trawa

Autor Wątek: Ogrzy Charakterzy  (Przeczytany 15865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bigpasiak

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 06, 2006, 08:23:08 am »
Cytat: "Marcin Galoch"
Cytat: "Barbarossa"
Pewnie bedziemy musieli wydać uściślenie w tej sprawie. Moje osobiste zdanie jest takie, że nie ma absolutnie żadnej zasady, która zabraniałaby modelowi w oddziale poruszać się ruchem latającym, podczas, gdy cały regiment porusza się po ziemi. Tak jak mówiłem - równie dobrze mógłbyś twierdzić, że bohater na koniu nie może jeżdzić konno, jak dołączy do oddziału piechoty, albo że lizak biegacz nie może korzystać z magicznego ruchu jak siedzi w skinkach. Nie wiem, co sądzą o tym pozostali sędziowie.

Tylko że oba te przypadki, to jest dalej ruch po ziemi, z inna prędkością, ale jednak. Lot (co mi wielokrotnie udowadniano) wydaje się być czymś innym.
Jakieś 2 strony temu podałem przykład z trollami ilustrujący o co mi chodzi.
Komentarz ?


no to chyba normalne ze pojda do przodu bez marszu o cale 4 cale... jest to najwieksz wartosc ruchu jaka moga  wykonac jesli wrog jest w poblizu... gobas ma 4 MV wiec tyle sie rusza... gdyby mial zdolnosc latania to pojechaliby na 6 cali gdyz tyle moga zrobic calkiem legalnie i bez marszu ktory maja obciety...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Marcin Galoch

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 06, 2006, 08:47:20 am »
Cytat: "Bigpasiak"
no to chyba normalne ze pojda do przodu bez marszu o cale 4 cale... jest to najwieksz wartosc ruchu jaka moga  wykonac jesli wrog jest w poblizu... gobas ma 4 MV wiec tyle sie rusza... gdyby mial zdolnosc latania to pojechaliby na 6 cali gdyz tyle moga zrobic calkiem legalnie i bez marszu ktory maja obciety...

Zauważ, że w przykładzie podkreśliłem, że wróg jest dalej niż 8 cali od goblina. Zakładam, że to uwzględniłeś.
W tej sytuacji, gdyby goblin opuścił oddział, mógłby pójść 8 cali naprzód.
Pozostając w oddziale jednak idzie tylko 4.
Dlaczego nie może wykorzystać możliwości danej mu w zasadach i maszerować w oddziale, który nie maszeruje ?
Czy dlatego że staje się częścią oddziału i porusza się wraz z nim ?
Inne podchwytliwe pytanie.
Wyobraź sobie duży oddział pegazów rozciągnięty w linie, który chce wejść do lasu. Kilka modeli wejdzie do niego na piechotę, ale pozostałe, poruszając się po ziemi nawet nie dojdą do jego skraju. Czy mogą sobie podlecieć do brzegu lasu ? Czy część jednostki może poruszać się ruchem naziemnym, a część latającym ?
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline don wrubello

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 06, 2006, 08:48:20 am »
Cytat: "Barbarossa"
Moje osobiste zdanie jest takie, że nie ma absolutnie żadnej zasady, która zabraniałaby modelowi w oddziale poruszać się ruchem latającym, podczas, gdy cały regiment porusza się po ziemi.


Mam w związku z tym pytanko, sądzę że w temacie.

  8)  ;)  ;)  ;)  ;)
 :arrow:  

 8) strzyga z lataniem,  ;) zombie(dajmy na to) ,  :arrow:  teren nieprzekraczalny.

W takiej sytuacji robiąc wheela przelatuję strzygą nad  :arrow:  ponieważ ten jeden model z oddziału porusza się w inny sposób niż na piechotę, czy akie zagranie jest prawidłowe?

szafa@poznań

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 06, 2006, 03:19:42 pm »
Cytat: "barbarossa"
Kensiorku - ogry mogą wchodzić do regonów, bo jest napisane, że wszystko, co jest ogre-sized, to jeszcze piechota, natomiast bohaterowie "więksi" mają zasady monsterów. I Daemon Prince jest podany jako przykład bohatera "większego". Przykro mi, że GW pisze głupie zasady, ale naprawdę to na nich powinieneś obecnie krzyczeć.


demon jest ogre sized. Zgadzamy si ze wyznacznikiem bycia lub nie bycia danym typem oddziału (piechota/kawaleria/monster) jest podstawka oraz US?

