Autor Wątek: Kroniki Czarnego Ksiezyca  (Przeczytany 8816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« dnia: Maj 07, 2003, 11:26:00 am »
Oki- niedlugo wychodza- wiec moze ktos, kto czytal podzieliby sie swoja opinia? Troche grzebalemw necie i +- wiem o co chodzi, no ale przeciez na zadnej stronie nie napisza, ze jest to slabe, tylko zawsze zachwalaja. Jestem tez ciekaw na ile jest to dark fantasy, a na ile humorysrtyczne, bo podobno sa tez watki humorystyczne w tym komiksie (tak pisza w KZ). Aha i jeszcze jedno graliscie moze w gierke Kroniki Czarnego Ksiezyca? Czy to jest oparte na tej serii? Fajne? Warte zakupu? (widzialem po 20 zł)
...

Offline Macias

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2003, 10:18:26 pm »
czy oparta na komixie-nie wiem,nie czytalem tego tytulu.ale mozliwe,bo jest troszke komixowej grafy,choc to zaden wyznacznik.... sama gra slabiutka.lepiej wydac to 20 zl na cos innego.

Offline krytyk

Re: Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2003, 03:21:25 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
przeciez na zadnej stronie nie napisza, ze jest to slabe, tylko zawsze zachwalaja.
Jestem tez ciekaw na ile jest to dark fantasy, a na ile humorysrtyczne, bo podobno sa tez watki humorystyczne w tym komiksie (tak pisza w KZ).


Po pierwsze: polecam ci zajżeć na strone wydawnictwa Dargaud. Znajdziesz tam przykładow strony z "Kronik".
Po drugie: to nie prawda że na stronach komiksowych tylko chwalimy komiksy. Owszem zwykle piszemy o tym co kupujemy, a wiec chwalimy. Nie jest tak jednak zawsze i np. ja czasami objeżdzam różne pozycje.
Po trzecie: to jest fantasy (choć tak mocno "dark" to raczej nie) z elementami (wstawkami) humorystycznymi. Wygląda to róznie w róznych albumach serii.

Anonymous

  • Gość
Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2003, 09:28:55 pm »
gra jest oparta na komiksie, ale nic wiecej o niej nie wiem;
a to jest calkiem humorystyczne :) :
http://republika.pl/dope666/images/kroniki.gif

Offline Kurczaczek

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2003, 12:05:10 am »
Czemu nigdy nie puszcza zadnego dark fantasy- wyglada na to, ze to kolejna huoreska w style Troy :(
...

Anonymous

  • Gość
Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2003, 01:05:17 am »
nie no, bez jaj, to zadna humoreska! chcialem pokazac tylko ze zdarzaja sie momenty lzejsze

Offline Kurczaczek

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2003, 09:03:19 am »
A zdarzaja sie tez ciezsze?
...

Offline krytyk

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2003, 02:37:13 pm »
Coraz bardziej utwierdzam sie w przkonaniu że "Kronik Czarnego Księżyca" po polsku sie nie doczekamy :(  (w każdym razie nie predko). A szkoda bo we Francji jest już zapowiedź kolejnego (11) tomu.

Offline JANKE'S

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2003, 04:29:48 pm »
Cytat: "krytyk"
Coraz bardziej utwierdzam sie w przkonaniu że "Kronik Czarnego Księżyca" po polsku sie nie doczekamy :(  (w każdym razie nie predko). A szkoda bo we Francji jest już zapowiedź kolejnego (11) tomu.

ja odnosze wrażenie że nieprędko (oprócz moze Blacksada, który ponoć jest juz wydrukowany) doczekamy sie nastepnych komiksów Siedmiorogu

Offline Rzezbiarz.wg

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2003, 01:51:40 pm »
O Kronikach z (przynajmniej z Siedmioroga) mozecie zapomniec. :-(

Offline yoxik

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2003, 02:18:29 pm »
Czyżby wydawnictwo się zwijało z rynki? Dzisiaj we wrocławskim Empiku widziałem przeceniony Aldeberan na 7.5 pln .  Niech chociaż wydadzą blacksada.
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline nori

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2003, 12:37:49 pm »
ej przestancie prorokowac. poczekajmy do pazdziernika - moze sie okaze ze jednak wydadza wszystko co wydac mieli !!! mam przynajmniej taka nadzieje !!
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Gargantuan

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2007, 04:20:38 pm »
Witam, widzę że mimo 4 lat komiks nie został wydany. Czy wie ktoś może jak zdobyć owy komiks? Czy jest dostępny w Polsce? A jeżeli nie, to jak zdobyć anglojęzyczny?
Wogóle, czy ktoś wie cokolwiek o Kronikach Czarnego Księżyca...
Pozdrawiam

Offline raj666

Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2007, 05:33:32 pm »
W Polsce tego nie kupisz( w polskim wydaniu) ale prawa są sprzedane w Niemczech i Włoszech między innymi więc jak znasz ktryś z tych języków to możesz próbować. Poza tym heavy metal kiedyś zdaje się drukował komiks Ledroita Requiem, poszukaj starych numerów jeżeli lubisz rysownika
http://www.groupe-dargaud.com/FRC/Detail.FRCatalogue.Series.cfm?Query_ID=1648 ani słowa o polskich prawach tutaj więc nadziei wielkich na Polskie wydanie bym sobie nie robił
Pzdr

Offline bosssu

Odp: Kroniki Czarnego Ksiezyca
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2014, 10:41:23 am »
Za tymi komiksami pisałem do wszystkich wydawnictw- Kronik nie chcą wydac za zbyt duże powiązanie z grą, a REQUIEM mam nadzieję, ze ktoś w końcu wyłapie. Pod względem rysunkowym uważam tą serię za niemal GENIALNĄ