Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 296047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Metacom

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« dnia: Grudzień 03, 2006, 01:10:40 am »
"Przepraszam, że przerywam, drogi kolego, ale zgadzając się ogólnie z propozycją proponowanej propozycji, proponuję proponowany problem zaproponować jako propozycję proponowanego problemu. W związku z tym proponowany problem, zaproponowany jako propozycja proponowanego problemu będzie propozycją problemu zaproponowanej propozycji."  
Czy ktoś wie z jakiego komiksu mistrza Baranowskiego pochodzi powyższy cytat ? O ile cytat znam na pamięć o tyle za nic nie mogę sobie przypomnieć skąd pochodzi.  :?

Offline Weil Deshalb

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2006, 03:51:40 pm »
Na pewno było to coś z profesorem Nerwosolkiem. Antrosolka profesora Nerwosolka?
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline Metacom

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2006, 05:26:38 pm »
No właśnie, na pewno było to coś z Profesorkiem Nerwosolkiem tylko nie wiem dokładnie co. Mam wszystkie nowe wydania komiksów Pana Baranowskiego, ale w żadnym z nich nie ma tego cytatu. Cytat ten pamiętam z dzieciństwa, więc na pewno muszą to być wcześniejsze wydania przygód Profesorka Nerwosolka. Pytanie więc jest jaki to komiks i które wydanie.

Offline ljc

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2006, 05:55:16 pm »
ten tekst mówi Profesorek Nerwosolek do entomologa, który ich złapał w siatkę
to jest tomie "Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko" - po przygodach Bąbelka i Kudłaczka jest właśnie cześć zatytułowana "Antresolka Profesorka Nerwosolka" i tam to jest - w moim wydaniu na str. 47 (stare jakieś, ale nówka sztuka:) - nie wiem, jak w tych nowych to wygląda)
tamtam!

Offline Metacom

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:20:26 pm »
Dzięki  :) Tak właśnie myślałem, że to ten komiks. W najnowszym wydaniu "Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko" Profesorek Nerwosolek wygłasza przemówienie zdaje się, że na temat fizyki kwantowej czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie. Uważam, że tekst z pierwszego wydania był bardziej zabawny, ale cóż to tylko moje skromne zdanie.

Offline mica

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2007, 06:00:26 pm »
czy ktoś z forumowiczów wie co słychać u tomaza? rysuje jeszcze komiksy? chyba w ostatnim ziniu coś jego było, o ile pamiętam, a czy później/obecnie gdzieś się udzielał?

Offline krynio

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2007, 08:28:50 pm »
a ja tam lubie " ja jestem Chemiczy Ali... a wy jestescie w dupie" no i nie moze zabraknac "remember, remember, the fifth of november" 8)
ababa

Offline Maciej

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2007, 09:07:24 pm »
Cytat: "mica"
czy ktoś z forumowiczów wie co słychać u tomaza? rysuje jeszcze komiksy? chyba w ostatnim ziniu coś jego było, o ile pamiętam, a czy później/obecnie gdzieś się udzielał?

Ostatnio widziałem coś Tomaza w ostatnim ziniolu, czyli około półtora roku temu. Spodzioewałem się że Tomaz da o sobie znać przy okazji pojawienia się Olgierda Ciszaka w produkcjach Paletu, ale się niestety rozczarowałem.

Z tego co pamiętam szykował album "bi - bułka", ale najwyraźniej nie ma ciśnienia na jego wydanie... albo zaginął gdzieś w akcji  :(
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline mica

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2007, 09:55:50 pm »
Cytat: "Maciej"

Ostatnio widziałem coś Tomaza w ostatnim ziniolu, czyli około półtora roku temu. Spodzioewałem się że Tomaz da o sobie znać przy okazji pojawienia się Olgierda Ciszaka w produkcjach Paletu, ale się niestety rozczarowałem.

Z tego co pamiętam szykował album "bi - bułka", ale najwyraźniej nie ma ciśnienia na jego wydanie... albo zaginął gdzieś w akcji  :(


miejmy nadzieję, że się odnajdzie :)

zawsze miałem słabość do jego komiksów. niestety cipa ledwo zipa, czarny padół i jakieś pojedyncze ziniole zaginęły mi w akcji, podobnie jak teraz autor :(

a taka plansza z pracownikiem zakładu upieczeń społecznych, i panią która pointowała, że w sumie może żyć z wariatem to tomaza była?

