trawa

Autor Wątek: Mordheim w Poznaniu  (Przeczytany 20854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mały i łysy

Mordheim w Poznaniu
« dnia: Listopad 29, 2006, 07:53:36 pm »
Witka wszystkim. Pytanie jakie chce zadać jest właściwie w temacie. Czy jest ktoś z Poznania chętny do pogrania ?  Ja ostatnio strasznie się zgrzewam a kumple jakoś są niechętni :( Dlatego czekam na propozycje  i mam nadzieję ,że się doczekam (moje gg 5575130 bądź tlen    wujass@tlen.pl )
o i kur...a co drugie słowo - to nie jest disco polo !

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2006, 10:48:51 pm »
Z tego co wiem sa to okolice Karola i jego ekipy.
Na forum jest zalogowany jako Ushabti. Powinnieneś go znaleźdz np.  w temacie o dopuszczeniu do gry dark elves.
Kamil. (miszczu)

Offline Ushabti

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2006, 09:05:22 am »
A ja sam was znalazłem :P
Ten temat aż walnął mnie po oczach ;)

Kwestia jest taka:
Makiety: mamy coś do Lustrii i klasycznego Mordheim, do grania par i multiplayów na razie wystarczy ;) Dalsze właśnie suszą podkład farby... Nie zamierzam grać na makiecie na której nie widać uliczek, więc na tereny nie będzie mam nadzieję można narzekać, poza kwestią, że z jednego krańca stołu na drugi nie strzelisz (chyba, że ulicy tak idzie).
Ludzie: na razie zbiera nas się coraz więcej chętnych (okazało się, że na Poznań Games Arena kilku się znalało), tak więc na razie sam jeden wiem o kilku deklaracjach, ze mną 8 osób. Byłbyś póki co 9, ale jak na razie nie daliśmy jeszcze żadnych oficjalnych ogłoszeń w sklepach i klubach, więc może nas być więcej...
Miejsca: na razie Strefa Zero pod osobą Szafy (na forum gildii jako szafa@poznan bodajże, on też ma już głód mordheimowy) proponuje nam miejsce właśnie w ich pomieszczeniach wieczorami we wtorki i/lub czwartki na osiedlu Kopernika. Dla większości jest to trochę za daleko i składamy podanie o przydział sympatycznej sali w ODK na os. Przyjaźni, wtedy mamy dla siebie piątki od popołudnia do 21:00- niestety podanie rozpatrzy się pod koniec grudnia, więc to miejsce dopiero od stycznia.
Czas: jak łatwo zauważyć nadambitni, jeśli się dobrze dogadają, mogą sobie grać nawet 3 razy w tygodniu (dla mnie to czysta utopia, ale może inni mają lepsze możliwości logistyczne).
Sposób grania: podejrzewam, że będziemy tłuc kampanie, ale wszystko jest do dogadania. Jeśli będzie kampania, to łatwo da się ją sformalizować, żeby nikt się nie martwił tym, że nie wie która bitwa w nią wchodzi a która nie. Co do samych band bywają różne, sposób składania od "elitarnych" band na 4 figurkach, po masówki na mięsie armatnim.
Kontakt: wal tutaj na PW (ale ostrzegam, że nieczęsto mogę tu zaglądać), sprawdź czy na forum Strefy Zero ktoś już tego tematu nie poruszył, albo wejdź na naszą umówioną skrzynkę kontaktową, czyli forum Królowej (przeniesliśmy ją na inny serwer, mamy nowy design, ale jeszcze dopinamy ją na ostatnie guziki, więc nie jest oficjalnie jeszcze rozkrzyczana- link w moim profilu pod znaczkiem "www").
Inne mozliwości grania: kiedyś graliśmy w Bardzie i słyszeliśmy legendy, że ktoś tam gra... w życiu nikogo takiego nie widziałem, podejrzewam, że legenda dotyczyła nas i o nas nam opowiadano ;)
Do tego na Dębcu CUBE zamierza podobno zainwestować w makiety do Mordka, więc jeśli tam masz bliżej to może i graczy znajdziesz, bo nawet figurki mozna w nim wypożyczyć...

