Autor Wątek: Ogrzy Charakterzy  (Przeczytany 15479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barbarossa

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:02:50 pm »
Istotnie, Jeśli zamieszczę w gazecie zdjęcie Marcina zmierzającego do sklepu i podpiszę "kryminalista idzie kraść wódkę", to wszyscy to zrozumieją, że chodzi mi o to, że Marcin porusza się w oparciu o te same zasady co kryminalista, a nie, że Marcin jest kryminalistą.

Jest wyraźnie napisane, że Slann to monster. W dziale "monsters" masz obrazek przedstawiający slanna z podpiesem "the monster declares a charge against the archers". Nie ma tam nic napisane o tym, że Slann nie jest monsterem i tylko się rusza jak monster. Jest to ciekawa konstrukcja teoretyczna, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że to jest wciskanie kitu z tym "on tak naprawdę tylko się porusza jak monster".

Przepraszam, że GW wydaje skopsane zasady. Możemy sobie jedynie odpwiedzieć na pytanie, jak je odegniemy:

1) Przyjmujemy kryterium "daemon princa" i inferujemy, że monsterem są single modele na podstawkach 50x50 i większych oraz single modele na podstawkach 40x40mm, które potrafią latać

2) Przyjmujemy kryterium "bohaterowie to nie monstery" (a reszta j.w.) - bardzo wygodne, ale ewidentnie sprzeczne z rulebookiem, gdzie jako przykłady monsterów figurują zarówno daemon prince, jak i slann. Do tego prowadzące do absurdów, takich jak treeman, który jest monsterem,  i treeman ancient, który już nim nie jest, bo przeszedł metamorfozę intelektualną....

3) Przyjmujemy takoż sprzeczne z RB kryterium, że monsterem są wyłacznie single modele/bohaterowie na 50x50 oraz latające single modele, nie licząc bohaterów, na 40x40, które ma tą zaletę, że jest spójniejsze od #2, i tą wadę, że jest wyssane z palca.

4) Tu może być Twoja propozycja

No więc? Wybierajcie, co wam pasuje. Możemy zrobić mini głosowanie.

Offline Bigpasiak

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:12:46 pm »
wiesz kensiorku great eagle tez ma us tylko 3... i co nie jest potworem latajacym?
Marcinie niby wszystko ok ale pamietaj ze ork warboss na piechte to dalej piechota, imperialista na koniu to dalej kawaleria i jakies wielkiej zmiany co do zwyklakow to ja nie widze... pamietaj ze zmiana ilosci woundow czy podniesienie sily czy inych atrybotow nie zwieksza jego US... jedynie normalny upgrade jak kon, dzik, smok czy rydwan takowe zmieniaja... i wtedy stosujemy odpowiednie zasady...
jesli chcecie zeby monstery to byly zwierzeta to... drzewiec nie pasuje  lekko do tego opisu  ;)
nie rozumiem jednej rzeczy... ogrzy tyrant jest dalej ogrem normalnych rozmiarow a takowe sa opisane jako infantry... tak? czy demon zostal opisany gdziekolwiej jakoby mial zasady monstera? jesli tak to nie ma dyskusji i kensiorek jestes skazany na przegrana...
proponowalbym zrewidowac nazwe monster. to wcale nie zwierze jak proponuje Marcin a potwor. a potworami sa inne jesdnostki niz piechota czy kawaleria tudziez latajace unity... potwor to cos nienaturalnego i wiekszego niz reszta, chociaz mozna by twierdzic ze ogry sa potworami jednak maja wyraznie zaznaczone ze to piechota wiec odpada z gory wszystko co jest ogrowe bo np Yethi moim zdaniem to potwory chyba ze maja zaznaczone ze sa piechota w AB do OK...

konczac moj maly wywod smiem twierdzic ze moge porownac DP do nobla na orle, oczywiscie wiadomo ktory jest lepszy... jednak chodzi mi o to dlaczego ten nobl nie moze do unitu sie dolaczyc a DP moze wg kensiorka... bo? dosiada orla a DP ma skrzydelka na plerach?no troche jak dla mnie to za malo...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Saladyn

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:13:32 pm »
Jak dla mnie 3).

Cytuj
Istotnie, Jeśli zamieszczę w gazecie zdjęcie Marcina zmierzającego do sklepu i podpiszę "kryminalista idzie kraść wódkę", to wszyscy to zrozumieją, że chodzi mi o to, że Marcin porusza się w oparciu o te same zasady co kryminalista, a nie, że Marcin jest kryminalistą.

 :lol:  :lol:  :lol:
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Jankiel

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:41:16 pm »
Cytuj
1) Przyjmujemy kryterium "daemon princa" i inferujemy, że monsterem są single modele na podstawkach 50x50 i większych oraz single modele na podstawkach 40x40mm, które potrafią latać

Oraz mounty dla bohaterów (chyba, że jelonki, jednorożce czy konik od Theriona mają 50x50). Ale to jest rozsądne wyjście.

