Autor Wątek: "1981: Kopalnia Wujek"  (Przeczytany 13191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"1981: Kopalnia Wujek"
« dnia: Listopad 30, 2006, 12:16:25 pm »
No i nadchodzi kolejny komiks z historycznej serii ZinZina. Co o niej myślicie? Ja po zerknięciu na przykładowe plansze jestem pod miłym wrażeniem. Janicki i Michalski są świetni i nikt im tego nie odbierze. Z przyjemnością patrzę na ich prace.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Binareus

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2006, 12:37:53 pm »
Moja opinia, hmmm... grono komiksów pretendujących do panteonu lektur szkolnych znów się powiększy  :p

Offline Marius Magnus

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2006, 08:15:59 am »
"Poznański czerwiec" sprawił, że Zin Zin ponownie dostał ode mnie kredyt zaufania. Zainteresować się Wujkiem nie omieszkam, zwłaszcza, że plansze prezentują się smakowicie.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline ljc

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2006, 07:36:09 pm »
wygląda spox... ciekawe jak scenariusz?
tamtam!

Offline empro

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2006, 10:02:27 am »
Cytat: "ljc"
wygląda spox... ciekawe jak scenariusz?


no ja mam nadzieję, że będzie jużtylko lepiej :) , bo chyba twórcy i wydawca uczy się na błędach,
i przede wszystkim chyba mieli więcej czasu na dopracowanie wszystkiego
dlatego wydaje mi się, że powinna być najlepsza dotychczasowa publikacja ZinZinu
 :D

Offline G_S

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2006, 10:04:22 am »
mi sie bardziej podobaly szkice niz teraz jak to tuszem pojechali

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2006, 12:53:09 pm »
Cytat: "ljc"
wygląda spox... ciekawe jak scenariusz?


Mam wielką nadzieję, że scenariusz będzie dobry, chociaż wydaje mi się, że właściwie nie wiele można przy historyczno-dokumentalnym komiksie pokombinować. Ale oczywiście mogę się mylić, a wręcz mam na to nadzieję że się będę mylił :-)
No, ale nie jest to pierwszy komiks tego scenarzysty i chyba wyciąga wnioski z poprzednich produkcji.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Yaseck

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2006, 09:04:29 am »
Gdy ojciec mojej kobiety się dowiedział ode mnie, że powstał komiks na kanwie historycznej masakry górników, bardzo się zdziwił: "kilka osób zginęło i powstał komiks? przecież komiks to forma zabawowa, nazwa <komiks> pochodzi od comic (zabawny)". Trochę to dowodzi tego, ze ludzie pokroju moich rodziców (urodzeni w latach 40/50) nie do końca wiedzą co to dzisiaj jest komiks.

Offline graves

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2006, 09:12:52 am »
Cytat: "Yaseck"
Gdy ojciec mojej kobiety się dowiedział ode mnie, że powstał komiks na kanwie historycznej masakry górników, bardzo się zdziwił: "kilka osób zginęło i powstał komiks? przecież komiks to forma zabawowa, nazwa <komiks> pochodzi od comic (zabawny)". Trochę to dowodzi tego, ze ludzie pokroju moich rodziców (urodzeni w latach 40/50) nie do końca wiedzą co to dzisiaj jest komiks.

Może czas przestać tak nagminnie używać słowa komiks i zostawić go do bardziej krotochwilnych opowieści ;) Zacznijmy częściej używać powieści graficznej, można to rozbudować do wszelkich innych zwrotów: nowela graficzna itd. Może to jest droga do przeciwstawienia się zakorzenionej już nieco pejoratywnie koarzonej nazwie "komiks" w Polsce.

 ;)
Przykład rozmowy z dziennikarzem: Witam, jest Pan autorem wielu komiksów nagrodzonych wieloma nagrodami. Czy ma Pan wielu małoletnich fanów?
Autor: Komiksów? Nie, raczej nie...
Dz: Nie tworzy Pan komiksów?
A: Nie. Tworzę powieści graficzne.
Dz: A, to przepraszam bardzo, źle mnie poinformowano...
 ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2006, 08:15:43 pm »
Czytałem już komiks i mam bardzo pozytywne wrażenia. Spójna, dobrze opowiedziana historia, grająca na emocjach (różnych) i umiejętnie unikająca przeciążenia opowieści nadmiarem historyczno-politycznych informacji (te są w dodatkach). Bardzo przemyślana warstwa graficzna, wykorzystująca na rózne sposoby fakt opowiadania obrazami.
Naprawdę kawał znakomitej roboty.

Robert Zaręba

  • Gość
"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2006, 08:44:19 pm »
Cytuj
Może czas przestać tak nagminnie używać słowa komiks i zostawić go do bardziej krotochwilnych opowieści Wink Zacznijmy częściej używać powieści graficznej, można to rozbudować do wszelkich innych zwrotów: nowela graficzna itd. Może to jest droga do przeciwstawienia się zakorzenionej już nieco pejoratywnie koarzonej nazwie "komiks" w Polsce.

Świetny pomysł. Może założyć nowy temat i jakoś to "obgadać"?

Offline DaryW

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2007, 07:27:40 am »
Czy ten komiks trafił już do szerokiej dystrybucji?

I ewentualnie kiedy trafi?

Offline Manis

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2007, 08:49:37 am »
Cytat: "DaryW"
Czy ten komiks trafił już do szerokiej dystrybucji?

I ewentualnie kiedy trafi?



W Merlinie mozna go kupowac od 15 grudnia, siec Matras ma go w ofercie od 20 grudnia, inne sieci i sklepy internetowe maja go od poczatku stycznia.  Wiec z cala pewnoscia mozna go kupic bez problemu. Wiem, ze Merlin w ubieglym tygodniu wzial kolejna partie komiksow, bo pierwsza im zeszla, wiec na pewno powinni jeszcze miec egzemplarze u siebie.

Offline ljc

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2007, 12:48:47 pm »
zechciałby mnie ktoś uświadomić, jak wyglądało od strony techniczo-praktycznej rysowanie komiksu? bo jako autorzy wymienieni są Maciej Jasiński i Jacek Michalski...
komiks tylko przejrzałem - tak w 15 sekund - nie nie rzuciło mi się w oczy, że rysowało to dwóch gości...
(komiks kartkowałem w domu, a nie w empiku:)
na pierwszy rzut oka (wspomniane przekartkowanie) graficznie wygląda fajnie, ciekawy pomysł z czerwonym kolorem (chyba całość chciałbym w takich ściemnionych kolorach zobaczyć)
tamtam!

Offline Qbiak

"1981: Kopalnia Wujek"
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2007, 01:08:27 pm »
Jasiński chyba scenar napisał, Michalski szkicował, a Janicki tuszował, tak przynajmniej mnie się wydaje, choć komiksu w ręce nie miałem

 

anything