Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 301599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 10, 2015, 10:20:36 pm »
uch, przyznam, ze rzeczywiscie, czytanie takich tekstow, bez znakow interpunkcyjnych, jest na dluzsza mete upierdliwe  :neutral:
To nie jest upierdliwe, to po prostu pokazanie braku szacunku dla innych użytkowników czytających forum.
Takie "manieryzmy" nie świadczą najlepiej o człowieku, który je stosuje.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 10, 2015, 10:49:41 pm »
To nie jest upierdliwe, to po prostu pokazanie braku szacunku dla innych użytkowników czytających forum.
Takie "manieryzmy" nie świadczą najlepiej o człowieku, który je stosuje.


oj tam, taka przestylizowana maniera swiadczy wprawdzie o nadmiernej egzaltacji i nadetym ego, ale zeby zaraz "brak szacunku"?
ja mam wrazenie, ze on nie zdaje sobie po prostu sprawy, czym jest konwersacja na forum, i ze zasady dyskusji wymagaja pewnego kompromisu (szczegolnie w zakresie formy).

Offline Bartek Gawron

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 11, 2015, 12:35:33 am »

jesli moge dorzucic swoje 3 grosze to bardziej przychylam posta turucorpa niz gravesa szczegolnie w odniesieniu do wskazanej nadmiernej egzaltacji i nadetego ego wydaje mi sie juz wobec tak postawionych zarzutow zasluzylem przynajmniej na to aby otrzymac status obserwowanego jesli jednak to nie wystarcza to jestem sklonny przystac na dorzucenie do listy przewin wspomniany brak interpunkcji ktorego bezposrednia oczywista interpretacja jest przeciez pokazywanie braku szacunku nie myslcie o mnie zle bo po prostu taki juz jestem ze nikt mnie nie lubi mimo ze ja lubie prawie wszystkich

[koniec transmisji]
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #363 dnia: Marzec 11, 2015, 01:12:38 am »
mna sie nie przejmuj, ostatnio czytuje Bretona, Desnosa i Tzare ;)

Offline Bartek Gawron

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #364 dnia: Marzec 11, 2015, 01:45:05 am »
jedynie artysta zrozumie artyste #bigsmile&wink

[koniec transmisji]
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline spence

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #365 dnia: Marzec 11, 2015, 02:21:28 am »
mna sie nie przejmuj, ostatnio czytuje Bretona, Desnosa i Tzare :wink:

Bez kitu, wygooglałem DESNOS, a tam Complex Trauma and Disorders of Extreme Stress
(DESNOS) :biggrin:

edit: Bartek jak wyjaśniałeś pasek Pszrena to pisałeś normalnie, potem jeszcze nadążałem przy Preslu początkowych postach, teraz już nie kminię więc zakładam że to jest jakaś dziwna korba aka misja D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Bartek Gawron

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #366 dnia: Marzec 11, 2015, 02:12:05 pm »
to jest dziwna korba stroke misja

pamietajcie ze komiks jako srodek wyrazu w tym wyrazu artystycznego bedzie traktowany tak powaznie jak powazni sa jego odbiorcy niestety elity intelektualne szczegolnie w naszym kraju postrzegaja komiks jako plebejskie zrodlo rozrywki ktorego wrecz nie wypada umieszczac w kontekscie takich przejawów kultury jak literatura film malarstwo i inne dziedziny sztuki

prosze to zmienic

[end transmission & mission]
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #367 dnia: Marzec 11, 2015, 03:04:11 pm »
to jest dziwna korba stroke misja

pamietajcie ze komiks jako srodek wyrazu w tym wyrazu artystycznego bedzie traktowany tak powaznie jak powazni sa jego odbiorcy niestety elity intelektualne szczegolnie w naszym kraju postrzegaja komiks jako plebejskie zrodlo rozrywki ktorego wrecz nie wypada umieszczac w kontekscie takich przejawów kultury jak literatura film malarstwo i inne dziedziny sztuki

prosze to zmienic


Patrzac na to jak przedstawiciele innych "przejawow kultury" przeskakuja nad komiksem, jak najwyzej, zeby sobie nawet palca nie zamoczyc, mozna jedynie sobie strzelic w leb:
http://www.dwutygodnik.com/artykul/5778-inne-medium.html
Obserwowanie tego co, z jednej strony literaci, a z drugiej tworcy "innych form artystycznych" probuja sklecic, a z czym komiks juz dawno sobie poradzil, moze wywolywac ironiczny rechot, ale rownoczesnie bezradnosc. Bo co jeszcze mozna zrobic, zeby percepcja komiksu sie zmienila?