Powiedzialem to juz raz, nadal nie ma odpowiedzi. Czym rozni sie demon od ogra z tego punktu widzenia, poza kretynskim zdaniem z opisu monsterów?

Offline Gogol

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 06, 2006, 03:26:36 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Slann MUSI wejść do oddziału TG. Czy masz gdzieś napisane, że DP może albo musi wejść do jakiegokolwiek oddziału?



Poza tym w booku jest też napisane że może wchodzić do innych oddziałów ... więc slann jest pewnym wyjątkiem imho
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Asassello

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 06, 2006, 04:34:08 pm »
Cytat: "Marcin Galoch"

Zauważ, że w przykładzie podkreśliłem, że wróg jest dalej niż 8 cali od goblina. Zakładam, że to uwzględniłeś.
W tej sytuacji, gdyby goblin opuścił oddział, mógłby pójść 8 cali naprzód.
Pozostając w oddziale jednak idzie tylko 4.
Dlaczego nie może wykorzystać możliwości danej mu w zasadach i maszerować w oddziale, który nie maszeruje ?
Czy dlatego że staje się częścią oddziału i porusza się wraz z nim ?

bohater po wejsciu do oddzialu staje sie jego czescia i wszytsko co oddzialuje na oddzial oddzialuje i na bohatera ( tutaj chodzi mi o obcinanie marszu )

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Barbarossa

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 06, 2006, 05:15:17 pm »
Cytat: "don wrubello"
Cytat: "Barbarossa"
Moje osobiste zdanie jest takie, że nie ma absolutnie żadnej zasady, która zabraniałaby modelowi w oddziale poruszać się ruchem latającym, podczas, gdy cały regiment porusza się po ziemi.


Mam w związku z tym pytanko, sądzę że w temacie.

  8)  ;)  ;)  ;)  ;)
 :arrow:  

 8) strzyga z lataniem,  ;) zombie(dajmy na to) ,  :arrow:  teren nieprzekraczalny.

W takiej sytuacji robiąc wheela przelatuję strzygą nad  :arrow:  ponieważ ten jeden model z oddziału porusza się w inny sposób niż na piechotę, czy akie zagranie jest prawidłowe?


Moim zdaniem strzyga przelatuje. Tak samo jak oddział saurusów, który ma z boku skink szamana i zahacza nim o jakąś wodę, nie traci ruchu, bo szaman jest aquatic. Itp, itd.

Maszerowanie traci cały oddział, jeśli w zasięgu 8" jest jakiś wróg - nawet bohater, który jest częścią tego oddziału i sam jest dalej niż 8" od wroga.

Omówimy kwestię tę na LS. Jeśli chcecie kontynuowac dyskusję o latających bohaterach, to proponuję stworzyć oddzielny temat, bo ten jest poświęcony kwestii "monster czy nie monster".

Barbarossa

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 06, 2006, 05:35:36 pm »
Cytat: "Kensiorek"
bardzo zrecznie ominoles kwestie Doombulla ktory ani w zasadach nie musi .

Nie mam bladego pojęcia, o co Ci chodzi.

Cytuj

DP jest wlasnie ogre-sized taki sam US taka sama podstawka paly mu brak ? .

Jest dużo większy, jeśli uwzględnisz skrzydła. Dużo większy. Ale Cała kwestia rozmiarów i Daemon Prince'a to jakaś bzdura GW i to do nich powinieneś kierować pretensje.

Cytuj

Nikt nie zmusza slana do wystawiania TG zmienia sie edycja zmieniaja sie zasady.

Army book pozwala na wystawianie TG, a obecność TG wymusza umieszczenie w nich Slanna.

Army book pozwala na wykupienie giftów, ale gifty nie wymuszają wstawienia demona do oddziału.

