Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 301747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 04, 2013, 07:56:37 pm »
Czy ktoś dysponuje pierwszym wydaniem pilota śmiglowca nr.2 Egzamin?

A i owszem. Why ?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

mxztplx

  • Gość

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:01:17 am »
Tu kilka słów http://ziniol.blogspot.com/2013/04/oczy-dla-kruka-swiecki.html

Dzięki bardzo.

Do mnie ten komiks nie przemówił zbytnio. Chyba nie do końca go zrozumiałem. Nie łączy się dla mnie w spójną całość.

Odsapnę od niego jakiś czas i będę musiał powrócić, podejść do niego po raz drugi, ze swieżą głową.

Zgodze się z jednym, okładka jest naprawdę wyśmienita.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

mxztplx

  • Gość
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:09:37 am »
Ja rozumiem i wszystko mi się łączy, ale wyjaśniając moje wnioski musiałbym ci spoilerować ( w sensie - pozbawiać własnych wniosków narzucając swoje).

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:16:13 am »
A ogólnie to polecacie serię ,,Przebudzone legendy"? Bo przyznam się, że tematyka wydaje się nader ciekawa. Lubię takie opowieści z nutą grozy, odwołujące się do pradawnych wierzeń.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:35:02 am »
Ja rozumiem i wszystko mi się łączy, ale wyjaśniając moje wnioski musiałbym ci spoilerować ( w sensie - pozbawiać własnych wniosków narzucając swoje).

Hmm... zasiąde w takim razie jeszcze raz do tego zeszytu i jak nie ogarnę to się do Ciebie odezwę :)

@maximumcarnage - Oczy dla kruka, były moim pierwszym zetknięciem z tą serią, dlatego czy polecam...sam wyciągniesz wnioski po moim wpisie :)
Zobaczymy jak będzie po dwukrotnej lekturze.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 18, 2013, 12:26:54 pm »
Czytaliście Bitwę pod Warką Owczarczyka i Wyrzykowskiego? Jak wyglądają plansze? Wyrzykowski zarządził, jak w komiksach z IPNu, czy na odpieprz jak w Olimpijczykach?  :smile:

Offline graves

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 19, 2013, 07:22:49 pm »
Czytaliście Bitwę pod Warką Owczarczyka i Wyrzykowskiego? Jak wyglądają plansze? Wyrzykowski zarządził, jak w komiksach z IPNu, czy na odpieprz jak w Olimpijczykach?  :smile:
Kupiłem wczoraj. Jeszcze nei czytałem. Rysunki dobre jak w IPN-owych.
Ja akurat bardzo lubię jego rysunki.


Edit. Przejrzałem teraz bardzo dokładnie ten komiks i... widać jednak dużą różnice w porównaniu z dzisiejszymi komiksami Krzysztofa. Komiks ten powstał w 2006 roku i widać, że przez ten czas ten rysownik znacznie poprawił swój warsztat. W tych rysunkach widać potencjał, ale nie jest tak szczegółowy jak dzisiejsze.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2013, 07:32:36 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 19, 2013, 10:24:26 pm »
Ja akurat bardzo lubię jego rysunki.

Ja też. Mógłbym nawet napisać, że uwielbiam. :)

Offline Qwant

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 11, 2013, 11:19:42 am »
Czy antologie referatów z sympozjum komiksologicznego w Łodzi nadal się ukazują? Nie udało mi się nigdzie znaleźć antologii o numerach większych niż 10, a powinna już być 11 i może nawet 12?
Ponadto może są także gdzieś on-line starsze części (pierwsze numery są już niedostępne w wersji papierowej)?
Oczywiście zawsze mogę napisać do organizatorów sympozjum, ale może tutaj też ktoś coś wie.

Czytam sobie "Komiks w szponach miernoty" i czasami chętnie zajrzałoby się do źródła.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 11, 2013, 11:40:59 am »
Czy antologie referatów z sympozjum komiksologicznego w Łodzi nadal się ukazują? Nie udało mi się nigdzie znaleźć antologii o numerach większych niż 10, a powinna już być 11 i może nawet 12?
Ponadto może są także gdzieś on-line starsze części (pierwsze numery są już niedostępne w wersji papierowej)?
Oczywiście zawsze mogę napisać do organizatorów sympozjum, ale może tutaj też ktoś coś wie.

Czytam sobie "Komiks w szponach miernoty" i czasami chętnie zajrzałoby się do źródła.


chyba był rok przerwy. w bazie Alei jest 11 wydany w 2012 roku. http://www.alejakomiksu.com/okladki/1819/Sympozjum-Komiksologiczne/

o wersjach online nic nie słyszałem.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Qwant

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 11, 2013, 02:23:35 pm »
Dzięki.
Przeglądałem kilka sklepów internetowych, bazę gildii i stronę samego sympozjum, i nie udało mi się znaleźć. Może w Centrum Komiksu w Warszawie będą mieli (lub mogli ściągnąć).

Gilbaert

  • Gość
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 11, 2013, 07:36:11 pm »
http://motywdrogi.pl/2009/05/23/obrazki-kontekst-narracja/ tu masz mój tekst o definicji komiksu, przywoływany w rozdziale o Woynarowskim

Offline Death

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:51:18 pm »
Przejrzałem teraz bardzo dokładnie ten komiks i... widać jednak dużą różnice w porównaniu z dzisiejszymi komiksami Krzysztofa. Komiks ten powstał w 2006 roku i widać, że przez ten czas ten rysownik znacznie poprawił swój warsztat. W tych rysunkach widać potencjał, ale nie jest tak szczegółowy jak dzisiejsze.

Tu jest kilka plansz. Ładne. Kupuję. :smile:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 30, 2013, 12:39:45 pm »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2013/07/piec-komiksow-wroblewskiego-tylko-na-mfkig-2013

I to jest świetna informacja. Już nie mogę doczekać się festiwalu.

Wiadomo może już jaka będzie cena?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2013, 06:39:48 pm wysłana przez graves »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything