trawa

Autor Wątek: Dom Żałoby  (Przeczytany 63384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Dom Żałoby
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 06, 2007, 04:53:46 pm »
Cytat: "Maciej"
A co powiesz o historyjce?
Czy na razie tylko oglądałeś


pisząc
Cytat: "ljc"
o reszcie nie mam nic pozytywnego do napisania
miałem na myśli także właśnie historyjkę... zwłaszcza i przede wszystkim ją...

dodam, że podobała mi się także strona 14 i 15 z Twojej połowki komiksu - nie wiem jednak dlaczego? - może dlatego że jest na pierwszy rzut oka jest statyczna i jednorodna, ale jednak dużo się w niej dzieje, może te szarości, nie wiem - dobrze to jednak wygląda...
tamtam!

Offline Maciej

Dom Żałoby
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 06, 2007, 05:16:39 pm »
Spoko. W marcu kolejne trzy komiksy Szcześniaka (10 bolesnych operacji, Dom Żałoby i Czaki).

Pokochasz, albo znienawidzisz.  8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Maciej

Dom Żałoby
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 12, 2007, 07:37:33 pm »
TANIO!! i dowożą do domu  :shock:

a tu jak tanio  :shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline MAGOG AGOG

Dom Żałoby
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 14, 2007, 02:56:59 pm »
kupilem, przeczytalem i podoba mi sie. zarowno fabularnie jak i graficznie (chociaz tu z pewnym "ale"). nie mam zastrzezen do fabuly, bo skoro jest to fragment wiekszej calosci to licze na wyjasnienia w pozniejszych czesciach. co do strony graficznej - nie bede ukrywal, ze czesc rysowana przez macieja do historii po prostu pasuje. nie bede sie czepial jakis malo istotnych szczegolow, bo oceniam jako calosc. natomiast czesc rysowana przez ronka kompletnie mi nie podeszla. gdzie ryskunki macieja sa "schizoidalne" (i zazebiaja sie z dziwacznym, lynchowskim klimatem fabuly) to te narysowane przez ronka przypominaja mi bardziej okladki grupy korn, sa jakies takie karykaturalne, ale wlasnie w "graficiarskim", hip-hopowym stylu, co do dosc ponurej i pesymistycznej historii imo absolutnie nie pasuje. jak dla mnie calosc powinna byc oddana w rece macieja i doprawiona duza iloscia czerni w kadrach. btw sprobujcie przeczytac sobie najpierw "czesc macieja" a pozniej "czesc ronka" - taki zabieg odwrocenia linii fabulranej w przypadku tego komiksu daje imo fajny efekt.
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

J.K. Gordon III

  • Gość
Dom Żałoby
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 15, 2007, 03:03:44 pm »
a mi się akurat rysunki Ronka podobają. według mnie pasują do historii równie dobrze co te tworzone przez Macieja. są inne, a to powoduje że opowieść robi się jeszcze bardziej zakręcona.

pozdrawiam

Offline MAGOG AGOG

Dom Żałoby
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 15, 2007, 06:36:44 pm »
wiesz, to nie jest tak, ze mi sie rysunki ronka nie podobaja. tylko najzwyczajniej ich styl (a styl jest, ze tak to brzydko nazwe "luzacki") mi nie pasuje do tresci i atmosfery jaka ta ze soba niesie. obledny klimat panuje w czesci macieja, chociaz jak juz wczesniej napisalem brak mi do pelni szczescia wiekszych ilosci czerni, czegos co uczynilo by kadry bardziej klaustrofobicznymi, "dusznymi". styl ronka to jakby w tym momencie inna bajka, no i wydaje mi sie, ze ronek powinien uderzyc w kolor, bo jego kreska az prosi sie o to, na pewno wiele by w ten sposob zyskal a nic nie stracil.
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline tranway

Dom Żałoby
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 18, 2007, 02:55:44 pm »
W końcu! Po długim oczekiwaniu i "perypetiach" z zakupem "Domu Żałoby" dostałem komiks i jestem świeżo po lekturze....

Historia zapowiada się ciekawie. Stworzony został naprawdę fajny klimat, mam nadzieję, że dalej będzie równie ciekawie. <<<SPOILER>>> Motyw z "seksem na urodziny" konkretnie wprowadza w nastrój całej historii. Podobnie te morderstwo "urodzinowej gromadki" w 2. części jest "niezłe". Jak Nina powiedziała do Diuny "A teraz chciałabym aby poznał pan Zosię" to już miałem wrażenie, że w tym WuCecie to jakiś Cthulhu sobie przesiaduje ;) <<<KONIEC SPOILERA>>>

Co do rysunków.... obie kreski przypadły mi do gustu. Huberta (1. kadr ze str. 15 wymiata) może nawet odrobinę bardziej, ale przyznaję, że styl Macieja (ta sekwencja ze str. 14 i 15 jest naprawdę niczego sobie oraz str. 26 i 1. kadr z następnej str.) bardziej pasuje do całej historii.