Cytuj

 I czy przypadkiem Doombull nie jest jakos w RB tez wymieniony jako monsterek?

Nie zauważyłem.

Cytuj

No i jestem ciekawy czy bohater pieszy ktory jest w oddziale kawaleri ktory rusza sie powiedzmy 7 cali do przodu moze maszerowac bedac w oddziale ktory nie maszeruje? A jesli tak czy taki oddzial moze strzelac jesli jego czesc maszerowala??


Wczytując się w RB:

Jednostki maszerują moim zdaniem kolektywnie, i decyzja o tym, czy oddział maszeruje, czy nie, dotyczy całego oddziału.

Czy strzyga będąc w regimencie, który maszeruje, również maszeruje? Owszem. Czy jako latacz może maszerować? Owszem, tak jak i szarżować, jest wyraźnie napisane, że latacze nie zyskują po prostu żadnych bonusów do ruchu powietrznego za maszerowanie i szarżowanie. Ale mogą zarówno maszerować, jak i szarżować przy użyciu ruchu powietrznego. A wręcz cały akapit ma sens jedynie wtedy, kiey założymy, że latacz może być częścią oddziału poruszającego się ruchem naziemnym, inaczej napisaliby po prostu, że flyers "can never march" albo coś w tym guście.

Offline Marcin Galoch

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:01:43 pm »
Cytat: "Barbarossa"
inaczej napisaliby po prostu, że flyers "can never march" albo coś w tym guście.

Zauważ, że gdyby chcieli aby Demon Prince był potworem napisali by "is a monster" albo coś w tym guście :)
Napisali na około, ponieważ modele latające mogą poruszać się po ziemi, i wtedy maszerować czy szarżować Mx2. Gdyby był zupełny zakaz to ...
Temat pojawił się tu, bowiem proponowane uściślenie rozróżnia bohaterów latających i nie, w kategorii bycia monsterem lub nie.
Wracając do meritum sprawy, czyli potworów, nie uważasz, że: (podręcznik str 7)
"poruszają się i walczą zwykle pojedynczo ..." z podanymi wyjątkami, że ktoś na nie siada albo je pogania, niejako z definicji wyklucza postacie ?
Bo dołączanie się do oddziałów i związane z tym zasady to podstawowa cecha wszelkiej maści bohaterów. Zbiory ponownie wyglądają na rozłączne ;) a możliwość dołączania się lub nie do regimentów wygląda na podstawową cechę odróżniającą duże postacie od potworów.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:27:03 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Cytat: "Kensiorek"
bardzo zrecznie ominoles kwestie Doombulla ktory ani w zasadach nie musi .

Nie mam bladego pojęcia, o co Ci chodzi.

Cytuj

DP jest wlasnie ogre-sized taki sam US taka sama podstawka paly mu brak ? .

Jest dużo większy, jeśli uwzględnisz skrzydła. Dużo większy. Ale Cała kwestia rozmiarów i Daemon Prince'a to jakaś bzdura GW i to do nich powinieneś kierować pretensje.


Doombull znalazl sie w uscileniach ma takie jak przyklad nie wybroni sie tak jak tyrant ogresized czy jak Slaan . Co do rozmiarow to jego figurka jest wieksza niz DP a i wielkosc figurki jako wyznacznik zasad ktorym podlega supa  :lol:


ps. CO do wielkosci DP oczywiscie sie nie zgadzam jako Wieksze mozna uznac Wieksze demony co ma odzwierciedlenie w ich zasadach a nie w figurkach.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Barbarossa

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:28:28 pm »
Fakt faktem, że maszerując mogą również wykorzystywać ruch powietrzny, po prostu nie zyskują 2x ruchu. Czyli że jeśli są częścią oddziału i oddział wybierze maszerowanie, albo szarże, to latacz może ruszyć się do 20", ale nie więcej, niż ruch oddziału, którego jest częscią.

Nigdzie nie ma też wymogu deklaracji, by oddział jako całość wybierał, czy porusza się ruchem powietrznym, czy naziemnym - wybór dotyczy samych lataczy.