Offline lith

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:11:26 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
1) Przyjmujemy kryterium "daemon princa" i inferujemy, że monsterem są single modele na podstawkach 50x50 i większych oraz single modele na podstawkach 40x40mm, które potrafią latać

Oraz mounty dla bohaterów (chyba, że jelonki, jednorożce czy konik od Theriona mają 50x50). Ale to jest rozsądne wyjście.

IMO nie do konca, co ze slanem? A do tego malo ogolne :) Bohaterowie przejmuja cechy jednostek bazowych, w przypadku gdy ich nie posiadaja, to do ich ruchu stosuje sie zasady bohaterow dosiadajacych potwory. Kto znajdzie do tego oparcie w zasadach? :D Ale chociaz nie znajduje zadnej sprzecznosci :)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Barbarossa

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:41:24 pm »
Wyczerpujące, a slann jest monsterem i my tego nie negujemy. Single model na 50x50 to także Slann.

Offline Asassello

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 04, 2006, 11:39:52 pm »
Cytat: "Barbarossa"


4) Tu może być Twoja propozycja

IMO niegrywalne zasady to zle zasady..
dlatego jestem za wywaleniem z naszej swiadomosci zapiskow co jest potworem a co bohaterem i zdrowo-rozsadkowe utworzenie listy co jest czym (obejmoala by wszystko co moze byc dyskusyjne ..albo poprostu wszystko co ma podstawke 40x40 lub wieksza) - oczywiscie liste by stworzyla LS..a potem po kilku dniach rozmow/dyskusji/klotni z graczami by powstala jakas sensowna wersja

wtedy treeman i treeman ancient trafili by do jednej puli...

oczywiscie bylo by wiele kontrowersji...np dlaczego slan nie jest monsterem a deamon prince juz jest..  kryterium moze byc toakie ze slan jest spokojny i nie lata..a deamon prince to prawdziwy potwor ktorego moja sie nawet jego male demonki..i do tego lata (czyli nie dolacza do oddzialow).. - lub dowoelnie inne, byle jakies sensowne i spojne z resza gry

oczywiscie, zaraz mi ktos napisze ze to wbrew zasada i wyskoczy z odpowiednimi cytatami, uscisleniami, swoimi opiniami.. ale nei zamierzam sie sprzeczac.. Tak, moj pomysl jest sprzeczny z RB, ale tak samo jak te niektore proponowane prze Barbarosse :)

ja podalem swoje kryterium: GRYWALNOSC.. jak GW stowrzylo babola to trzeba GW olac zrobic tak by dalo sie grac jeszcze w ta gre, jest wiele innych zasad ktore kloca sie z tymi potworami/bohaterami.. dlatego wole dostosowac potwory/bohaterow do innych zasad niz potem urzerac sie z innymi zasadmi bo potwory/bohaterzy zostali tak a nie inaczej uscisleni.

to oczywscie wszystko IMO (tak jak chcial Barbarossa w pkt 4) )

pozdrawiam

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 05, 2006, 04:17:53 am »
Cytat: "Bigpasiak"
wiesz kensiorku great eagle tez ma us tylko 3... i co nie jest potworem latajacym?
ale eagle nie jest bohaterem o akurat onich tu rozmawiamy.

i


Cytat: "Barb"
:

Mniej arbitralne byłoby przyjęcie, że COKOLWIEK, co lata, i nie jest latającym unitem, jest latającym monsterem, zgodnie ze s. 68:

"there are two types of flyers: flying monsters and flying units"  


jesli sa tylko dwa rodzaja to czym jest latajaca strzyga albo king z dunes?
Barb twoja strzyga to monster czy caly unit? bo wedlug ciebie innego wyboru nie masz. Moj DP poza oddzialem przezyje ciekawe jak twoj count sobie poradzi.


Potrafiliscie dostrzec debilizm uznania Slaana za monstera ale cos wiece? Klapki na oczy i happy. I uznanie bohaterow latajacych 40/40 za monstery tylko dlatego zeby miec argument ze latajace monstery do oddzialow wchodzic nie moga ..... :roll:





Cytat: "Asassello"
Cytat: "Barbarossa"


4) Tu może być Twoja propozycja

IMO niegrywalne zasady to zle zasady..
dlatego jestem za wywaleniem z naszej swiadomosci zapiskow co jest potworem a co bohaterem i zdrowo-rozsadkowe utworzenie listy co jest czym (obejmoala by wszystko co moze byc dyskusyjne ..albo poprostu wszystko co ma podstawke 40x40 lub wieksza) - oczywiscie liste by stworzyla LS..a potem po kilku dniach rozmow/dyskusji/klotni z graczami by powstala jakas sensowna wersja

wtedy treeman i treeman ancient trafili by do jednej puli...

