Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 296013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Weil Deshalb

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:32:41 am »
Mam ten komiks, razem z wydanym w tej samej serii Szatanem z siódmej klasy. Oba dzieła to raczej kiepskie adaptacje lektur, niezrozumiałe bez znajomości pierwowzoru (sporo wydarzeń przedstawiono nie w formie rysunków - bo to pewnie było za trudne - a dłuugich szpalt tekstu) , do tego okraszone brzydkimi rysunkami.

Za scenariusze odpowiada Błażej Kusztelski, a za rysunki Agata Dorobek (oprócz tego w Szatanie... współ-rysownikiem był Paweł Kiełpiński, a w Awanturze... niejaka "Enka"). Są to chyba ich jedyne dzieła komiksowe (sądząc po jakości, wątpię, by kiedykolwiek czytali jakieś. No, może raz, do góry nogami).

O ile wiem, w serii Lektury w komiksie wyszły tylko dwa powyższe komiksy. Ale plany mieli ciekawe - na blurbie Awantury... widnieje informacja o planowanych Syzyfowych pracach, O krasnoludkach i sierotce Marysi oraz Robinsonie Crusoe (przedstawiona okładka była, muszę przyznać, całkiem przyzwoita).
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 09, 2009, 05:38:39 pm »
Zestawienie Syzyfowych Prac z Krasnoludkami i Sierotka Marysia jest dosc awangardowe, ale ciekawe. :)

Z tym szpaltami tekstu, to moze po prostu nie dalo sie inaczej wydarzen wszsystkich pomiescic...

W kazdym razie dzieki za odpowiedz, wiem, ze nie warto tego kupowac wobec tego.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Great Admiral Mati

Komiks "Rotfl Playing Games"
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 27, 2009, 03:54:12 pm »
Witam wszystkich.Tak się przypadkiem składa,że ostatnio przeglądałem DVD ze starszych numerów CD-ACTION i na niektórych znalazłem fragmenty komiksu "Rotfl Playing Games".Czy ktoś wie ,gdzie można dostać całość tego komiksu ?
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline adro

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 13, 2009, 04:27:32 pm »
Mam pytanko odnosnie komiksu dogmat. Czy kiedys ukaza sie kolejne czesci tego tytulu.?
dzieki za odp
pozdro 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 20, 2009, 07:40:53 pm »
W nowym KZ bedzie wywaid z Andrzejem Baronem, miedzy innymi tez na ten temat. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:15:15 am »
Pytanie "na czasie" - jaki komiks o tematyce Powstania Warszawskiego byłby najodpowiedniejszy (czyt. zrozumiały) dla 9letniego chłopaka? Warto inwestować np. w antologie "44", czy dla takiego brzdąca na pierwszy raz lepiej kupić ostatnio wydanego Tytusa w realiach powstańczych? Czy też może egmontowska antologia byłaby najlepsza? Będę wdzięczny za podpowiedzi!

PS. Z "Przygodami Powstania Warszawskiego" planuję zapoznać go za jakiś czas ;)

Offline Jaszcząb

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 03, 2009, 12:17:53 pm »
Myślę, że z "44" i egmontowskiej wybrane komiksy mogłyby 9-latka zainteresować. Z egmontowskiej ten zwycięzki jest właśnie taką opcją, jak opowiedzieć małemu chłopcu o Powstaniu, tak żeby było to dla niego atrakcyjne i zrozumiałe.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 03, 2009, 06:27:06 pm »
Mi sie Tytus podobal. Ale to wlasciwie nie komiks tylko glownie jednoplanszowki. Dla 9-latka moze byc za malo wciagajace.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tagon

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:33:54 pm »
Panowie.Zostałem posiadaczem komiksu"Quo Vadis"Rok wydania polskiego: 10/2001 wydany przez firmę Kolporpress i mam takie małe pytanko.Jak wiadomo do pewnych rzeczy nie przywiazuje sie uwagi,ale co do ceny zwróciłem uwagę.O co chodzi.Na stronie jakże fachowej http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/quo_vadis/1 widnieje cena 16,99zł a na egzemplarzu który posiadam pisze 14,00zł.Czy to jest zwykły błąd w druku czy po prostu na stronie została zamieszczona zła cena.Proszę kogoś kto posiada w/w komiks w kolekcji o zweryfikowanie moich spostrzeżeń :D
Przepraszam za zamieszanie taką jakby ktoś nazwał pierdołą:)

Offline marianna

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 28, 2009, 07:47:06 am »
Czy ktoś wie kiedy się ukaże komiks o Narodowych Siłach Zbrojnych i gdzie można go będzie kupic?

Była o tym komiksie informacja na forum, ale jakoś dziwnie wyparowała...

Offline finit

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:18:48 am »
Komiks o Narodowych Siłach Zbrojnych ukaże się w następnym numerze periodyku Templum Novum
Tu strona magazynu:
http://templum.nazwa.pl/

a tu na forum kilka słów o zapowiadanym komiksie:
http://www.templumnovum.fora.pl/ogolne,1/komiks-w-templum-novum,94.html

Komiks narysował Artur Suchan. Scenariusz na podst. sceneriusza filmowego K.Burdona napisali Krzysztof Burdon i Sławomir Zajączkowski.

Za kilka dni postaram się umieścic w necie kilka przykładowych plansz.
pozdr.
SZ
Sławomir Zajączkowski

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 28, 2009, 02:22:10 pm »
Czy ma ktoś może katalog konkursowy z MFK 1996 i może mi powiedzieć, czy tam jest m.in. komiks z Jeżem Jerzym walczącym z jakimś toksycznym ptakiem? :)
A jeśli tak - ma ktoś może ochotę go odsprzedać?

Offline Ash Neuro

Pytanie do fanów "48 stron"
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 03, 2009, 04:46:06 pm »
Na wstępie chciałem powitać wszystkich użytkowników :).
Jak wszyscy wiemy komiks "48 stron" składa się z kilkustronicowych nawiązań do różnych klasycznych filmów oraz innych komiksów. Moje pytanie tyczy się westernowej wstawki pt. New Salt pod koniec pierwszych "48 stron". Czy ktoś z forumowiczów orientuje się z jakiego filmu pochodzi ten fragment? Jestem pewien że widziałem ten western na początku lat 90tych w TVP. Zawsze bardzo chciałem zobaczyć ten film jeszcze raz ale tytuł umknął. Pozdrawiam!

Offline Mefisto76

Odp: Pytanie do fanów "48 stron"
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 06, 2009, 06:22:12 pm »
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się z jakiego filmu pochodzi ten fragment? Jestem pewien że widziałem ten western na początku lat 90tych w TVP. Zawsze bardzo chciałem zobaczyć ten film jeszcze raz ale tytuł umknął. Pozdrawiam!

Przypomniałem sobie ten zabawny epizod i nie jestem pewien, ale ten odcinek 48 Stron pasuje do TOMBSTONE z Valem Kilmerem, Kurtem Russelem, Samem Elliotem i nawet naszą Aśką Pacułą... Nadmienię, że ów film powstał w 1993 roku, co także jest zbieżne z podaną przez Ciebie orientacyjną datą jego powstania...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

 

anything