Autor Wątek: Aktualna wersja uściśleń przed DMP  (Przeczytany 6646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thurion

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:05:46 am »
Cytat: "Barbarossa"


Te poprawki naniosę; kwestie związane z frenzy załatwimy jakoś do końca dnia albo do jutra (bo to wbrew pozorom cholernie skomplikowane, wchodzimy w sprawy magicznych sztandarów i screenowania).


tylko zebyscie za duzo nie przekombinowali... ;) bo jak sie dowiem ze musze szarzowac niemozliwe szarze i z automatu je pale (np szarza na LT zza screena) to bede niemily  :evil:

Barbarossa

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:09:56 am »
No właśnie tu się kryje problem... Bo wg drugiej możliwej interpretacji screen uniemożliwia ci szarżę, bez względu na to, czy deklarowałeś nim szarżę, czy nie...

Jeśli ktoś ma jakieś rozśadne pomysły, jak to rozwiązać, to niech się podzieli tu albo na privie. Kwestia jest ważna i z przyjemnością porozmawiam o tym z jak największą ilością ludzi....

Offline GoluS

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:19:49 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
direwolf wypowiada sie za stosowaniem zasad animozji z kodexu 7edycyjnego

Direwolf ma kilka szalonych koncepcji dotyczących WE. Też mamy je stosować?

Specjalnie ten argument podalem na koncu. Jest on najmniej wartosciowy z tych, ktore podalem. Dlatego w sumie nie dziwie sie, ze akurat ten wybrales sobie do skomentowania  :badgrin: .


Czekam na odpowiedz w sprawie domkow (zeby bylo jasne, nie zamierzam w tej sprawie nic drazyc, interesuje mnie tylko oficjalne stanowisko LS) :).
alo

Offline b_sk

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:24:23 am »
Cytat: "Barbarossa"
Niemniej, czy traktowanie tyranta jako monstera dołączającego do regimentu lub modelu pieszego cokolwiek zmienia?

Wolno stojący Tyrant musi rzucać panikę przy piszczałkach O&G, można go unieruchomić Beast Cowersem i oddział z Tyrantem nie może wchodzić do budynków, a bez Tyranta już tak.
Cytat: "Barbarossa"
No właśnie tu się kryje problem... Bo wg drugiej możliwej interpretacji screen uniemożliwia ci szarżę, bez względu na to, czy deklarowałeś nim szarżę, czy nie...

Jeśli ktoś ma jakieś rozsądne pomysły, jak to rozwiązać, to niech się podzieli tu albo na privie. Kwestia jest ważna i z przyjemnością porozmawiam o tym z jak największą ilością ludzi....

Ja się starałem wykombinować coś, ale niestety doszedłem do wniosku, że nie da się wykombinowac tak, żeby screen działał i jednocześnie nie powodowało to głupich sytuacji. Bo mamy jeden ruch zależny od drugiego, przy czym nie wiadomo dokładnie jak ten drugi będzie przebiegał, a to musi w niektórych sytuacjach powodować problemy. Więc chyba jednak opcje rzucających się na wszystko i palących szarżę i screenu uniemożliwiającego szarżę kompletnie to jedyne, które nie będą powodowały dziwacznych sytuacji.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

JJ

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:28:08 am »
Cytat: "GoluS"



Czekam na odpowiedz w sprawie domkow (zeby bylo jasne, nie zamierzam w tej sprawie nic drazyc, interesuje mnie tylko oficjalne stanowisko LS) :).


Nie rozumiem pytania.

Co to znaczy " wlecieć piechotą do domku" :shock: ?

Offline Kensiorek

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:31:22 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "GoluS"



Czekam na odpowiedz w sprawie domkow (zeby bylo jasne, nie zamierzam w tej sprawie nic drazyc, interesuje mnie tylko oficjalne stanowisko LS) :).


Nie rozumiem pytania.

Co to znaczy " wlecieć piechotą do domku" :shock: ?
chyba np o furie ktore wlatuja/wylatuja z domku.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline QUASSIMODO

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:42:13 am »
Cytuj
Poniższe zasady dotyczą tylko armii, do których nie ukazały się jeszcze księgi armii do 7 ed. W ich wypadku do limited zaliczamy:

- Wszystkie wydane księgi armii ZA WYJĄTKIEM Armii alternatywnych (z tyłu podręcznika) oraz bohaterów specjalnych.

- Armie z podręcznika "Storm of Chaos"

- Jednostki Dogs of War oraz Regiments of Renown, ZA WYJĄTKIEM pojedynczych modeli zajmujących sloty "hero". Oddziały Dogs of War można brać tylko w armiach, które mają wyraźnie zaznaczoną opcję brania jednostek DoW (są one wymienione jako opcja rare).

- Treasures of the old ones

- Armie z kampani "Lustria", wymagające wystawiania bohaterów specjalnych, nie są dopuszczone


czy to oznacza ze nowe podreczniki maja swoich imiennych bohaterow normalnie?
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

JJ

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:42:16 am »
Cytat: "Kensiorek"
Cytat: "JJ"
Cytat: "GoluS"



Czekam na odpowiedz w sprawie domkow (zeby bylo jasne, nie zamierzam w tej sprawie nic drazyc, interesuje mnie tylko oficjalne stanowisko LS) :).