Offline spence

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #368 dnia: Marzec 11, 2015, 03:34:11 pm »

Patrzac na to jak przedstawiciele innych "przejawow kultury" przeskakuja nad komiksem, jak najwyzej, zeby sobie nawet palca nie zamoczyc, mozna jedynie sobie strzelic w leb:
http://www.dwutygodnik.com/artykul/5778-inne-medium.html
Obserwowanie tego co, z jednej strony literaci, a z drugiej tworcy "innych form artystycznych" probuja sklecic, a z czym komiks juz dawno sobie poradzil, moze wywolywac ironiczny rechot, ale rownoczesnie bezradnosc. Bo co jeszcze mozna zrobic, zeby percepcja komiksu sie zmienila?

Nie wiem, ja np bardzo dużo słucham rapu i jestem też zafascynowany streetartem i wydaje mi się że dużo jest  środków wyrazu, które są marginalizowane. Tego się chyba nie da przeskoczyć, i to samo jakoś musi minąć. Chociaż do dzisiaj mnie gdzieś w duchu bawi hasło "powieść graficzna" :D Co zrobisz jak nic nie zrobisz - klasyczne mi się nasuwa. Ja poza mówieniem, że czytam komiksy i lubię, wrzucaniem jakichś tekstów i samym robieniem komiksów to nie widzę za wiele co da się zrobić, to raczej wiatrakowalka wydaje mi się.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 02, 2015, 09:42:35 am »
witajcie,

czy ktoś z Was wie może czy znajdę gdzieś coś taiego jak lista komiksów autorstwa Mateusza Skutnika i Marka Turka publikowanych w magazynach i zinach komiksowych ? będę wdzięczny za pomoc.

Offline keram

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 02, 2015, 12:15:05 pm »
Nie wiem nic o liście, ale Turek swego czasu publikował wiele w magazynie "Krakers".

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 02, 2015, 06:12:40 pm »
hm... no ja tego od dawna nie ogarniam, podejrzewam, ze Mateusz swoich tez nie O_o'

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 02, 2015, 07:01:07 pm »
witajcie,

czy ktoś z Was wie może czy znajdę gdzieś coś taiego jak lista komiksów autorstwa Mateusza Skutnika i Marka Turka publikowanych w magazynach i zinach komiksowych ? będę wdzięczny za pomoc.

najbardziej pełna lista "wystąpień" tych autorów jest na AlejaKomiksu.com . Ale Ty szukasz tytułów szortów etc, a tych tam nie znajdziesz. No i "najbardziej pełna" nie oznacza niestety "całkowicie pełna". W przypadku Mateusza Skutnika nie ma tam prawie w ogóle Vormkfasy.... (muszę kiedyś przysiąść i uzupełnić)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline turucorp

Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:11:32 pm »
najbardziej pełna lista "wystąpień" tych autorów jest na AlejaKomiksu.com . Ale Ty szukasz tytułów szortów etc, a tych tam nie znajdziesz. No i "najbardziej pełna" nie oznacza niestety "całkowicie pełna". W przypadku Mateusza Skutnika nie ma tam prawie w ogóle Vormkfasy.... (muszę kiedyś przysiąść i uzupełnić)

i jeszcze "Zinia" nie ma, i "Katastrofy" i "KGB", "Krakersy" tez ogarniete dopiero od 1998 roku, oj Jacku, wiele zimowych nocy na wklepywanie danych przed Toba ; p

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:18:52 pm »
i jeszcze "Zinia" nie ma, i "Katastrofy" i "KGB", "Krakersy" tez ogarniete dopiero od 1998 roku, oj Jacku, wiele zimowych nocy na wklepywanie danych przed Toba ; p
problem w tym, że jakieś 90% swojej kolekcji zostało u rodziców, więc nie mam jak tego przepisać ;) plus zaczynam być w tym wieku, że już nie za bardzo znajduje na takie aktywności wystarczającą ilość czasu. A i na stówę nie mam też wszystkich numerów magazynów o których mówimy (i możemy mówić)....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

 

anything