Autor Wątek: Mahou Sensei Negima  (Przeczytany 24850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gavron88

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:45:16 pm »
To co jest jeszcze bulwersujące to to, że w anime dziewczyny zaraz po zawarciu kontraktów bez problemu radziły sobie z magią i swoimi artefaktami jak zawodowi czarodzieje. No i jeszcze te dziwne stroje... Z tego co pamiętam to kontrakty nie dawały żadnych "specjalnych" ciuchów. Przykładem jest np Honya, która poza książką (w mandze) nie dostawała nic.

Offline Dreadorus Maximus

Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 09, 2008, 10:00:56 pm »
Ale jak się dostawało Powerupa, to strój też się zmieniał. Przykładem w mandze jest Asuna, która ma ten pancerz na łapie i spódnicę. Artefakt też rozwija. W mandze jest to o tyle fajne, że wszystko odbywa się bardzo płynnie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 01, 2008, 07:49:28 pm »
Łaaaaaargh!!! W 216. rozdziale Ako Izumi ma swój kadr z berserkiem. To wręcz przerażające, jak po dwustu piętnastu rozdziałach kreowania postaci ładniutkiej, milutkiej i ogólnie muchy nie skrzywdzi, nagle dostaje się takim obrazkiem prosto w pysk.
Szok porównywalny ze sceną, kiedy Rei się uśmiechnęła.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:05:59 pm »
Piszesz o tym momencie co wpadła na tego gościa i w końcu się zdenerwowała? Eeee jaki to berserk.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:13:08 pm »
Cytuj
Piszesz o tym momencie co wpadła na tego gościa i w końcu się zdenerwowała? Eeee jaki to berserk.
Jak na jej warunki, to spory.
Ten motyw trzepie przez kontrast. Gdyby jakiś uliczny bandzior rzucił nożem, który następnie wbija się w ścianę, to nikt by nawet na niego nie spojrzał. Ale gdyby taką akcję wykonało niemowlątko z niebieskimi oczkami, to inaczej byś się czuł.

Akamatsu ma więcej takich scen. Najpierw przez tysiące stron konsekwentnie buduje jakąś postać aż tu nagle zachowanie kompletnie z drugiej strony skali, jak obuchem w łeb zdzielił.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:22:55 pm »
Ale to standardowy chwyt takie pokazanie czegoś dla kontrastu. Ale ja akurat nie przywiązałem się specjalnie do tej postaci. Wolę Ako - w chibi-neko-version wymiata xD

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:36:16 pm »
Masz chyba na myśli Chisame? Ona jest też moją ulubioną postacią. Drugie miejsce zajmuje Nodoka a trzecie Ako.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:41:44 pm »
Uhm, masz rację - pomerdały mi się imiona.

Offline Hollow

Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:47:53 pm »
Ja osobiście jak czytałem jeszcze tą mangę wolałem Nodokę i Asunę. Grał ktoś może w grę "Negima!? Neo Pactio Fight!" ?

Offline gavron88

Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 07, 2008, 08:45:48 pm »
Wyszła nowa seria anime. Mahou sensei Negima Ala Alba. Z tego co widziałem to kontynuuje wydarzenia z mangi od momentu końcowej walki z Chao :D. Mam tylko nadzieję że fabuła będzie ściśle trzymać się mangi(no, parę filerów dało by się przetrzymać), a nie znowu stworzyć jakiś bubel zupełnie od niej odbiegający :-?

Offline Shirosama

Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 14, 2008, 07:26:56 am »
Jak nie oglądałeś to nie czytaj dalej.
Mahou Sensei Negima obejrzałem.
To ciekawe jak dobrze im wyszło to anime. Na początku nie lubiłem tej Asuny a potem polubiłem i to bardzo.
Więc stwierdzam że anime było wspaniałe głównie przez końcówkę.
Większość odcinków to przygody Negimy z poszczególnymi dziewczynami i trochę informacji o nich.
Za to kilka ostatnich odcinków całkowicie zmienia klimat i z komedii stają się wzruszające. I to właśnie było najciekawsze. Tylko szkoda że anime wygląda na niedokończone.
8/10
Ta wersja alternatywna ma GORSZĄ kreskę, taki dziecinny styl.
I wersja ma poważniejszą kreskę.
A co do anime to niesamowite jak oni mogli tak zmienić to anime które było czystą komedią przez ponad 20 odcinków.
Możecie coś mi wyjaśnić odnośnie I serii ?
Jeśli Asuna na końcu umarła, oni cofnęli się w czasie pokonali demona, potem wrócili w czasie jeszcze trochę przed tym jak żyła.
To mimo wszystko bardzo szybko wymyślili sposób na zerwanie kontraktu. Więc co się stało z tą Asuną, która umarła w przyszłości ?
Czy jej ciało zniknęło ? Czy zmiany po cofnięciu się wstecz dotyczyły tylko Asuny ?

Offline gavron88

Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 15, 2008, 09:13:18 am »
anfan, nie doszukuj się logiczności w fabule anime bo jej niestety nie znajdziesz. Jeśli anime jest tworzone na podstawie mangi ale ze zmienioną fabułą to w większości przypadków jest bezsensowna i zrobiona jakby na "odwal się". W moim przekonaniu lepiej przeczytać mangę.

Offline Shirosama

Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 15, 2008, 10:35:18 am »
Czy to prawda że Asuna nie umiera w mandze ? Bo gdzieś tak czytałem.
I powiedzcie którym tom i rozdział mangi to ostatnie odcinki anime ?

Offline Kainti

Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 15, 2008, 10:46:39 am »
Anime nie ogladalem (znaczy sie tego pierwszego, drugie tylko), ale z tego co slyszalem to tak okolo 25% koncowki to jest radosna tworczosc scenarzysty anime i z manga nie ma nic wspolnego, manga ma teraz 232 chaptery (wszystkie po ang) i caly czas trzyma wysoki poziom, a to pierwsze anime to moze 10% mangi pokrywa a moze nawet nie (drugie sie zgadza przez moze 2 odcinki :P).

Offline Shirosama

Odp: Mahou Sensei Negima
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 15, 2008, 10:49:01 am »
Te II anime jest beznadziejne, zbyt zwariowane bo pierwsze ma trochę poważnych scen i nawet dramatycznych.
Ale naprawdę nikt nie wie, który to może być tom lub rozdział mangi ta końcówka anime ?

 

anything