trawa

Autor Wątek: Mahou Sensei Negima  (Przeczytany 24805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Mahou Sensei Negima
« dnia: Grudzień 01, 2006, 09:09:42 am »
Drugi sezon za pasem, a my jeszcze nie mamy tematu poświęconego tej serii. Jakie są Wasze wrażenia, po zapoznaniu się z historią Harrego Pottera według Kena Akamatsu?
Mi osobiście pierwsze anime bardzo przypadło do gustu, niby haremówka, ale dość nietypowa (zwykle jest od trzech, do pięciu panienek, a tutaj trzydzieści z hakiem), bardzo nietypowy główny bohater (dziesięcioletni magik będący nauczycielem w żeńskim gimnazjum), ciekawa historia i chardesign, no i oczywiście inkantacje w języku łacińskim.
Czar prysł, gdy po obejrzeniu anime sięgnąłem po mangę. Historia pokrywa się mniej więcej do wycieczki. Dalej jest... ciekawiej! Naprawdę nie mogę wybaczyć twórcom anime, że pominęli tyle ciekawych motywów. W mandze bardziej zaakcentowany jest rozwój Negiego. Stopniowy i niezauważalny, z emo kida jakim jest na początku stopniowo staje się naprawdę odpowiedzialnym człowiekiem. Także jego magia rozwija się w sposób bardzo delikatny. Cała koncepcja magii jest fajnie wymyślona.
Druga seria z początku wydaje się bardziej mroczna i tajemnicza, zawiera jednak zbyt dużo przekłamań w stosunku do mangi. Bardzo ciekawa jest jednak ze strony graficznej - tak fajnego stylu rysowania nie widziałem jeszcze nigdzie. Jestem po czterech epizodach II sezonu i mam mieszane uczucia. Zapowiadało się dobrze, a teraz się psuje (zamiast iść za fabułą mangi trwają poszukiwania czupakabry (sic!) ). Nie będę jednak narzekał, zobaczę jak będzie dalej.

A jakie są Wasze odczucia?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2009, 07:56:03 pm wysłana przez Ijon Tichy »
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Hunter Killer

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2006, 09:30:44 am »
To już jest 2 sezon,ja dopiero co mange przeczytałem i anime pierwszego.
Ale tak czy siak, smarkacz wymiata, ba nawet jest lepszy od pottera. I tak jak napisałeś Dread, bardzo ciekawe podejście do magii.

W robocie jestem, potem napisze więcej. ;)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ryba

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2006, 12:54:40 pm »
Tak, MSN jeszcze nie obejrzałem, leży spokojnie na DVD. Jako ze nie lubię zbytnio super śmiesznych anime odłożyłem je na bezrobocie. :lol: Wiec duzo tu nie powiem.

Dla zainteresowanych wyszło Mahou Sensei Negima NEO!?, czyli właśnie druga seria. Fabuła trochę inna, chyba nawet lepsza. Krecha tez lepsza  :lol:
Druga serie nazywano także po prostu Negima!? ;)

Offline @

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2006, 02:06:41 pm »
Obejrzałem na razie 2 pierwsze odcinki I serii, i jestem zdecydowanie za kontynuowaniem - ale jest jeden problem :| Reszta odcinków czeka na mnie  w szkole, bo nie mogę się dostać do kafeji :x

Pierwsze skojarzenie tej rudej, oczywiście Naru ;)

Offline @

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2006, 09:25:37 pm »
No więc właśnie skończyłem pierwszą serię ...
Cóż, jestem pod wrażeniem.. Trochę przestraszył mnie zwrot akcji w ostatnich odcinkach, ale ostatecznie wyszło bardzo dobrze...

Teraz muszę sięgnąć po kolejną serię...
PS, czy manga jest wydawana w polsce? :idea:

Cytuj
Czar prysł, gdy po obejrzeniu anime sięgnąłem po mangę. Historia pokrywa się mniej więcej do wycieczki. Dalej jest... ciekawiej! Naprawdę nie mogę wybaczyć twórcom anime, że pominęli tyle ciekawych motywów.

Hmm, tak samo jak z Love Hiną? Jak było w przypadku Negiego, co było pierwsze ?

