Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 300690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #390 dnia: Maj 08, 2016, 01:46:48 pm »
wiecie może po ile realnie można nabyć na aukcjach Życie w codziennej Polsce Sasnala ? poniżej tysiączka ?

Offline Spoiler Included

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwiec 18, 2016, 11:01:25 am »
Polskich komiksów jest raczej niewiele. Wideorecenzji takich dzieł można w ogóle ze świecą szukać. Z ogromną przyjemnością mogę więc zakomunikować, że skleiłem taką właśnie recenzję Robaczków Dominika Szczęśniaka. A do spółki, w tym samym filmie, opowiadam o Zrozumieć komiks Scott McClouda.
Jeśli odpowiada Wam taka forma, zachęcam do sprawdzenia :)


[/size]https://www.youtube.com/watch?v=JU32YKERK0M

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwiec 24, 2016, 09:29:55 am »
czy ktoś z Was może czy w najbliższej przyszłości można się spodziewać nowego komiksu Sieńczyka ? czy oprócz Hydrioli, Wrzątkuna i Przygód wydane zostały jakieś inne jego dzieła ?

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwiec 24, 2016, 03:18:10 pm »
czy ktoś z Was może czy w najbliższej przyszłości można się spodziewać nowego komiksu Sieńczyka ? czy oprócz Hydrioli, Wrzątkuna i Przygód wydane zostały jakieś inne jego dzieła ?
Smodzielne nie, ale zrealizołwał min. projekty z Duninem-Wasowiczem "Fantastyczny Atlas Polski" i "Filtry" z Adamem Wiedemannem

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwiec 25, 2016, 02:06:13 pm »
turucorp - dzięki za info. szkoda, że nie ma żadnych zapowiedzi kolejnych jego zbiorków.

Offline chch

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwiec 26, 2016, 08:22:00 pm »
Jest sprawa. Wszyscy wiedzą, że Kajko i Kokosz i Kajtek i Koko, Tytus z bandą, kleks i komiksy Baranowskiego to klasyka komiksu dla dzieci (nie tylko, ale o nie tu chodzi). Moje pytanie - co z komiksami nowszymi - czy polski komiks wypracował już sonie nowszą klasykę dla dzieci? Przy komiksach dla dorosłych pewnie przeczytałbym, że należy sięgnąć po osiedle swoboda czy innego wilqa. A ja to jest z komiksami dla dzieci, tak żeby śmieszyły i dorosłych, żeby zaszczepić w dziecku bakcyla komiksowego (na tyle, żeby potem sięgnęło po dojrzalsze pozycje i nabyło szacunku dla tego medium). Może macie też jakieś własne doświadczenia z edukacją dzieci? Jakie komiksy dawaliście kilkulatkom, co podsuwaliście nastolatkom, co czytają Wasze dorosłe dzieci?  :)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #396 dnia: Czerwiec 26, 2016, 08:56:34 pm »
Jest sprawa. Wszyscy wiedzą, że Kajko i Kokosz i Kajtek i Koko, Tytus z bandą, kleks i komiksy Baranowskiego to klasyka komiksu dla dzieci (nie tylko, ale o nie tu chodzi). Moje pytanie - co z komiksami nowszymi - czy polski komiks wypracował już sonie nowszą klasykę dla dzieci?

doświadczenia dużego w tej niszy nie mam, ale wiem że pozycje samojlika doceniają nie tylko najmłodsi, ale także dorośli.

Offline Kokosz

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #397 dnia: Czerwiec 26, 2016, 11:07:29 pm »
czy polski komiks wypracował już sonie nowszą klasykę dla dzieci?

Kilka haseł do wyszukania:
- profil FB "Są komiksy dla dzieci"
- seria "Detektyw Miś Zbyś" Nowackiego
- komiksy Samojlika
- konkurs na komiks dla dzieci wydawnictwa Egmont

na początek tyle, drążąc temat znajdziesz więcej.

Offline kuzma

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #398 dnia: Lipiec 07, 2016, 07:23:05 pm »
Witam jestem tu nowy na tym forum zarejestrowałem się bo wpadły mi w ręce stare polskie komiksy z 70lat opowiadania Wróblewskiego


-Kapitan Kirb
-James hart
-skarb tarzana
-człowiek z rewolwerem


i kilkanaście innych .


Są one wycinane z gazet , nie mogę poszukać żadnej informacji na ten temat .


pozdrawiam


Piotr .......

Offline chch

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #399 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:47:07 pm »
Dziękuję za odpowiedzi. Miś Zbyś tom 2 zamówiony. Kolejne pytanie - są jakieś poważne komiksy polskie w stylu eisnera, mausa, persepolis?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline keram

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #400 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:55:13 pm »
Kuzma - wpisz w google " Z archiwum Jerzego Wróblewskiego", to wydawany aktualnie cykl prezentujący stare komiksy gazetowe tego autora. Wyszły już m.in. "James Hart" i "Tarzan".

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #401 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:17:02 pm »
Dziękuję za odpowiedzi. Miś Zbyś tom 2 zamówiony. Kolejne pytanie - są jakieś poważne komiksy polskie w stylu eisnera, mausa, persepolis?

Nie wiem jak ci odpowiedziec :(
Zawsze mi sie wydawalo, ze wielu z nas robi bardzo powazne komiksy, ale niekoniecznie "w stylu" o_O'

Offline kuzma

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #402 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:42:25 pm »
Kuzma - wpisz w google " Z archiwum Jerzego Wróblewskiego", to wydawany aktualnie cykl prezentujący stare komiksy gazetowe tego autora. Wyszły już m.in. "James Hart" i "Tarzan".


ok


a te moje są coś warte ?

Offline chch

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #403 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:52:05 pm »
Nie wiem jak ci odpowiedziec :sad:
Zawsze mi sie wydawalo, ze wielu z nas robi bardzo powazne komiksy, ale niekoniecznie "w stylu" o_O'
Doprecyzuj "wielu", dodaj parę tytułów i odpowiedź gotowa. ;) Pisząc o tamtych komiksach miałem na myśli poziom. Jeśli kogoś uraziłem tym uproszczeniem to przepraszam.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Nawimar

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #404 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:21:15 pm »
Kuzma: "a te moje są coś warte ?"
 
Pewnie dokładnie tyle ile zechce Ci za nie zapłacić jakiś kolekcjoner. Trochę ich się jeszcze ostało więc pewnie warto próbować łapać z nimi kontakt.