trawa

Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 295960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:59:24 pm »
Cytat: "-paul-"
Może lepiej skupić się na czymś ciekawym w jego twórczości, jeśli coś takiego było.  8)

Okres "francuski" może... ;)
Najlepiej jednak o szczegóły uderzyć do samego mistrza.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline orcher

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 07, 2007, 08:48:26 am »
Cytuj
Okres "francuski" może...  
Najlepiej jednak o szczegóły uderzyć do samego mistrza.


uff.. jedna osoba, ktora nie odradza:-), nie mam niestety czasu by zmieniac temat.. może i "naplodzić" nie bylo najlepszym stwierdzeniem..
rozumiem, iż nie wiele osób wie coś o wywiadach i artykułach.. poza aqq..
pozdr

Offline ljc

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 07, 2007, 10:29:05 am »
życie i twórczosć to może nie specjalnie odkrywczy temat, ale w przypadku tego wybitnego artysty dobry, bo Baranowski zasługuje na monografię

w Trask Prask, książce Bartosza Kurca jest wywiad z Baranowskim
tamtam!

Offline tranway

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 07, 2007, 11:43:06 am »
Jest już monografia Wróblewskiego, coś mi się o uszy obiło, że i Christa swojej się dorobił (choć pewien nie jestem), jak Orcher "spłodzi" swoją to  już 3 polskich klasyków komiksu byłoby "przyzwoicie opisanych".
A za parę lat, jak dojdzie jeszcze parę monografii, to ktoś z głową na karku powinien zebrać wszystkie te prace i wydać zbiorcze wydanie monografii klasyków polskiego komiksu. Niezła rzecz mogłaby z tego być.

Btw. nie ma co załamywać ludzi, tylko ich wspierać.... jak się zepniesz Orcher to będzie dobrze.
I jeszcze jedno.... nie wierz w ten mit, że magisterka musi mieć określoną liczbę stron. Po pierwsze (i najważniejsze) liczy się jakość. A po drugie zależy też od gustu promotora - mój lubił krótkie, acz treściwe prace, dlatego moja magisterka ze wstępem, bibliografią i dwoma aneksami miała ok. 75 stron.
No i ewentualnie jak będzie Ci "brakowało stron" to walniesz tabelkę z komiksami (1. wyd, wznowienia, etc.) Baranowskiego ;)

W skrócie - powodzenia....

N.N.

  • Gość
Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 07, 2007, 01:04:51 pm »
Cytat: "orcher"
nie mam niestety czasu by zmieniac temat.. może i "naplodzić" nie bylo najlepszym stwierdzeniem..


Myślę, że kierujesz się fałszywymi założeniami, jeśli uważasz, że musisz się obczytać w tym, co o Baranowskim napisano, żeby się do niego odezwać. Jeśli znasz jego twórczość, to wystarczy. On może Ci opowiedzieć o tym, czego o nim nie napisano i czego mu nie opublikowano. Wystarczy zapytać, dlaczego "Orient Men", który był symbolem "Relaxu" miał tylko trzy odcinki i o kłopoty z cenzurą.
Masz pod ręką żywe źródło informacji o tym, jak wyglądało tworzenie i publikowanie komiksów w PRLu, więc nie wahaj się, by z niego skorzystać. Tym bardziej, że dzięki temu będziesz miał (jeśli umiesz pytać) w swojej pracy informacji, ktorych nie ma gdzie indziej.
Pozdrawiam

Offline orcher

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 07, 2007, 10:17:49 pm »
dzieki za wsparcie... dam rade..  i jak widze bez kontaktu osobistego sie nie da :)
pozdro

Offline szalony_brytan

Adler/Piątkowski - Status 7
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 08, 2008, 11:57:15 pm »
witam, pilnie poszukuję... mogę odkupić, pożyczyć, poprosić o skan...

chodzi o "Status 7" duetu A/P. (gsh)

w razie gdyby ktoś mógł mi w jakikolwiek sposób udostępnić ten komiks, proszę o kontakt via mail: she_devil@autograf.pl
nauka chemii)
- metal + niemetal?
- eee... nu-metal? heavy metal?
----


najgłupsza strona jaką w życiu widziałam...

Offline Sianon

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 01, 2008, 11:09:24 pm »
hmm, ja nie wiem czy to odpowiednie miejsce do zadania tego pytania ale... w dzieciństwie miałam taki fajny(tak mi się wtedy wydawało) komiks ale za grosz nie pamiętam tytułu ani autora. wiem tylko,że było o mrówkach i pszczołach walczących ze sobą i był jakiś motyw z połączeniem domów tych to owadów przez co wyszedł mały golem-dzidziuś(wiem, że to kosmicznie brzmi ale tylko to mi się przypomina). ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
może ktoś z was ludzie też go czytał?

N.N.

  • Gość
Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 02, 2008, 12:01:13 am »
Cytat: "Sianon"
hmm, ja nie wiem czy to odpowiednie miejsce do zadania tego pytania ale... w dzieciństwie miałam taki fajny(tak mi się wtedy wydawało) komiks ale za grosz nie pamiętam tytułu ani autora. wiem tylko,że było o mrówkach i pszczołach walczących ze sobą i był jakiś motyw z połączeniem domów tych to owadów przez co wyszedł mały golem-dzidziuś(wiem, że to kosmicznie brzmi ale tylko to mi się przypomina). ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
może ktoś z was ludzie też go czytał?


Komiks ze scenariuszem Stecewicza i rysunkami Sławomira Jezierskiego, tytułu nie pamietam (a szukać komiksu teraz nie będę - głęboko go schowałem), ale było to z cyklu o wyspie Umpli-Tumpli.


A jednak sprawdziłem: Olbrzymy na wyspie
tu masz opis: http://urologia.relaz.pl/ksiazka,komiks,retro,olbrzymy-na-wyspie,64

Offline Sianon

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 02, 2008, 05:41:57 pm »
dzięki, właśnie o to mi chodziło :) pozdrowienia

Offline Julek_

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 03, 2008, 03:35:06 pm »
Czy mogę dzieś dostać, kupić <Wbrew nadziei>?
Na Gildii, Komikslandii i w Imago nie ma.

Offline Julek_

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 01, 2008, 10:40:22 pm »
Dzięki za odpowiedz  :roll:

Offline bąbielek

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 02, 2008, 12:27:07 pm »
Nie ma za co.
http://ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=229&id=6209&search=20

Na dole masz gdzie kupic, tam uderz.

A jak nie to odezwij sie do faceta ktory mial tę aukcję:
http://allegro.pl/show_item.php?item=342199748

Nie sprzedał więc być może jeszcze ten komiks ma.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2008, 12:31:54 pm wysłana przez bąbielek »

Klick me up, klick me down.

Offline Julek_

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 02, 2008, 03:52:21 pm »
Dzięki  :D
(na stronie IPNu sprawdzałem)

Offline tomeek

SZUKAM INFORMACJI
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 03, 2008, 02:01:34 pm »
Witam wszystkich.

Poszukuję informacji o rysownikach, scenarzystach, którzy w swoich komiksach pokazywali w sposób humorystyczny, zabawny świat zwierząt. Jeżeli komuś jakieś nazwiska przyjdą do głowy to proszę o informacje.
 Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
 

 

anything