Offline Jaszcząb

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2007, 10:08:56 pm »
"No i co ja teraz zrobię?Nic. Niby dlaczego nie mogę żyć z psycholem?" :)
Tak to jest Tomaz z Zinia nr 17:)

N.N.

  • Gość
Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2007, 11:34:25 pm »
Cytat: "krynio"
no i nie moze zabraknac "remember, remember, the fifth of november" 8)


Mam pytanie: z jakiego polskiego komiksu pochodzi ten cytat?

Offline gunman

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2007, 06:06:55 pm »
hm, taka sprawa... proszę wszystkich o wczucie się w klimat noir i skupienie, bo to może byc trudne... ale nie zatrudnia sie prywatnego detektywa do łatwych spraw, czyż nie?
jakis milion lat temu, czyli na początku lat '90tych, wpadł mi w ręce numer pisma kolorowego- i na papierze kredowym, co wtedy nie było szczególnie częste- gdzie na końcowych stronach był komiks w odcinkach, równiez kolorowy.
nazwy pisma zupełnie nie pomnę- był poczatek lat '90 raczej bliżej 1990 niż '95, w kazdym razie nie był to periodyk w zaden sposób tematycznie związany z komiksem.
komiks mimo koloru był detektywistyczną historią w stylu noir, rysowaną w stylu realistcznym, i- o ile mnie pamięć nie myli- dosyć sprawnie, ale lata minęły, gust się zmienił, głowy nie dam.
nie wiem nawet czy był to produkt polski czy przedruk, ale, ze czytałem po polsku- tu leci.
zaczynało się dość nietypowo od sceny, w której policyjny detektyw i jego żona we wspólnym mieszkaniu szykują się na proszona kolację- on wbity w garniak, żona- o ile pamiętam z efektowną burzą rudych włosów- w wieczorowej sukni z odkrytymi plecami, czyli pełny lans.
niestety, dzwoni telefon i detektyw zostaje wezwany do zabójstwa w rezydencji znanej gwiazdy filmowej. służba nie drużba- obowiązkowy prochowiec i kapelusz lądują na swoich miejscach.
żona, co zrozumiałe, jest wściekła i rzuca butelką w zamykające się za mężem drzwi.
detektyw jedzie samochodem i tu dymek myślowy sie pojawia:
"policjant chyba nie powinien sę żenic".
dociera pod bramę rezydencji, witają go kumple gliniarze i słyszymy, pardon, czytamy, opis zbrodni- w rezydencji całą słuzbę, (chyba z 6 osób) zastrzelono z 45ki, natomiast dziewczynę- ową gwiazdę- zamordowano nożem, wg. słów jednego z funkcjonariuszy "wyjątkowo brutalnie".
następnie ma miejsce wymiana zdań między policjantami, z których jeden jest charakterystycznym przysadzistym grubasem, co do przebiegu zbrodni- jeden twierdzi, ze musiał tego dokonac zawodowiec, z czym grubas sie nie zgadza- i tu kolejne zdanie, które pamiętam chyba dość dokładnie:
"45ka powali każdego, niezależnie w czyich jest rękach".
następnie mamy jeszcze jakieś ujęcie z miejsca zbrodni z zakrwawioną i obowiązkowo rozneglizowaną ofiarą, i to tyle co pamiętam.
odcinki kolejne, jeżeli jakies były, ominęły mnie, niestety.
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
No news in the truth and no truth in the news.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2007, 12:51:07 pm »
O której leci zapp?

Offline Mysza_

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2007, 02:12:32 pm »

 , a nastepnie to: http://tv.wp.pl/
 generalnie to już na prawdę jest męczące.


Zgadzam sie, to już jest męczące. Grzybiarz - jeden post "o niczym" lub pytanie o coś co sam możesz sprawdzić - i masz drugie ostrzeżenie. Znudziło mi się tłumaczenie w kółko tego samego. Czas działać  :evil:
graves

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2007, 01:28:45 pm »
a czy to jest prawnie dozwolone?  :roll:
www.titos2k.pl - blog + portfolio.