oczywiscie bylo by wiele kontrowersji...np dlaczego slan nie jest monsterem a deamon prince juz jest..  kryterium moze byc toakie ze slan jest spokojny i nie lata..a deamon prince to prawdziwy potwor ktorego moja sie nawet jeg.............
pomysl imho bezsensu juz te uscisilenia w pewnej czesci sa robione jako widzimisie niektorych czlonkow LS. Ja niemam nic przeciwko jakies spojnej wizji tej gry ale to co teraz sie dzieje czyli przyjecie ze niektore oddzialy moga olewac LS interpretacje RB a niektore juz nie jest chore. Jesli zmienia sie zasady to zmiany te powinny funkcjonowac jako prawo precedensowe i tyczyc sie wszystkich podobnych przypadkow a nie polegac na decyzji czy jest to przegiete czy nie wg. kilku graczy. Bo LS tworza jednak gracze i przy calym szacunku dla nich kto by sie tam nie znalazl nigdy nie bedzie wpelni obiektywny dopuki na turniejach gra. Chcecie przyklad??
Cytat: "Trocki"
Jest to delikatny wał, tak przypuszczam. Raczej nie o to chodziło, by hydra biegała po lesie bez minusów. Jak jej zginą obsługanci, to wtedy nagle zwalnia do 3"? Ja szczerze mówiąc nie narzekam - może sobie wystawię ją raz czy dwa, może bieg przez lasek a później zionięcie do czegoś się przyda.
Kazdy z nas niejasnosci bedzie swiadomi lub mniej interpretowal na korzys wlasnej armi . Chyba ze swoja glupota ta niescislosc bedzie az bila po oczach jak np. luk na BS
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Barbarossa

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 05, 2006, 06:45:45 am »
Kensior, może nie zauważyłeś, ale ja doskonale wiem, z czym wiąże się uznanie lataczy albo za monsters, albo za units i podcvhodzę z dystansem do tego pomysłu. Natomiast przedstawaiam wam RAW, żebyście zobaczyli, jakim kałem jest ta materia.

Zamiast znów nas obrażać - zagłosuj albo zaproponuj coś rozsądnego, bo na razie dobrze wychodzi Ci tylko krytyka....

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 05, 2006, 06:57:13 am »
Cytat: "Barbarossa"
Kensior, może nie zauważyłeś, ale ja doskonale wiem, z czym wiąże się uznanie lataczy albo za monsters, albo za units i podcvhodzę z dystansem do tego pomysłu. Natomiast przedstawaiam wam RAW, żebyście zobaczyli, jakim kałem jest ta materia.

Zamiast znów nas obrażać - zagłosuj albo zaproponuj coś rozsądnego, bo na razie dobrze wychodzi Ci tylko krytyka....
Ja popieram pomysl Marcina Golocha zarowno jesli chodzi i uznawanie lub nie bohaterow za monstery jak i zakaz latania w jednostkach.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Marcin Galoch

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 05, 2006, 07:02:28 am »
Cytat: "Barbarossa"

1) Przyjmujemy kryterium "daemon princa" i inferujemy, że monsterem są single modele na podstawkach 50x50 i większych oraz single modele na podstawkach 40x40mm, które potrafią latać

2) Przyjmujemy kryterium "bohaterowie to nie monstery" (a reszta j.w.) - bardzo wygodne, ale ewidentnie sprzeczne z rulebookiem, gdzie jako przykłady monsterów figurują zarówno daemon prince, jak i slann. Do tego prowadzące do absurdów, takich jak treeman, który jest monsterem,  i treeman ancient, który już nim nie jest, bo przeszedł metamorfozę intelektualną....

3) Przyjmujemy takoż sprzeczne z RB kryterium, że monsterem są wyłacznie single modele/bohaterowie na 50x50 oraz latające single modele, nie licząc bohaterów, na 40x40, które ma tą zaletę, że jest spójniejsze od #2, i tą wadę, że jest wyssane z palca.

4) Tu może być Twoja propozycja

No więc? Wybierajcie, co wam pasuje. Możemy zrobić mini głosowanie.

Trocki narzekał gdzieś, że dużo piszę. Może i tak, ale obaj macie tendencję do pisania o jedno zdanie za dużo.
Jeśli chodzi o propozycję 2, to nie do końca jest tak jak napisałeś.
Demon Prince nie jest potworem, jest wymieniony jako postać do której stosują się zasady potworów, to duża różnica.
(str 7) "niektóre postacie, jak poteżny Książe Demonów ..."
Nigdzie też nie jest napisane w podręczniku, że slann to potwór, slann jedynie ilustruje ruch istoty poruszającej się jak potwór.
Więcej, nigdzie w rozdziale "potwory" nie pada słowo slann.
Napisanie więc że obaj figurują jako przykłady potworów, to spore nadużycie.

Co do treemana i acient treemana - nie rozumiem, gdzie widzisz absurd.
Acient jest bohaterem, zajmuje slot lorda, (może walczyć w pojedynku, czarować, zapewne być generałem także) takie są zasady, pipes of doom na niego nie działa.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Jankiel

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 05, 2006, 07:59:28 am »
Cytuj
Kazdy z nas niejasnosci bedzie swiadomi lub mniej interpretowal na korzys wlasnej armi .

Taaa... W sprawie głupiej hydry jestem przeciwny rulebookowi. Już na PGA byłem zaskoczony, że pytanie o tak śliską kwestię znajduje sie w teście. Za hydrą hasającą po lesie opowiada się szafa (grający DE...) i JJ (ostatnio też tylko i wyłącznie DE...). Proszę mi tu nie imputować stronniczości.
Cytuj
atego jestem za wywaleniem z naszej swiadomosci zapiskow co jest potworem a co bohaterem i zdrowo-rozsadkowe utworzenie listy co jest czym (obejmoala by wszystko co moze byc dyskusyjne ..albo poprostu wszystko co ma podstawke 40x40 lub wieksza)

Punkt pierwszy propozycji barba w praktyce jest czymś takim. Ma tą zaletę, że może współgrać z nowymi kodeksami i oszczędzimy sobie kolejnych kłótni po każdym nowym armybooku.

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 05, 2006, 08:15:31 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Kazdy z nas niejasnosci bedzie swiadomi lub mniej interpretowal na korzys wlasnej armi .

Taaa... W sprawie głupiej hydry jestem przeciwny rulebookowi. Już na PGA byłem zaskoczony, że pytanie o tak śliską kwestię znajduje sie w teście. Za hydrą hasającą po lesie opowiada się szafa (grający DE...) i JJ (ostatnio też tylko i wyłącznie DE...). Proszę mi tu nie imputować stronniczości.


Cytat: "Trocki troche wczesniej"
Jest to delikatny wał, tak przypuszczam. Raczej nie o to chodziło, by hydra biegała po lesie bez minusów. Jak jej zginą obsługanci, to wtedy nagle zwalnia do 3"? Ja szczerze mówiąc nie narzekam - może sobie wystawię ją raz czy dwa, może bieg przez lasek a później zionięcie do czegoś się przyda.
Jestem za a nawet przeciw ?? :lol:  :lol:
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline spot

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 05, 2006, 08:34:19 am »
Nie chciałbym wam psuć dobrego samopoczucia - bo mam wrażenie, że jakiś consensus sie rodzi, ale....

W tej nieszczęsnej armii ogrów, która przysparza wam tyle zmartwinia jest gość zwany Hunterem. No i ma dwa koty przy sobie. Koty sa na podstawkach kawaleryjskich (to zrozumiałe) ale Hunterowi (żeby pasowało) zrobili dobrze w postaci podstawki 50x50....

Offline Bigpasiak

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 05, 2006, 08:45:42 am »
Cytat: "Kensiorek"
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Kazdy z nas niejasnosci bedzie swiadomi lub mniej interpretowal na korzys wlasnej armi .

Taaa... W sprawie głupiej hydry jestem przeciwny rulebookowi. Już na PGA byłem zaskoczony, że pytanie o tak śliską kwestię znajduje sie w teście. Za hydrą hasającą po lesie opowiada się szafa (grający DE...) i JJ (ostatnio też tylko i wyłącznie DE...). Proszę mi tu nie imputować stronniczości.


Cytat: "Trocki troche wczesniej"
Jest to delikatny wał, tak przypuszczam. Raczej nie o to chodziło, by hydra biegała po lesie bez minusów. Jak jej zginą obsługanci, to wtedy nagle zwalnia do 3"? Ja szczerze mówiąc nie narzekam - może sobie wystawię ją raz czy dwa, może bieg przez lasek a później zionięcie do czegoś się przyda.
Jestem za a nawet przeciw ?? :lol:  :lol:


chlopie ale Ty sie czepiasz. wymysliles rozwiazanie jakies? moze cos zaproponuj a nie podpisuj sie pod czyims pomyslem bo on do konca dobry nie jest. czemu niby ancient mialby tracic swoja monsterowosc? bo moze spity wybrac i zajmuje slot lorda? a co z shagotem? analogicznie to znaczy ze co? bohaterowie traca swoja... hmmm przynaleznosc klasowa? jjesli ancient juz nie jest monsterem to nobl(na piechte dla jasnosci) nie jest piechota czy elfem? no bo jak odnosimy to do wszystkich to do wszystkich nie?
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

 

anything