Autor Wątek: Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...  (Przeczytany 295973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2007, 12:21:26 pm »
No coz sprawa z Klimowskim juz sie wyjasnila. Moje zamowienie zostalo anulowane. Abe mial tylko 2 egzemplarze tej pozycji i zdazyl juz je sprzedac. Moze i dobrze ze tak sie stalo, chyba los zadecydowal ze nie jest to jednak komiks dla mnie  :lol:  :p
A sekretu za 90 zyla nie mam zamiaru brac :p  
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline JAPONfan

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2007, 12:52:56 pm »
Kiedy ci anulowali? bo ja dzis dostalem info ze allpay przelew klepnal i zamowienie sie mieli

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 01, 2007, 12:56:21 pm »
dzisiaj o 10:45, a kiedy zamowiles?  
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline JAPONfan

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2007, 01:21:56 pm »
w piatek, ale poprawka potwerdzenie autoryzacji dostalem w sobote 16:36.  i troche bez sensu bo na stronie abe depository nadal mozna zamowic.

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 01, 2007, 01:31:01 pm »
No faktycznie dziwna sprawa. No ja zamówiłem dopiero w sobote po poludniu, wiec może Tobie sie udalo. Jak nie to pewnie Avatar 1313 i Turucorp lub Corentin dziabneli te 2 egzemplarze. Moim zdaniem powinni od razu powiadomic klienta, ze nie ma co zamawiac danego tytulu, bo juz go po prostu nie ma. Ale mowiac szczerze ja nie mam jakiegos silnego parcia na ten komiks wiec i specjalnie nie plakalem po anulowaniu zamowienia.    
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Raf Fariszta

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 01, 2007, 01:34:11 pm »
Jeden chyba ja upolowałem - też dostałem potwierdzenie z Allpay i nie dostałem maila o anulowaniu z ABE.....
Nocy Matko Dnia

Offline turucorp

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 01, 2007, 01:36:48 pm »
Ja zamawialem przez sklep stacjonarny.
W piatek potwierdzili telefonicznie taka mozliwosc, ale na maila z zamowieniem nie mam na chwile obecna wciaz jeszcze potwierdzenia, wiec mozliwe, ze nic z tego (zawsze mozna jeszcze zamowic przez vivid.pl)

Offline Julius Corentin A.

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 01, 2007, 01:51:04 pm »
mi takze anulowali :|
(zobaczymy teraz co odpisze vivid, ale generalnie to sie wkuxxxlem)

Offline anakin

Re: Tytus, reedycje Egmontu
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 02, 2007, 09:08:30 am »
Cytat: "DaryW"
Panowie, mam pytanie -
czy w obecnie wznowionych Tytusach z Kolekcji Klasyki Komiksu Polskiego  są jakieś - choćby minimalne - zmniany w stosunku do wydań z przed kilku lat?


Przeglądałem ostatnio Tytusy ze Świata Młodych, nie porównywałem ich dokładnie z egmontowym wydaniem, no ale pewne rzeczy dało się zauwazyć.

Generalnie Egmont raczej nie zmienia tych komiksów. Ale...

Oba wydania razem prezentują ok. 60% tytusów ze Świata Młodych. Tak więc niektórych brakuje. Dotyczy to głównie całych serii, ale też gdzieniegdzie pojedyńczych odcinków lub fragmentów serii.

Większość odcinków w Świecie Młodych miała regularny format (pionowy, poziomy - nieważne). Niemniej co jakiś czas - zazwyczaj w jakieś święta - komiks wypełniał cała pierwsza stronę - z pominięciem miejsca na logo gazety oraz jakieś zajawki tego, co w środku. Jak się te logo i zajawki wytnie, zostaje plansza o nieregularnym kształcie i takie plansze Egmont ciął na kadry i składał od nowa.

W księdze Zero kadry były dość duże i czytelne. W Księdze 80-lecia postanowili je zmniejszyć, żeby więcej wlazło na jedną kartkę. Spowodowało to, że kilka historyjek jest w całości pocięta na kadry i poskładana od nowa. Efekt niestety nie jest najlepszy - ciężko to przeczytać.

Kolejną kwestią jest kolor. Pierwsze historyjki były czarno-białe, w sporadycznych (również często świątecznych) odcinkach pojawił się kolor i tenże egmont bezlitośnie wycinał (zamalowywał na czarno lub biało). Pamiętajmy, że Papcio ryswał plansze czarno-białe i kolor był tylko dodatkiem, więc ewidentnie jesli się go pozbywa, powinien zostać zamalowany na biało. Historyjki, które były juz z kolorem Egmont w księdze 80-lecia tez dał z kolorem,co bardzo fajnie wygląda. Z jednym wyjątkiem - drugie przygody w kosmosie. Wszystkie kolory zostały zamalowane NA CZARNO!!! Ta seria wygląda koszmarnie - są kadry gdzie w oryginale rozmawiają ze sobną dwa kolorowe stworki, a w Egmoncie widać CALY CZARNY kadr i tylko dymki zawieszone w próżni! Zgroza!

Kolejny szczegół - w niektórych odcinkach pojawiały się dodatki, np. reklama nowej księgo wielkości jednego kadru. W wydaniu Egmontu zostały one wycięte (myśle, że słusznie...)

Natomiast nie zaważyłem ingerencji w kadry, poprawiania, przerysowywania itp. Nawet w pierwszej historyjce gdzie Papcio pomylił się w imionach bohaterów, Egmont przedrukował bez ingerencji, z błędem.

Więcej o Tytusach ze Świata Młodych w najnowszych zeszytach komiksowych. Zapraszam.

Offline JAPONfan

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 02, 2007, 02:39:10 pm »
Ja swoj egzemplarz depository wlasnie odebralem wiec zostal tylko jeden. troche obity wiec w sumie cena 9 zeta nie dziwi. Jesli ktos bedzie mial ochote to wezme na MFK żeby mozna było rzucic okiem.

Offline Julius Corentin A.

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 02, 2007, 11:24:36 pm »
a jeszcze z wieści: vivid pisze, ze nie mają.

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 03, 2007, 12:32:26 pm »
http://ipolska.pasazhandlowy.pl/76824,Ksiazki_design_Depository-Dreem-Book.html
Juliusie sprobuj tutaj, może są jeszcze jakies egzemplarze. Ja odpuszczam sobie depository, tym bardziej że teraz będzie sporo ciekawych premier komiksowych na naszym ryneczku.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaszcząb

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 03, 2007, 01:36:47 pm »
Ja mam pytanie do adro. Czy na naszym ryneczku pojawili się ostatnio może jacyś nowi gracze?

Offline adro

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 03, 2007, 02:03:16 pm »
Jaszczebiu wystarczy dokladniej czytac forum i wszystko stanie sie jasne jak slonce o poranku. Aha podpowiem Ci, ze nazwa jednego z nowych graczy zaczyna sie na literke s. Pewnie niedlugo pojawia sie kolejni nowi gracze, musisz tylko uwaznie obserwowac horyzont naszego drogiego ryneczku.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaszcząb

Pytania o komiksy polskich autorów, cytaty i inne takie...
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 03, 2007, 02:16:53 pm »
Dzięki adro. Wiedziałem, że jeśli chodzi o nowych graczy i nasz ryneczek to mogę na Ciebie liczyć.
Pozdro

 

anything