od czegos oni są

Cytat: "TruePunk"
, a potem robic teorie spiskowa ze specjalnie Cie oszukali.


nie kozacz tak chlopaku i naucz sie czytac cudze posty


Cytat: "TruePunk"
Gratuluje podejscia :-)


dziekuje


Cytat: "TruePunk"
Moze EOT?


teraz moze byc EOT

 

anything