Offline Dreadorus Maximus

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2006, 07:37:58 am »
Cytuj
Jak było w przypadku Negiego, co było pierwsze ?

Manga była pierwsza.

Cytuj
czy manga jest wydawana w polsce?

Nie jest wydawana w Polsce, ale to chyba kwestia czasu.

Cytuj
Trochę przestraszył mnie zwrot akcji w ostatnich odcinkach, ale ostatecznie wyszło bardzo dobrze...

Trochę za bardzo "po chamsku" rozwiązali w anime tę kwestię. A motyw typu "przyjaźń wszystkich z klasy może zdziałać wszystko" jest kwintesencją kiczu.

Co do drugiej serii, to średnio mi się podoba (jestem po 8 odcinkach). Graficznie jest świetna, ale fabularnie kuleje i to bardzo.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2006, 10:09:19 am »
Dread jesteś po 8-miu bo więcej chyba nie wydali, co nie? Bo myślę ze nie ściągasz z polki sklepowej  :badgrin:
Ja tam MSN nie oglądałem i nie obejrzę. Szkolne przygody dziewczynek to nie dla mnie. Nawet miałem 8 epow z serii drugiej w wersji HDTV (1280x960) ale wyrzuciłem wczoraj z dysku :)

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2006, 10:39:37 am »
To, o czym piszecie, to nie jest druga seria.

Są następujące wydania Negimy:
- manga
- seria TV
- w toku: seria Negima!? - o której piszecie
- Spring Special OVA + zajawka
- Summer Special OVA + zajawka
- planowana: seria TV sezon 2

W wydaniu sezonu 2 podobno maczał palce Gainax, chociaż niektórzy to dementują.

Manga to manga, seria TV to z grubsza kanoniczna ekranizacja mangi, Negima!? to niekanoniczny remake, ma inną kreskę i nie ma nic wspólnego z mangą ani serią 1, Spring Special to rozwinięcie jednego z odcinków serii TV (tego, kiedy Negi z klasą był na wakacjach u iincho), sezon 2 to kontynuacja sezonu 1. Nie wiem, o czym jest summer special.

Dread mówi, że serię Negima!? mają zawiesić z uwagi na protesty fanów. Mam nadzieję, że wydadzą ją do końca, bo chociaż to apoktyf, to jednak w bardzo fajnej, surrealistycznej formie.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline @

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2006, 11:41:27 am »
No Negima!? z tego co przeczytalem jest poprostu innym anime w tym samym świecie, o ile się różni strasznie taa... Sie zobaczy... A tymczasem czekam na mangę... :o

Cytuj
Trochę za bardzo "po chamsku" rozwiązali w anime tę kwestię. A motyw typu "przyjaźń wszystkich z klasy może zdziałać wszystko" jest kwintesencją kiczu.

Trochę? 4 odcinki takiej akcji że hola.. -.- . Raczej głupi zabieg, ale wyszło ładnie ;)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2006, 07:35:40 pm »
Jak narazie widzę tu TYLKO komedię, w której nie chodzi o nic innego niż śmiech... ale to właściwie plus. Zobaczymy dalej.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2006, 10:40:12 pm »
Ijon - "Jak na razie". Potem miażdży jak uderzenie młotkiem w nadgarstek.

Manga ma trochę inny klimat - pomimo tego, że niby komedia porusza bardzo wiele ważnych kwestii związanych z dojrzałością, czego w anime nie widać. I miażdży jeszcze mocniej.

Haael, zapomniałeś o planowanej jeszcze jednej serii mangi, rysowanej przez gościa od Negima!.