Z przyjemnością usłyszę wypowiedzi innych sędziów w tej sprawie, sam więcej nie będę o tym dyskutował, bo chyba już powiedziałem wszystko, co mogłem przytoczyć.

Co do monsterów: wiemy, że "wyjątkowo duzi i potężni" bohaterowie są jednocześnie monsterami (albo, jeśli ktoś woli - dotyczą ich zasady monsterów, co się sprowadza do jednego). Nie wiemy, jak zdefiniować "wyjątkowo duzi i potężni", jednak inferujemy, że muszą być więksi od ogra. Innego sposobu sprawdzenia niż porównanie samych figurek, ignorując rozmiar podstawek (np. hunter), nie widzę, z tym zastrzeżeniem, że uwzględniamy także skrzydła.  Tyle wynika z RB. Niestety. I też mi się wydaje, że już wszystko w tej kwestii powiedziano.

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:32:28 pm »
Cytat: "Barbarossa"


Co do monsterów: wiemy, że "wyjątkowo duzi i potężni" bohaterowie są jednocześnie monsterami (albo, jeśli ktoś woli - dotyczą ich zasady monsterów, co się sprowadza do jednego). Nie wiemy, jak zdefiniować "wyjątkowo duzi i potężni", jednak inferujemy, że muszą być więksi od ogra. Innego sposobu sprawdzenia niż porównanie samych figurek, ignorując rozmiar podstawek (np. hunter), nie widzę, z tym zastrzeżeniem, że uwzględniamy także skrzydła.  Tyle wynika z RB. Niestety. I też mi się wydaje, że już wszystko w tej kwestii powiedziano.
i maja zasade US>5  DP ani Ex jakos pod to nie podpadaja.

Barb jesli w RB napisza ze HE sa najpotezniejsza armia tez bedziesz chcial to odzwierciedlic w zasadach ?
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Jankiel

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:33:47 pm »
Cytuj
przyjemnością usłyszę wypowiedzi innych sędziów

Ja już swoje powiedziałem dawno temu. Sprawa jest na tyle nie jasna, że nie ma jedynego słusznego rozwiązania. Uścislenie jest i na tym koniec.
W każdym razie stoję za Tobą murem :)

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:37:43 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
przyjemnością usłyszę wypowiedzi innych sędziów

Ja już swoje powiedziałem dawno temu. Sprawa jest na tyle nie jasna, że nie ma jedynego słusznego rozwiązania. Uścislenie jest i na tym koniec.
W każdym razie stoję za Tobą murem :)
Barbowi chyba o latanie w oddziale chodzilo.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline lith

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:38:12 pm »
Uscislenie bardzo mi odpowiada, ale jest po prostu niezgodne z rulebookiem.
US <= 3 lub podstawka <= 4x4 - infantry
US > 3 lub podstawka > 5 - monster
Heros/Lord - Character
i jeszcze kilka typow jednostek.
I teraz cytat za rulebookiem (s.72) "Bohaterowie czy Lordowie reprezentowani sa na polu bitwy przez pojedyncze modele, ktore same w sobie Tworza jednostki. Jednakze, jak sie zaraz okaze, jedna z najbardziej przydatnych zdolnosci Postaci jest mozliwosc przylaczenia sie do jednostki i wsparcia pierwszej linii walki tam gdzie wymaga sytuacja".
Kolejny cytat "Postacie poruszaja sie i walcza na rozne sposoby w zaleznosci od wlasnych rozmiarow (Sily Jednostki)" A pozniej jest napisane jak sie poruszaja postacie majace US1 i US1+.
Opis postaci we wstepie "Moga one walczyc pieszo jak model pieszy, dosiadac wierzchowca jak model kawaleryjski, jechac w rydwanie badz na grzbiecie potwora. Niektore postace, jak potezny Ksiaze Demonow Chaosu, sa tak wielkie i silne, ze podlegaja zasadom dla potworow" Przeciez to jest opis jak oni walcza/poruszaja sie. Kawalerzysci jak kawaleria, mali jak piechota, wieksi jak potwory i tyle.
Ale oczywiscie bardzo odpowiada mi uziemiony slann/demon prince, wiec jak sie nie zmieni to plakal nie bede :D
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

 

anything