Nie rozumiem pytania.

Co to znaczy " wlecieć piechotą do domku" :shock: ?
chyba np o furie ktore wlatuja/wylatuja z domku.


Furie nie są piechotą :shock:  - musi chodzić o coś innego.

Offline GoluS

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:46:27 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "Kensiorek"
Cytat: "JJ"
Cytat: "GoluS"



Czekam na odpowiedz w sprawie domkow (zeby bylo jasne, nie zamierzam w tej sprawie nic drazyc, interesuje mnie tylko oficjalne stanowisko LS) :).


Nie rozumiem pytania.

Co to znaczy " wlecieć piechotą do domku" :shock: ?
chyba np o furie ktore wlatuja/wylatuja z domku.


Furie nie są piechotą :shock:  - musi chodzić o coś innego.
Wlasnie o to chodzi. Nie sa piechota, to czym? Kolejnymi monsterami ;)? Jacek nie szukaj spisku, tylko mi napisz jak uwazasz, ze powinno byc i na jakiej podstawie. Bo mi tez sie wydaje, ze nie powinny wlatywac do domku, ale chce poznac stanowisko LS w tej sprawie, bo z tego co mi sie wydaje, w zasadach nic na ten temat nie ma.
alo

JJ

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:06:06 pm »
Cytat: "GoluS"
Cytat: "JJ"


Furie nie są piechotą :shock:  - musi chodzić o coś innego.


Wlasnie o to chodzi. Nie sa piechota, to czym? Kolejnymi monsterami ;)? Jacek nie szukaj spisku, tylko mi napisz jak uwazasz, ze powinno byc i na jakiej podstawie. Bo mi tez sie wydaje, ze nie powinny wlatywac do domku, ale chce poznac stanowisko LS w tej sprawie, bo z tego co mi sie wydaje, w zasadach nic na ten temat nie ma.


Ja uważam, że furie to "unit of flyers" a nie "infantry".
Na podstawie RB.
Nic nie wiem o żadnym stanowisku LS w tej sprawie.
Osobiście nie wydaje mi się by musiała ona je zajmowac.

Jankiel

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:13:54 pm »
To czy w momencie, gdy ktoś dostaje zasadę "fly" z magicznego przedmiotu, to przestaje być infantry? Liszka z cloak of dunes ma już zabroniony wstęp do domku?

Potraktowałbym budynki jak lasy - latacze mogą tam wleźć, ale na piechotę (pod warunkiem oczywiście, że nie są flying cavalary).

Offline Kensiorek

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:14:39 pm »
na stronie 6 RB gdzie masz wymienione rodzjae jednostek nie ma czegos takiego jak "unit of flyers" ma 6 typow i fure musza nalezec do jednego z nich. Zeby sie nie wyglupiac furie/harpie powinny byc liczone jako piechota . Co do wlatywania czy wylatywania na dzien dziesiejszy moga to robic niemozna tylko marszowac . Oczywiscie LS moze dac zakaz lotu przez analogie do zakazu marszowania.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline GoluS

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:15:39 pm »
Cytat: "JJ"
Cytat: "GoluS"
Cytat: "JJ"


Furie nie są piechotą :shock:  - musi chodzić o coś innego.


Wlasnie o to chodzi. Nie sa piechota, to czym? Kolejnymi monsterami ;)? Jacek nie szukaj spisku, tylko mi napisz jak uwazasz, ze powinno byc i na jakiej podstawie. Bo mi tez sie wydaje, ze nie powinny wlatywac do domku, ale chce poznac stanowisko LS w tej sprawie, bo z tego co mi sie wydaje, w zasadach nic na ten temat nie ma.


Ja uważam, że furie to "unit of flyers" a nie "infantry".
Na podstawie RB.
Nic nie wiem o żadnym stanowisku LS w tej sprawie.
Osobiście nie wydaje mi się by musiała ona je zajmowac.
Eee unit of flyers to raczej zasada a nie typ unitu (te sa na stronie 7 wypisane). Unit of flyers wg mnie napewno moze wejsc na piechote do domku...

edit: prosze jak sie zgralismy :P.
alo

Offline Tigerius

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:45:55 pm »
Cytuj
Można oficjalnie używać nowego podręcznika armii czy uściślenia zasad, jeśli jest ono
w sprzedaży w Polskich sklepach lub dostępne na internecie od przynajmniej 7 dni

7 dni mija w nastepna niedziele, wiec w sobote moge miec gigusia na 50x50  :badgrin:  :badgrin: ?!
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline GoluS

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:59:12 pm »
Zeby bylo jasne o czym rozmawiamy:


Jest to oficjalna publikacja GW dotyczaca armi ChD. Czemu teraz nie obowiazuje?

Mozna sie pokusic o stwierdzenie, ze odnosi sie ona do kodexu z 6 edycji (choc ewidetnie jest napisane uniwersalnie o&g army book) jako ze faq ten zostal wydany w 6 edycji. OK. Mamy wtedy 2 wyjscia
a) isc z duchem czasu i z duchem gry i uzywac animozji z nowego kodexu o&g
b) zostawic tak jak bylo czyli grac animozja z 6edycyjnego booka (co jest racze kiepskie)

Ale wracac do animozji z ravening hordes?!?
alo