Cytat: "szysza w DP"
To jest szkoła magii nic więc dziwnego, że znikają majty :P podejrzewam że "przypadkiem" dematerializują się staniki, "przypadkiem" teleportacja przenosi nas do żeńskiej szatni, gdzie "przypadkiem" główna bohaterka zakłada kolanówki/rajstopki (bo majtek już nie ma, hihi), wypinając się wdzięcznie :P


To nie jest szkoła magii, tylko (prawie) zwykłe gimnazjum żeńskie, z majtami sprawa była troszkę bardziej skomplikowana
Cytuj
Chłoptaś chciał wymazać pamięć dziewczynie, która zobaczyła jak uzywa magii, ale okazało się, że dziewoja ma całkowity immunitet na magię i zamiast wymazać pamięć wymazał majtki. Motyw z teleportacją był tylko raz w mandze, gdzie kolo chciał przywołać swoją pomocnicę, a okazało się że brała prysznic


Ogólnie seria jest w klimatach Love Hinowych, ale nie aż tak, jak można się spodziewać. Nie ma tam kilometrowych lotów po ciosie w mordę (chyba, że ktoś oberwie magicznie wzmocnionym ciosem - zwykłe dziewczyny nie mają takiej siły jak Narusegawa).
Ogólnie - głupkowate, ale na poziomie.

I jeszcze jedno - najlepszy motyw:

Cytuj
screen
Trudno jest mnie wzruszyć, ale tej scenie się udało. Wioska Negiego została zaatakowana przez legion demonów. Wszyscy mieszkańcy zostali zamienieni w kamień, poza Negim (który się w kamień nie zmienił) i jego siostrą (której w kamień zamieniły się nogi, które się pokruszyły). Wiochę obronił tajemniczy gość w kapturze (Negi nie wie kto to i po czyjej stronie jest). Gość zabija wszystkie demony (gdy skręca kark ostatniemu demonowi, tamten mówi słynną kwestię "Ogromna moc. Aż zastanawiam się który z nas jest potworem"). Na koniec zakapturzony gość odwraca się do Negiego. A ten sześciolatek zamiast narobić w gacie, chociaż umiera ze strachu wyciąga swoją małą różdżkę (którą ledwie umie skrzesać parę iskier) i staje przeciwko temu gościowi z zamiarem walki. Osobiście mnie to zmiażdżyło bardziej niż zakończenie anime
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pokpoko

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2006, 11:45:53 pm »
Cytuj

Manga ma trochę inny klimat - pomimo tego, że niby komedia porusza bardzo wiele ważnych kwestii związanych z dojrzałością, czego w anime nie widać. I miażdży jeszcze mocniej.

no ja cię proszę, Dread, zaraz zaczniesz mówić że pełne jest treści i symboliki? owszem, jest odrobinę bardziej poważne niż LH,ale bez przesady, nie ma tam niczego co by wykraczało poza pewien kanon. dekoracje inne, bo magiczne, ale rozwój postaci klasyczny.
sorry winnetou, no bonus ;)
przyjemne czytadełko z paroma niestandardowymi(niełymi)zagraniami, ale tyle

Offline Dreadorus Maximus

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2006, 08:46:03 am »
Nieee, co to to nie. Przesadzać zamiaru nie mam.

Chodziło mi o to, że ta manga fajnie pokazuje to, jak ten dzieciak się rozwija. Nie tylko zwiększa swoje umiejętności, ale także zmienia sposób swojego myślenia. Mi się szczególnie podoba, że rozwój następuje bardzo płynnie, dopiero po ponownym przeczytaniu uchwyciłem momenty, gdy Negi czarując przechodzi od zaklęć z długaśną inkantacją przez zaklęcia opóźnione, w skróconej formie, ażeby dojść do bezinkantacyjnych. Tak samo jest z jego pannami. Może i klasyczne, ale mi się bardzo to podoba.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2006, 08:54:59 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Ijon - "Jak na razie". Potem miażdży jak uderzenie młotkiem w nadgarstek.

Dziwne porównanie...

Jak narazie ;) podobała się blond wampirzyca z przygryzionym językiem (Tego chyba nie muszę na biało, co?) :D

A tak z ciekawszych dziewczyn to zauważyłem:
-Białe włosy i ciemne oczy (-wygląd mi się podoba, ale jak narazie nic więcej nie wiem)
-speszona bilbiotekarka (-słodka :) )
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2006, 10:18:45 am »
No to obowiązkową pozycją na liście ulubionych dziewczyn jest Ako Izumi. Czerwone oczy, niebieskie włosy - czego chcieć więcej :)?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

 

anything