To chyba tyle jeśli chodzi o reklamę... więcej na temat środowiska Mordheim w Poznaniu nie wiem (całą wiedzę czerpałem z wywiadu prowadzonego przez cały rok, obserwacji forów, info zebranego na PGA- nędznego bo miałem w tym czasie konferencję naukową, ale zadowalającego).
Gdy z Królową i makietami ruszymy z kopyta rozwiesimy ogloszenia po sklepach i klubach z figsami, ludzi więc nam zabraknąć nie powinno... Wstyd, żeby Wielkopolska była w tyle za Galicją w tej kwestii... ;)

Mam nadzieję, że info dałem wyczerpujące...
Pozdrawiam!
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Mały i łysy

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2006, 09:32:29 am »
Ja + kumple graliśmy w takim antycznym klubie fantastyki : Arda :D
Grzebaliśmy przy Pyrkonie (najbardziej uczęszczane prelekcje :P ) ale druga era postanowiła nie umieścic nas na liście orgów ...
Ja osobiście mogę grać na każdej makiecie(choć przyznam się ,ze zielonoskórzy lubią jak jest mocno zapchana zaslonami :D ) ewentualnie mogę jeszcze skombinować bandę treasure huntersów ,skavów bądź reiklanderów(ale to musiałbym pobiegać) także jeżeli pogramy kampanię to jakiś tam wybór jest. Więc ja czekam na jakiekolwiek propozycje wolnego czasu na grę ,bo ostatnio nie mam pracy ,a że jesteś z "zaocznych" to mam go całkiem sporo . Pozdro
o i kur...a co drugie słowo - to nie jest disco polo !

Offline Ushabti

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2006, 01:15:59 pm »
Ja w Poznaniu tylko studiuję, więc Ardy nie znam zupełnie... za to na Drugą Erę nie narzekam, za duzo tam znajomych łazi i nie chcę się narażać, bo straszny konformista jestem ;)
Ale w kalambury z nimi nie gram  :lol:

Co do samego grania, to najświeższe informacje będą się pojawiać na Królowej i może się czasem okazać, że na niej umówimy się gdzieś do grania zupełnie z przypadku na dzień przed, więc zachęcam do zerknięcia w tamto miejce... gdy kierowniczka ODK zapytała nas jak chcemy rozreklamować działanie "klubu" powiedzieliśmy jej, że mamy swoją stronę i działamy na forach, więc pewnie wielce się ucieszy też, jak wklepiemy Królową jako stronę klubową. Radzę się tam zarejestrować, bo z tego co wiem wszyscy chętni do grania siedzą na 4 różnych forach (tutaj, cytadeli, strefy i naszym) i nie chce mi się skakać po nich wszystkich by wklepywać te same posty, aby każdy mógł je zobaczyć... poza tym łatwiej się na sparingi dogadywać osobiście z niektórymi, a uwierz, że 75% z nich tu nie ma nawet konta...

Teraz przynajmniej wiem, że grasz orkami, może się okazać, że większość z nas będzie nimi grała ;)
Pozdrawiam!
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Khogall

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2006, 11:11:36 am »
/me chetnie dojedzie do P-nia, by zagrac w jakims rozsadnym miejscu o rozsadnej porze. Oczywiscie pod warunkiem, jezeli potencjalnym wspolgraczom nie przeszkadzaja brzydkie figurki.

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline Mały i łysy

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2006, 03:11:50 pm »
Narazie padł pomysł ,żeby pograć w czwartek. Ale nic jeszcze nie wiadomo:P A przyjeżdżaj przyjeżdżaj ,sam nie mam jakiś majsterszyków tylko średnio-kiepski figsy :D
o i kur...a co drugie słowo - to nie jest disco polo !

