trawa

Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 303331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Poszukiwany autor komiksu do "Replikados"
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 08, 2010, 07:00:56 am »
red5 moje
podesłałem im info kto i z kim

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 07, 2011, 08:45:05 am »
Wie ktos gdzie mozna nabyc ostatnie dzielo Ojca Rene?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline arbre

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 27, 2011, 08:18:09 pm »
poszukuje tytułu starego komiksu, pamietam niestety tylko tyle ze byl dla dzieci, z jakims naukowcem, i czesciowo toczyl sie w trojkacie bermudzkim i chyba morzu sargassowym... bede ogromnie wdzieczna jesli ktos podpowie co to bylo

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline thrawn79

Szukam tytulu
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 31, 2012, 02:43:20 am »
Kiedys czytalem takie komiks Polski (dwa zeszyty) akcja byla na planecie podzielonej na dwie czesci w rowniku gdzie byly wyladowania magnetyczne. Rozbitkowie jednej czesci populacji rozwineli cywilizacje oparta biologie a drudzy o nauke glownie elektrycznosc sloneczna.

czy ktos zna tytul?

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam tytulu
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 31, 2012, 05:59:33 am »

Offline thrawn79

Odp: Szukam tytulu
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:54:48 am »
wielkie dzieki fragsel :smile:

Offline Adziol

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 11, 2012, 12:06:08 pm »
Poszukuję komiksu, który czytałem dosyć dawno temu. Pamiętam, że autorem był pan z Olsztyna. Komiks opowiadał o bodajże czwórce dzieci, które stały się superbohaterami. Dodam jeszcze, że autor nie rysował nosów :P Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 11, 2012, 01:09:34 pm »
Poszukuję komiksu, który czytałem dosyć dawno temu. Pamiętam, że autorem był pan z Olsztyna. Komiks opowiadał o bodajże czwórce dzieci, które stały się superbohaterami. Dodam jeszcze, że autor nie rysował nosów :P Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże.

Liga Obrońców Planety Ziemia ? Ale tam są nosy.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Adziol

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 11, 2012, 01:30:54 pm »
Liga Obrońców Planety Ziemia ? Ale tam są nosy.
Tak, to to. Coś mi się pomyliło z tymi nosami, ale dawno to było. :roll: Dzięki wielkie!

Offline Hoolai Doosha

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 21, 2012, 03:47:59 pm »
Poszukuję tytułu komiksu z lat 90-tych. Komiks był zbiorem opowiadań kilku autorów. Tematyką zbioru była w dużej mierze erotyka i kontakty damsko-męskie, przepełniona dużą dawką sprośnego humoru w przypadku niektórych i artyzmem/uduchowieniem w innych. Pamiętam, że jedno z opowiadań (bez dialogów) przedstawiało historię kobiety odmłodzonej przez pszczoły. Inne dotyczyło rycerza, który wojując ze smokiem używał rewolweru, księżniczka którą uratował stała się potworem, który uwięził swego oswobodziciela aby w epilogu czarodziejka zamieniła go w samiczkę dziwnego ptaszka.. Może ktoś jest w stanie mi podać ten tytuł?


fragsel

  • Gość
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 21, 2012, 07:10:36 pm »
Poszukuję tytułu komiksu z lat 90-tych. Komiks był zbiorem opowiadań kilku autorów. Tematyką zbioru była w dużej mierze erotyka i kontakty damsko-męskie, przepełniona dużą dawką sprośnego humoru w przypadku niektórych i artyzmem/uduchowieniem w innych. Pamiętam, że jedno z opowiadań (bez dialogów) przedstawiało historię kobiety odmłodzonej przez pszczoły. Inne dotyczyło rycerza, który wojując ze smokiem używał rewolweru, księżniczka którą uratował stała się potworem, który uwięził swego oswobodziciela aby w epilogu czarodziejka zamieniła go w samiczkę dziwnego ptaszka.. Może ktoś jest w stanie mi podać ten tytuł?



Komiks Fantastyka 1-2/10-11'90 niektórzy nazywają go "Komiks Publicystyczny" niektórzy "Raczej dla Dorosłych"

Nie ma go na gildii więc daję linka do starego WAK
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=op_komiks_fantastyka_10-11&kat=op

Offline xtrmntr

Pomoc w identyfikacji komiksu
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:05:33 pm »
Próbuje odszukać w pamieci tytuł komiksu, który w ręku dobre miałem 20 lat temu, opowiadał on o grupie dzieci podróżującej po krainie potworów, możliwe iż całość miała zacięcie futurystyczne - nie kojarzy ktoś co to mogło być?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Pomoc w identyfikacji komiksu
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 10, 2012, 02:42:10 pm »
Wydaje mi się, że to może być jedna z części z bohaterami z wyspy Umpli Tumpli do scen. Mirosława Stecewicza (Funio, Ziózio, Oliwia, Mała Ala, Straszydło Dydłoń, Myszka Pigli)

Tu jest kilka tytułów, ale nie ma wszystkich okładek.



EDIT:/ z resztą tak naprawde do opisu pasuje kilka serii:
-Kryształowa Szpada (bohaterowie wyglądają jak dzieci walczą z potworami),
-Pelisa (większość bohaterów wygląda jak dzieci (dojrzałe) walczą z potworami),
-Hugo (bohaterowie wyglądają jak dzieci walczą z różnymi stworami).

Podrzuć proszę kilka szczegółów więcej. jakąś akcje która się w komiksie działa. Może format komiksu etc etc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 02:59:59 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline xtrmntr

Odp: Pomoc w identyfikacji komiksu
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 10, 2012, 05:09:22 pm »
Dzięki za tytuły zaraz sprawdzę jeśli gdzieś będą fragmenty. Jeżeli chodzi o dalsze podpowiedzi to pamiętam że była w fabule mowa o "niebieskich pączkach", w każdym razie przynajmniej raz padał tekst na ten temat.