Ogólnie naprawdę bardzo pozytywne wrażenia. Oby więcej. Czekam z niecierpliwością na 3. część....

edit: Bym zapomniał. Komiks naprawdę świetnie wydany!

Offline ljc

Dom Żałoby
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 20, 2007, 12:32:48 pm »
Cytat: "Maciej"
TANIO!! i dowożą do domu  :shock:

a tu jak tanio  :shock:


w tych linkach jest Towja okładka, czyli części 2.
na gildii, komikslandii (i gdzieś tam pewnie jeszcze) jest Ronka, czyli part 1
na empik. com nie ma obrazka wogóle i komiks jest niedostępny

dwie okładki pomagają w sprzedaży, czy przeszkadzają (bo moga jedno i drugie sprawiać w teorii)?
dawanie dwóch okładek to celowy zabieg marketingowy (w komiksie i do sklepów różnych)?

z ciekawości pytam, bo te dwie okładki chyba mogą dezorientować kogoś, kto nie czyta serwisów i for komiksowych...
tamtam!

Offline Maciej

Dom Żałoby
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 20, 2007, 01:00:50 pm »
No jasne że jest to celowe działanie.
Żeby ktoś kto nie śledzi forum i serwisów komiksowych dał się nabrać i kupił dwa razy ten sam komiks.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ljc

Dom Żałoby
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 20, 2007, 03:44:08 pm »
Cytat: "Maciej"
No jasne że jest to celowe działanie.
Żeby ktoś kto nie śledzi forum i serwisów komiksowych dał się nabrać i kupił dwa razy ten sam komiks.


do tego niecniego procederu mnie nie dopuścicie, to pewnie cyngle dostały już cynk...
tamtam!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Dom Żałoby
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 06, 2007, 10:36:47 pm »
Mam pytanie do autorów. Na 21 str. pierwszej części na trzech pierwszych kadrach występuje onomatopeja HRRRRRR..., ale pokazana jest jak w lustrzanym odbiciu. To celowy zabieg czy jakiś błąd?

Zresztą patrzę teraz na grzywkę bohatera i widzę, że dotyczy to również samych kadrów...

Offline Maciej

Dom Żałoby
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 07, 2007, 06:52:26 am »
Obserwując dyskusję na forum filmu poświęconą Saw 3, pomyślałem że mógłbym zastosować 150 nadinterpretacji i bronić tego lustrzanego kadru do upadłego...  :lol:

Wydaje mi się, że Ronek nie zauważył biegnących wspak literek. Kadr faktycznie jest odwrócony.

W każdym razie - jest to pytanie do Huberta albo Dominika, chociaż nie przypominam sobie żeby był to wymóg scenariusza.


Dom Żałoby oczywiście już jest w empikach  8) .
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Dom Żałoby
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 07, 2007, 07:36:00 am »
Dopiero wczoraj przeczytałem (nadrabiam zaległości) i cholernie mi się podobało. Szcześniak to mistrz i Domem Żałoby udowadnia, że ma praktycznie nieograniczone możliwości.
Teraz uwaga:

Cholernie mi się podobały rysunki Macieja P. Są o kilka klas lepsze niż w Kafflikach i pasują idealnie do scenariusza, bardziej niż rysunki Ronka, ale pasuje mi taki podział.

Czekam na więcej.

Offline Maciej

Dom Żałoby
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 07, 2007, 10:42:25 am »
Dziękuję. Aj apriszijejt dis.    :)

Przy rysowaniu dż4 postaram się uniknąć błędów popełnionych podczas rysowania dż2, a za których wytknięcie dziękuję.

Tymczasem Dom Żałoby 3 pięknie narysowany przez Wojtka Stefańca już jest prawie gotowy do druku. Chyba już pora na jakieś zajawki...  ;)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Anonimowy Grzybiarz

Dom Żałoby
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 07, 2007, 02:38:48 pm »
Cytat: "Maciej"
W marcu kolejne trzy komiksy Szcześniaka (10 bolesnych operacji, Dom Żałoby i Czaki).


Rozumiem, że Dom Żałoby 3,4? Kurcze... to będzie dobry marzec... Na Szybko Spisane, DŻ, i jak się uda to BoW( czy mi się daty pomyliły??  :roll: )  :D

 

anything