Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 295971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Re: Thorgal [27] "Barbarzyńca" - potrzebna okładka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2007, 02:01:32 pm »
Cytat: "anugal"
Potrzebuje okładki do 27 czesci Thorgala pt. Barbarzynca. W sieci mozna znalezc tego troche, ale wszystkie w malych rozmiarach i rozdzielczosciach.


http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/thorgal/27/okladka/*sen/

A jeżeli ta zamała to po co ci większa?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

N.N.

  • Gość
Re: Thorgal [27] "Barbarzyńca" - potrzebna okładka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2007, 07:03:57 pm »
Cytat: "CD Jack"
Cytat: "anugal"
Potrzebuje okładki do 27 czesci Thorgala pt. Barbarzynca. W sieci mozna znalezc tego troche, ale wszystkie w malych rozmiarach i rozdzielczosciach.


http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/thorgal/27/okladka/*sen/

A jeżeli ta zamała to po co ci większa?


Pewnie do prezentacji maturalnej

Offline Gawron

Historie niedopowiedziane.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2007, 07:45:59 pm »
Co myślicie o tym komiksie, i czy warto go kupić ?? :roll:

Offline Maciej

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2007, 07:58:19 pm »
To zależy.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Gawron

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2007, 08:00:10 pm »
a od czego Macieju??

Offline Maciej

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2007, 08:01:16 pm »
Od tego czego oczekujesz.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Gawron

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2007, 08:41:25 pm »
ciekawego scenariusza, kreski dość realistycznie wyglądającej taką jak ma p.J Gach mi jak najbardziej odpowiada tudzież taka jak śledziowa. . . troszkę humoru nie zaszkodzi ale jak go nie ma i komiks ma swój poważny klimat to też jak najbrdziej pasuje.

Offline BloodyEnd

Pytanie o komiksopisarza.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2007, 01:31:42 pm »
Witam, piszę, ponieważ chciałabym się dowiedzieć conieco o polskim komiksopisarzu Waldemarze Miaśkiewiczu. Znacie go? Napisał m.in. komiksy „Moda na wampiry”, "Kot tkwi w szczegółach", "Inna bajka" czy ostatnio "Annaa: Sen?". Wiecie może gdzie mogę kupić/zamówić te komiksy? I gdzie mogę dowiedzieć się czegokolwiek o ich autorze? Jakieś artykuły, zdjęcia itd. Będę wdzięczna za odpowiedź :) pozdrawiam

Offline Ziemniakento

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2007, 04:41:26 pm »
Odpowiedź : gugle!

Offline Gashu

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2007, 05:17:01 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
Odpowiedź : gugle!


Nie cwaniakuj tak, w przypadku ww. autora ciężko jest ze znalezieniem w sieci jakichś szerszych informacji, opracowań, recenzji itp.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Gawron

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2007, 05:57:37 pm »
prosze mi powiedzieć jeśli ktoś wie czy te "Historie Niedopowiedziane" jak i "Asterix i przyjaciele" to są pojedyncze albumy ??

Offline optio

Re: Pytanie o komiksopisarza.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2007, 06:41:43 pm »
Cytat: "BloodyEnd"
Witam, piszę, ponieważ chciałabym się dowiedzieć conieco o polskim komiksopisarzu Waldemarze Miaśkiewiczu.


Witaj  :D

Masz 3 możliwości.

1/  niedzielna giełda książkowa we Wrocławiu - chyba jakas tam istnieje? Szukaj "Nowa Fantastyka"  nr 8 rocznik 2003. Tam jest o komiksie 'Moda na wampiry'. Ewentualnie rozglądaj się jeszcze za "Nowa Fantastyka" majowy numer 2005 r.  Do tego numeru zostala dołaczona płytka CD zawierająca   archiwalne numery  NF.  Jednak ta płytka nie we wszystkich komputerach pracuje dobrze.To moze raczej ten majowy numer 2005 r.   z plytką szukac wsrod znajomych.  
2/ Te same poszukiwania tych numerów "Nowej Fantastyki" powtórzyc wsród swoich znajomych.
3/ Ktos z użytkowników  na tym forum  dysponuje  tymi  numerami NF i wspomoże Ciebie. Najpierw NF 8/2003, a jak nie to  majowe wydanie 2005  - CD archiwum.
Powodzenia.

Mam nadzieje, ze znalazłas 8 plansz  komiksu "Annaa-sen" na tej Gildzie?
http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/waldemar_miaskiewicz/annaa-sen

Offline DaryW

Tytus, reedycje Egmontu
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:56:34 am »
Panowie, mam pytanie -
czy w obecnie wznowionych Tytusach z Kolekcji Klasyki Komiksu Polskiego  są jakieś - choćby minimalne - zmniany w stosunku do wydań z przed kilku lat?

Offline avatar1313

Klimowski - Magazyn Snów
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 25, 2007, 12:09:54 pm »
Witam.
Nie wiem czy to jest dobre miejsce na zadawanie takich pytań, ponieważ chodzi mi o twórczość Andrzeja Klimowskiego, a dokładnie o "Magazyn Snów", a publikacja ta najpierw ukazała się na zachodzie, a dopiero potem u nas... Może jednak, ktoś z Was czytał lub ma ten tomik w swoich zbiorach i jest w stanie powiedzieć coś więcej na jego temat, niż powtarzana w serwisach księgarskich mantra... Nie znalazłem na necie żadnego zdjęcia tej książki, a jestem zainteresowany jej kupnem (oczywiście w wersji angielskiej, bo polska jest 3 razy droższa - zapewne z uwagi na twardą okładkę) i nie wiem czy warto. Podobno autor nie użył w tym dziełku ani jednego słowa... Chciałbym też dowiedzieć się w jakim stopniu można zaliczyć rzeczoną publikację do medium komiksu, bo zdania są podzielone...
i vis pacem para bellum

Offline turucorp

Re: Klimowski - Magazyn Snów
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 25, 2007, 01:09:10 pm »
Cytat: "avatar1313"
Chciałbym też dowiedzieć się w jakim stopniu można zaliczyć rzeczoną publikację do medium komiksu, bo zdania są podzielone...


Zdania to sa podzielone chyba tylko w Polsce, bo madrale nie wiedza jak sobie poradzic z czyms co jest komiksem a jednoczesnie ma byc sprzedawane jako "sztuka wysoka".
To "normalny" komiks, z podzialem na sekwencje i  na kadry na planszy.
TU masz stronke z przykladowymi planszami (trzeba kliknac w dowolny z pierwszych "krzaczkow" na dole opisu), oprocz "The Depository: A Dream Book" jest tam jeszcze drugi z jego komiksow "The Secret".