Offline Khogall

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2006, 05:22:19 pm »
Gdyby udalo sie zorganizowac cos w ferie zimowe, najlepiej gdzies w okolicach dworca glownego byloby super - mozna wtedy liczyc na 2 lub 3 osoby od nas.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline Ushabti

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2006, 08:57:51 am »
A kiedy są ferie zimowe? Bo nie wiem, czy się z naszą sesja pokrywać nie będą :?
No i co uważasz za "w pobliżu Dworca"? W hali głównej nie zagramy, bo nas SOKiści wywalą, ale miejsca które na oku mamy 10 minut od dworca tramwajem są, więc chyba problem wielki by z tego nie był... o ile oczywiście z czasem się wszystko ułoży większości :(
Jakby co śledź informacje na Królowej, może tam się coś wyjaśni...
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Khogall

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2006, 02:21:38 pm »
"W poblizu dworca glownego" - chodzilo mi o miejsca ktore nie sa na drugim koncu poznania (bo w sumie tylko centrum znam yakotako, czyli slabo).

Ferie afaik sa od 15stego stycznia (2 tygodnie).

Jakby co śledź informacje na Królowej, może tam się coś wyjaśni...
Bede sledzil. Rejestracjia, wglad na forum itp tylko dla obecnych "fizycznych" czlonkow czy tak ogolnie dostepna?

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline Ushabti

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2006, 01:41:51 pm »
Forum widoczne dla każdego, rejestracja dla każdego, wpisy, komentarze, ocenianie artykułów i dostęp do galerii (włącznie z wklejaniem zdjęć) tylko dla zarejestrowanych.
Na poprzednim serwerze za wiele problemów ze spamerami mieliśmy chamskimi i nawet rejestracja niewiele dawała. Teraz jednym ruchem usówamy wszelkie ślady po takich potencjalnych wesołkach.

15 stycznia to nie jest jakaś straszna data, choć to tuż przed sesją... Jeśli strasznie chcecie pograc może w Bardzie cos się da wysmerfować. Wal propozycje chłopakom na forum jeśli się zarejestrujesz a ktoś na pewno się zgodzi... Każdy ma włączone śledzenie tematu i odpowiadają całkiem szybko ;) Nawet mimo tego, że każdy jest z innego forum :P
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Richtie

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2007, 01:51:22 pm »
yo ziomy ;)

Zaczeliście już grać ? W razie czego ja się piszę na to swoimi Kislevitami. Tylko jeszcze odpowiednie figurki muszę zakupić. To będzie prawdopodobnie mój druzhina captain:



Spróbuje go troche przekonwertować. Może uda się wsadzić szyszak na głowe, a do ręki jakąś broń np. pistolet albo szable.
rew dla Boga Krwi !! Czaszki dla Czaszkowego Tronu !!!!

Offline Wojtek_Krz

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2007, 03:35:21 pm »
a nei za duży on skalowo jest?

Offline gumol

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2007, 03:56:17 pm »
54mm ?  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Nie no, skala idealna. Będzie patrzył na trolle / ogry / minosy z góry xD

Ale model jest piękny ;)

Pozdraiwam
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline Richtie

Mordheim w Poznaniu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2007, 04:01:27 pm »
Zmierzyłem moje elfy. . . faktycznie mierzą tylko niecałe 4 cm, heheh. A zawsze mi się wydawało, że ludzie w warhamcu mają z 5 cm wzrostu wtedy te 4mm nie miałyby aż takiego znaczenia ;)


Cóż. Zrobię to inaczej. Wezme jakiegoś imperialnego figsa z kirysem i hełmem. Skrzydła sobie ulepię sam z greenstuffu (rozwałkuje troche stuffu na chudziutki placek i wytne piórka), a prosty hełm da się przerobić na szyszak- oczywiście greenstuffem :) I będzie spieszony towarzysz husarski, jak marzenie. Mam nadzieje taką.
rew dla Boga Krwi !! Czaszki dla Czaszkowego Tronu !!!!