Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 295974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julius Corentin A.

Re: Klimowski - Magazyn Snów
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 27, 2007, 02:03:58 pm »
Cytat: "avatar1313"
Może jednak, ktoś z Was czytał lub ma ten tomik w swoich zbiorach i jest w stanie powiedzieć coś więcej na jego temat, niż powtarzana w serwisach księgarskich mantra...

samego komiksu (tak, rowniez nie mam wątpiwosci, ze jest to komiks) nie widzialem, natomiast moge ci przepisac co na jego temat znalazlem w ksiązce Pictures & Words, new comic art an narrative illustration
(myśle, że warto. to kolejny, ciekawy glos z cyklu 'jak pan robisz komiksy')

Cytuj
(...) the novel came about after a plenned literary festival for which Klimowski had created a logo of a flying man with an open book protruding from his shoulder blades in place of wings was cancelled.  with his wife, artist Danusia Schejbal, Klimowski had also created a man, and a flying woman, with were to be made into lifesize sculptures to promote the event.

oraz
Cytat: "andrzej klimowski"
the 'literary angels' never did land in the shops but they started to live of their own through a series of drawings and linocut prints that I continued to produce. I had so many of these images printed to the studio wall and I realized thad somewhere amongst them there was a latent story waiting to be picked together.

I made a few notes and decided to work methodically by discipling my self in going to the reference library and clocking in a regular four hours of work every day. on the first day I immediately experienced writer's block. there I was with my sketchbook, a pot of ink, brushes and a pencile, but I was unalbe to make a mark. after a while I just drew whot was in front of me: the back of a men sitting at a desk, leaning over a book. he was like me; trying to write. this is how the story started. I continuaed in a stream of consciousness right to the very last page.



ponadto taki  link

zapytam jeszcze z ciekawosci - gdzie chacialbys kupic prace klimowskiego? (oprocz amazonu)

;>

natomiast co do polskiego wydania; jak pamietam, rok temu bylo ono praktycznie niedostepne, a na stronie wydawcy od dawna wisi szyld - 'nakład wyczerpany' i wątpie, ze cos sie zmienilo, moze pojedyncze egz jeszcze gdzies zalegają.

Offline JAPONfan

Re: Klimowski - Magazyn Snów
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 28, 2007, 11:21:57 am »
Cytat: "Julius Corentin A."
zapytam jeszcze z ciekawosci - gdzie chacialbys kupic prace klimowskiego? (oprocz amazonu)

;>

natomiast co do polskiego wydania; jak pamietam, rok temu bylo ono praktycznie niedostepne, a na stronie wydawcy od dawna wisi szyld - 'nakład wyczerpany' i wątpie, ze cos sie zmienilo, moze pojedyncze egz jeszcze gdzies zalegają.


Mozna sprobowac w krakowie u Dydo poster, albo tam sie zapytac.

Offline avatar1313

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 28, 2007, 01:04:02 pm »
Dzieki za odpowiedzi.
Magazyn snów w angielskiej wersji z 94 r. mozna nabyć w Vivid.pl lub A.B.E. Marketing (tu w oszałamiającej cenie 21 pln już z kurierem).
pozdrawiam
i vis pacem para bellum

Offline turucorp

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 28, 2007, 02:52:34 pm »
Cytat: "avatar1313"
A.B.E. Marketing

Dzieki za podpowiedz (maja ksiegarnie w Gliwicach, wiec u mnie obejdzie sie bez kuriera :D )

Offline kickic

Re: Klimowski - Magazyn Snów
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 28, 2007, 05:27:59 pm »
Cytat: "avatar1313"
Chciałbym też dowiedzieć się w jakim stopniu można zaliczyć rzeczoną publikację do medium komiksu, bo zdania są podzielone...


troche informacji udziela sam Dave Mckean :) w wywiadzie zamieszczonym w serwisie gildii komiksu:

''Jakie komiksy lubi Pan czytać, jakich autorów Pan ceni?
...jest też Andrzej Klimowski, świetny polski artysta tworzący obecnie w Wlk. Brytanii. Narysował kilka świetnych komiksów, np. The Depository [wydane w Polsce przez Słowo/Obraz Terytoria jako "Magazyn Snów"]
Czy on sam uważa te rzeczy za komiksy?
Tak, nie ma nic przeciwko temu. Wydaje go wprawdzie Faber&Faber w formacie książkowym i wystawiają go na półkach z literatura piękną, ale to są wspaniałe komiksy.''

Offline Julius Corentin A.

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 28, 2007, 08:14:56 pm »
Cytat: "avatar1313"
Dzieki za odpowiedzi


to ja dziekuję!!
w szoku jestem normalnie... zamowienie wklepałem drżącymi z podniecenia rekoma...  ;)

i równiez pozdrawiam!

Offline Momoz

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 28, 2007, 11:02:57 pm »
Jak mawiaja anglicy niemilosiernie czesto:

cheers, mate!! 8)

Offline karolk

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 29, 2007, 08:15:03 am »
hmm tak dla tych ktorzy komiksy traktują jako inwestycje: The Depository swego czasu widziałem na ebay za 150$:)

a tu porsze 20 zeta

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2007, 02:30:32 pm »
moze i ja sobie zakupie ten magazyn snow. Jak tak chwalicie i w ogole, wszak 9 zeta to nie majatek :lol:  :p . wzialbym jeszcze za jednym zamachem the secret, ale cena sekretu mnie troche skosila  :p  
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 29, 2007, 02:47:22 pm »
Adro, ale Klimowskiemu blizej do "fontanny" Duchampa i "bazgrolow" Rebelki niz do "Authority", wiec zebys potem nie jeczal :roll:

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 29, 2007, 03:14:27 pm »
ale co ma magazyn snow do fontanny Duchampa. Czy chodzi o to, ze klimowski tak jak Duchamp uprawia watpliwa sztuke. A o ktorego rebelke ci chodzi tego z Antologii 44 czy trzech glow. Jak w gre wchodzi 1 opcja to ja jestem chetny na magazyn, jak druga to na 100% nie. No zobaczymy, jak magazyn mi sie spodoba to bedzie super, jak nie to sprzedam albo oddam bratu ciotecznemu, on gustuje w tego typu komiksach. Trzeba poszerzac horyzonty. A to ze lubie authority nie oznacza, ze nie czytam i nie doceniam innych komiksow. Zreszta Authority bede musial sprowadzic sobie z zagranicy, bo manzoku pewnie juz nie wyda kolejnych czesci tego  bdb komiksu. A jak mi sie magazyn snow nie spodoba to na pewno bede jeczal, na to mozesz liczyc. Zainteresowalem sie tym tematem glownie ze wzgledu na przytoczony tu przez kickica fragment wywiadu z Mckeanem. W zasadzie Klimowskiego w ogole do tej pory nie znalem, taka jest brutalna prawda. Moze i ten magazyn snow to jednak cos niezlego, zreszta jak powiedzialem 9 zeta to nie majatek.
Fajnie poczytac forum, czlowiek poznaje wiele nowych i ciekawych rzeczy.
pozdro
Turucorpie po co sie tak spinac chill out  :lol:  :p nie kazdemu musi pasowac rebelka czy jakis inny autor.
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 29, 2007, 03:44:48 pm »
-Duchamp nie uprawial "sztuki watpliwej" tylko antysztuke, a to roznica :roll:
-Rebelka, podobnie jak Klimowski i Duchamp, nie rabie kaszany dla kasy i pod publiczke tylko szuka wlasnych rozwiazan (w obu wymienionych przez Ciebie przypadkach)
-Obawiam sie, ze patrzenie na rekomendacje ze strony McKeana moze byc dla Ciebie mylace (ostatnio zachwyca sie on komiksami publikowanymi przez Fremok)
-od kiedy odeslales mnie do przedszkola, nie jestem w stanie sie spinac, po prostu zakochalem sie w Twoich postach, szczegolnie w tym subtelnym trybie oznajmujacym, ktory tak namietnie stosujesz 8)

Offline Raf Fariszta

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 29, 2007, 08:18:46 pm »
Cytat: "karolk"
hmm tak dla tych ktorzy komiksy traktują jako inwestycje: The Depository swego czasu widziałem na ebay za 150$:)

a tu porsze 20 zeta

Aktualna cena (28 IX) na Amazonie: 105 $....
Nocy Matko Dnia

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 29, 2007, 08:31:22 pm »
Ok duchamp reprezentowal antysztuke. Mnie jego działania artystyczne nie odpowiadaja i tyle. Tylko jak do tego ma sie Klimowski. Czy ten autor rowniez tworzy antysztuke. Widzialem przykladowe plansze na stronie, do ktorej podales linka i uwazam, ze to jest normalny komiks, tylko ze bez slow. Czy jego komiksy podchodza pod termin "antysztuka"?
Ja nie jestem przeciwko poszukiwaniu przez autora wlasnej drogi. Natomiast droga wybrana przez rebelke w 3 glowach prof muri mnie nie przekonala i ten komiks uwazam za zwykly niewypal. Inaczej ma sie sprawa z komiksem ww autora w Antologii 44. Nie jest to najlepszy komiks w calej antologii, ale die schoenheit jest wsrod bardzo jasnych punktow tej pozycji.
Moim zdaniem Authority nie jest kaszana robiona dla kasy. Pozycja ta jest naprawde dobrym mainstreamem i dostarcza mi rozrywki. Chyba o to chodzi, zeby oprocz dziel "artystycznych" istnialy rowniez i takie, ktore dostarczaja czytelnikowi sporej dawki porzadnej rozrywki i relaksu.Idac Twoim tokiem myslenia nalezaloby wyeliminowac kabarety, wszelkie filmy ktore nie aspiruja do bycia ponadczasowymi dzielami.Powinna istniec wylacznie muzyka klasyczna, jazz itp. A jesli chodzi o ksiazki to ludzie powinni czytac wylacznie takich autorow jak steinbeck, Marquez, Lowry, Cortazar, Reymont, Milosz, Mann, Hemingway itp.
Troszku bez sensu jest ten Twoj tok myslenia, nie uwazasz?
No coz kompletnie nie slyszalem o oficynie wydawniczej Fremok. Wszedlem na ich strone i uczciwie powiem, ze sposrod wielu autorow, ktorzy publikuja w tym wydawnictwie kojarze tylko Bena Katchora. Reszta tworcow jest dla mnie zupelnie nieznana. Czesc prac jest ciekawa, ale faktycznie te komiksy nie wzbudzily u mnie jakiegos szalonego entuzjazmu.
Eeee to w jakim ja mam trybie pisac Turucorpie (przypuszczajacym? rozkazujacym?).
Hehehe wiedzialem, ze troche Cie ubodlo moje stwierdzenie, ze powinienes wrocic do szkoly(o przedszkolu nic nie wspominalem, Ty sam chciales tam wrocic  :p  ;) ). Ale powiedzialem to w ferworze dyskusji, aby troche Ci dopiec.
pozdro and peace Turucorp :lol:  :p
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline avatar1313

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 29, 2007, 10:53:28 pm »
Na brytyjskim amazon, Depository stoi po 14,5 funta... za wysyłke zapłacisz z 5, więc z tą lokata kapitału to bym nie przesadzał... Choć przebitka jest widoczna, ale moje zainteresowanie nie miało charakteru spekulacyjnego...
Pozdrawiam  :)
i vis pacem para bellum

 

anything