trawa

Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 295959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 30, 2013, 01:05:12 pm »
Wg sklepu gildii 1 tom Z archiwum Jerzego Wróblewskiego 24,90.

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/224760-z-archiwum-jerzego-wroblewskiego-1-james-hart-nie-z-tej-ziemi

No oby teraz na dobre ruszyło się z wznawianiem komiksów Wróblewskiego. Liczyłem na to już po Binio Bill i Szalony Heronimo.

Offline nexus6

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 31, 2013, 04:29:21 pm »
W opisie pisze, że zrobiono wersje z dymkami - te kadry, które widać wyglądają na ciasno skomponowane, jakoś nie wyobrażam sobie dodanych tam jeszcze dymków. Ciekawe jak to zrobią (zrobili). Dla mnie to trochę profanacja, tym bardziej, że bez zgody autor rysunków.

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 31, 2013, 05:16:16 pm »
Ciekawe jak to zrobią (zrobili). Dla mnie to trochę profanacja, tym bardziej, że bez zgody autor rysunków.
Po pierwsze: ludzie, którzy nad tym pracowali, znali Wróblewskiego, kiedy żył.
Po drugie: wszystko, co do tej pory zrobili, było nacechowane ogromnym szacunkiem wobec jego tworczości, nie sądzę zatem, żeby teraz dopuścili się bezsensownej profanacji.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 31, 2013, 08:22:11 pm »
Dlaczego chciano przekazać rysowanie Klossa Jerzemu Wroblewskiemu? I czy miało do tego dojść tuż po zakończeniu konkursu wygranego przez Wiśniewskiego czy już po stworzeniu przez niego jakiegoś komiksu?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Manis

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 31, 2013, 09:50:16 pm »
W opisie pisze, że zrobiono wersje z dymkami - te kadry, które widać wyglądają na ciasno skomponowane, jakoś nie wyobrażam sobie dodanych tam jeszcze dymków. Ciekawe jak to zrobią (zrobili). Dla mnie to trochę profanacja, tym bardziej, że bez zgody autor rysunków.

W serii "James Hart" część dymków będzie wychodziła nieco poza obszar paska komiksowego. Tego problemu nie będzie w przypadku serii "Nie z tej ziemi", która pierwotnie była zaplanowana przez Jerzego Wróblewskiego jako komiks z dymkami, jednak jak wspominał jeden z redaktorów "Dziennika Wieczornego" po serii "Tom Texas" było wiele negatywnych głosów od czytelników nieprzywykłych do komiksów. Dlatego paski "Nie z tej ziemi" zostały przerobione i przez kolejne ponad 20 lat żadna historia z dymkami na łamach DW się nie ukazała.

Offline Manis

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:03:51 pm »
Dlaczego chciano przekazać rysowanie Klossa Jerzemu Wroblewskiemu? I czy miało do tego dojść tuż po zakończeniu konkursu wygranego przez Wiśniewskiego czy już po stworzeniu przez niego jakiegoś komiksu?

O współpracy Wróblewskiego przy tworzeniu serii Kapitan Kloss pisze Irena Lange z wydawnictwa Sport i Turystyka w liście datowanym na 29 XII 1971 r. Pisze o tym, że seria jest drukowana również na eksport i kontrahenci życzą sobie dużo rysunków. Prawdopodobnie chodziło o to, żeby zachować częstotliwość ukazywania się kolejnych numerów. Dwóch rysowników gwarantowałoby zachowanie terminów dla druku na teren Polski, jak i za granicę.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 26, 2013, 12:46:11 am »
Chciałem zapytać o prace rysownika ukrywającego się pod pseudonimem Ernesto Gonzales http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/ernesto_gonzales

Gdy zobaczyłem kartkę świąteczną od Taurusa, narysowaną przez Niego [url=http://www.komiks.gildia.pl/galeria/kartki/2013-boze-narodzenie-nowy-rok,i13]http://www.komiks.gildia.pl/galeria/kartki/2013-boze-narodzenie-nowy-rok,i13[/url]
to po prostu szczęka mi opadła. Dawno nie widziałem tak zajebistej kreski. W związku z tym chciałem zapytać czy są jakieś komiksy, magazyny itp. gdzie można zobaczyć jego prace? Blog już odwiedziłem, teraz szukam czegoś bardziej namacalnego. Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 04, 2014, 12:12:26 am »
W związku z tym chciałem zapytać czy są jakieś komiksy, magazyny itp. gdzie można zobaczyć jego prace? Blog już odwiedziłem, teraz szukam czegoś bardziej namacalnego. Z góry dzięki za odpowiedź.

Obawiam sie, ze bedziesz mial problem, bo Ernesto rysuje tylko szorciaki do antologii roznego typu. Z tego co ja ogarniam to:
"Komiks kontra Aids", okladka i szorciak pt. "Niewlasciwe drogi"
"44 antologia komiksu", komiks pt. "Śnieg"
"Manga po polsku", komiks "Kontakt z żywnością"
antologia MFK "Komiks 2003", szorciak "Najsłodsza Krew"

Offline Jaszcząb

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:50:40 am »
Na pewno jest jeszcze w antologii "Likwidator Alternative 2" (tej od Timofa) oraz w jednym z Produktów (tam pierwszy raz się zetknąłem z jego twórczością).

Offline vision2001

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 04, 2014, 10:01:53 am »
Chciałem zapytać o prace rysownika ukrywającego się pod pseudonimem Ernesto Gonzales
http://alejakomiksu.com/autor/191/-Ernesto-Gonzales/
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline adro

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 14, 2014, 09:56:53 pm »
Czy ktos wie, kiedy ukaze sie tequila?
cos dlugo to wszystko trwa
pzdr i dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:40:08 am »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szkoda, że taki świetny rysownik nie robi też dłuższych form komiksowych. Chętnie bym zobaczył historie z udziałem postaci z jego bloga.

adro, chyba pod koniec miesiąca http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/229921-tequila-1-wladca-marionetek



Offline kosmoski

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:23:33 am »
adro, chyba pod koniec miesiąca http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/229921-tequila-1-wladca-marionetek

u nich opóźnienia są swoistym standardem, więc zdziwiłbym się jeśli faktycznie będzie dostęne w tym miesiącu...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 16, 2014, 03:37:28 pm »
u nich opóźnienia są swoistym standardem, więc zdziwiłbym się jeśli faktycznie będzie dostęne w tym miesiącu...

To samo jest z nowym "Cosiem", który ma już spore opóźnienie. Tam jest to kwestia drukarni, a czy w wypadku Tequili jest tak samo?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 25, 2014, 10:14:57 pm »
Mam pytanie. Czy prawdą jest, że w albumie "Antologia memoria Janusza Christy" jest w środku dwustronicowy plakat z taką samą grafiką jaka widnieje na okładce?

 

anything